Bratislava - VetPoint

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Mina » Štv 09.01.2014 14:13

Nám Vetpoint odporučil náš zverolekár a to som až z Levíc. Mali sme na výber bud pôjde na operáciu alebo zomrie. Rozhodli sme sa, že ho dáme na operáciu aj keď suma nebola nízka. Platili sme 400e. S výsledkom sme nesmierne spokojní, od operácie nemá žiadne problémy. Bol hospitalizovaný asi 5 dní. Každý deň sme volali s doktorom Valáškom a bol ochotný nám odpovedať na všetko a opisoval nám jeho aktuálny zdravotný stav.
My sme veľmi spokojní ! :))
Mina
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod panboh » Pia 07.02.2014 14:24

Tiez "vyyyborna" skusenost...

Prvykrat (MVDr. Valasek) uplna spokojnost, diagnoza, pristup, poradenstvo na 100%

Druhy/tretikrat (neaka slecna/pani z ciech) aj napriek vyslovenemu nesuhlasu zbytocne ukony (osetrenie odreniny, zbytocne odcervovanie, etc.) ale stale nebolo co "pokazit".

Stvrta navsteva cista katastrofa... Cca. o polnoci som priniesol fenu po opakujucom sa vracani, pichli jej injekciu proti vracaniu a bola mi oznamena diagnoza: pokazeny zaludok. Hned ako prestala posobit injekcia (druhy den rano) sa problem vratil, tak sme sa vratili aj mi... Mlady lekar oznamil ze fena musi zostat u nich, treba jej spravit rentgen, sono, vysetrenia krvy, etc. a najneskor o 12tej ma budu informovat v com je problem (papier o "predbeznej maximalnej sume osetrenia" si nechal podpisat na 350e). O 16 som im volal ja, ze teda ako dopadlo vysetrenie a bolo mi oznamene, ze vsetko je v poriadku, mam si prist pre fenu... Diagnozu urcili: pokazeny zaludok ;) podla faktury jej robili 4x rentgen brucha ("ma vela svalov a nedarilo sa ju presvietit" !!!), vsemozne vysetrenia krvy, sono a podla vyslednej sumy (349e) asi aj wellness s manikurou. Podakoval som im, vypytal si vysledky testov na DVD (troska ich to prekvapilo) a spokojne isiel domov... "Necakane" po odozneni ucinkov (asi dalsej) injekcie sa situacii opakovala, ale ukludneny "pokazenym zaludkom" som vyvaral kuracie s ryzou, krmil po troskach a cakal co sa bude diat... Kedze sa stav nezlepsoval, navstivil som ineho veta (aj s DVD s vysledkami - ved ked uz som ich zaplatil naco robit nove) nakoniec ma veterinarka presvedcila na opakovany rozbor + sono a zistila sa uzavreta pyometra ktoru ci uz podla sona alebo steru mali identifikovat hned pri prvej navsteve...

Podciarknute a zhrnute: cca. 450e "vyhodenych" za zlu diagnozu, este horsiu starostlivost a nepouzitelne vysledky (dokonca vraj ineho psa) vysetreni... o tom ze psica XY dni zbytocne trpela ani nehovorim...
panboh
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod roxana280 » Str 28.05.2014 11:16

molly16 píše:Máte niekto skúsenosť s MVDr. Pavlom Valaškom z Vetpointu?

Nechce sa mi rozpisovať, čo som tam zažila všetko s kocúrom. Je to strašná klinika, je mi najbližšia, ale nešla by som tam s kocúrom už nikdy!!!! Vet. Očovská je omyl veteriny!
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Str 28.05.2014 11:40

Veterinarka Očovská nam doteraz vzdy pomohla s usnym ci koznym problemom. Spokojnost. Moj pes ju zboznuje a snazi sa aj veci vysvetlit. Aky silny zapal, co tam ma, ci to poslat/neposlat na podrobnejsi rozbor. Ja len tam chodim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod roxana280 » Str 28.05.2014 11:55

pigie píše:Veterinarka Očovská nam doteraz vzdy pomohla s usnym ci koznym problemom. Spokojnost. Moj pes ju zboznuje a snazi sa aj veci vysvetlit. Aky silny zapal, co tam ma, ci to poslat/neposlat na podrobnejsi rozbor. Ja len tam chodim.

Zaujímavé u nás nerozoznala ani zápal ucha, ktorý sama riešila, kým bol ešte v začiatkoch..Tvrdila, že je v poriadku a len sa to zhoršovalo. Na tejto klinike mi 2 roky tvrdili , že Purevax Felv sa už nevyrába. Zaočkovali ho Leukocelom, čo ani zďaleka nie je podobné, aspoň tak mi povedali na inej klinike. Objednala som si totiž Purevax, prídem na očkovanie a zistím doma, že v knižke je Leukocel, prvý rok som tam zavolala, že ako je to možné, vraj sa pomýlili, druhý rok znova si objednám dopredu, upozorním ich až sa nestane to čo minulý a o rok mi znova pichnú kocúrovi Leukocel, že Purevax sa vraj nevyrába, ale prečo mi to nepovedia dopredu??? Potom som sa dozvedela, že by ich naraz museli objednať 10. Mohla som ho očkovať inde!!! A Prvý krát ho očkovala spomínaná pani vet.Purevax Felv sa samozrejme vyrába a vraj je to jedna z najlepších vakcín.
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Whip it » Štv 14.08.2014 19:22

V nových priestoroch VetPointu žiaľ už pravdepodobne nebudú mať pohotovosť 24/7, len aby ste sa tam s niečim akútnym nehnali cez pol mesta. Určite to ešte sami ozrejmia na svojich stránkach...
Naposledy upravil Whip it dňa Štv 14.08.2014 19:57, celkovo upravené 1
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Štv 14.08.2014 19:37

Tak to je dost smutna informacia :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod roxana280 » Pia 15.08.2014 22:06

pigie píše:Tak to je dost smutna informacia :ua:

Smutná informácia je, že keď k nim cez pohotovosť prídete, tak vám aj tak nepomôžu, bože, keď už veterinár nevie rozoznať zápal ucha, ktorý jeho vlastná klinika diagnostikovala, POMOC!!!Iba si vypýtajú krásne poplatky za pohotovosť, že vám pozrú na zviera a pošlú vás bez vyšetrení domov, mňa takto poslali v sobotu 2- krát domov, vraj nevedia..., obyčajný zápal stredného ucha, čo potom ťažké prípady....banda jedna..jedno heslo, ktoré platí, kto nezažije, neuverí, kto už neverí tomu, že ma klamali na očkovacej látke dva roky po sebe, nevedeli rozoznať zápal ucha, ktorý sami liečili...nuž...utekajte do VetPoint s láskou čaká na vaše zvieratá, či skôr peniaze, zvieratá sú tie posledné, čo ich zaujíma...nikdy nedokážem zabudnúť ako ublížili a čo sme zažili s mojom kocúrom a kto si povie, že je to len zviera...TAK PRE VÁS MOŽNO!!!Ale pre mňa je to celý môj svet...mimochodom Oskar je vďaka Sibre a vďaka tomu, že som sa neuspokojila s odpoveďou nevieme, úplne zdravý a robí môj svet lepším a krajším... keď vidím tú kliniku je mi zvracanie, verte, prešla som klinikami viacerými, keďže sme sa šťahovali aj v zahraničí, ale takúto neschopnú nevedomosť som nezažila, proste nevedia..akoby zbierali študentov s reparátmi
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Sob 16.08.2014 5:55

Neda mi to. Mne tu psa zachranili. Dovolili mi v podstate to, co v inej klinike by som mohla len snivat. Mohla som s nim zotrvat po celu dobu liecenia - vlastne hospitalizacie, co bolo vyse 24 hodin. So psom som dosla s vysokou horuckou, krok pred kolapsom, nie, vlastne tam skolaboval. Anaplazmoza. A ano, bolo to cez vikend - nedela rano - woooow, si predstavte. Urcite horsie ako zapal ucha, ktory mu tu vzdy bezproblemov minimalne raz rocne vysetria a osetra.
Pes prezil, hoci mal na male a za to dakujem len a len MVDr. Gaškovi, ktory naozaj kmital, aby mu stiahli teplotu a potom okamzite riesil dalsie komplikacie spojene s liecbou a s ušami nejdem za nikým iným len MVDr. Očovskou, vid vyssie.
Kazdy mame nejaku skusenost. Radsej nech niekto nespozna zapal ucha, akoby som mala prist o psa ja, lebo do par hodin by som isto prisla. :ua: Okrem toho, su veci, s ktorymi by som tam nesla, ved nie kazdy veterinar je dobry vo vsetkom :nwm: To je bohuzial fakt.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod roxana280 » Sob 16.08.2014 20:47

pigie píše:Neda mi to. Mne tu psa zachranili. Dovolili mi v podstate to, co v inej klinike by som mohla len snivat. Mohla som s nim zotrvat po celu dobu liecenia - vlastne hospitalizacie, co bolo vyse 24 hodin. So psom som dosla s vysokou horuckou, krok pred kolapsom, nie, vlastne tam skolaboval. Anaplazmoza. A ano, bolo to cez vikend - nedela rano - woooow, si predstavte. Urcite horsie ako zapal ucha, ktory mu tu vzdy bezproblemov minimalne raz rocne vysetria a osetra.
Pes prezil, hoci mal na male a za to dakujem len a len MVDr. Gaškovi, ktory naozaj kmital, aby mu stiahli teplotu a potom okamzite riesil dalsie komplikacie spojene s liecbou a s ušami nejdem za nikým iným len MVDr. Očovskou, vid vyssie.
Kazdy mame nejaku skusenost. Radsej nech niekto nespozna zapal ucha, akoby som mala prist o psa ja, lebo do par hodin by som isto prisla. :ua: Okrem toho, su veci, s ktorymi by som tam nesla, ved nie kazdy veterinar je dobry vo vsetkom :nwm: To je bohuzial fakt.


Že by nemali radi len mačky? Som úprimne rada, že aspoň niekomu pomohli, že ste nemuseli písať moje riadky,
lebo tých negatívnych skúseností som čítala dosť a pokiaľ som to ja nezažila, brala som to tak, že hádam na každú kliniku sa napíše niečo zlé...ale v mojom prípade to bola silná káva...môj kocúr by bol asi ochrnul, lebo to začalo slabým zápalom ucha, prišla som v počiatkoch a vďaka VetPointu a dr.Kočišovi, ktorí ho liečili skoro 4 mesiace, pravidelne som tam každý týždeň chodila na kontrolu nechávala peniaze aj 2 krát, skončil na silnom zápale stredného ucha, strašne ho to muselo bolieť, jedného dňa prestal chodiť, už nevládal ani len vleže udržať rovnováhu, verte nechceli by ste to zažiť.V ten deň som začala hľadať pomoc vo VetPointe 2 krát po sebe, lebo sa mu stav rýchlo zhoršoval a čuduj sa svete, len sa na neho pozreli a poslali domov, že nevedia, čo mu je, žiadne vyšetrenie, krvné testy, nič..nevládal už stáť..dali mu vraj len na bolesť, aby netrpel..len tak ako Ibalgin.. Bola to chyba len veterinárov a ich odfláknutá liečba. Z takej blbosti mi skoro zabijú kocúra mladého, zdravého... znie to neuveriteľne, ale je to tak
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Sob 16.08.2014 20:52

Nechcem byt zla, ale keby liecba zapalu ucha trvala dlhsie ako 2 tyzdne, beriem psa a idem s nim inam... Ale tak ja uz veterinarov neberiem ako bohov, ktori maju vzdy pravdu. A akonahle liecba nezabera, beriem ho niekde, kde by mohli mat viac skusenosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod roxana280 » Ned 17.08.2014 7:31

pigie píše:Nechcem byt zla, ale keby liecba zapalu ucha trvala dlhsie ako 2 tyzdne, beriem psa a idem s nim inam... Ale tak ja uz veterinarov neberiem ako bohov, ktori maju vzdy pravdu. A akonahle liecba nezabera, beriem ho niekde, kde by mohli mat viac skusenosti.

Vsak toto som presne urobila, vzala som ho z VetPointu ku Kocisovi, tam mu po druhych kvapkach na moju ziadost urobili laboratorny rozbor, kde zistili citlivost na ANT, nasadili uz v poradi tretie kvapky, kazde kvapky sa kvapkali aspon 2 tyzdne..ale nepomohli ani tie, vratilo sa, pytala som celkove ANT a dali mi len nejake antibiotikam podobne, ani mi nedali papier, co mu davali..a Kocisa si tiez chvalia a ten ho dorazil a ked bolo zle, ze prestal chodit a u Kocisa tvrdili, ze uz je v poriadku, bezala som spat do Vetpoitu, lebo mali pohotovost, potom pojazdy lekar dr. Morvayova, potom Vetpoit, potom Bennet - tiez maju pohotovost, o Bennete ako sa na nas vykaslali som tiez vo fore pisala,
potom Jarovce - tam mu urobili komplet testy - tam stanovili spravnu diagnozu konecne, poslali na na magneticku rezonanciu do Brna, ja som ju nasla v Sibre a tu sme ostali, mesiac mu pichali kazdy den ant, zakazdym poriadne skontrolovali a robili vysetrenie kamerkou aj ciastocnu mag.rezonanciu...a ten pristup lekarov, fantazia, profesionalita...Takze som sa nevzdala ...toto som absolvovala od soboty 14.tej do nedele 17.00 tej kedy zacina Sibra..na Sibru som potom neskor pocuvala od pacientov, liecia tam pohybove tazkosti vela pozitovneho..ja mozem len PODAKOVAT...zachranili mi Oskara a tiez im prirastol k srdcu..
roxana280
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Whip it » Ned 17.08.2014 10:31

Offtopic: Vieš, ono...to je ťažko. Nájsť zodpovedného lekára, ktorý sa ti bude o zviera starať ako o vlastné, ktorému môžeš dôverovať, že naozaj robí postpune LEN nevyhnutné vyšetrenia a neťahá z teba peniaze na zbytočnosti, aj keď znejú akčne (príklad vaša MRI, ktorá IMHO nebola treba) a zároveň koná tak, aby na diagnózu prišiel je nesmierne ťažké...Sama som mala možnosť praxovať na viacerých klinikách (a nie, nebudem menovať) a naozaj málokde mali zaužívané postupy, s ktorými by som sa vedela stotožniť. Na mňa, ako majiteľa neplatí moderné vybavenie a ani ceny zákrokov. Platí na mňa prístup k práci, k majiteľovi a zásady morálky. Žiaľ, ty/ja/hocikto iný, kto si príde dať ošetriť zviera nevidí do zákulisia, čo sa deje so psom na hospite, či dostáva lieky v dávkach na jeho hmotnosť a načas...Ďalej ľudia bez medicínskeho vzdelania nemajú možnosť posúdiť správnosť doktorovho diagnostikého algoritmu a môžu sa len spoliehať na to, že na prvom stupienku je pacient a nie účet. Mrzí ma, že majú psíčkari/mačičkári také zlé slová na veterinárov, no na druhej strane sa nedivím, keď to dnes funguje ako funguje...Ambulancií a kliník je namraky, každý sa púšťa do všetkého a málokto má v sebe kus pokory, že prizná, že kolega to vie lepšie, lebo má skúsenosti a pošle ho k nemu - lebo by došiel o klienta.
Naposledy upravil Whip it dňa Ned 17.08.2014 11:04, celkovo upravené 1
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Buchťa » Ned 17.08.2014 10:41

Whip it píše:Offtopic: Vieš, ono...to je ťažko. Nájsť zodpovedného lekára, ktorý sa ti bude o zviera starať ako o vlastné, ktorému môžeš dôverovať, že naozaj robí postpune LEN nevyhnutné vyšetrenia a neťahá z teba peniaze na zbytočnosti, a a zároveň koná tak, aby na diagnózu prišiel je nesmierne ťažké...

Platí na mňa prístup k práci, k majiteľovi a zásady morálky.

... a môžu sa len spoliehať na to, že na prvom stupienku je pacient a nie účet.

Ambulancií a kliník je namraky, každý sa púšťa do všetkého a nikto málokto má v sebe kus pokory, že prizná, že kolega to vie lepšie, lebo má skúsenosti a pošle ho k nemu - lebo by došiel o klienta.


:jop: :poklona:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 11:45

Offtopic: ja som si velmi cenila keď mi veterinárka povedala že ona sa do králikov nevyzna, nehrala sa na boha a poslala ma ku kolegyni. A tiež ked mi vet na rovinu povedal že skúsime ešte poslednú vec a ak nezabere mám dat králika uspať. Bol úprimny a nesnažil sa len peniaze ťahať, lebo veď na tie injekcie a kontroly som tam mohla chodiť kľudne ešte aj pol roka dokolecka. ..Vždy mi dopredu povedia čo a kolko bude stáť a či je to vyšetrenie nutné, brali ohľad aj na to že mám veľké psy a tam sa tie ceny pekne splhaju hore.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie