Levice - UNI-VET

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod drobculik2 » Str 08.12.2010 13:41

Svagrik je lol ale nevedela som to...kamoska vravela ze bol v Prahe na neakej klinike on sa tym aj chvalil...ale nepochvalil sa tym ze tam robil len asistenta pri operacii....no maaam na toto smolu on doklad dava len zriedka ukazal mi len cenik na PC a potom zhrabol prachy....uz tam ani nepachneme...nikomu to neodporucam no niekto je s nim nad mieru spokojny no JA nie :nie: ....ockovat sme boli aj tento rok uz u babinskeho je jedinecny a rozumie sa a vie poradit to ocenujem najviac....je to PAN VETERINAR i ked o nieco drahsi ale za kvalitnu pomoc sa plati..dufam ze nas nic nedonuti ist na neake vysetrenia okrem ockovania...
ruza143: nevies o neakom cvicaku v LV potrebovali by sme uz nieco zo sebou robit...pokial viem ja ziaden nefunguje.. :ua:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod ruza143 » Str 08.12.2010 22:32

no v LV je jeden drahší a ten nerozozná samca muflóna od samice (samec má rohy okrem pipíka :lol: ) bola som tam raz s mláďatkom a pýtal sa ma, či je to samec, alebo samica :pac:
no ja idem na cvičák do ZM, tuto nedelu, prvýkrat, reg. poplatok je 30 € a potom členské 10 € za rok. V LV nie je nič, akurát tak v Želiezovciach som našla na nete. Ak chceš viac info, napíš ss alebo web http://www.kynologovia.zmonline.sk . My tiez potrebujeme ísť už :smile:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod drobculik2 » Štv 09.12.2010 21:13

o tom popremyslam ale skor ako tam pojdeme sa s niekym musim skontaktovat a mohli ist spolu....ale realizovala by som to skor na jar teraz mame plny program....a musim hlavne doriesit cestu aby sa mi zase niekde nepoblila....nema rada cestu motorovym vozidlom ani busom...a neako si nevie zvyknut.... :ua:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod Artemis » Pia 17.12.2010 11:13

aj takato tema tu existuje? :heh:
Porozpravam vam jednu prihodu.
Prva vec je ta, ze moja sucka Artemis uz 2x nezabrezla. Zacalo to nasledovne...
Prvy krat ked sme isli s Artemis na kliniku chceli sme aby nam spravil progesteronovy test, o ktorom som pocula prave na dogfore. Povedali, ze to vobec nie je potrebne lebo vaginalny vyter je vzdy spolahlivy. Dobre, dala som na ich rady a na zaklade vaginalneho steru sme isli nakryt. ( boli sme 3 dni za sebou u psika) Na zakladne sona v 35 dni mi pan veterninar oznamil, ze nic na sone nevidi. " smola, na druhych krat sa to " mozno" podari" Trosku ma to mrzelo no potom som si uvedomila, ze Artemiska je prvnicka a nie kazda hned na prvy krat " chyti" Verila som, dufala som, ze druhy krat to vide. Po pol roku ked sa Artemiska zacala opat harat isli sme na 5 den harania do ambulancie. Dozvedela som sa, ze pan veterinar bol v tom case bohuzial na dovolenke a veterinarka ( J. Kiselova - tu mame radi :no: ) musela tiez nahle odcestovat do Kosic. Tak tam ostala len nejaka veterinarka, ktora " nevedela" co ma robit. Na druhy krat som si opat ziadala progesteronovy test ale ked som sa dozvedela, ze vysledky z piatka by prisli az v utorok ( mohlo byt neskoro) pretoze sa krv posiela na zensku gynekologiu.Toto mi povedal skoro kazdy vet v LV. Tak zase som musela dat len na tie stery, ktore posudzovala pani veterinarka podla obrazkov. Hovorila som si, ze ked toto vide tak to bude nieco neskutocne. Dobre, isli sme na krytie vsetko prebehlo okey. V 33 dni idem na sono... " slecna, no opat tam nic nie je vidiet... ja by som taku sucku ani nechcel doma mat" Viem, mozno je chyba v nej a nie u veterinarov ale ... cele to bolo divne. Mozno sa mylim. Ostastne veci ci operacie ci ockovania atd... su vzdy ok! Vzdy som velmi spokojna!

Momentalne cakame na 3 haranie. Tento raz som si povedala, ze pojdem do TT na vsetky vysetrenia, pre istotu.Totiz nechcela by som uz aj druhy krat stratit 500 EUR za krytie :ua: ( v TT sme uz boli na vysetrenie ci MOZE byt gravidna a par veterinar povedal, ze v tom nevidi ziaden problem )

Na zaver musim vsak povedat, ze pruh, ktory mal maly Kandinsky velmi pekne odoperoval ! :jop:
edit: aj Artemiska ked bola v najhorsom pan veterinar nam pomohl a zato mu som a budem velmi vdacna! :no:
Naposledy upravil Artemis dňa Pon 17.01.2011 16:13, celkovo upravené 1
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod Artemis » Pia 17.12.2010 11:35

Nia píše:nehovorim o odbornosti, ale o pristupe. Ja nepochybujem o odbornosti doktora Babinskeho...ja by som mu len navrhla zamysliet sa nad tym, akych dalsich lekarov tam ma :ua:


toto su presne moje slova!!! :no: :jop:
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod ruza143 » Ned 09.01.2011 21:52

Artemis píše:
Nia píše:nehovorim o odbornosti, ale o pristupe. Ja nepochybujem o odbornosti doktora Babinskeho...ja by som mu len navrhla zamysliet sa nad tym, akych dalsich lekarov tam ma :ua:


toto su presne moje slova!!! :no: :jop:


súhlas!
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod LaUrInKa_21 » Pia 14.01.2011 18:56

Slečna B. Škoda len, že ste zabudli napísať aj druhú stránku vašej príhody. To ľudia, čo tu čítajú nevedia, že ste neprišli na vopred dohodnuté termíny, občas ani nezavolali, že neprídete, alebo ste si menili termín ako sa vám chcelo.Že ste si obvolávali kade tade veterinárov a nerešpektovali rady veterinárov, teda ste si robili podľa svojho. Ťažko sa potom jedná s takýmito ľudmi, ktorí nespolupracujú.
LaUrInKa_21
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod Artemis » Pon 17.01.2011 16:34

pani B. neviem ci by som pouzivala tie mozne cisla. :no:
Viem, ze sa stalo RAZ, ze som neprisla na dany den ked tam ordinovala pani doktorka Kiselova z rodinnych dovod no na druhy den som prisla a na stanovenia NAJ dna pre krytie ten jeden den nic nemenil pretoze sme nasledne museli prist este raz.
Ohladne "obvolavania" inych veterinarov....preco by som si nemohla zisit co si myslia ini veterinari? Predsa clovek ziskava z toho len informacie naviac.
Viete, je to prvy krat co som sa pustila do tychto " chovatelskych" oblasti. Ci na piskov ci na veterinu ci na krytie som si nasporila sama ( pravdaze za pomoci rodicov). Proste nechcela som verit, ze tam nic v tom brusinu nie je. Mozno to beriem moc vazne... viem, ze priroda je niekedy voci nam zakerna no toto ma hrozne vzalo. Urcite nedavam piamu vinu na vas lebo v tom mohlo byt nieco ine. ( mam vsak potvrdene, ze gravidna byt moze)
Ako uz raz pisala Nia nehovorim o odbornosti pana veterinara Babinskeho, vela krat nam uz pomohol a som mu z tej profesionalne stranky vdacna.
Ja by som sa k tomuto uz vracat nechcela. Pre mna je to uz teraz uzavrete, ustredime sa na dalsie krytie a verime, ze to vide :no: Pretoze do tretice vsetko dobre!
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod ejko » Pia 11.03.2011 19:10

Naopak-kamarátka bola so psom najprv u MVDr. Babinského kvôli roentgenu na bedrové kĺby, ale tie nevyšli dobre, lebo psík zle spal a pán doktor jej povedal že už mu nemohol dať vyššiu dávku, lebo by to už bolo nebezpečné. S ďalším psíkom sme skúsili ísť k MVDr. Švagríkovi a tam sa psík trochu bránil pri tom, ako sme ho dávali na stôl, tak mu doktor ešte zaviedol do žily kanylu a cez ňu pridal ešte liek a snímky nám pekne vyšli. Síce trvalo to trochu dlhšie, ale stálo to zato.Aj psík sa nám prebral, tak ako povedal.
Neviem, či si mu dobre rozumela, lebo každý, aj naoko zdravý pes môže mať problém s bedrovými kĺbami,ale ide o to,aký stupeň to je. Dobrý článok o tom je v časopise Pes a mačka, tam je to pre nas laikov dobre vysvetlené.
A prečo si psíkovi vlastne dávala robiť roentgen na bedrové kĺby, ak ich mal podľa tej Tvojej známej doktorky v poriadku?
ejko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod amisa » Pon 14.03.2011 12:27

drobculik2 píše:Babinskeho odporucam boli sme tam ked yorkshirke amputoval vlcie pazuriky ktore zanedbali predavajuci a my sme si ich neskoro vsimli....spravil to super i ked sme chodili k veterinarovi inemu ale neverila som mu natolko aby som mu fenku zverila do ruk :ua: ...Babinsky to spravil bez najmensieho problemu velka spokojnost....s borderkou som predsa len sla k tomu teraz uz nasmu byvalemu vetovi Svagrikovi rengen zadnych klbov a bolo to priserne....uspal ju to prebiehalo celkom v pohode....zobrali sme ju na stol a ja ako laik som mala fene vykrucat klby a on to len zrengenoval....ukazoval mi neskor aku ma displaziu a bla bla....dostala lieky....neskor sme mali brat ine...boli dost nakladne...ale mne to nedalo zobrala som si snimok vsak bol moj...isla som k znamej ktora je uz teraz v KE povedala ze fena je v poriadku a ze ten snimok bol aj tak zle zrengenovany...nato som dostala este vacsie nervy vyvalila som tam do 60 eur a zbytocne... :hmm: a najlepsie na vsetkom bolo ze ked sme fenku doniesli domov vravel ze do hodiny sa preberie....z hodiny boli 4 velmi som sa o nu bala :plac: od vtedy chodime zasadne k BABINSKEMU...uz sme o jedneho psika prisli kvoli prehnaniu anestetik...uz sa nam ratlicka nezobudila :plac: viac uz neriskujem.... :nie:


Nezvyknem sa zapajat do tychto diskusii, ale kedze nemozem ist so psom,lebo je mokro a nikdo doteraz nereagoval, tak som to uz nevydrzala.
Mam chovnu fenu labradorku, a kedze som uz jedneho psika musela kvoli dysplazii bedrovych klbov utratit, o tejto chorobe som si nastudovala absolutne vsetko, co som si vedela najst, takze si myslim, ze v tej veci mam urcity prehlad.

V tom tvojom prispevku su dve veci, ktore sa navzajom vylucuju.
Ked ako pises, by bol snimok zle spraveny, nemohla by ho ta tvoja znama doktorka vobec posudit. Pretoze ak je raz snimok zle spraveny, neda sa vobec posudit a vyhodnotit a musi sa zopakovat (to ti potvrdi kazdy lekar). Takze je celkom mozne, ze ta ta tvoja znama zavadzala aj v tej druhej veci, a to, ze ma tvoja borderka klby v poriadku. :nie:
Je len par doktorov, ktori mozu posudzovat snimky, oficialne to robi len jeden doktor v celej SR. Pretoze kazdy doktor moze vyhodnotit snimok subjektivne , toboz nie nejaka tvoja znama chovatelka alebo kamaratka :nie:
Ak si dostala od toho doktora nejake lieky, urcite ich dober, nie su lacne, a u tych klbov je to tak, ze ak sa problem nezacne riesit vcas, potom to moze takisto ako u ludi sposobit vazne pohybove problemy. Neviem ako je to u vas v KE, ale tu v BA by som za tie snimky zaplatila urcite viac.

Ak si si vsimla u svojho psa po zvysenej namahe, ze na druhy den tazko vstava, alebo nie je taky vesely, urcite ma nejaky problem, hoc aj maly. A ak mas fenu s papiermi, kontaktuj svoj chovatelsky klub, kazdy klub ma totiz svojho prideleneho veterinara, ktory jedine ma pravo posudzovat (robit) OFICIALNE snimky. Neoficialne moze robit snimky aj tvoj veterinar, ale nemozu byt pouzite na oficialne dokumenty, ako je zaradenie do chovu a podobne.

Btw,.kazdy doktor( aj ludsky) musi byt po absolvovani studia najprv asistentom (na stastie),donedavna platila povinna prax,tusim to boli 1, 2 alebo dokonca 3 roky. Ked som ja musela odovzdat oficialne rentgeny, aby sa fena mohla zaradit ako chovna, tak mojej fenke tiez drzal zadne nohy moj priatel a tiez mu doktor vysvetlil,ako ich ma spravne drzat,
lebo on obsluhoval iba rentgen a nemohol zaroven drzat psa.

Co sa tyka uspania psa,vraj sa vzdy pouziva silnejsia davka, nakolko vraj to moze byt pre toho psa neprijemne. Mojej fenke dokonca museli este dvakrat dopichat lieky, lebo sa pritom natahovani branila, a tiez sa preberala skoro 2 a pol hodiny. :zz: Tiez som nechapala, preco ju nechal tak dlho spat, ale doktor mi vysvetloval, ze sa musi prebrat pomaly a postupne sama. Potom som videla na Animal planet,ked po jednom operacnom zakroku psa prebrali prilis skoro a on dostal take krce, ze ho museli znovu uspat, bolo to priserne.Az vtedy mi to doslo.

Konecne tu vyslo slnko, ideme s Amisou na prechadzku. Mali ste uz tento rok niekto kliesta? :plac:
amisa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod DorieChien » Pia 18.03.2011 12:19

Mojej zrazenej Dorie robil RTG tiez Svagrik, ja som sice pri tom nebola(bola som v tom case tehotna a cakala som mimo zdroja ziarenia :lol: ), v potrebnej polohe ju drzala moja priatelka. RTG vysli dobre, nastazoval sa ani nas veterinar v Ba ani dalsi u ktoreho sme boli konzultovat pripadnu operaciu. A z anestezie sa prebrala presne tak ako povedal. Takze s RTG mam u Svagrika len dobre skusenosti :yes:
DorieChien
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 424

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod doky » Pia 01.04.2011 15:33

Dobrý deň , chcel by som len doplniť nové okolnosti ku príspevku z 18.01.2010 Nia . Viem,je to veľa času ale tento týždeň mi došli nejáké okolnosti a začína to zapadať. K tým zubom čo sme chceli trhať až v 8 mesiaci , našiel sa kolega čo to urobil podľa priania majiteľa až na to , že vytrhol 2trvalé zuby a tým odpísal možno nádejného psa na výstavach . Čo sa týka tej lysinky ten pes mal po vakcinácii opäť lysinku a bol vakcinovaný u iného kolegu. Takže nie odborný lapsus ale bohužiaľ pre majiteľa , reakcia po vakcinácii. Píšem tieto riadky len preto, aby si mnohí chovateľia uvedomili , že nie všetky rýchle a ľahké riešenia sú aj tie správne. Mám rád svoju prácu a robím ju čestne a podľa najlepšieho vedomia a svedomia , že to dopadne veľakrát nie podľa predstáv majiteľa a lekára, to ma vždy veľmi mrzí a často veľmi dlho. Trápim sa každým nespokojným klientom , nezvládnutým pacientom vždy keď sa nám to stane. Len nie vždy z to môže len lekár.
doky
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod kohutik77 » Pia 03.06.2011 10:57

Ja uz k tomuto veterinarovi nechodim, doniesla som k nim psa kaslal a zvracal(pravdepodobne mal zapalenu sliznicu na pazeraku) :blee: ani som sa nedozvedela co mu vobec bolo. Pichli mu ATB a vraveli nech ho tam necham a potom mi zavolaju kedy si po neho mozem prist. Volali, dojdem tam s priatelom a pani "doktorka" mi vravi: pes dostal injekcie proti zvracaniu ATB a je stabilizovany. Zobrala som si ho na chodbu kde sa asi 10x dogrcal a ked som ho vzala naspat dnu s priatelom sme si vsimli ze pes dostal anafylakticky sok (opuchnuty krk,modre sliznice,ledva dychal). Povedali sme to doktorke, podla ktorej bol pes stabilizovany a ta nas poslala prec s tym ze sa nam onedlho ozve nech si pre neho prideme. O 20 minut na to uz volal Babinsky ze psik bohuzial uhynul a podobne blaboly....
zaujiimave ze psa pravdepodobne nikto nekontroloval pretoze to viem este aj ja zo strednej veteriny ze prvy vedlajsi ucinok pri ATB je anafylakticky sok a preto je zviera treba sledovat. Pan veterinar si odo mna vypytal este 30eur. :censored: :blee:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod jana232 » Pia 03.06.2011 12:33

Ahojte,
moje skúsenosti s touto ambulanciou sú mizivé.Pred nedávnom sa môj peso nemohol nadýchnuť,trvalo to dlho,bolo pred večerom,do rána som sa bála čakať...Išli sme tam,bola tam mladá doktorka,ktorá bez akéhokoľvek vyšetrenia, :pac: vlastne prepáčte-popočúvala ho :ua: ,mu určila diagnózu.Ako prvé,bol u nej prešľachtený :zz: ,hneď nato znela diagnóza-zúženie tracheálnej trubice,pichla mu niečo na rozšírenie...od druhého dňa sa mala začať liečba kortikoidmi :pac: .Išli sme na kontrolu,s liečbou som nesúhlasila,zmena diagnózy-kotercový kašeľ.2 dni sme chodili na injekcie/antibiotiká/,stále bol krpec na tom rovnako.Na 4deň som sa naštvala po príchode od nej domov,zobrala som si malého,skrátka z nosa som mu vybrala asi 9-10cm steblo trávy.Zakňučal,ale od vtedy bol úplne v pohode...Takže-viac tú ambulanciu nenavštívime :au: Ale "moju diagnózu"som jej oznámiť bola.
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod DITA » Sob 04.06.2011 9:13

Mne zas pani doktorka odčervovala ešte ako 7 týždňové šteniatko PIPETOU !!! pretože mala demodex tak povedala že ju nemože očkovať ani odčerviť, pričom som sa dozvedela že sa to vraj vtedy práveže musí... ďalej nás samozrejme "kompletne" poprezerala, vrátane očí - a až na moje upozornenie že má niečo s očami (mala ich celé podliate krvou a tiekli jej z nich dobre že nie vodopády) mi povedala že to jej údajne vrastajú viečka a dala nám pre 7 týždňové šteniatko KORTIKOIDOVĚ kvapky čo sa používajú na ZÁKAL a povedala že možme kľudne dobrať celé balenie (mohli sa brať max. 10 dní). Nakoniec sa jej to ešte zhoršilo a zistili sme že by dokonca mohla oslepnúť !!! ešte potom som tam išla lebo malá mala stále hnačky a ona ma odbila s tým že je to zo stresu z nového prostredia (žeby mala stres 2 mesiace ?!) a že ju mám len sledovať a určite sa to zlepší - nakoniec musela podstúpiť 3-dňovú antibiotickú injekčnú liečbu u iného doktora... takže ja osobne dám prednosť radšej iným... :winner:
DITA
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie