Switch to full style
Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).
Odoslať odpoveď

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Ned 19.05.2013 17:39

zober mamu so sebou :no:

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Ned 19.05.2013 17:41

Tak ona aby isla.. :D ale tak za skusku nic nedam..

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Str 22.05.2013 18:22

MirSi píše:Ahojte. Potrebovala by som nasvaliť aspoň trošku moju fenku (cavalier). Chcela by som aby začala ťahať, samozrejme primerané jej veľkosti, kondičke, váhe... Čo dávate ťahať svojim psom? Kamarátka vraví že mám zobrať pneumatiku, ale podľa mňa je to strašne ťažké pre ňu. Čo vravíte na nejaké naplnené flaše? A koľko KG by som mohla max. dať? SAMOZREJME POSTUPNE1


Ahoj, ak sa rozhodnes pre tahanie urcite si zadovaz dobry postroj s pripnutom zataze na oboch bokoch ( nie klasicky k bicyklu co sa pripina na chrbte) na tahanie je najlepsie nieco co nenaskakuje na nerovnom terene ( mne sa v minulosti osvedcila stara retaz kde je zabezpeceny staly tah a preto tak nezatazuje klby a chbticu) nezabudni vela odmenovat aby sa na tahanie tesila, davat oddychove dni na regeneraciu a kupit kolagen alebo nieco na klby (to by si mala zacat davat skor ako zacnete trenovat aby si predisla problemom)

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Štv 01.08.2013 16:06

ahojte,ina otazocka ohladom tahania- kedy so psikom zacat -v akom veku? a kolko? Behame s nou navolno uz nejaky ten cas,zacala som len so mnou, ze behala navolno pri mne-sice s postrojom na chrbte,nech si zvyka,ale navolno. Postupne od troch km az po 12.... Uz som na nu ale pomala a nudi sa,tak uz beha aj s konmi.tiez postupne,od 3-4 az po 15. No stale ju nezapinam pri behani so mnou..Teda,zoparkrat som ju zapla ale to len na cca 300metrov... O tyzden ma 10 mesiacov,myslite,ze uz mozem zacat? a ake vzdialenosti? dakujem za rady :smile:

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pia 02.08.2013 13:35

Ja by som hlavne počkala kým sa ochladí, zapriahať v tomto teple určite nie, keď tak o seba a večer keď sa dá dýchať tak na pár kilometrov. Počkať do toho septembra na zníženie teplôt a to už bude mať akurát aj vek v pohode :smile:
Len pozor na to, že jej je stále málo - čím viac s ňou budeš makať, tým viac bude vyžadovať... Treba to držať v rozumných hraniciach, inak sa zbláznite. Ona sa vekom trošku sklidní, dovtedy to treba len nejako pretrpieť :heh:

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pia 02.08.2013 18:17

Noo,zapriahat ako zapriahat ju asi nebudem nikdy-nemam do coho ani s kym :ach: myslela som o seba,pri behani.
Ouki,tak pockame do septembra-lenze vtedy je uz ten dogtrek mini co by sme chceli ist,tak dovtedy by som asi trosku mala,ci? :nwm:
A co sa tyka toho,ze jej je stale malo,tak nam to nejak nevadi,kedze na konoch sme takmer kazdy den cely zivot,takze vycvalat sa s konom par km denne kde najvyssiu rychlost mame vacsinou cca 30-35 km a priemerku 13-14 za hodku,moze 5-6 krat za tyzden:o)

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pia 02.08.2013 18:35

Ozaj,este taka otazocka Maji,nevies kde sa najblizsie daju zohnat postroje- tie faster? Nechcem to objednavat cez net,chcela by som jej poskusat,ktory jej sadne najlepsie...no nikde som ich zatial neobjavila :ach:
bol vraj v pk nejaky obchod,no ti uz vypredavaju zasoby a maju len velike cisla....

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pon 05.08.2013 8:53

O seba pri behaní už pomaly môžeš, len teda buď neskôr večer, alebo skoro ráno a fakt len pár kilákov v týcho teplách, lebo to je na infarkt. A dbať na pitný režim - ja by som určite napájala pred behom v týchto teplách. Prípadne to počas behu striedať - na chvíľku ju pripnúť, na chvíľku nechať navoľno a postupne predlžovať dobu zapriahnutia.
To behanie pri koňoch - opatrne s tým... Ona samozrejme pobeží, lebo ad 1 si na koni ty, ad 2 je to naháňačka, spoločný lov - a v tomto alaskáni nemajú mieru, fakt sú schopní s úsmevom na xichte bežať až kým sa neuštvú a nepadnú.

Postroje - skús sa skontaktovať s Meggie26 (či jak to tu má ten nick :hi: ), teraz v auguste bude výstava v BA, predpokladám že tam pôjde a mohla by doniesť vyskúšať. V bežných chovákoch ich nenájdeš, teda aspoň neviem o tom, že by niekde mali.

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pia 09.08.2013 23:20

Môžem nechať mierne ťahať psíka bicykel ? Stále počkám do večera, asi okolo 7 keď je chladnejšie, chvíľu behá na voľno a potom také kratšie trasy ťahá alebo beží popri bicykli. A samozrejme máme aspoň 2 prestávky na pitie, oddych. Psík je naučený ťahať, má vhodný postroj a nenechám ho ťahať celú váhu :smile:

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Sob 10.08.2013 12:05

hruska píše:pekne psa nasvalit sa urcite da aj bez tahania ci behu pri biku. Moja, kym to nepokaslali kadejake kludove rezimy bola fajne nasvalena a na to stacilo kazdy den par hodiniek povencit, plavanie, v zime poskakovanie snehom, vikendove vyletiky a sem tam turistika (a nie, za turistiku nepovazujem 10km na poli za mestom). A bola postavicka ako lusk. Teraz trocha nabrala, ale keby ze zhodi pol kilecka a nema srst, paradne telicko by mala a na to staci bezna aktivita.

:poklona:

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Sob 10.08.2013 13:04

Ide mi o to, že či na to nie je veľmi horúco, či sa to nemá robiť v chladnejšom počasí :ua: Ale zdá sa mi byť v pohode, vládze

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pon 12.08.2013 8:14

Závisí to od psa - jeho kondície, stavby tela, srsti, znášania tepla, rýchlosti a záťaže... Na záprahy je oficiálna hranica max. 15°, ale je to silno individuálne.

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pon 21.09.2015 14:06

Co dat psovi tahat, aby sa to naucil? Nie zrovna pneumatiku, nepotrebujem mat WP psa, len nieco lahsieho co bude mat pripnute vacsinu prechadzky o Short postroj, nech si zvykne na mierny tah, lebo inak je to notoricky netahac, zastavovac a pri nohe chodic.
Akurat mam problem ze kym sa z domu dostaneme po miesto kde pripinam na postroj, je to tak 2km chodze, a niest so sebou nieco tazke 5km denne, az taky rambo nie som. Takze nieco co nebude moc lakave na cmajznutie, kedze to budem musiet skryvat v krikoch vonku.

Re: Ťahanie - nasvalovanie

Pon 21.09.2015 14:09

Retaze :smile:
Len na short je vsetko co taha po zemi naprd - bude mu to tocit postroj do strany, to chce bud WP postroj alebo dlhy postroj typu faster :no:
Odoslať odpoveď