Bratislava - VetPoint

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod inwuska » Str 04.01.2012 0:37

Tak a mame aj mi uz zlu skusenost :hmm: tak ako som pisala ze sme s nimi spokojni a chodime tam na ockovania, tak sme dnes definitivne skonicli s nimi!
Vcera sme boli ockovat proti babezioze a kedze pred pol rokom mal reakciu pani doktorka nam dala k tomu aj ditiaden. Vcera vecer zacali byt trochu malatny, ale pripisovali sme to ditiadenu. V noci raz vracal. Rano bol dost malatny a nechcel ist ani von, nakoniec isiel a vonku v pohode cikal a kakal. Volala som do vetpointu a hovorila som MVDr. Gaškom a ten mi povedal ze nech mu skusim dat po troskach jest a nech zavolam o 2 hodiny ako je na tom. o 2 hodiny som volala bol lepsie spal, no do vecera sa stav nezmenil a nechcel uz ani jest a pit a tak sme o 19 isli k nemu.

Prisli sme , odmeral mu teplotu mal 40 st a hned oznamil ze si ho necha u seba na pozorovani, lebo je to vazne. Neboli sme moc nadseni, ale budis poprosili sme ho aby ho nedavali do klietky, lebo sa jej boji a prisahal nam ze ho da do prazdnej ambulancie, nech mu doniesieme pelech. (maju 4 ordinacie) oznamil nam ze mu daju kanilu keby sa v noci zhorsil aby mu mohli hned dat lieky. Diagnostikoval to ako reakciu na ockovanie. Tak sme sa vratili s pelechom, chceli sme ho vidiet povedal nam ze mu akurat davaju kanilu, nech pockame 5 min potom vysiel ze nech ideme do ambulancie on ho prinesie, povedali sme ze nie, ze ho chceme vidiet a tak nas velmi neochotne zaviedol do miestnosti a co sme videli? Nasho krpca zavreteho v malej klietke :hmm: skoro som z infarktovala, oznamil nam ze to len teraz lebo ze mu davali kanilu a brali krv, ze za 10 min vyprace ordinaciu a da ho tam, tak sme povedali ze si pockame. Taktiez nam povedal ze krv rozbor nebudu robit, ale ze ak sa do rana nezlepsi tak potom sa mu urobi. Dal nam podpisat papier na predbeznu sumu 100E.

za 5 min vysla slecna ktora nam bez slov strcila krpac do ruk a odisla do tej ambulancie ked mal byt. ostala som stat na recepcii a nechapala. nepovedala ani slovo, zduta mi ho dobre ze nehodila a isla prec. vysla recepcna a pytala sa ze co sa deje, tiez nechapala, no ja uz som nemohla a tak som zobrala krpateho a utekala s nim do auta ze uz tam viac nepojdem. Hned sme utekali k MVDr. Svihranovi, o 21:20 sme k nemu prisli, hned nas zobral, popisali sme mu stav a hned dal infuzku a spravil rozbor krvi, ktory trval 5 min a dosiel k zaveru ze nas krpec ma bakterialnu infekciu, mal zvysene biele krvinky. povedal nech sa nebojime, ze vsetko bude v poriadku. tiez nam povedal ze v ziadnom pripade si ho tu nenecha lebo to nie je take vazne a ze aj tak najlepsie bude atreyovi doma pri nas, lebo sa o neho postarame. Teplota mu klesla na 38, takze sme boli spokojnejsi, pan doktor bol velmi zlaty, ochotny a hlavne nam vysvetlil ze krpec je hlavne dehydrovany z tej vysokej teploty a nebola to reakcia na ockovanie ale ze ta vakcina len spustila resp. nas upozornila na tu infekciu, kedze mal oslabeny organizmus. tak sme dostali 3 injekcie a zajtra ideme na kontrolu.

Samozrejme ze vo vetpointe sme zabudli ockovaci preukaz a tak sme sa rozhodli ze si po neho ideme. Otvoril nam pan doktor Gaško, ze nam volal ze kde sme tak sme mu oznamili ze sme isli k inemu doktorovi, nech nam da ockovak, vystavil nam ucet na 22 EUR co sme odmietli zaplatit, povedali sme ze sme ochotni zaplatit mu 10 E a nic viac a oznamili ze krpec ma infekciu ze mu robili rozbor krvi, nato nam on povedal ze ved aj oni mu brali krv, ze ju maju odlozenu. ńa toto smo uz nereagovala lebo by som asi bola vulgarna a skocila cez to okienko po nom :hmm: vratil nam ockovak a tych 10 eur a odprevadil nas a podakoval za vyjadrenie.

takze mame noveho veterinara a do vetpointu nikdy nepachnem!!!!
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Lindchen » Str 04.01.2012 0:41

To bol ten mladý? Ak áno, dnes sme mali o ňom pokec s pigie. Ten si nevie rady s ničím, ani obyčajným očkovaním.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod inwuska » Str 04.01.2012 1:18

Nie myslim ze to nie je tan ktory vysetroval nasho krpca, tento bol trochu starsi, taky v okuliaroch, ale ocividne by ho nechal dehydrovat a bez rozboru krvi no hlavne ze by bol 24 hodin u nich a este som zabudla ked sme uvazovali o tom ze by sme si ho zobrali domov tak mi tvrdil ze on mu bude kazdu hodinu merat teplotu, ze ci som to bola ochotna robit aj ja. Hned som mu povedala ze samozrejme. Aj tak v noci budem kazdu chvilku hore a kontrolovat ho.

No skratka, som sklamana :ua: ale co uz hlavne ze to nedopadlo horsie :no:
inwuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: Petržalka

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Saarly » Sob 07.01.2012 20:00

ten mlady je bohovsky :lol: ked sme sa tam prisli iba zapisat, tak povedal, ze labrador je ako vysavac, zozerie vsetko co mu pride do cesty a vypytal si 10 euro za konzultaciu :lol: uz tam nechodime
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod NoRa » Ned 08.01.2012 19:01

My s nimi máme tiež zlú skúsenosť, našťastie sa nič vážne nedialo. Boli sme však na víkend doma u rodičov a v nedeľu Sally len grcala, hnačkovala, nič nejedla, triasla sa a spala. Keď sme však došli do BA, naši doktori už neordinovali, tak sme zavolali do VetPointu, že máme tento problém, či môžeme prísť, alebo nám niečo poradia. Samozrejme povedali, aby sme čím skôr prišli. Keď sme došli, čakali sme niekoľko minút v ordinácií. Potom nás zobrali do ordinácie a taká mladá doktorka začala Sally vyšetrovať. Dala nám nejaké antibiotiká, injekciu, pastu, plus nám chceli nanútiť nejaké konzervy. Nepovedali nám však prečo a čo to je za injekciu, ani čo Sally vôbec je, alebo by mohlo byť. Na konci vyšetrenia na nás doktorka pozrela a povedala "ale viete, že to je s príplatkom 30 eur?". Proste ako keby to bolo 5 centov, pritom sme s nimi volali a čakali sme v čakárni, mali nám to proste povedať skôr. Nakoniec sme odtiaľ odišli o 60 eur ľahší (nerobí nám problém zaplatiť, keď ide o zdravie nášho hava, aj keď sme študenti, ale pri tej cene by ten prístup a všetko malo byť na inej úrovni), a o pár dni sme museli ísť tak či tak našim doktorom, pretože jej stav stále nebol v poriadku.
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod DamianDer » Pon 26.03.2012 11:33

Neodporucam a uz aj ked budem mat ine zvieratko, v zivote tam nepojdem, aj keby som byval 1 min!
Utekal som tam so psikom, lebo sa mu pretocili creva. Bola to najbizssia poliklinika, ktora bola otvorena. Niesol som ju na rukach, aby sa mohli vykonat cim skor opatrenia k zachrane. Ked som tam prisel, zobrali jej krv, urobili rengen a potvrdili len to co som vedel. Povedali ze je to treba operovat inak bude trpiet. Povedal som, spravte to! Na to si ma pre istotu posadila a povedala mi sumu s ktorej ma skoro trafilo!! Operacia, osetrenie.... 900€ a ze to este nebola konecna suma!
Nemal som v tej chvili pri sebe peniaze a ani na ucte tolko. Mal som tyzden kedy som musel zaplatit najom, svojej babke lieky, osetrenie v nemocnici.... Neskor este dodala ze na zachranu je 30%... Hned nato, ze ak nemam tolko penazi, tak nech netripi.
Namiesto toho, aby aspon nieco spravili pre zachranu, zvolili v tej chvili to, na com som mal. Jednoducho povedala ze ju teda uspime a potom sa ma spytala, ci na to mam. Dnes som druhy den bez psika a preklinam doktorku, ktora sa takto zachovala! Mal som krasnu fenu ridgebacka, ktora bola z utulku. Mal som ju dva roky, ale bol to uzasny psik a krasne dni s nou.
Dnes ked pridem domov nikto ma nevita s privretími ockami a vrtiacou ritkou tak, ze vsetko zhadzovala okolo co jej prislo :) Chyba mi!!
DamianDer
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Margita » Pon 26.03.2012 11:47

:oo: :oo:
a keby si povedal ze na to nemas?tak nic?posle ta domov aj s trpiacim psom???
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod AndreaT » Str 11.04.2012 10:45

DamianDer píše:Namiesto toho, aby aspon nieco spravili pre zachranu, zvolili v tej chvili to, na com som mal. Jednoducho povedala ze ju teda uspime a potom sa ma spytala, ci na to mam.


To snáď nemyslíš vážne :oo: to snáď ani pravda neni!
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Mackie » Str 11.04.2012 13:04

sorry, ale rozhodol si sa sam :nwm: mozno pouzili nevhodny pristup, ale ak by ti tu sumu povedali az potom, ako by si reagoval? ze ti nic nepovedali dopredu, a keby si to vedel, tak by si si to premyslel; a nahodou by to pes neprezil, a este len vtedy by si tu zacal nadavat
vsetko ma 2 strany
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hruska » Str 11.04.2012 13:36

Offtopic: Ja chodim so vsetkym k jednemu vetovi, uz ma trocha poznaju, tak si myslim, ze by mi moju operovali, aj keby som v tom momente nemala tolko penazi. Myslim, ze malokto ma bezne k dispozicii 1000€, tiez by som musela siahnut na terminovany ucet a cakat aspon den.
Mrzi ma, co sa stalo sucinke.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Str 11.04.2012 13:42

Offtopic: Podobne, je bezna prax operovat bez hotovosti len stalych zakaznikov :ua: Inak sa pytaju peniaze vopred a treba s tym ratat. Ja som klientom vetpoint a vela krat tam mam otvoreny ucet - t.j. platim az po ukonceni liecby a nie priebezne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Banshee » Str 11.04.2012 18:49

DamianDer - to mi je ozaj luto :( Kvoli "konspiracnym teoriam" ktore padli par stran dozadu, by ma zaujimalo ci si si psika po uspani odviezol domov?
900 EUR nie je na Slovensko ani Bratislavu adekvatna suma za takyto vykon, ak by pracovnikom Vet Pointu islo naozaj o zvierata a nie peniaze, tak majitela rovno od dveri poslu niekam inam, kde to spravia lacnejsie. To by ale nedostali peniaze za utratenie, ktore su lepsie ako nic, ze? Utratenie je krajne riesenie a ziaden dobry veterinar by nemal utratit zviera ktore ma realnu sancu na zachranu a nasledny plnohodnotny zivot - a uz vobec nie z cisto financnych dovodov!!! Verim ze inde by psika zachranili za tretinovu cenu.

Tiez sa mi stalo, u ineho veterinara, ze mojho psika nedokazal zachranit a psik zomrel. U tohto veterinara viem ze pre psika spravil naozaj vsetko co mohol a vedel, uctoval si len material, za svoju pracu nic. Bola to pohotovost. Nevycitam mu nic, niekedy je to skratka smola a veci nejdu tak ako by clovek chcel alebo predpokladal. Ale vyuctovat si kopec penazi za ukony (v pripade Damiana RTG, krv..) ktorych vysledkom je mrtvy pes, je podla mna nehoraznost.
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Stefania » Ned 08.07.2012 12:05

Nedá mi nereagovať.

My chodíme s našou Lindou do spomínanej kliniky. Sme spokojní. Dokonca sme tam absolvovali aj sterilizáciu. Doniesla som ju ráno na dohodnutý termín, na obed mi doktor Valašek volal, ako to prebiehalo a o piatej večer som si pre Lindu prišla. Bola už prebratá, vyvenčená. Dostali sme inštrukcie, čo a ako doma a do týždňa bola fit a behala ako pred tým :-). Absolvovali sme už aj rôzne očkovania a bez problémov. Dokonca, ak mám nejaké podozrenie na niečo, tak zavolám alebo pošlem mail a vždy mi odpovedajú, prípadne si navrhneme termín stretnutia. Vždy pri objednaní sme pri p. Valašekovi. Taktiež sme pri každom vyšetrení. Takže my máme iba dobré skúsenosti. Ceny sú normálne, nie je to pridrahé. Myslím si, že celé je to o tom, že koľko ľudí, toľko chutí. Je to tak ako keď aj ľudia chodia k lekárom. Pre niekoho je lekár super a pre niekoho nie a iba nadáva. Každý má možnosť sťažovať sa, tak ako človek na úrad verejného zdravotníctva, tak je isto aj niečo pre sťažnosti na veterinárov. Netreba sa iba tu sťažovať, ale aj oficiálne. Taktiež mám kopu známych, ktorí tam chodievajú a sú taktiež spokojní :-).
Stefania
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Legos » Sob 26.10.2013 15:19

Na rozdiel od iných pracovísk (či už Dr Švihran, vet nem. Benett), mám s týmto pracoviskom iba dobré skúsenosti. Psík bol u nich operovaný a je úplne zdravý. Nemá žiadne problémy. Aj známi, ktorí tam chodia majú len dobré skúsenosti. Vždy záleží od ľudí. My sme dodržali inštrukcie , ktoré sme po operácií dostali a psík je OK. Ceny sú vyššie, ale zodpovedá to kvalite. Aj vy sa rozhodujete či pôjdete nakúpiť na Miletičku, alebo si necháte ušiť nohavice na mieru. Stačí zvážiť ako si ceníte zdravie svojho zvieraťa.
Legos
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Ciri » Uto 29.10.2013 21:11

My máme len pozitívne skúsenosti. Psík nám kríval na prednú labku a rýchlo sa unavil. Pomohli mu ako na srdiečko tak i zoperovať nožičku. Prestal krívať a už aj lepšie dýcha pri záťaži. Musím povedať, že boli veľmi prístupní, milí. Všetko nám vysvetlili dohodli sme sa na cene a tú aj dodržali. Psíka nám dávali prebudeného, vyvenčeného. Inštruovali nás aj o ďalšej starostlivosti. Vrelo odporúčam. Aj od známych ktorí tam chodia, mám len pozitívne reakcie.
Ciri
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie