Brno - Klinika Jaggy

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod CraObs » Pia 30.01.2015 7:41

Offtopic: tak aspoň cestou späť môžte sami nakúpiť :ha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod lucik » Pia 30.01.2015 10:23

Offtopic: no snáď si to nebudeš musieť nikdy vyskúšať, ftipálek :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod Levriero » Pia 20.02.2015 15:06

Tak ja tiež pridávam našu velmi pozitívnu skúsenosť. Vyše roka sme sa s jednou našou fenkou trápili s neustálymi problémami očového mechúra. Nebudem sa tu podrobne rozpisovať čo všetko a aké všelijaké vyšetrenia, rozbory a kultivácie sme zažili lebo to sem asi úplne nepatrí. Konzultovali sme to s troma veterinármi (MVDr. Belko, veterina v Jarovciach a po telefóne jedna pani veterinárka z DK) no ani jeden nevedel prísť na príčinu jej problémov. Nakoniec sa to dostalo až tak ďaleko, že fenka začala mať neurologické problémy a skoro zomrela. Jej stav sa velmi rýchlo zhoršoval, MVDr. Belko diagnostikoval zlyhanie pečene, amoniak v krvi bol nemeratelný, dostali sme ATB a infúziu a išli sme domov s tým, že nám nedával nádej, že to prežije. Našťastie sme zavolali na Jaggy a tam nám povedali, že má byť nepretržite na infúziách ak je to možné. Tak sme leteli na pohotovosť do Jaroviec, bola asi 5 hodín na infúzkach a nakoniec sa ešte v noci dostala do stavu, že začala vnímať. Potom sa to už rýchlo zlepšovalo a fenka sa dostala do normálu (ďalší týždeň brala infúzie a lieky aby sa stabilizovala). Hladali sme vela informácií ohladom jej príznakov na internete a všedko nasvadčovalo tomu, že príčinou všetkých problémov je portosystemický skrat na pečeni (shunt). Následné testy u MVDr. Švihrana potvrdili pravdepodobnú diagnózu. Keďže tam ale namajú potrebné vybavenie a odborníkov ktorí by to vedeli zoperovať poslali nás na Jaggy. Tam sa diagnóza potvrdila a fenka je už aj po operácii, navyše mala v mechúri kameň (3x2cm) ktorý tu u nás nezistili. Hospitalizovaná bola 3 dni, MVDr. Vlašín nám volal hneď po operácii, a každý deň sme mali správy ako sa jej darí. S prístupom a profesionalitou personálu sme maximálne spokojní, o mesiac ideme na kontrolu tak hádam bude všetko v poriadku.
Naozaj nechápem prečo to nikoho nenapadlo skor, nikto si neuvedomil, že jej problémy nie sú choroba ako taká ale len symptómy niečoho iného.
Takže odteraz budeme so všetkým závažnejším chodiť na Jaggy (samozrejme verím, že nebude treba).
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod MAGNUS » Štv 12.03.2015 4:53

Mam znamu, ktora ma problemi so svojim psikom s jeho nohou. Uz od malicka ma psik problemi a s pribudajucim vekom je to len horsie. Uz bola na viacerych klinikach, ale este nikde jej nevedeli povedat diagnozu. Chcela by som Vas poprosit o meno veterinara (orthopeda), ktory by jej mohol pomoct (popripade aj tel. cislo ak by sa dalo do SS). Vopred Vam dakujem.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod luciiik » Štv 12.03.2015 11:42

Nasu displaziu riesil, operoval, konzultoval a kontroloval doktor Vlasin - http://jaggy.cz/doc-mvdr-michal-vlasin-ph-d- a bola som maximalne spokojna. Ustretovy, precizny, ochotny vysvetlovat a zodpovedat vsetky moje otazky, dokonca este aj dodatocne na telefone. :yes: Cislo konkretne na neho bohuzial nemam, ale cez kontakt na Jaggy by sa k nemu dalo podla mna dovolat. Ale navsteva kliniky znamu urcite neminie. Diagnozy cez telefon ziaden veterinar stanovit nevie. :no:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod MAGNUS » Štv 12.03.2015 18:41

Dakujem ti velmi pekne za meno. Ona chce ist osobne so psom do Brna, ale nevedela komu sa dopredu ohlasit. V TT a v okoli uz bola na viacerych klinikach, ale vlastne psovi nikdy nijaku diagnozu neurcili. A cim dalej je to horsie a horsie. Pes si uz iba chvilu pobehne a zacne krivat a potom uz len ledva cupe domov.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod luciiik » Štv 12.03.2015 18:47

Za malicko. :smile:
Co sa tyka Jaggy, tak kludne by som tam dala nohu aj sebe operovat. :lol: Ako fakt. S ovela vacsou doverou ako u ludskych ortopedov tu u nas...
Ak zavola na recepciu, tak ju zrejme aj tak odvolaju na neho, resp ju objednaju ked tam bude on. Odbornici su tam vsetci fakt na vysokej urovni.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod Efa » Pia 13.03.2015 9:54

Magnus Brno je asi najlepšia voľba :no: ... a len môj postreh - to krívanie vonkoncom nemusí byť ortopedický problém, ale kľudne neurologický = chrbtica, platničky ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod MAGNUS » Pia 13.03.2015 10:18

Myslim, ze to bude ortopedickeho razu, nakolko ma nohu vykrivenu do strany (vytocenu v klbe). Zatial uziva len same doplnky a vitaminy a mozno v Brne urcia konecne nejaku diagnozu a bude sa to moct seriozne liecit. Vsak uvidi.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod Efa » Pia 13.03.2015 10:36

podľa tvojho predošlého príspevku som to pochopila tak, že "vizuálne" je OK a len po pohybe začne krívať, ale vytočenie nohy do strany to je iná vec ... hlavne nech mu tam pomôžu ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Brno - Klinika Jaggy

Poslaťod Sunny » Pia 13.03.2015 12:10

Doktor Vlašín operoval teraz aj moju Trix. Nerozdáva síce úsmevy na všetky strany, ale čo treba vysvetlí a hlavne robotu spraví naozaj kvalitne. Inde by som tú moju babu nedala rezať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Veterinárne ambulancie