Levice - UNI-VET

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Levice - UNI-VET

Poslaťod 13kelly » Str 06.01.2010 17:24

Veterinárna ambulancia UNI-VET--Štúrova 47,93401 Levice Lokalizácia: hotel Rozkvet, vstup od hlavnej cesty

MVDr. Michal Babinský, MVDr.Alexius Felber, MVDr.Róbert Galandák, MVDr.Stanislava Galandáková, MVDr.Jaroslava Kiselová, MVDr.Michal Seman, Michaela Bajanová - Salón Laura - strihanie psov

Telefón: 036 6319278
Pohotovosť: 0905 920 099
Mobil: 0905 920099
Email: babinskym@vetclub.cz Ordinačné hod. PONDELOK až SOBOTA- 09:00 - 19:00 NEDELA 15:00 - 19:00
13kelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod LottoDV » Sob 16.01.2010 8:05

Mozme len odporucit! :jop:
LottoDV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: levice UNI-VET

Poslaťod Nia » Pon 18.01.2010 19:54

Ja nemam velmi dobre skusenosti s touto veterinarnou ambulanciou.
Hned pri prvej navsteve mi, uz neviem ktora veterinarka, povedala, ze moj pes je na yorka nejaky velky! hovorim, ze on ale on je vystavny, tak neviem. A ona, ze no ale akysi je velky. To som este prehryzla.
Potom sme boli odcervovat, znova ta ista veterinarka. Priotravila mi psa odcervovacimi tabletkami, ked mu podala davku ako na 5 kiloveho psa. To som este prezila.
Dalej pan Babinsky aplikoval mojmu psovi injekciu na besnotu, po ktorej mu vypadala lysinka srsti- co pri vystavakovi nie je nic moc
Potom sme mali problem, ze nezral. Pan Babinsky zistil, ze ma len poranene dasno, no aj napriek tomu mu vysetril komplet ustnu dutinu, aj hrtan, o com som ja nevedela. Nasledne mojmu psovi s citlivym zaludkom preplachol konplet vsetko antibiotikami, takze 4 dnova hnacka na svete a to tiez nie je ni moc, ked vam pes schudne 300g ( u maleho psa to dost vidno)
No a vrchol vsetkeho bol dneska. Znama ma steniatko, ktoremu nevypadli mliecaky a bola tam, ze co ma s tym robit.Pani veterinarka ktora momentalne ordinovala, jej povedala, ze este je mala, ze do 8 mesiacov ma cas! A ked jej znama povedala, ze ide v nedelu na vystavu, tak len mavla rukou.
Teraz mi povedzte, je toto profesionalny pristup? Aspon co sa tyka posledneho pripadu. Teraz ma stena 6 mesiacov a ma este 2 mesiace chodit ako zralok? no ako pardon
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod mekkapu » Pon 18.01.2010 21:55

Offtopic: myslím, že toto ešte v triede baby a dorastu neriešia, len povedia, že ak nevypadnú, tak nech ich dajú vytrhnúť. Ja sa nesmierne teším, že som nedala uspať moju malú Chessy, lebo včera jej ako 8,5 mesačnej vypadol očný zub a ušetrila som ju od narkotík, zbytočného uspávania. Predsalen to viac zaťaží organizmus, hlavne taký malinký, a dôležitejšie je zdravie psíka ako výstava.. Takže aj ja vravím, radšej ešte nech počká.
A s ostatným súhlasím, tiež by sa mi to nepáčilo, kks...... :pac:
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: levice UNI-VET

Poslaťod Nia » Pon 18.01.2010 21:58

Offtopic: jasne, urcite, kebyze to je jeden zub, lenze ona ich ma 6 zdvojenych. Kebyze to je jeden, tak jasne, ani ja som nenechavala uspavat...ale predsalen 6 len tak lahko nevypadne, pokial nevypadli doteraz
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod mekkapu » Pon 18.01.2010 22:07

Offtopic: takže nielen očné ale aj rezáky?noooo to je ako krokodíl :ua: tak aj s takym by sa dalo čakať, no zato 6 je 6...Ale druhá vec že ona je malá, tak dúfam, že nemúžu nastať žiadne problémy. Každopádne nech idú inde...... Zámky sú asi ďaleko čo? Tí sú šikovní.
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: levice UNI-VET

Poslaťod DorieChien » Pon 01.02.2010 21:29

No neviem, mne MVDr. Babinskeho odporucal nas bratislavsky veterinar ako skveleho odbornika, ked mi Dorienu v LV zrazilo auto, ale kedze bol vikend a vecer, tak nebol v dosahu. Nakoniec nas zachranil MVDr. Svagrik a s nim bola velka spokojnost.
DorieChien
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 424

Re: levice UNI-VET

Poslaťod Nia » Pon 08.02.2010 9:48

nehovorim o odbornosti, ale o pristupe. Ja nepochybujem o odbornosti doktora Babinskeho...ja by som mu len navrhla zamysliet sa nad tym, akych dalsich lekarov tam ma :ua:
Na doktora Svagrika som pocula viac pozitivnych ohlasov aj ja :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod doky » Str 17.02.2010 21:19

reagujem na Váš príspevok z 18.01. na uni vet ad 1.mliečne zuby ,posúva sa to na 8 mesiac pre riziko omylu vybratia trvaleho zubu miesto mliečneho tým , ad 2. pre riziko poškodenia zubneho lôžka a tým poškodenie rastu zubov, ad 3.riešiť zuby 4 dni pred prvou výstavou sa mi zdá tiež neštandardne ad zákrok u Vášho havina, nerobím nikdy zákrok u psíka bez súhlasu majteľa a nevyplachujeme žalúdok a hrtan antibiotikami , hnačka mohla byť po anestezii ale ak sme neboli kontaktovaný tak tá hnačka nemohla byť z našej strany riešená a na revíziu dutiny ústnej sa nerobí bežne bez toho aby bola anamnéza od majiteľa ohľadom zjedenia cudzieho telesa. Otázka zvracania po odčerení može byť len reakcia na tabletku a tabletky na odčervenie , ktoré u nás používame u jorkov sú na 2 kg a ak bola daná polovica t.j. na 1 kg. Takže otrava je silná káva. Tá lysinka po vakcinácii ma uprimne mrzí . Uvítame diskusiu a pripomienky ako aj kritiku na nás , pretože nám nie je ľahostajná. Chceme poskytovať kvalitné služby.

Nia píše:Ja nemam velmi dobre skusenosti s touto veterinarnou ambulanciou.
Hned pri prvej navsteve mi, uz neviem ktora veterinarka, povedala, ze moj pes je na yorka nejaky velky! hovorim, ze on ale on je vystavny, tak neviem. A ona, ze no ale akysi je velky. To som este prehryzla.
Potom sme boli odcervovat, znova ta ista veterinarka. Priotravila mi psa odcervovacimi tabletkami, ked mu podala davku ako na 5 kiloveho psa. To som este prezila.
Dalej pan Babinsky aplikoval mojmu psovi injekciu na besnotu, po ktorej mu vypadala lysinka srsti- co pri vystavakovi nie je nic moc
Potom sme mali problem, ze nezral. Pan Babinsky zistil, ze ma len poranene dasno, no aj napriek tomu mu vysetril komplet ustnu dutinu, aj hrtan, o com som ja nevedela. Nasledne mojmu psovi s citlivym zaludkom preplachol konplet vsetko antibiotikami, takze 4 dnova hnacka na svete a to tiez nie je ni moc, ked vam pes schudne 300g ( u maleho psa to dost vidno)
No a vrchol vsetkeho bol dneska. Znama ma steniatko, ktoremu nevypadli mliecaky a bola tam, ze co ma s tym robit.Pani veterinarka ktora momentalne ordinovala, jej povedala, ze este je mala, ze do 8 mesiacov ma cas! A ked jej znama povedala, ze ide v nedelu na vystavu, tak len mavla rukou.
Teraz mi povedzte, je toto profesionalny pristup? Aspon co sa tyka posledneho pripadu. Teraz ma stena 6 mesiacov a ma este 2 mesiace chodit ako zralok? no ako pardon
doky
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: levice UNI-VET

Poslaťod Nia » Str 17.02.2010 23:28

jasne, uznavam, riesit zuby par dni pred vystavou nebolo rozumne, no boli to znamy, nie ja. ja by som si zato vsimla skor ze psik ma 2 rady zubov.
Co sa tyka toho vysetrenia, neviem ci si pametate. Psik mal len poskodene dasno, no a nasledne ste mu spravili komplet prehliadku aj s rontgenom. Robil to vtedy MVDr. Babinsky. Z narkozy to nemohlo byt, hnacka sa objavila asi 2 dni na to.Vtedy aj doktor Babinsky povedal, ze mu este vsetko preplachol atb. Kazdopadne priznavam, reagovala som impulzivne. Bol to cisto len moj postreh. Co sa tyka tej tabletky. Psa som si odcervovala sama a nikdy sa mi taketo nestalo len vtedy raz. Nemala som doma tabletky, tak som sla k Vam. No a tak to dopadlo ako to dopadlo :ua: samozrejme co zakaznik, to ina skusenost. No co sa tyka pohotovosti aj pocas vikendu a vecera, nemozem nic zle povedat. Ja som len opisala moje skusenosti. Nastastie veterinara nepotrebujeme navstevovat casto.
Tolko z mojej strany. Samozrejme nepocybujem o nikoho odbornosti, ja nie som veterinar, takze ani na to nemam pravo :ahoj:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: levice UNI-VET

Poslaťod LottoDV » Sob 10.04.2010 8:34

Nase skusenosti s touto vet. ambulanciou na vysokej urovni. Vzdy ochota poradit, vyriesit dany problem a to kedykolvek!
LottoDV
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: levice UNI-VET

Poslaťod naira » Sob 19.06.2010 10:23

Ja na dr. Babinského nedám dopustiť, roky sa staral vzorne o môjho psíka, ktorý mal viac zdravotných problémov,a keď prišiel jeho čas ľudsky a taktne mi naznačil, že Duckovi sa už nedá pomôcť, a tak mi ho pekne uspinkal.
Nebolo to jednoduché rozhodnutie pre mńa, ale on s obrovskou dávkou trpezlivosti a pochopenia mi bol vždy k dispozícii konzultovať to som mnou.
Odsťahovali sme sa, a po pol roku kúpili nové šteniatko. Sme síce v Senci, ale najradšej by som bola keby sa aj naďalej staral o naše šteniatko., pretože mu maximálne dôverujem, a viem, že aj v Trnave ho považujú za veľkého odborníka.
Takže, ak toto p.doktor číta, tak mu oznamujem, že máme Batty fenka amerického kokrspeniela celým menom Black Buterfllay Teleion- čierna s pálením a v auguste sme ju prihlásili na prvú výstavu. A chcem sa mu poďakovať za všetku starostlivosť maximálne profesionálnu, ktorú celé tie roky venoval Duckovi...a poďakovanie patrí aj celému jeho tímu.
Držím palce a prajem veľa zdravých psíkov.....
naira
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod ruza143 » Str 17.11.2010 9:20

MVDr. Babinský je pán veterinár a pre mňa jeden z najlepších ľudí, akých som kedy stretla. Nikdy sa nesnaží na mne zarobiť, vždy mi povie alternatívu, ktorá mi ušetrí peniaze a ešte sa smeje, že ide sám proti sebe. Tiež tam mal kolegu, ktorý nebol nič moc, ale ten tam už nerobí. A podľa mňa sa človek musí s tým narodiť, on proste tým zvieratám rozumie a to sa nedá naučiť. Pamätá si zvieratá, pamätá si zdravotné problémy, na rovinu povie, čo si myslí atď. (To môže niekomu prekážať :no: )

Napr. raz som bola svedkom, ako tam prišla dievčina so psom, väčším ako bernardín, nepamätám si rasu. Dievčina revala v ordinácii, hovorím si, no psík má asi závažné problémy, možno kĺby alebo čo.. keď nás zobrala pani doktorka dnu, všimla som si, že pán doktor mal taký prísny výraz, tak sa pýtam, že čo je tomu úbohému psíkovi a ona, že pricvikol si labu do dverí a ked mu to doktor chcel obzrieť, tak ho chňapol. Majiteľka evidentne nezvládla výchovu, tak jej povedal, že takému veľkému plemenu nemôže dovoliť, aby jej prerástlo cez hlavu, že ako ho má teraz vyšetriť a pritom to nebolo nič vážne, len mu nedovolil ani aby sa priblížil k nemu a to ho potreboval preniesť na röntgen. A mal pravdu.. no nie každý znesie takúto kritiku..

Chodím k nemu roky.. s problémami ako chlamýdie, nádory, operácia oka atď. a musím povedať, že lepšieho doktora nepoznám, keby aj tí ľudskí boli takí :lol:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod drobculik2 » Uto 07.12.2010 15:17

Babinskeho odporucam boli sme tam ked yorkshirke amputoval vlcie pazuriky ktore zanedbali predavajuci a my sme si ich neskoro vsimli....spravil to super i ked sme chodili k veterinarovi inemu ale neverila som mu natolko aby som mu fenku zverila do ruk :ua: ...Babinsky to spravil bez najmensieho problemu velka spokojnost....s borderkou som predsa len sla k tomu teraz uz nasmu byvalemu vetovi Svagrikovi rengen zadnych klbov a bolo to priserne....uspal ju to prebiehalo celkom v pohode....zobrali sme ju na stol a ja ako laik som mala fene vykrucat klby a on to len zrengenoval....ukazoval mi neskor aku ma displaziu a bla bla....dostala lieky....neskor sme mali brat ine...boli dost nakladne...ale mne to nedalo zobrala som si snimok vsak bol moj...isla som k znamej ktora je uz teraz v KE povedala ze fena je v poriadku a ze ten snimok bol aj tak zle zrengenovany...nato som dostala este vacsie nervy vyvalila som tam do 60 eur a zbytocne... :hmm: a najlepsie na vsetkom bolo ze ked sme fenku doniesli domov vravel ze do hodiny sa preberie....z hodiny boli 4 velmi som sa o nu bala :plac: od vtedy chodime zasadne k BABINSKEMU...uz sme o jedneho psika prisli kvoli prehnaniu anestetik...uz sa nam ratlicka nezobudila :plac: viac uz neriskujem.... :nie:
drobculik2
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: okolie Levic

Re: Levice - UNI-VET

Poslaťod ruza143 » Uto 07.12.2010 19:11

ak máš doklad o zaplatení, tak chod k nemu, nech ti vráti peniaze, no ja by som sa aj súdila, ty kokos, že sa nehanbí!!! :au: a potom dôveruj doktorom! na Babinského nedám dopustiť, on by toto nikdy nespravil! vysvetlí mi kde je problém aj stokrát, aby som tomu rozumela, a vzdy povie, že je to drahé, ale druhá možnosť je taká a taká, tak nech si sama zvážim, čo je pre mňa dôležité. dokonca mi už aj zľavu dával, ked som tam často chodila, že celý majland aby som tam nenechala. Je fakt super! :smile:
"I am in favor of animal rights as well as human rights. That is the way of a whole human being." - Abraham Lincoln
ruza143
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Veterinárne ambulancie