Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Sťažnosti na lekárov, ambulancie a kliniky

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Sťažnosti na lekárov, ambulancie a kliniky

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 08.08.2009 15:18

Iste vieme a mnoho príspevkov v tomto fóre, či vypočutých príbehov to potvrdzuje, že sa niektorí majitelia stretnú s dosť vážnymi kiksami veterinárnych lekárov.
V téme eu-vet dala Amaguk tento link, teda komora veterinárnych lekárov, ktorá by mala aj kontrolovať ich prácu:
https://www.kvlsr.sk/

Bola by som rada, keby ste sa tu podelili, prípadne by ste vedeli povedať akú formu má mať sťažnosť, čo všetko a akú dokumentáciu musí obsahovať, komu ju adresovať, poprípade aký to má výsledok, ak už ste také niečo podávali a riešili.
Zároveň chcem vyzvať všetkých, ktorým sa stalo, že lekár evidentne pochybil, aby sa nebáli podať sťažnosť, pretože len tak sa môže niečo napraviť. Odýsť k inému ošetrujúcemu pomôže vám, ale nepomôže iným.
Myslím, že si za veterinárnu starostlivosť platíme naozaj dosť, platíme si plnú čiastku, materiál, všetko, tak nevidím dôvod na to, aby sme napríklad v čakárni plnej smradu strávili dve a pol hodiny, aby sme po pochybení lekára platili drahé tisíce za liečenie zvieraťa inde a podobne.

Viva la revolucion :superman: .. nie, priatelia, myslím to vážne. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

neošetrený psík

Poslaťod silviahorecka » Pon 27.09.2010 19:51

Vždy som si myslela že keby sme aj my ludia mali takých skvelých lekárov ako naši miláčikovia tak by sa nám žilo lepšie. Až do dnešného dna kedy som bola obitá manželkou veterinára za ktorým som išla lebo ten náš akurát neordinoval poznámkou ,, teraz sme vám dobrý čo? keď iný nemôžu že?! Tak to ma dostalo a ešte som si nechtiac vypočula nemiestne argumenty na to ,, že oni kašlú nato že nebudú nikomu otvárať ani zdvíhať telefón" dosť dlho som čakala pred ich domom až keď nakoniec vyšli to som už sedela v aute a radšej odišla ako by mali môjho psíka ošetrovať takýto ludia. Neviem či aj veterinári máju nejakú tu hypokratovu prísahu ale toto sa nerobí.Síce som tam bola o pol ôsmej večer ale na dome máju vypísané súrne prípady kedykoľvek a môj psík mal vytrhnutý pazúrik z labky len mu to tak viselo a krvácalo a skučal tak ho to asi muselo bolieť. ďakujem MVDR. KAROLOVI FUKSOVI A JEHO MANŽELKE Z HORNÝCH SALÍB
silviahorecka
Okoloidúci

Re: neošetrený psík

Poslaťod AndreaT » Uto 28.09.2010 11:18

A to kde si s ním bola? Kde je takýto veterinár? Aby sme sa vyvarovali!
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Re: neošetrený psík

Poslaťod vavrena » Uto 28.09.2010 11:34

Silvia, bohužiaľ s tým treba rátať, veterinár nemá zákonnú povinnosť ošetriť ti psa. Pre takéto prípady musíš mať uložené čísla viacerých doktorov, mohla si volať do Galanty Sabovi, ak nezdvihne on, tak dvíha jeho manželka a povie ti, či môžeš prísť. V Šali neviem, kto má aj pohotovosť. Určite ťa nemali takto odbiť, nie je to etické, ale aspoň sama vieš, komu už biznis robiť nebudeš a koho neodporučíš ani svojim blízkym.

Btw, psíkovi, ak sa odtrhol pazúrik, veterinár spraví len to, že ho odštipne normálnymi klieštikmi na pazúriky, bez umŕtvenia, pretože samotná lokálka anestézia dosť štípe, a takto je to rýchlejšie a jednoduchšie, takže ak by sa nedajbože niečo podobné stalo, môžeš to skúsiť sama.

A ty si predtým mala s nimi nejaké konflikty? Pretože ak majú vypísané, že ošetrjú kedykoľvek súrne prípady, je naozaj blbé, že ti takto vynadali.

No a táto sťažnosť patrí presne do témy nad touto, ktorá má názov "sťažnosti....", tak si to mohla hneď zaradiť tam :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Re: Sťažnosti na lekárov, ambulancie a kliniky

Poslaťod Ivan Riečan » Štv 04.11.2010 22:42

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Ivan Riečan
Okoloidúci

Poslaťod lavyrle » Štv 04.11.2010 23:00

Offtopic: Ja som voľakedy sťažnosť na jedného veterinára podala, aj bola uznaná ako odôvodnená. Veterinár musel mať na dverách svojej ambulancie vyvesené, že pochybil a že bola na neho podaná taká a taká sťažnosť. Tým to skončilo. Môj pes zomrel a veterinár stále ordinuje a je arogantný až hrôza.
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod bbtina » Str 10.11.2010 15:46

A to okrem toho nedostal ani žaidnu pokutu? Nič? U koho si bola, predpokladám, že z našeho okolia :ahoj:
bbtina
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod lavyrle » Str 10.11.2010 23:16

bbtina, trošku sme si písali s Dr.Riečanom a vzhľadom k tomu, že tam došlo k nejasnostiam - nechcem to tu rozoberať :ahoj:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod jaja1964 » Pon 20.12.2010 15:11

Ja by som rada vedela, ako sa bezne dostanem k lekarskej sprave, vysledkom vysetreni, pripadne k predpokladanej diagnoze a k nej predpisanej liecbe. Mam take skusenosti, ze bud narvem pod nos veterinarovi preukaz hafa, nech mi tam aspon nieco napise, alebo si tam dopisem sama, o co islo, co hovoril, niekdy vytlacenie spravy stoji 10 eur, vsetko len ustne a na ucte su len polozky za ukony, lieky, ale nie diagnoza, liecba a pod.Priklad, vezmem lieky, doberieme, stav sa nezlepsil, mozno zhorsil a veterinar si bude tvrdit svoje...pripadne ine.....Ake s tym mate skusenosti, ako to robite? Nejde mi teraz o staznost, ale keby som sa hned chcela stazovat, nemam na zaklade coho.
jaja1964
Okoloidúci

Poslaťod Ivan Riečan » Uto 28.12.2010 21:44

Druhá časť Etického a profesného poriadku Stanov KVL SR
Výkon súkromných veterinárnych činností
§6
Súkromný veterinárny lekár (SVL) je povinný rešpektovať právo objednávateľa na slobodnú voľbu SVL. SVL nesmie obmedzovať objednávateľa, aby konzultoval jeho liečebný postup u iných SVL. O tomto je povinný objednávateľa informovať.
§7
SVL je povinný informovať objednávateľa o diagnóze a plánovanom liečebnom postupe, o rizikách s tým súvisiacich, o predpokladaných nákladoch na liečenie, o budúcom využití zvieraťa po jeho liečbe a získať súhlas s liečebným postupom.
§8
SVL, ktorý nemôže poskytnúť veterinárnu starostlivosť, alebo musí prerušiť liečenie zvieraťa, je povinný poskytnúť informácie o možnosti liečby u iného veterinárneho lekára.
§9
SVL je povinný viesť evidenciu o vykonávaní SVČ. SVL, ktorý liečil zviera, je povinný poskytnúť objednávateľovi, alebo SVL, ktorý pokračuje v liečbe, všetky nimi požadované informácie o doterajšej liečbe. V prípade žiadosti aj písomne.
Ivan Riečan
Okoloidúci

Námestovo - MVDr. Pukáč (ml.)

Poslaťod agah » Pon 17.01.2011 15:48

V piatok, 14.01. o 8.00 zacala rodit v 64 dni kotnosti fenka FB. Do 10.50 boli na svete tri krasne zivotaschopne steniatka, vsetky vazili od 200-215g. Potom nastala dlhsia prestavka a po 3 hodinach cakania a kontrakcii majitelia zacali byt nervozni. Z obvolanych veterinarov len jeden bol k dispozicii - dr. Pukac mladsi. Dorazil k majitelom a rodicke okolo 16 a zacal sa pripravovat k cisarskemu rezu. Sucka bola zvazena - dostala uspavacie iniekcie a nasledne ulozena na vydezinfikovanom kuchynskom stole (iniciativne majitelkou, lebo pocas zakroku vet ju zabaval historkami o tom ako sterilizoval macku na zaprasenej peci v kotolni). Vplyvom uspavacky fenka vyvratila tmavo-zelenu tekutinu. Vet pokrutil hlavou, ze tomuto nerozumie - co by to asi mohlo byt? Majitelia ho ukludnili, ze su to len placenty, ktore fenka pri predoslych troch steniatkach pozrala. Pocas zakroku vybral z maternice 3 steniatka (len jedno sa podarilo rozdychat). jedno bolo v rodnych cestach, druhe v jednom rohu maternice, tretie v druhom - podla slov veterinara. Veterinar narezal obidva rohy maternice a tu dokladne preskumal. Pocas prace castoval asistujucu majitelku a majitela, ktory sa usilovne snazil masirovat steniatka vsemoznymi hrdinskymi historkami zo svojej praxe (ako ta o macke), o tom aky su ludia nevdacni - lekar pomoze a oni este ohovoria, o tom aka je to tazka praca a tazka skola, o svojich skusenostiach zo stoviek takychto zakrokoch a pod. Pri zasivani majitelka ho upozornila, ze im stale chyba jedna placenta - preslo to bez reakcie. Dalej ho upozornila pridrziavajuc maternicu pri zosivani, ze z nej trci este kusok plodoveho obalu - detto. Odpoved: to sa stava, to vypudi. Fenka sa prvy krat zacala prebudzat este pocas vyberania tretieho steniatka a patrania ci neostalo nic v maternici. Bola "dopichnuta" dalsia uspavacka, ale zrejme malo, lebo vrchne vrstvy koze vet zosival uz mrviacej sa sucke. Na zaver pichol oxitocin, antibiotika, nechal antibiotika v tabletkach, zinkasoval 50 eur a odporucal sa. Majitelia, trochu stastni a trochu smutni utekali zohrievat fenku pod lampou lebo zakrok bol pomerne dlhy a maminka uz javila znamky podchladenia. Bdeli pri nej do 3.30 rano a od 7 dalsieho dna. Zdalo sa, ze sa zotavuje aj ked nemala chut do jedla. Okolo poludna nasledujuceho dna sa opat objavili kontrakcie. Nasledoval telefonat inemu vetovi, ktori ich ukludnil, ze ked boli otvarane obidva rohy maternice nevie si predstavit aby tam este mohlo nejake stena ostat a ze je to zrejme snaha o vypudenie zvyskov placenty alebo toho plodoveho obalu. Odporucanie - sledovat, davat antibiotika. Treti den bola nedela - teplota v norme, mierne kontrakcie, zeleny vytok. Stvrty den - zvysena teplota - 39 st., krvavy vytok, kontrakcie. Telefonat dr Pukacovi, zaver - pride sa na to pozriet. Kym prisiel - okolo 13 fenka porodila mrtve, napoly rozlozene stena. Dalsi telefonat, tento krat uz nie tak kludny a navsteva veterinara, ktory rozhovor zacal tym, ze sa to stava a obvinenia adresovane majitelom, ze su "akoze - chovatelia" a on s nimi konci!

:censored: :censored: :censored:

Je to na staznost? Ako ju formulovat a zadokumentovat?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod moth » Ned 13.03.2011 11:32

ZdenulkaM píše:moth ja som s nim nebola spokojna..malemu daval lieky na co nebolo treba.. :ach: bolo som tam prvy a posledny raz..:hmm:

Suhlasim a verim tomu co pises, nie je to veterinar na europskej urovni, ale to nie je ziaden na Slovensku, to si dovolim tvrdit za roky skusenosti s veterinarmi na Slovensku, tych negativnych nie je malo! Zial, vacsinou veterinari vystudovani v KE su na omnoho nizsej urovni ako ti, co studovali napr. v Brne... Ale radsej si "vychovam" jedneho veterinara, ako stale menit a nevediet u akeho cloveka som... Nie, uz odmietam patrat po veterinaroch, ktori su skutocne zdatni a neomylni, na Slovensku to nema zmysel, uz som si zvykla najprv konzultovat stav v dalekom zahranici, nasledne nastudovat na internete a pripravena prist k veterinarovi a hlavne dokazat povedat NIE, takto s tym nesuhlasim, prosim si to inak, pretoze... mna totizto sklamali aj dve top kliniky v CZ, jedna svojim nezaujmom, druha nasledkom svojej terapie, ale co sa stalo, stalo sa, naspat sa to neda dat, proste clovek musi byt vzdy pripraveny a prezieravy, a pritom nikoho nezhadzujem, menovat mozem, ale nebudem, je to vzdy vabank!

//presunuté z témy Bratislava - MVDr. Pavel Šimun
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 13.03.2011 11:38

moth bohuzial na slovensku som nebola spokojna ani s jednym veterinarom :ua: a to som pobehala fakt dost :hmm: / A to mam prveho psa a ma len 10 mesiacov/ ,RADSEJ pojdem do ciech :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moth » Ned 13.03.2011 11:52

ZdenulkaM píše:moth bohuzial na slovensku som nebola spokojna ani s jednym veterinarom :ua: a to som pobehala fakt dost :hmm: / A to mam prveho psa a ma len 10 mesiacov/ ,RADSEJ pojdem do ciech :no:

Asi tak, mrzelo by ma, ak by som sa mylila, ako je to realne s urovnou veteriny na SK! Specialne len Americke Akity mam od roku 1997, predtym som mala nemeckeho spica narodeneho 1987, no a popritom docasnu opateru psikov z utulku, takze nejake skusenosti mam... Nechcem ti brat iluzie, ale ak sa jedna skutocne o nieco vazne, dufam, ze sa ti to nikdy nestane, nepomoze ani CZ :-( Financne to tu nebudem dokladovat, kolko ma staly len 3 navstevy v jednej klinike v CZ a doslova to len urychlilo odchod mojho zlaticka, pozerat sa na to, ako mu "terapia" sposobila luxaciu bedroveho klbu bol fakt horor, a byt oklamana stylom skuste este tieto ATB a nasledne prostrednictvom internetu dozvediet sa, ze sa jedna o chemoterapeutika, nebolo moc prijemne, kazdopadne 5 dni od poslednej navstevy psik zomieral... a jeho odchod mu neulahcil ani vet, ktory to ockovanim sposobil, ani vet, ktory terapiu v zavere stanovil, "pomohol" mu uplne iny vet, v tom case jediny dostupny na telefone :plac:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED

MVDr. Ivan Inštitoris

Poslaťod schubert » Pia 19.08.2011 9:41

my mame zasa inu skusenost. choreho FB, jedinu pohovorost co sme zohnali bola klinika pana MVDr. Ivan Inštitoris..zevraj velky odbornik na neurologiu..zle stanovena diagnoza nas stale 100e tyzden dovolenky, pol nadrze benzina a nakoniec este nam aj telefoniky vynadal ze ako si to my dovolujeme sa stazovat :ua:
pritom to bolo nejbeznejsie ochorenie FB - zapalnenie nervu pod platnickou z dovodu prutkeho pohybu. A KED SOM SA OPYTALA ZE PRECO NEBOLA DOBRE STANOVENA DIGNOZA VSAK TO BOLO VIDITELNE AJ NA RENGENE TAK MI JEHO MANZELKA ODPOVEDALA ZE .....VIETE BOLA NOC A MANZELA STE VYTIAHLI Z POSTELE ASI TO PORIADNE NEVIDEL :oo: :oo: moja reakcia bola ze vsak my sme mu za to platili ze prisiel a ona len pokrcila plecami...
keby sme nezasli k inemu vet. tak psikovi sa zapal zvacsi a pritlaci uzplne miechu a prestane chodit!!sice mu boli podavane antibiotika ale tie boli specialozovane na plucne ochrenia a mocove cesty, ked mi pri mojej staznosti jeho pani manzelka tvrdila ze ale maju tieto lieky aj cistocne posobit aj na zapaly tak zasa na moju otazku ze ci teda neboli vhodnejsie antibiotika specialne urcene na zapaly tak zasa len pokrcila plecami..
inak na margo ODBORNIKA - NEUROLOGA - najvacsia sranda je ze druhy pan veterinar dokazal hned jednym pohladom na psa urcit co mu vlastne je.vsetko mi vysvetlil a liecenie ma stalo 4,6 E .tymto dakujem panovi vetrinarovi MVDr. Ľubomír Pavlík Gorazdova 34, 949 01 Nitra za jeho ludsky prístu a odborne rady. zachranil na psika.
schubert
Okoloidúci

Ďalší

Späť na Veterinárne ambulancie