Bratislava - VetPoint

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 11:48

Offtopic: Mna tak z vetpointu otocili s andulkou... A aj povedali, kam mam ist...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 12:04

Offtopic: inac také malé vtáčiky to musí byť dosť zložité liečiť. Oni sa ani moc nespolupracujú pri vyšetrení :heh: Ináč minule bola s nami v čakárni korytnačka s infuzkou to bolo také zlaté :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Barbor » Pon 18.08.2014 13:55

Offtopic: korytnacka s infuzkou ? :love: :love: boďe :hi: ja mam tiez skusenost ze ma poslali kolegovi lebo ten sa vyzna viac. Sice ja som naliehala ze nech nas vyšetri on pretoze sme mali prist az na druhy den a ja som taka ze vsetko chcem mat hned :pac: :lol: tak ma odbil ze nie, pockame do zajtra nech sa na to pani doktorka pozrie lepsie ako on :jop:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 13:56

Offtopic: Ja by som skor tu korytnacku tipla na sondu nez na infuzku. Ale vsetko mozne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2014 18:40

Offtopic: Tak super, že máte aj pozitívne skúsenosti v tomto :smile: . Ja som raz videla korytnačku, ktorá mala spomínanú sondu mesiac a za tú dobu som jej nevidela hlavu a ani nohy ani raz vystrčené, len pancier s hadičkou celú dobu :heh: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 19:50

Offtopic: neviem.vyzeralo to jak klasická psacia infuzka, aj to kvapkalo, tá sonda neviem čo je.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2014 20:53

Offtopic: Tak potom to fakt bola infuzka. Akurát som sa s tým ešte nestretla, že by korytnačka potrebovala tak hydratovať :nwm: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 21:27

Offtopic: bola to suchozemska, možno odmietala jesť tak toto jej dali aspoň :nwm: Ináč mala vonku aj hlavu aj všetky nohy :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod pigie » Pon 18.08.2014 21:28

Offtopic: No len na to sa prave pouziva sonda na to vyzivovanie, nie inzufka. Aj pre mna trochu zahada.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod hriva » Pon 18.08.2014 21:31

Offtopic: mala to aj pichnute v podkozi, na tom mieste medzi krkom a nohou :nwm: bohvie, možno nejaké nové postupy, určite to bolo pichnute a kvapkalo lebo ešte som to sledovala že jej korytnačka
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Whip it » Pon 18.08.2014 22:44

Offtopic: Tak to budú ozaj len niekoho nové postupy, asi ako keď chceš terapiu pre cicavca uplatniť na plaza :ach: ...čo si pamätám, tak korytnákovi môžeš podať tekutiny len do nejakých 2% z jeho hmotnosti (lebo pancier nie je nafukovací a pľúca prichádzajú o priestor a zároveň je ľahké tie zvieratá prehydratovať), čo väčšinou predstavuje len pár ml a ak sa to dáva pod kožu, tak na viaceré miesta, lebo ich koža nemá takú elasticitu ako cicavčia. Just sayin. Ešte že nemám korytnačku :heh: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod biely psík NImue » Uto 19.05.2015 9:43

Nedá mi, aby som nevyjadrila svoj názor na ošetrenie v tejto akože klinike a hlavne, aby si majitelia psíkov ušetrili svoje peniaze /ide o tvrdý biznis a sú vytrénovaní, ako zabrnkať na naše city,pozor/
Prvý raz som si kúpila šteniatko malého plemena a pri väčšej námahe sa vždy začalo dusiť a drhnúť, tak som ho vzala do vetpointu, kde som najprv bola ohúrená pekným priestorom, recepciou, akože asertívnym prístupom lekárky-keby mi niekto povedal, že to všetko je len zástierka, ako zo mňa vytĺcť čo najviac peňazí a hlavne ich metodika spočíva v tom,že Vás najprv vystrašia,že v podstate Váš miláčik je vážne chorý a ide mu o život a preto mu musia urobiť bronchoskopiu, ktorá stojí u nich cca 85 Eur, no a kto by nedal, aj keď z posledného, peniaze na záchranu nemej tváre, ktorú ste si už stihli zamilovať? Tak som teda súhlasila, lebo doktorka nepripustila inú možnosť-že sa to musí urobiť a hlavne samé prázdne sľuby-že mi zavolajú výsledky,že mi dajú bronchoskopiu na CDčku--tak sme tam nášho psíka doniesli,a o hodinu sme sa po neho vrátili-prešiel 1 týždeň-nič,2.týždeň-nič to už ma naštvalo a zavolala som na kliniku a pýtala som sa,že prečo mi nedali vedieť výsledok z tej urgentnej bronchoskopie-odpoveďou boli samé výhovorky a keď som si rovno vypýtala Cdečko,tak vlastne žiadne nemali lebo to nemali natočené ako sľubovala lekárka a tak som nadobudla dojem, že vlastne je toto celé len naháňanie úkonov,za ktoré klient zbytočne zaplatí - hra o naše peniaze a záujem skutočne vyliečiť psíka je nulová.
Potom som svojho psíka vzala inému lekárovi a vravela,čo som zažila vo VP a tam som dobre pobavila celý lekársky tím veterinárov, kde mi vysvetlili -a to podotýkam,že zadarmo-že toto dusenie a drhnutie je pre tieto plemená príznačné-že to súvisí s nejakým kŕčom v trubici a stačilo len psika ukludniť a bolo po probléme ,za ktorý som vycálovala 1čé Rur--totiž ešte pred bronchoskopiou som zaplatila 55eur za kompletný rozbor krvi /ktorý bol podľa slov lekárky životne dôležitý-dozvedela som sa toitž neskôr, že v tejto klinike sú lekári platení od výkonov a preto takto zbytočne naháňajú výkony za každú cenu/-čiže suma sumárum za moju nevedomosť a niekoho prefíkanosť som zacvakala zbytočne 140Eur.
2 roky na to moj psík mal neskoro večer horúčku a vracal a objavili sme v tlapke kliešťa-kliešť bol riadne napapaný ale pri obvyklej kontrole sme ho tam nenašli-bol zavrtaný medzi drápikmi a aj keď som do Vetpointu už niekdy nechcela ísť, museli sme riešiť jeho zdrav.stav-prišli sme tam a lekarka,co mala službu,nam vopred povedala,či suhlasíme s poplatkom za vikend 30 Eur a ked som sa spýtala,či to môže byť z kliešťa,povedala,až keď zaplatíme tých 30 eur bude odpovedať na moje otázky-totiž ona nás pohľadom zhodnotila,či sme solventni a asi nás tak ošacovala,že nie - boli sme s manželom obaja v riflovom oblečení a v noci po 22hodine nikto nechodí ako zo žurnálu-tak sme jej povedali,ze sme tu už raz boli a ked si pozrela zložku mojho psika v PC zrazu zmenila správanie ako keď preladíte stanicu rozhlasu /videla,koľko sme tam nechali peňazí/,a zrazu bola milá a sladká ako med a ja som mala v tej chvíli ju nakopnúť,ale ovládla som sa a tak som ju požiadala,aby mojmu psovi vybrala toho kliešťa a dala nejaké antibiotiká a aj niečo proti alergii-lebo psík mal červené fľaky na brušku-ja som sa spýtala,či to nie je borelioza,ale lekárka vravela,že to je len u ľudí, u psov sa vraj klinicky nevyskytuje-a nemala pravdu-dalši deň sme šli nášmu lekárovi a vzali mu krv a do 48hodín nám volal lekár,že máme pravdu, jedná sa o boreliózu a nastala dlhodobá liečba,ktorá ani doteraz neskončila a následky choroby sú dodnes.
Ospravedňujem sa za siahodlhé rozpisovanie,ale ten,kto má naozaj záujem,tieto riadky dôkladne prečíta a poučí sa z mojich chýb a môže predísť podobným negatívnym skúsenostiam.
Všetkým psíčkarom a vôbec milovníkom zvierat posielam srdečný pozdrav
biely psík NImue
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod teeva » Uto 23.02.2016 23:14

Mám žiaľ podobnú skúsenosť. Viete mi niekto poradiť nejakého veterinára, cenovo prijateľného v Ba? Môj hafan má zošitú labu, potrebuje prevezy, už som v spomínanej klinike minula takmer 150 e :(
teeva
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Topoľčany

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Glenfiddich » Štv 15.12.2016 10:10

molly16 píše:Máte niekto skúsenosť s MVDr. Pavlom Valaškom z Vetpointu?


Operácia pretrhnutého kolenného väzu u 5 ročného stafforda, zvládnuté vynikajúco. Profesionálny prístup, zrozumiteľný popis problému a spôsobu riešenia, vynikajúci prístup k psovi, na úkony ako vybratie stehov a kontrole RTG zbytočne zviera netlmí a pritom bez problémov zvládne. Výsledok operácie úžasný, ešte nie sme na konci rehabilitácie ale pes po 1 mesiaci na labe chodí, pobehne, snaží sa robiť všetky vylomeniny ako pred úrazom /musíme ho ešte krotiť/.Nie je to lacná záležitosť, ale naozaj sme s prístupom ako aj s výsledkom spokojní .
Glenfiddich
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bratislava - VetPoint

Poslaťod Freya » Str 15.03.2017 1:20

Dobrý deň,

Chcela by som sa s vami podeliť s jednou hroznou skúsenosťou, čo sa mi stala na veterinárnej klinike Vetpoint na panónskej  v OC Danubia.

V sobotu 11.3.2017  sme trávili klasický sobotný deň doma, kocúrik Lucas bol úplne v pohode hral sa, papal a bol jednoducho normálny nič nezvyčajné. Rád chodil von na balkón, aj tentokrát sa vypýtal, a vonku pekne svietilo slnko, tak nebol dôvod ho nepustiť. Po chvilke sa zas pýtal dnu, a keď vošiel po chvilke začalo naše peklo. Začal pobehovať ako zmyslov zbavený z izby do izby, bol úplne vydesený, nepokojný, zrýchlené dýchanie mal, strašne nahlas mňaukal, zlakla som sa, že ho asi niečo vonku uštiplo.. Celého sme ho prezreli, aj do papulky sme pozreli a nikde žiadne známky, žeby ho niečo štiplo. Keď sa po chvilke spustilo strašné slintanie, neváhali sme a rýchlo sme išli na najbližsiu otvorenú veterinu - čo bola vetpoint panonska.

Kocúra nám vzali,vyšetriť ho nevedela pani veterinárka,lebo Lucas bol ešte k tomu veľmi agresívny, takže sme sa dohodli že mu dáme sedáciu a tak ho pozrú.  Veterinárka nám povedala hneď sumu,ktorú približne mali zaplatiť - bolo to 70 eur, prikývli sme samozrejme, Lucas bol v naozaj veľmi zlom stave. Zobrali si ho teda a povedali, nech si preňho prídeme o dve hodiny..

Keď sme prišli Lucas bol už hore, bol v takom istom stave ako sme ho doniesli, veterinárka nám povedala:
"celého som ho prezrela VŠETKO je v poriadku, je to asi ten hmyz, dostal infúziu, antihistaminiká, do rána ho to prejde, zajtra Vám zavolám a poviete mi ako mu je."

Priniesli sme ho domov. Po cca 2 hodinách Lucas Zomrel.

5 ročný zdravý kocúr.

Pani veterinárka dodnes nevolala.

Jednej veci nerozumiem, aj keď mal asi slabé srdce hocičo.. Akoto že nám ho vrátila s tým, že nič mu nie je? Zjavne teda bolo.

Pokial tento komentár aspoň jedného človeka odradí od tekto kliniky, splní to svoj účel. Možno sa tým zachráni život nejakého iného zvieratka.
Tomu nášmu sme to nestihli, spravili sme niečo zle? Možno to tak malo byť otázok je veľa. Ale život už nič nevráti.

LUKASKO miláčik náš, vrnidielko ukecané, odpočívaj v pokoji :-(
Prílohy
2017-03-12 00.25.58.jpg
Freya
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie