Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Dagy » Štv 24.02.2011 13:40

Urcite, co sa tyka pristupu a ludkosti, tak pan Riecan ma velmi velke medzery. A pride mi, ze velakrat ani zaujem nie je. Ked sme my byvali v Bystrici, par krat sme ho navstivili. Je pravda, ze nikdy nie s nejakym brutal zavaznym problemom, ale na doktora Paulinyho urcite nedam dopustit. V BB jednoznacne najlepsi vetos. Aspon vtedy, ked sme tam chodili my :yes:
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Felix-ovecka » Str 13.04.2011 7:48

Ja som chodila so svojim vlciakom roky k Mankovi a nebolo to zle ale ani dobre, nastastie nemal nikdy vazny problem. Ked sa mu ale vaznejsi problem vyskytol donutilo ma to zmenit aj veterinara.
Alan si hryzol chvost do kosti a Manko mi povedal, ze on sa nudi, ze sa mu mam viac venovat kupit mu hracky a chodit s nim viac von. Odchadzala som nestastna, ze sa nestaram o svojho psa a urobila som vsetko preto aby sa to zmenilo. Alanovi to samozrejme nepomohlo, kedze bol uz stary mal zanesene zlazy a nedokazal si ich sam vyprazdnit a najdalej dociahol po chvost tak si ho hryzol.
MVDR. Riecan na to prisiel po par sekundach co som vstupila do ambulancie a Alankovi to pomohlo skoro okamzite. Dodnes sa rozculujem nad tym ako mohol roky , lebo Alan mal s tym chvostom problem minimalne 3roky , Manka tvrdit, ze to robi z nudy.
Alanko nam umrel vo veku 13rokov na infarkt. Chvost ho vsak uz netrapil par rokov.
Podla mna je MVDR. Riecan fantasticky odbornik a svojmu povolaniu sa venuje s absolutnou profesionalitou , to ze mozno ako clovek nie je uplne prijemny je mozno pravda ale to ma vobec netrapi, zit s nim nechcem, mojim zvierata zatial pomohol okamzite a vzdy presne diagnostikoval problem a to je pre mna najdolezitejsie. Cena je podla mna adekvatna kvalite sluzieb ktore poskytuje. Nezabudnem ked som posledny krat isla k Mankovi s Murom , ktoreho mi preslo auto a mal zlomenu nohu, pan Manko mi oznamil, ze ma zlomenu nohu , ze to treba operovat ale vysledok nezarucuje. Dal Murovi lieky proti polesti , zaplatila som za tych 15 bezvyznamnych minut 80eur a isla som domov. Potom som sa s oboma (vtedy este alanom a murom) vybrala k Riecanovi ,ten ich dal dokopy oboch a okamzite a 80 eur som zaplatila sice tiez ale odchadzala som aj s krmivom a obaja boli zivi a zdravi.
Ja len odporucam
Felix-ovecka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod luck » Uto 08.05.2012 11:53

Tak k dr. Riečanovi sme chodili rok a pol s našou fenkou franc. buldočka.
Pokiaľ ide o ľudský prístup - má dr. Riečan skutočne rezervy. Nepochybne je to výborný veterinár, obávam sa však, že len teoretik. Lola mala od malička problémy s ušami, nikdy jej nebol schopný zobrať krv na rozbor, stery z ušiek a pozrieť sa na to pod mikroskopom, keď sa mi niečo snažil vysvetliť, len málokedy som porozumela a ochotný to povedať ľudskou rečou teda nebol... vždy nasadil ATB a kortikoidy, zhrabol strašne veľa eur a poslal nás domov. Výsledok - liečba síce zabrala, ale len veľmi krátkodobo a o mesiac - dva sme tam boli zase. Takto dokola počas celého roka.

Až keď som spolu so zmenou bydliska a sťahovaním do BA zmenila veterinára - doktorka jej zobrala ster a pod mikroskopom mi ukázala, čo má Lola v uchu. Parazity. Roztoče, ktoré spôsobujú ušný svrab. S tým spojená silná infekcia, zápal, mokvanie a svrbenie. Toto nebol dr. Riečan schopný urobiť rok.

Ja ho rozhodne NEodporúčam. Komu pomohol, som veľmi rada, nám však nie. Keď som mu povedala, že už Lola nežerie žiadne umelohmotné granule, ale funguje na BARF (surová strava), tváril sa príšerne. Veď samozrejme, z predaja granulí má nie malé provízie.. a ja sa potom môžem čudovať, že pes má alergie. Prečo asi?

Výborné odporúčania som mala na dr. Paulínyho - žiaľ, nestihli sme však už k nemu ísť. Všetci známi v BB - psíčkari aj s mačkami k nemu chodia a nevedia si ho vynachváliť.

O dr. Mankovi toho moc neviem - počula som áno aj nie, tie nie však prevažovali.
luck
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod miusiatko » Pia 11.05.2012 18:47

nepoznam, ale teda ta reportaz co teraz sla na hnojke :oo:
Ak je natolko "mantavy", ze nevie zavriet kocura do klietka a "nahodou" mu pritom ''privrzne" krk do klietky cim ho zabije... tak klobuk dole. Takuto veterinarnu story som este nepocula :oo:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Ivan Riečan » Sob 12.05.2012 17:16

Slečna Boriková, mrzí ma, že moje ošetrovanie Vašej Loly vnímate takto ale nie je pravda, že som okrem chronickej otitídy z alergie, o ktorej som presvedčený, že Lola stále má, nezvažoval aj parazity. Posielam Vám info o kvapkách ktoré som Lole dával.

N: OTOSPECTRINE gtt. ad us. vet.
Z: Účinné látky:
Neomycini sulfas 5000 IU - Polymyxini B sulfas 10 000 IU - Lidocaini hydrochloridum40 mg - Sulfiramum 50 mg - Dexamethasonum 1 mg v 1 ml.
Pomocné látky:
Polysorbatum 20 (polysorbát 20) (E432) - Sorbitani monolauras (sorban monolaurát) (E493) - Dimethylis sulfoxidum (dimetylsulfoxid) - Propylenglycolum (propylénglykol) v 1ml.
LF: Ušné kvapky, žltá suspenzia.
FD: Ušné kvapky obsahujú päť účinnych látok, z toho dve sú antibiotiká: neomycín a polymyxín B.
Neomycín je širokospektrálne ATB z aminoglykozidovej skupiny, ktoré inhibuje proteínovú syntézu baktérií. Pôsobí baktericídne na veľa druhov G+ a G- baktérií. Je jedným z najúčinnejších ATB proti kmeňom stafylokokov, ktoré sú často prítomné pri otitis externa a vykazuje tiež dobrú účinnosť proti Proteus spp. Kmene streptokokov a Arcanobacteria pyogenes sú menej citlivé. U G-baktérií (E.coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp.) vzniká plazmidová rezistencia. Medzi aminoglykozidovými ATB existuje skrížená rezistencia.
Polymyxín B je polymyxínové ATB, ktoré je účinné najmä proti G- baktériám.
Spôsobuje deštrukciu bakteriálnej bunkovej membrány. Je účinný proti nasledujúcim bakteriálnym kmeňom, ktoré sú často prítomné pri ušných infekciách psov a mačiek: Pseudomonas aeruginosa, E.coli a Klebsiella pneumonia. Pôsobí tiež proti rodu Proteus, ale veľa kmeňov je rezistentných. Výnimočne sa vyskytuje extrachromozomálna rezistencia. Získaná plazmidová rezistencia nebola zaznamenaná. Je dokázaná skrížená rezistencia s kolistínom.
Dexametazón je glukokortikosteroid s antiflogistickým účinkom 25x silnejším ako hydrokortizón.
Má tiež antipruritický a antialergický účinok.
Monosulfiram je organický derivát síry s antiparazitickým účinkom proti ušným roztočom Otodectis cynotis a fungicídnym proti kvasinkám Malassezia pachydermatis (Pityrosporum canis ) a Candida albicans.
Lidocaini hydrochloridum je lokálne anestetikum, ktoré v mieste aplikácie takmer okamžite spôsobuje úľavu od bolesti.
DZ: Psy a mačky.
I: Akútne a chronické otitídy bakteriálneho alebo parazitárneho pôvodu.
Ekzémové, alergické alebo ulcerózne lézie vonkajšieho zvukovodu.
Ivan Riečan
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod chlebka » Sob 08.12.2012 5:49

Tak ked sme uz pri tom,ked vam vet medzi recou naznaci ci nechcete svoje 3mesacne stena krmit dospelackymi granulami,aby nenarastlo.skoro som odpadla.nemienim hazardovat so zdravim svojho stenata len preto aby ostalo zakrpatene.
Obrázok
Šteniatko dokáže z lásky zniesť aj neznesiteľné. R.I.P.....6.10.2009 gallery/image.php?album_id=813&image_id=6483
chlebka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Amart » Uto 06.05.2014 20:41

Ja mám len dobré skúsenosti. Je mi ale jasné,že vyplašení ľudia potrebujú útechu, že všetko bude OK a chcú vidieť ako sa veterinár vymazná s ich miláčikom ale stav človeka predsa rieši iný doktor nie ? :lol: Navštevujeme ho pre stanovenie diagnózy (všetky prístroje má po ruke) a liečby a v tom je p. Riečan najlepší. (dr. House veteriny ;))Psa si následne vymaznáme aj sami :no: operácií sme absolvovali už viac (psy z rodiny) a všetko prebehlo bez problémov. Ešte sa nám nestalo, že by nám niečo nevysvetlil a hlavne keď nerozumiem tak sa opýtam ešte raz :)

Chlebka - ja mám veľké plemeno, molosa, a preskočenie "názvu" krmiva malo aj u nás opodstatnenie. Ak šteňa rýchlo vyrastie, jeho kosti a kĺby to nemusia tak rýchlo dobehnúť a má zarobené na displáziu. asi si sa len nespýtala na vysvetlenie.
Nám to následne nato potvrdil aj majiteľ chovky od ktorého sme šťena brali a to ani nevedel že sme to s veterinárom už prebrali :) takže ma to len utvrdilo, že vie o čom hovorí.
A po druhé, veľkosť svojho psa máš už určenú tak trochu jeho rodičmi (genetika) preto nemusíš mať obavu o veľkosť, práveže si treba dávať pozor na vývoj a zdravie šteňaťa.
Amart
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Areg » Uto 23.12.2014 1:26

K pánovi Riečanovi som pred pár rokmi prišla s mojou fenkou Slovenského kopova,chcela som ju dať vykastrovať pred 1 háraním,pozrel sa vo dverach na nás a povedal,ja pred 1 háraním nekastrujem,ak chcete prídite ked bude mať aspoň 2 hárania za sebou a plesol dvermi....už som tam viac nebola a ani nikdy v živote nepojdem :nono:
Teraz s mojou NO chodíme k Paulinymu a 100% spokojnosť :jop:
Nie všetci anjeli majú krídla,niektorý z nich dostali vlhký ňufák :)
Areg
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Renata » Uto 23.12.2014 9:20

Areg píše:povedal,ja pred 1 háraním nekastrujem,ak chcete prídite ked bude mať aspoň 2 hárania za sebou a plesol dvermi

neviem, co ale je na tomto zle? je to profesionalny pristup. keby chcel, tak kastruje vsetko vsade a bez ohladu na vek a zdravotny stav, toto napr. je chvalihodne.. to nie je obhajoba, ja mam svojho veterinara a pan riecan to nie je, len konkretne tato odpoved mi pride o.k.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Areg » Uto 23.12.2014 11:49

Renata píše:
Areg píše:povedal,ja pred 1 háraním nekastrujem,ak chcete prídite ked bude mať aspoň 2 hárania za sebou a plesol dvermi

neviem, co ale je na tomto zle? je to profesionalny pristup. keby chcel, tak kastruje vsetko vsade a bez ohladu na vek a zdravotny stav, toto napr. je chvalihodne.. to nie je obhajoba, ja mam svojho veterinara a pan riecan to nie je, len konkretne tato odpoved mi pride o.k.

Hej a hlavne ten arogantný prístup,bol fakt super....keby kludne vysvetlil,ze to on nerobi,ale takýmto stylom... :nie:
Nie všetci anjeli majú krídla,niektorý z nich dostali vlhký ňufák :)
Areg
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod Puk » Sob 17.01.2015 21:49

Nech je ako chce, ale ku chvále MVDr. Riečana slúži aspoň to, že sa k niektorým svojim prípadom tu na fóre vyjadril. Ostatní tak zatiaľ neurobili ani raz. Nechcem sa vetov zastávať, ale posudzovať ich odbornosť laikom celkom nepatrí. Samozrejme, nehovorím teraz o ich prístupe, či výsledkoch ich liečby (alebo aj "liečby")... Môj názor - veterinára odhalíte až keď dôjde k vážnej situácii (úraz, náhle zlyhanie, ap.) - ak tam vet zlyhá, tak už nikdy viac... Ak je vet milý, zhovorčivý, s pekným prístupom k zvieraťu, ale okrem vakcinácie, či ostrihania drápkov nič pre nášho psa neurobil, je jeho posudzovanie (chválenie, či dehonestácia) dosť irelevantné!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod hriva » Ned 18.01.2015 0:10

Offtopic: no to máš pravdu. ..jedného takeho čo super očkoval a bol milý som poznala. Ale keď nastal pruser tak bol v :kak: . Ja radšej kludne aj odmeranejsieho čo toho tolko nenahovori ale je to kapacita.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod misofck » Pon 17.08.2015 23:00

a ktory z nich dava take ceny ze clovek nevie ci sa ma smiat alebo plakat?
nasa si roztrhla vankusik a nevedel som zastihnut nasu vet. tak som volal na pohotovost petservis cena za uspatie 150€ /30kg pes
nastastie mi naspat zavolala vet. ktora nam to spravila za 50€ akoze nieze by som setril na hafovi ale v rovnakom zakroku to je sakra rozdiel, lutujem ludi ktory ku nim chodia a nemaju sajnu a len caluju lebo toto je ciste zdieranie
misofck
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Banská Bystrica - MVDr. Ivan Riečan

Poslaťod SilviaL » Pia 24.09.2021 7:20

Ja neviem ľudia, ale čo očakávate od veterinára?? Mojkanie a ťuťu muťu prístup? Ja mám s doktorom Riečanom veľmi pozitívny zážitok. Moja veterinárka neustále pripisovala dlhšie trvajúce tráviace problémy mojej mačky tomu, že určite len niečo zožrala a je to len dietetický problém, vyšetrenie v podstate žiadne ani neprebehlo, na základe toho, čo som jej vravela mi dala pre mačku najprv tabletky, neskôr probiotickú pastu a keď sa stav rapídne zhoršil bežali sme na pohotovosť k doktorovi Riečanovi. Bol príjemný, vôbec nepôsobil nepriateľsky, mačku dôkladne vyšetril, vysvetlil všetko čo robil a čo jej podal a aký bude ďalší postup. Možno rozpráva pre niekoho príliš odborne, ale ľudia so základným vzdelaním by mu mali porozumieť ;-) Okamžite podal ATB a hneď mi povedal, že to vyzerá na zápal žalúdka, pečene alebo pankreasu, čo sa neskôr aj potvrdilo. Ja neočakávam od lekára aby sa mojkal so zvieraťom a aby sa s majiteľom rozprával ako s malým deckom, ktorému treba všetko stokrát opakovať a vysvetľovať, ja od neho očakávam, že dôkladne vyšetrí zviera a stanoví diagnózu. Prístup bol podľa mňa ľudský tak akurát - žiadne na silu sa tvárenie, že sme naj kamoši ale profesionálny prístup. K mačke sa tiež správal úplne v poriadku. Dokonca som bola veľmi milo prekvapená, keď počas dňa kedy bola mačička u neho, mi trikrát telefonoval, aby mi povedal ako sa má. Za mňa spokojnosť. A myslím, že pri návšteve veterinárnej pohotovosti siahnete hlbšie do vreca aj pri hocijako inom lekárovi...
SilviaL
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Veterinárne ambulancie