Hľadám veterinára - odborníka na konkrétny problém

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Hľadám veterinára - odborníka na konkrétny problém

Poslaťod Kaira@Lucia » Uto 03.02.2009 11:18

kde v BA a okoli je veterinar kt. rontgenuje psy a podla toho vie urcit dyzplazku a ma peciatku na to?? u kt. ste boli a mate dobre/zle skusenosti?? a asi kolko to stalo??.. dakujem

// Téma presunutá zo subfóra Veterinárne ambulancie
/ Bibiana
jediny sposob ako si za peniaze kupit lasku je kupit si psa..
www.kaira.websnadno.cz
Kaira@Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 348
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Cathie » Uto 03.02.2009 19:45

Luci ja osobne som bola na veterinarnej poliklinike Amis tu v Ruzinove, konkretne u MVDR. Roberta Furendu (je ich tam viac, ale myslim ze na tieto veci sa specializuje iba on). Robil jej RTG bedrovych klbov, pekne v narkoze, pofotil snimky, ukazal nam ich, vsetko vysvetlil, povedal svoju prognozu do buducna (kedze vtedy mala iba 4,5 mesiaca) a odporucil, aky pohyb zvolit atd.
Zdalo sa mi, ze v tomto sa celkom vyzna, hned pri prvej navsteve v 8 tyzdnoch sme dohadovali RTG medzi 4-5 mesiacom (pricom tu ma dost oslovilo to, ze prave tento vek uznal za naj na prvy rontgen - tiez si myslim) a hned nam bolo vysvetlovane, ze keby nieco, najlepsie vedia podobne veci spravit v Brne (s cim opat suhlasim, aspon podla toho, co som pocula a citala). Nas to stalo tusim 1200, ale tam zalezi od narkozy - teda od velkosti psa.

Ci ma presne na toto nejaky certifikat alebo peciatku neviem, nezistovala som. Mam s nim zatial iba tuto jednu skusenost, snad niekto prida aj dalsie inde, v kazdom pripade - u mna spokojnost.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod calwen » Uto 03.02.2009 19:47

S borderkami sa chodi do TT aby vam napisali posudok do PP. Ale vraj sa da urobit RTG u Svihrana a odtial im to do TT poslu. Treba sa informovat v klube :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Kaira@Lucia » Uto 03.02.2009 21:18

dakujem, posudok sa asi robi az ked ma cca okolo 15 mesiacov nie?? a bude stacit aj RTG z terajsej doby? ma takmer 11 mesiacov co nam povedali ze ak by bola vyssia dyzplazka ze je naj liecbu(operacia samozrejme v brne, nic ine ani nezvazujem)...
jediny sposob ako si za peniaze kupit lasku je kupit si psa..
www.kaira.websnadno.cz
Kaira@Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 348
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Cathie » Uto 03.02.2009 22:10

Luci tak zalezi od toho, na co to chces. Ak cisto pre svoju info, v pohode daj podla mna spravit v BA/okoli niekde.. ak do PP, to mas jasne.
Ja som davala robit tu u nas pre vlastnu informaciu s tym, ze keby sa to veterinarovi nezdalo, pojdem sa poradit inam, k Svihranovi alebo do TT. Ale snimka vyzerala dobre (aj pre pohlad laika, ktory sa o to trosicku zaujima), takze nebol dovod.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod katka » Str 04.02.2009 7:32

My sme boli fotiť kĺby u nášho veta MVDr. Jurašíka. Platila som cca 1200Sk za dva snímky a hlbokú narkózu, keďže Bačko je hoviadko. Dotore sa potom na ne pozrela a vraj sú nádherne čisté, že to bude 0/0 ( fotili sme bedrové)
Keďže tieto snímky som robila kvôli uchovňovaniu, nemohol mi ich oficiálne vyhodnotiť, pretože máme pre klub určeného vyhodnocovateľa len jedného v Košiciach na fakulte
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Basha » Str 04.02.2009 19:42

Ja som si to zistovala som pisala Fazekasovaj mail a odpovedala mi, ze: ako ten RTG ti moze urobit Svihran, ale posudit by to mal ten vetos v TN (ani za boha ma nenapada jeho meno....doplnte). Tusim oficialne je to od 12 mesiacov, ale ak mas fakt podozrenie, ze bude mat kaira DBK tak by som ju dala zrtg aj skor :no:
Inak kaira ma super pohyb co som si vsimla (ja uzatvaram s tebou stavku len tak ze ona DBK mat nebude, max 1-ku :no: )Aj ked ono to nemusi byt na tom pohybe vidno a moze tam byt aj tak...
Ja som sa tiez strasne strachovala, ze co zistia mojmu na laktoch jak sme boli pred vianocami, nastastie tam nic nebolo vidno, ale tak uvidime po roku....tiez som si uz pomaly zacinala zistovat v Brne bud VFU, alebo Jaggy
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Kaira@Lucia » Štv 05.02.2009 10:47

mno pohyb ma pekny to hej ale len ked bezi rychlo ked ide pomaly tak divne uklada nohy, vrti zadkom, o kriva..ja sa skor pripravuje na take cisla okolo 3 a mozno aj viac.. kaira trosku zacala preskakovat volieru a dopadat nielen smerom do zahrady na makku travisku alebo sneh, ale uz aj smerom do ulice na beton.. basha kolko si platila za rtg na lakte?? lakte si asi necham zrengenovat okolo tych 12-13 mesiacov ale bedra by som dala uz teraz nakolko fakt divne kriva na tie nohy.. ta veterinarka u kt. sme boli ju kontrolovala takymi divnymi hmatmi(mali sme pocit, ze ak nemam dyzplazku doteraz odtvedy ju mat bude :heh: )a ze ak pukne tak je zle.. PUKLO... a to bolo este k tomu brutalne napnuta aj aj tak PUKLO.. a ked sa kaira napne s tym jej trosku viac presvalenym telom a aj tak PUKLO... uvidime a pripravujeme sa na aj na zle(kedze sme pripraveny na zle tak ked bude dobre pojdeme oslavovat a zurku zorganizujeme pozveme setkych)..
jediny sposob ako si za peniaze kupit lasku je kupit si psa..
www.kaira.websnadno.cz
Kaira@Lucia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 348
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Basha » Štv 05.02.2009 18:24

Pukanie podla mna moze ale aj nemusi nic znamenat.....aj mne puka clenok jedna radost kedy len chcem :lol: a nic s nim nemam...Na tom RTG sme platili za 2 snimky - kedze kazdy laket s ramenom boli zvlast tusim 800 alebo 900Sk aj s narkozou a zobudzovakom...Inak ten RTG sa robi v narkoze, ja osobne (ak to neni nevyhnutne) by som na tvojom mieste pockala do tych 12 mesiacov ked ju mozes dat zrtg uz normalne, dala by som jej vsetky 4 nohy, aby nemusela ist zbytocne 2x kratku dobu po sebe do narkozy - zabit ju to nezabije ale zbytocna zataz na pecen....moj nazor, vsak kaira bude mat uz o mesiac rok...ja ten pohyb v kroku vlastne moc ani nemozem posudit, kedze ked som ju videla furt lietala :lol: Tak vam potom budeme drzat palce aby ste tam nemali ziadny hnusny nalez :ahoj:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod windy » Str 11.02.2009 20:47

Dysplazku ti musi posudit Dr. Pasek v Trnave. Mas dve moznosti: bud tam zbehnes osobne a urobia RTG tam (a do pol hodky mas vysledok), alebo ju das zrentgenovat niekde inde a posles RTG aj s PP a tlacivom z klubu do TT na kliniku. RTG sa oficialne da robit od 12 mesiacov. My sme boli v Trnave, objednali sme sa na deviatu a o desiatej sme isli domov aj s vysledkom. :jop:
Jo a tlacivo zozenies na strankach BBCK. Len sa treba zaregistovat :no:
Drzime palce, snad to nic nebude.
Este doplnim: RTG vsetkych styroch hnaticiek nas vyslo na cca 2000.-
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod Basha » Str 11.02.2009 20:59

Kamoskinej fenke urobili snimok na vsetky 4 nohy u Švihrana aj s posudenim(ma kratkosrstku) + prebratie z narkozy za nejakych 1300 ju to vyslo....ja planujem v jarovciach dat snimky urobit a potom dam kamoske co sa pozna s paskom, byva pri trnave, ze by mi tam dakedy za nim zbehla (aby to ohodnotil atd) ked tam pojde ....no len to posudenie samotne neviem kolko ma vyjde...musim zistit...
Windy a tym zaregistrovanim si myslela zaregistrovanie na stranky bbck, alebo musim byt ako clen klubu bbck? Bo ja a tieto oficialne veci ako maju byt....tom som z toho :pac:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod windy » Str 11.02.2009 21:41

Zaregistrovat sa musis na stranke, inak ta to k tlacivam nepusti. Ale toto uz je "trochu" OT :lol:
A ta cena, skusim najst ucet, presne si to totiz nepamatam, tak aby zase nedoslo k nedorozumeniu :hi:
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod barik&bounty » Štv 26.02.2009 11:59

Ahojte.
windy ty si písala že kompletne ta rtg vyšlo 2000 sk? a to si bola v TT na klinike u Pašku? Ja práve idem dávať robiť mojej goldenke RTG kvoli uchovneniu a tak som si zistovala ceny. Volala somdo TT na kliniku a tam mi povedali že u nich by ma to stálo 3500 - 4000 Sk a potom som volala Švihranovi a ten mi povedal že 1500 Sk. Koľko stojí zapísanie do PP nevieš mi prosím povedať?
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod windy » Str 04.03.2009 21:20

Prepac, chvilu som to tu nesledovala... Takze nasla som ucet za DBK a DLK na klinike v Trnave. Stoji tam toto:
RTG DBK, DLK - vyhodnotenie - 1200 sk
Domidor - 201, 66 sk (cena lieku je za 0,6 ml - teda u vacsieho plemena to moze byt viac)
Butomidor -71, 40 sk (tu plati to iste, co pri Domidore)
RTG material - 330 sk
Ceny su bez DPH.

Spolu: 2146 sk (plus si vypytali 300 sk na ruku za prebratie psa z narkozy...)
Vyhodnocoval to Pasek, cela sranda trvala asi hodinku.
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
- Groucho Marx

A man walks into a zoo. The only animal in the entire zoo is a dog. It's a shitzu.

http://myfellowkennel.tumblr.com
windy
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1282
Bydlisko: Bratislava

Re: veterinar BA-ohladom dyzplazky

Poslaťod barik&bounty » Štv 12.03.2009 11:54

No my sme s rozhodli pre MVDr. Švihrana v BA. Ideme ku nemu zajtra.. Moc sa bojíme :plac:
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Ďalší

Späť na Veterinárne ambulancie