Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Poslaťod livia333 » Pia 30.01.2009 21:07

Ahavet je špecializovaná na poskytovanie komplexných veterinárnych služieb chovateľom psov, mačiek, drobných domácich zierat, plazov a exotov.

Ordinacne hodiny
Pondelok – Piatok - 9.00 – 19.00
Sobota/Nedeľa - 14.00 – 16.00 iba pohotovosť (0903-242838 = 0903 AHAvet)

Kontakt
Adámiho 9A
Bratislava - Karlova Ves
telefón: 02/65 41 28 98
0911 242838 = 0911 AHAvet
http://www.ahavet.sk/

Tim
MVDr. Jozef Talajka .: talajka@ahavet.sk :.
MVDr. Patrik Patus .: patus@ahavet.sk :.
MVDr. Katarína Šandorová .: sandorova@ahavet.sk :.
MVDr. Jana Šmigurová .: smigurova@ahavet.sk :.

Poskytovane sluzby
odborné konzultácie v oblasti:
výberu šteniatka alebo mačiatka pred nákupom, výchovy a socializácie, výživy a stravovacích návykov, komplexnej starostlivosti a chovu, chovu drobných zvierat, plazov a exotov, zubnej hygieny a starostlivosti o chrup, starostlivosť a spolužitie so seniorom
identifikácia:
tetovaním, mikročípom, vystavenie Pet pasu
prevencia:
škôlka pre š
teniatka, vakcinácie, antiparazitárne ošetrenia, krátenie drápikov, krátenie zubov u hlodavcov
diagnostika a terapia:
interná medicína, dermatológia,gastroenterológia, endokrinológia, kardiológia, urológia, onkológia, gynekológia, asistovaný pôrod, čistenie zubného kameňa ultrazvukom, neurológia, ortopédia, traumatológia a akútna medicína, transfúzia krvi
diagnostika:
rádiológia, rigídna endoskopia, EKG, laboratórna diagnostika (biochémia,hematológia), mikrobiológia, cytológia, tenkoihelná biopsia, biopsia kože, dermatohistopatológia, histopatológia, parazitologické vyšetrenia trusu, vyšetrenie moču (biochemické a sediment), kultivácia na dermatofytózy (kožné plesne), rýchle serologické testy FIV,FeLV,FIP
chirurgia:
brušná, gynekologickourologická, ortopedická, onkologická, plastická a korektívna, ORL, traumatologická a akútna hospitalizácia:
počas ordinačných hodín 9,oo-19,oo nepretržitý dohľad lekára a kontinuálne podávanie liekov
pohotovosť:
na vyžiadanie je možné ošetrenie u chovateľa (výjazdová služba), ošetrenie neodkladného pacienta mimo ordinačných hodín je možné objednať na mob.čísle 0903/417 620, objednanie pacienta na konkrétny termín je možné telefonicky, alebo osobne bez príplatku

Spolupracuju:
Kynologický klub Canis Devínska Nová Ves
poradenstvo a kurzy základnej poslušnosti, teoretická príprava a praktický výcvik, skúška ovladateľnosti, kurzy aktivizácie

Hotel pre psov Devínske Jazero

Hotel pre mačky Svätý Jur

Štátny veter. Ústav Bratislava
laboratórna diagnostika: hematológia,serológia, mikrobiológia, mykológia, parazitológia, patológia

UVL Košice histologická diagnostika

Etologická poradňa MVDr. Žertová Hana Brno
diagnostika a liečba porúch správania psov a mačiek, konzultáciu je možné dohodnúť
na našom pracovisku, alebo v poradni v Brne

Homeopatická ambulancia MVDr. Čech Pavol Bratislava
akupunktúra a homeopatická diagnostika a terapia u psov a mačiek

Stomatologická ambulancia MVDr. Brauner Tibor
špecializované stomatologické zákroky, stomatologická chirurgia

USG diagnostika, MVDr. Miklošovičová Bibiana Pezinok, MVDr. Swan Marek Bratislava
ultrasonografická diagnostika

Kardiologická ambulancia MVDr. Fico Jozef Bratislava
kardiologická diagnostika a terapia, echokardio, dopplerovská sonografia, EKG

Špecialista dermatológ MVDr. Rybníček Jan,AAVD,ESVD Bristol
konzultácie komplikovaných dermatologických pacientov, histologická diagnostika kožných biopsií

Klinika Jaggy spoločnosť špecializovaných vet. lekárov Brno
špeciálna diagnostika a terapia komplikovaných pacientov, chirurgia, artroskopia, neurochirurgia
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 340
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Barfer.sk

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod livia333 » Sob 31.01.2009 9:33

Boli sme tu par krat a bola som zatial velmi spokojna, odhliadnuc od toho, ze napriek objednavke som musela cakat, ale malo to svoje priciny a MVDr. Talajka sa mi hned snazil dovolat na telefon, ze to nestiha. Vnimam to ako velmi velke plus. Mojej navsteve predchadzala e-mailova komunikacia. Pan doktor je velmi ustretovy, ja som tam bola nadmieru spokojna s pristupom aj vysetreniami. :smile: Kedze riesime problemy s packou, tak sme s tymto problemom zavitali sem a bola som po dlhom case prijemne prekvapena :angel:
Dokonca je to prvy veterinar, kt. nema nic proti tomu, ze niekto krmi barf, takze si myslim, ze tu ludia najdu aj trochu pochopenia. Dal mi zopar rad, ohladom premrazovania masa a skor kontrolne otazky, ci dodrziavam nejake zasady, ale ako vravim, prvy krat ma niekto nemal za idiota, co nemoze vediet ustrazit vyvazenost v strave. Takze ja by som ho zatial odporucila, asi tam budeme chodit castejsie, takze nejake tie postrehy sem casom este pribudnu.
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 340
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod Sisulilinka » Štv 05.02.2009 19:46

My sme tam boli dnes, MVDr.Talajka má fakt úžasný a zodpovedný prístup, teda ide mu hlavne o psa, nie o dobrý kšeft, nám skonzultoval, poradil a odporučil nás do Brna na Jaggy, lebo priznal, že máme vážny stav a tam by jej pomohli lepšie. :jop: Ešte nám tu poradil aj kardiológa a to tam nechodíme, z núdze drát mu segra povedala náš príbeh a ochotne nás hneď objednal a vybavil. :jop: A dokonca ochotne nám ponúkol, že na Jaggy v Brne zavolá a vysvetlí stav akonáhle budeme mať termín. Iné skúsenosti zatiaľ nemám.
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod livia333 » Pia 06.02.2009 23:53

Sisulilinka a co je havkovi??? No MVDR. Talajka - u neho vnimam podobny pristup ako na klinike Jaggy, zbytocne netahat z ludi peniaze. A pacilo sa mi, ked mi vravel, ze ak nevie, posiela ci odporuci k inemu odbornikovi. :jop:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 340
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod Sisulilinka » Pon 09.02.2009 14:58

Súhlasím s Livia333, bola som tam na konzultácii, MVDr.Talajka je naozaj veeeľmi ochotný, odporučil nás, lebo priznal, že nechce riskovať a sú lepší odborníci na ťažké prípady,keď sme potrebovali akútne biochémiu a rozbor krvi, hneď ochotne nás objednal, v ten deň sme mali všetky výsledky a nemala som pre Saru pas, tak nám vypísal hneď aj pas, pichol čip a skonzultoval jej stav popredu na klinike Jaggy kam nás odporučil.Že super, som bola milo prekvapená, keď mi aj jeho kolega zaočkoval jednu sučku v parku, lebo prvý krát ani za nič nechcela nieže do ambulancie, ale ani do čakárne.Tak išiel von, kukol ju, pomojkal a zaočkoval.Nemusela som sa tam ja preťahovať s 53kg 16.mesačným pubertiakom, čo dostal strach z predchádzajúcej ambulancie.Ešte nám dal rady, tipy a triky ako na ňu, aby prekonala jej nový strach z veterinára. :jop: A presne tak, ide mu o zdravie psíkov a ostatných zverencov, nie o dobrý kšeft. :jop:
Sisulilinka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 360
Bydlisko: Pezinok

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod janas » Pon 23.02.2009 12:32

My tam tiež chodíme a zatiaľ nemôžem krivého slova povedať. Naozaj prístup :jop: Dokonca keď mám teraz chorú Elzu, mi volali či sme dali na rozbor :kak: , lebo im nedošli výsledky (dali sme o deň neskôr), to znamená , že sa naozaj starajú. A na druhý deň mi hneď volali, čo a ako.. :yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3538

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod 25nikita » Uto 10.03.2009 10:50

súhlasím s vami MVDr Talajka, je naozaj super veterinár....ja som sa so psíkom nachodila po veterinároch ktorý len ťahali od človeka peniaze....MVDr Talajka je naozaj velký prosefional. Momentálne zvieratko nemám, ale plánujem si kúpiť a k nikomu inému s ním nepojdem aj keď bývam na opačnom konci mesta
25nikita
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod Slawin » Str 01.04.2009 17:48

my sme tam sice neboli,ale sme k nim objednani a dobry pocit uz je len z telefonatu... bol vlemi ochotny,pockat nas v robote aj do siedmej ci prist do roboty aj ked ma dovolenku ,citujem: " pre rotivka by som prisiel aj ked mam dovolenku" :lol: ale potom povedal ze to by nas zbytocne prehnal,lebo ked bol pred tyzdnom robeny RTG aj tak by tam nic nezbadal ze to je kratka doba,dokonca aj co som sa bala toho lakta povedal ze to si on tu bolavu nohu tak odlahcuje,ze to sa mu nevykrivuje,tak ma kusok upokojil..ja som zatial spokojna :smile:
Nemůže pršet věčně
Obrázok
http://sirius-rtw.weebly.com
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1937
Bydlisko: Trnava

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod labka » Str 05.08.2009 21:10

Aj ked by sme predsa len radsej boli doma, ako chodili k veterinarovi :no: , mam z tej malinkej budky v Karlovke uprostred parku veeelmi dobry pocit :jop:
labka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod LenkaLeo » Štv 10.12.2009 17:46

My sem chodime od steniatka a sme naozaj spokojni. Hned na zaciatku to boli ockovania a hlavne zamorenie cervami-skrkavky a 1bunkovymi parazitmi-gardie (tuto haved sme si doniesli z KS) (kotercovy kasel presiel po 3 dnoch stravenych v "normalnom hygienickom" prostredi), postupne cip, pas, a momentalne okrem pravidelnych ockovani vyuzivame tuto veterinu hlavne ako cezpolny lazaret napr. kvoli: pretazeny karpalny klb (ked sa mlady jasil na praketach :dunco3: ), ranka na vankusiku na prednej labke (asi na nieco stupil) a momentalne riesime rozrezany hrbolcek (ten vzadu na prednej labke), kt. sa pre moje velke potesenie vobec nehoji :bum: :prd: :help: Takze co sa nas tyka, mame len dobre skusenosti. :jop: :5:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Martin

Re: Bratislava - AHAVET

Poslaťod calwen » Štv 10.12.2009 17:48

Ja mam tiez s Dr Talajkom len dobru skusenost a ked sa prestahujeme tak k nim zacnem chodit aj na ockovania a tak :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5586
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Poslaťod elia » Ned 28.11.2010 10:35

Ahojte, neviete, ako to je s pohotovosťou v nedeľu počas vyhradených na to hodín? Ideme na kontrolu a rada by som veideť, či sa platí nejaký pohotovostný príplatok.
Prípadne, ako to je inde?
elia
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 226

Re: Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Poslaťod qwerty » Pon 08.10.2012 21:39

Zacal som k Dr.Talajkovi chodit so psikom, lebo moj "dvorny" veterinar tapal a ku koncu uz len trepal nezmysli. Psikov stav bol dost vazny, takze som uz bol dost nervozny. Nakoniec som vygooglil AhaVet a som velmi rad, ze som vtedy googlil.

Pristup je velmi dobry, ale to je vacsinou vsade (ved ide predsa o peniazky) ale u Dr.Talajku tento pocit nemate. Skutocne mu zalezi na vasom zvieratku a nie na peniazoch (co sa o mojich povodnych veterinaroch neda povedat ani nahodou).

Nechce sa mi tu cely pripad rozpisovat do podrobna, takze dodam uz len tolko, ze take dokladne vysetrenie som u veterinara este nezazil a to som bol doteraz u niekolkych veterinarov.
Castokrat som sa stretol s velmi povrchnym pristupom a nezriedka strielali diagnozu od dveri ich ambulancie ... pricom chapem a uznavam, ze veterinarna medicina urcite nie je jednoducha zalezitost a pravdepodobne je komplikovanejsia ako humanna.

Nech uz boli moje skusenosti v minulosti akekolvek, som velmi rad,ze som zakotvil v AhaVete, aj ked to mam skutocne cez cele mesto, urcite mi to za tu dlhu cestu stoji.
Ak hladate dobreho veterinara s ludskym pristupom a snahou pomoct vasmu stvornohemu kamosovi, ste na tejto adrese urcite spravne, vrelo odporucam, nielen ak ste na pochybach u vasich "dvornych".
qwerty
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Poslaťod Sunny » Uto 09.10.2012 11:22

A ja som tu ešte moju skúsenosť nepísala? To je ako možné :hi:

Takže bola som u MVDr. Talajku konzultovať stav Gilinky s rozlámanou panvou po strete s autom nejaké 3 roky dozadu. Zavolala som, okamžite mi dal termín, o ktorej môžem prísť, keďže je to súrny stav. Priniesla som RTG robené na inej klinike, priniesla som psa, doktor prezeral RTG z každej strany, našiel ešte jedno miesto možnej zlomeniny, okamžite konzultoval stav s ďalším ortopédom v SR, prefotil si RTG a poslal na konzultáciu do Brna, kde mu ale pán doktor nedvíhal, tak si na mňa napísal číslo s tým, že keď sa mu podarí s ním spojiť, tak sa mi ozve. O pár hodín mi volal, pretlmočil názor Brna, potvrdil ho, dal ešte pár rád, poprial skoré uzdravenie - no prístup na jednotku :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8094
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Karlova Ves - AHAVET - MVDr. Jozef Talajka

Poslaťod hisham » Pia 15.02.2013 12:28

Viete mi niekto povedať, ako to je so vstupnou prehliadkou u doktora Talajku? Chystáme sa tam dnes, tak sa len pre istotu chcem opýtať, koľko si máme pripraviť :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1212

Ďalší

Späť na Veterinárne ambulancie