Cena očkovania

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Cena očkovania

Poslaťod Barca » Sob 23.10.2010 14:31

Každé mesto alebo obec má iné podmienky. Pozri si to na stránke mesta alebo mestskej časti :no: .
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Cena očkovania

Poslaťod simba606 » Sob 23.10.2010 15:48

Tak mňa stojí bestona 3 EUR a tá 5 kombinácia 5 EUR :heh: a inak ... ked som mala parxna veterinarnej ambulancii tak som si pozerala cenu vakciny .... Rabisin na besnotu stoji 30 CENTOV a Eurican to je kompletka stoji 3 EUR ...takze takto na nas zrarabaju vetrinari :ach: ... ale kazdy musiz niecoho zit :money:
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Re: Cena očkovania

Poslaťod Michaela » Sob 23.10.2010 20:05

SIMBA nedehonestuj prácu veterinárneho lekára!!!
Zvlášť ako kynolog, by si mala vedieť, že vakcinácia nie je len jeden vpich, ale predchádza mu zdravotné preventívne vyšetrenie zvieraťa veterinárnym lekárom, ktorý má univerzitné vzdelanie, až po zhodnotení následuje vpich a zároveň potvrdenie o tomto úkone, ktorý je právnym potvrdením pri zvažovaní vakcinácie človeka humannym lekárom po prípadnom pohryzení zvieraťom.
Pri právnikovi budeš cenu práce rátať podľa ceny papiera?
Obrázok
Michaela
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Prešov

Re: Cena očkovania

Poslaťod Stanislava » Sob 23.10.2010 20:59

Simba, držím ti palce, aby si sa raz stala veterinárkou. Až vtedy totiž pochopíš, čo za hlúposť si tu napísala. Mimochodom, keď už zrádzaš dôveru človeka, ktorý Ti umožnil praxovať a vakcínuje Ti psíka za čisto symbolické ceny - prosím aspoň pozeraj dobre a nezavádzaj. Kompletka Euricanu nestojí toľko, čo uvádzaš. Ale keby aj - tak v tomto štáte nemáme elektriku, vodu, plyn zadarmo, nikto veterinárom nedáva výnimky na dane, DPH, prenájmy, odvody atď. A tiež sme ľudia, čo potrebujeme jesť, piť, či vychovávať svoje deti.
Za Tvojím príspevkom vidím hlavne vek a neskúsenosť. Skús si zistiť ceny vakcinácií (a pre istotu hneď aj sona, či RTG) v okolitých krajinách. A nemusíš isť ani do Rakúska (kde len za zaregistrovanie do ambulancie platíš 80 EUR), ale pozri si Čechy, či Maďarsko a dokonca aj Poľsko. Mala by si sa tešiť, že Ti niekto vychádza v ústrety.
Naposledy upravil Stanislava dňa Sob 23.10.2010 21:08, celkovo upravené 1
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Cena očkovania

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 23.10.2010 21:02

stanislava ale nenapisala ani meno ani nis sukromne len svoj nazor :no: ja tiez pracujem so sukromnymi udajmi sice v inej sfere ale pokial nepovies meno/zariadenie tak nedoslo k odtajneniu :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Cena očkovania

Poslaťod Whip it » Sob 23.10.2010 23:03

ja som v BA platila za besnotu a psinkovy komplex 28,40
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Cena očkovania

Poslaťod Akami » Ned 24.10.2010 0:33

Barusqa píše:lenže problem je to že ja nemam trvale bydisko v blave ale inde...tak možem dat aj prechodne v blave...?
Znami riesili podobny problem, psika maju na chalupe po dedovi, oni vsak byvaju uplne v inom meste. Pochodili po uradoch a bolo im povedane ze si mozu vybrat kde psika prihlasia, oni sa preto rozhodovali podla toho, kde vychadzala lacnejsie dan za psa :smile:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Cena očkovania

Poslaťod Mackie » Ned 24.10.2010 1:20

Michaela píše:vakcinácia nie je len jeden vpich, ale predchádza mu zdravotné preventívne vyšetrenie zvieraťa veterinárnym lekárom

toto je bezne? alebo by malo byt? lebo mne sa to nestalo ani raz a naozaj islo o jeden vpich :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cena očkovania

Poslaťod Michaela » Ned 24.10.2010 8:52

Malo by to tak byť - anamneza (otazky na teplotu, ako sa má, a pod.), aspekcia ( vyšetrenie pohľadom), palpacia (vyšetrenie pohmatom) a auskultácia (vyšetrenie počúvanim fonendoskopom).
Ak pes nespolupracuje alebo je až agresívny, tak sa robia len prvé dve.
Skúsený chovateľ ako si ty, sám vie upozorniť už po prvej otázke na zmeny, ktoré odpozoroval u svojho miláčika. :smile:
Obrázok
Michaela
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Prešov

Re: Cena očkovania

Poslaťod Akami » Ned 24.10.2010 10:36

V mojom okoli cena kombinovanej vakcinacie pre dospeleho psa je podla veterinara co viem od 13 po 22 eur. Tiez sa rozni pritup veterinarov, niektori ozaj len pichnu a hotovo, tu mas razitko a chod, ini su dosledny. Ja chodim k veterinarovi, ktory nie je drahy /ockovanie za 15 eur/ a zaroven je podla mna uzastne dosledny, najskor sa povypytuje na zdravie, psika si vylozi na stol, prezre oci, usi, tlamu, prehmata, popocuva /teplotu nemeria ak sa mu psik javi v poriadku/ a zaroven je tiez velmi mily, psovi sa prihovata, ponuka ho maskrtou, vyhladka ho. Nasa Terry ho miluje a ja som s nim spokojna.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Cena očkovania

Poslaťod simba606 » Ned 24.10.2010 12:43

ved ja som to pisala len tak informativne ....mne je to jedno kolko to stoji tak prosim nemajte hned nervy.... :joint: ... zo slov sa urcite neda vycitat to ako som to ja myslela a prave preto ste to pochopili uplne opacne :nwm: ... nabuduce sa radsej zdrzim komentara ... ked to niektori nechapu ...
]Je to váš priateľ, partner, ochranca, váš pes. Vy ste jeho život, jeho láska, jeho pán. bude patriť vám, bude vám verný a spoľahlivo vám bude slúžiť do posledného úderu srdca. Vašou úlohou je byť hodný jeho oddanosti.
simba606
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Prešov/Pezinok

Re: cena ockovania

Poslaťod Mackie » Uto 25.01.2011 21:49

Mackie píše:Pia 29.01.2010 17:45
Presov Pod taborom tento tyzden
dva psy po 30 kg, ockovanie infekcne + besnota + lyssetky 27,90

uz mame zvonceky, a ak si dobre pamatam, tak tentokrat za 28,50 :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cena očkovania

Poslaťod pigie » Uto 25.01.2011 21:51

Obidva psy za tolko? Ja infekcne besnota lysetka 30 eur :ach: Furt si hovorim, ze ho dam zaockovat inde a stale mi to akosi nevychadza :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cena očkovania

Poslaťod Mackie » Uto 25.01.2011 22:28

veru obidva, mala som vybratu aj 50ku (snad sa nepomylil :heh: )
ked si pripocitas cestu niekam dalej, tak asi ani neusetris :ha: iba ak by si to mala "po ceste"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cena očkovania

Poslaťod Kamelia » Štv 27.01.2011 10:19

pre info kompletne ockovanie by malo byt :

psinka, parvoviróza, leptospiróza, inf. hepatitída, parainfluenza, besnota ...v BA je cena vacsinou 24 Eur
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie