Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Haleth » Štv 06.05.2010 20:11

taktiež nemám dobré skúsenosti (nie s mojím psom, ale expriateľov) :ua: už spomínaný zber hovienok mi nevadil, aj keď dosť na neho doliehala... ale 8-mesačnému krpcovi sa z ničoho nič objavila na zadnej nohe zvláštna "bulka", neviem ako, nevidela som, počula som... zo začiatku tam mal iba hrčku, možno 5 mm veľkú, majiteľ dotyčného psa nebral na vedomie moje naliehanie, aby s ním išiel k vetovi, počkal teda asi tri týždne ( :au: !! ) hrčka sa mu zväčšila trojnásobne a urobil sa mi na nej "struk". keď konečne navštívili dotyčnú zverolekárku, pokúsila sa to vytlačiť, keď to nešlo, nasadila drahé antibiotika s odporúčaním pravidelne sa to pokúšať vytláčať (!!) a o týždeň kontrola. samozrejme o týždeň žiadne zlepšenie, stále sa to zväčšovalo, diagnóza žiadna, predpísané ešte drahšie antibiotiká a počkáme ešte týždeň. o týždeň, keď sa nič nezmenilo rozhodla, že to bude operovať na ďalší týždeň v pondelok. v pondelok tesne pred operáciou sme obdržali telefonát z čísla ordinácie od pani doktorky, že je doma, že je chorá a nemôže operovať. na druhý deň som majiteľa psa dokopala do inej ordinácie, kde ochotný pán vet okamžite vykonal dvojhodinovú operáciu s možnou diagnózou nádorového ochorenia...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Croala » Štv 17.06.2010 19:52

Ja osobne som mal zatial len dobre skusenosti. Hafanici sa spravil HotSpot v piatok, zacala si mierne skriabat ucho, nedaval som tomu nejaku silnu vahu[s hotspotom som sa este nestretol, na kozi nemala pomaly nic, len si trosku viac skriabala ucho], ale ked som sa vratil po vikende zo skusok, cele si to rozskriabala. Fest sa jej to zapalilo. V pondelok som vybehol do Vetteam. Bolo mi vysvetlene co to je, vaznost, ze niesu z toho trvale nasledky a kam sa jej to pripadne moze rozsirit - hafan ma kupirovane usi a spravilo sa jej to pod uchom . Od pondelka som tam chodil kazdy den(tj 4 dni), uz po druhom bolo vidiet zlepsenie. Vzdy sa to vystrihalo, vycistilo, dostali sme injekciu s antibiotikami, trosku povyvadzali a sli domov :D . Dnes sa nasadili tabletove antibiotika, kontrola v pondelok pripadne mi bolo povedane, ze ked sa to zhorsi mam dobehnut zajtra alebo v sobotu. Cele nas to stalo 31 eur a trosku nervov, co sa tyka psa.

Ktym peniazom: par ludi tu v diskusii napisalo ze taha prachy alebo tak neco. Mne to tak vobec neprislo. Kebyze sa take nieco spravi naxichte a doktor mi to moze dat za 31 eur doporiadku, nevahal by som ani sekundu. Za dva dni si to uz neskriabala - 17 eur, a za dalsie dva to ma zasusene 14 eur. Plus tabletove antibiotika som mal zhodou nahod doma - zostalo od druheho hafana. Pani doktorka nam ochotne vyratala davkovanie. Plus kebyze sa snazi tahat prachy tak by si to kopa zakaznikov[samozrejme normalne rozmyslajuci ludia] vsimla, vykaslala by sa nato a chodila by inam, a v cakarni by nebolo o 17:15 v utorok predomnou osem ludi. Netreba hladat chyby na inych pokial si ludia za stav svojho psa mozu sami. V mojom pripade som mal telefonovat ihned v piatok a minul by som urcite menej.

Ku zberu :kak: : Tiez mi bolo povedane ze mam 3dni zberat :kak: . Nevidim vtom ziadny problem. Hned prvy den co sme prisli[bol to aj prvy krat vo vetteam], som doktorke povedal, ze sa mi zda byt hafan nejaky chudy [SAO, 5 mesiacov, 24 kg, Royal canin puppy giant 550g denne + varena strava 1kg - kuracie chrbty, ryza, zelenina v pomere 3:1:0,7]. Spytal som sa ci to nemoze byt parazitmi, hned mi povedala ze by som sa pri steniatku nemal hrnut do odcervovacich tabliet a ze by bol lepsi rozbor :kak: . Pride mi to dost racionalne, logicke. Ked je treba zberat tak sa bude. 7 eur za rozbor neni az tak vela.

PS: otvaracie hodiny maju do 18:00, dnes som o pol siestej volal ze nestiham, bolo mi povedane ze kvoli antibiotikam by som mal prist dnes a kedy by som sa mohol zastavit. Zobrali nas po otvaracich hodinach bez akehokolvek priplatku. Ochota maximalna. A to ze sa niekomu vlastnou chybou vysmikne pes, bachne ho auto a niekto v noci nezdvihne firemny telefon[mozno ze uz aj spi] a pes zomrie mi pride ako cista chyba pripadne nepripravenost majitela. Zijeme v dobe v ktorej je na internete vsetko - zoznam pohotovosti, pripadne tel. cislo 12111 - kde vam odpovedaju na akukolvek otazku v priebehu minuty.

PS2: ku tej varenej strave - mozno je kg + granule vela, ale co neztlaci ztlacia 2ja buldogovci :D
Croala
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Pezinok

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Haleth » Štv 17.06.2010 20:22

ja proti zbieraniu :kak: nemám nič, sama som nechala svojmu šteňaťu spraviť ten test, práve kvôli tomu, aby sme často neodčervovali (veď to nie je prirodzené pre psa), ale tu sme boli do toho doslova nútení. ja chodím do VetLINEu, kde sa ma najprv spýtali, či chcem toto vyšetrenie, vysvetlili, že prečo a načo, stálo ma síce 9 evri, ale doktor nám dal na to "skúmavku", ktorá mala na vrchnáku takú lyžičku, povedal, že stačí kúsok z jedného :kak: z jedného dňa a kúsok z druhého dňa, nie zbierať všetky :kak: za tri dni :pac: už len tá predstava, kde by som to všade asi skladovala...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Croala » Pon 21.06.2010 18:15

Offtopic: Heh zberat :kak: komplet tri dni by bolo dost zaujimave... pri nasich stravovacich navykoch by som tam isiel asi so strednou Jednota taskou :D
Croala
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Pezinok

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod zigi » Štv 04.11.2010 15:54

Moja skúsenosť s ambulanciou VETTEAM je veľmi negatívna, nehovoriac o cenách, ktoré sú vyššie ako v BA. Vybavenie ambulancie je veľmi slabé a skúsenosti s liečbou zvierat sú založené len na skús a uvidíme. Po viacerých prešľapoch menovanej ambulancie som ju prestal navštevovať a neodporúčam ju ani známym. Uvediem len zopár skúseností: Pes mal problémy pri močení po vyšetreniach prehmataním a sonom nezistila nič tak začala do psíka tlačiť antibiotiká a lieky proti bolesti. Až keď psík prestal močiť som navštívil kliniku v Trnave, kde na sone boli viditeľné (aj laickým okom) kamene, po operácii ich bolo asi 200 o tvaru broku. Ďalšia skúsenosť: Druhý pes trpel tiež problémami s močením po vyšetrení diagnóza zápal močových ciest. Takto sa to zopakovalo 3 krát za sebou a liečba antibiotikami. Na štvrtý krát som navštívil ambulanciu v BA a záver bol zväčšená prostata, ktorá dráždi močovú trubicu. Liečba úspešná. Nehovoriac o čistote ambulancie kde po návšteve si pes odniesol kožného parazita - vyšetrenie v ambulancii VETTEAM stálo cca 30 EUR( zobratie vzorky na sklíčko a kuk do mikroskopu - ´´krásna cena´´) antibiotika som si kupoval v lekárni. Čakanie v čakárni je nekonečné, lebo súkromné debaty na ambulancii nemajú konca. Jeden postreh na záver: ´´Úsmev a vysoká cena nenahradí profesionalitu a vzdelanie.´´
zigi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Lokara » Štv 09.06.2011 16:52

Doktorke to kvitujem, ja mat takych dementnych pacientov,ktori spochybnia moju liecbu, tak ti rovno polozim telefonom....Vystuduj si veterinu a potom si liec Giardiu sama,jak najlepsie uznas za vhodne....:-)
Ludom nerozumiem, zvieratam nastastie ano...;-)
Lokara
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod Margita » Štv 09.06.2011 18:08

lokara vies kolkym psom zachranilo zivot to ze ich majitel spochybnil liecbu a siel k inemu mvdr?preco by niekto nemohol spochybni liecbu ak nejaky lekar napr,podava atb od buka do buka?lieci zviera na nieco co ani nema a bez vysledku?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pezinok - VETTEAM-veterinárna klinika-MVDr MIKLOŠOVIČOVÁ B.

Poslaťod Mirka & Tyson » Pia 10.06.2011 17:30

Lokara píše:Doktorke to kvitujem, ja mat takych dementnych pacientov,ktori spochybnia moju liecbu, tak ti rovno polozim telefonom....Vystuduj si veterinu a potom si liec Giardiu sama,jak najlepsie uznas za vhodne....:-)


No to by bolo najlepsie, aby mi vsetci podobni veterinari ako Dr. Miklosovicova radsej skladali telefon :ahoj:
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod Liola » Pon 12.12.2011 18:44

Rozumiem frustracii cloveka, ktory prave strati stvornoheho clena rodiny, obzvlast ked to pride skor nez by muselo. Rozumiem aj tomu, ze tam moze byt vela nezodpovedanych otazok preco. No comu absolutne nerozumiem, je snaha za kazdu cenu zvalit vinu na veterinara, aj v pripadoch, kedy prvotnou pricinou tazkeho stavu zvierata bola nezodpovednost jeho majitela.
vikinka.n píše:Nasho Maxa preslo auto . Bolo to v noci o pol desiatej.

Husak píše:Nas mopslik zjedol gumenu lopticku o com sme vobec nevedeli.

Jeden psik sa vyvlecie z voditka a nie je natolko ovladatelny, aby sa dal odvolat z vozovky. Druhy je ponechany s loptickou, ktoru je schopny prehltnut / teda s nebezpecnym predmetom bez dozoru, prehltne ho a stratena vec nikomu nechyba 3 tyzdne, ze ju ma v sebe sa zisti az na rtg :ach: .
Husak, je mi strasne luto, ze Tvoj psik to nezvladol, videla som ho vo stvrtok na pooperacke a prave Dr.Miklosovicova sa mu venovala ako vlastnemu, s laskou, starostlivostou a citom. Mas absolutnu pravdu, treba si davat v suvislosti so psikmi vacsi pozor - ale hlavne s tym treba zacat od seba!

K Dr.Miklosovicovej chodime so psami aj mackami osmy rok. Ceny v porovnani s bratislavskymi povazujem za priaznive, pristup za neporovnatelne lepsi. Samozrejme nie vsetky liecby sa vzdy vyvijali idealne (rovnako tomu tak nie je ani v humannej medicine), no ani raz som nemala pocit, ze by Dr.Miklosovicova zanedbala nejake povinnosti, skor naopak, ani raz ziadne vysetrenie z jej strany nechybalo, no tych co sme dobrovolne absolvovali na vylucenie vaznejsej diagnozy zopar bolo. Velmi ocenujem jej ochotu spolupracovat s kolegami, ak to je potrebne, konzultuje aj posle dalej. Ak som aj mala dovod byt v jednom pripade nespokojna, tykalo sa to prace jej podriadenej a Dr.Miklosovicova moju staznosti okamzite a velmi korektne vyriesila, co je pre mna osobne dost podstatna vec. Korpologiu robim 3-4 krat rocne, dobrovolne a vysledky su prinosom pre zdravie psov urcite vacsim, ako preventivne ladovanie Drontalom. Chovatelia mojich psov sa viackrat zapojili na dialku do liecby, takisto ja som si par krat vyziadala iny nez navrhovany postup, vzdy to bolo akceptovane bez akehokolvek naznaku nevole. Komunikacia je vynikajuca, urgentne veci boli vybavene vzdy bez ohladu na ordinacne hodiny. Nase zvierata nie su v ordinacii iba poradove cisla danovych dokladov, ale zive bytosti, ktorym Dr. Miklosovicova venuje nielen cas a nejake lieky, ale aj kus srdca. Nemame Vetteam prave za rohom, ale nemenila by som!
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod Liola » Uto 13.12.2011 10:49

Husak píše:Aha, tak prepac ze pritom psikovi nikto nebol 24 hodin denne slecna...
Ked bol uplne prtavy tak z neho nikto nespustil oci, ale skoro dvojrocneho psa nebudem predsa stale nahanat a sledovat ho co a kde beha a hra sa...
Tvoj argument berem ako hodny maleho decka...
Islo tam jednoznacne o zanedbanie diagnozy a mozes tu hovorit co chces... :pac:


Vazeny pan Husak, ani Vy ste ma nepresvedcili :nie: Uzivatelske konto vytvorene iba za ucelom pomstit sa za udajnu chybu veterinarke tym, ze ju verejne ohovorite, za vyslovenie ineho nazoru a poukazanie na dost zavaznu nezrovnalost sa zmozete iba na na urazky a osocovanie ...nuz, kazdy mame svoju uroven :nwm: .
Nemusite sa ospravedlnovat, 24 hodin denne pri psikovi byt nikto nemusi... staci sa raz za den poobzerat okolo seba, ci hracky ponechane na volno nechybaju alebo nie su poskodene. A ak nastanu traviace tazkosti, zodpovedny majitel okamzite zistuje, ci nemohol nieco prehltnut...ak to tyzdne ani netusi, ako kvalitne podklady vie poskytnut na urcenie spravnej diagnozy??? Pred cca dvomi mesiacmi som prisla k Dr.Miklosovicovej s podobnymi priznakmi,a jej uplne prva otazka bola, ci pes nemohol nieco prehltnut! Vas mopslik by este zil, ak by ten, co bol za neho zodpovedny, poznal odpoved :plac: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod Čierny Murko » Pon 09.01.2012 23:10

So záujmom som si prečítala názory o vetklinike doktorky Miklošovičovej a mám chuť povedať koľko ľudí toľko chutí či názorov. Pre moje mačky je pani doktorka doktorkou už tuším 15 rokov.Prešli sme všeličo a moje mačiaky tiež. Nezabudnem však na chvíle, keď mi prvého Murka vyrvala zubatej z lopaty a vźdy korektne riešila všetko, čo bolo treba riešiť.
Vyskúšala som aj iných veterinárov, ale aj tak pani doktorka zostáva aj naďalej našou dvornou veterinárkou.
Osočovanie v anonymite internetu je veľmi jednoduché, ale treba si uvedomiť, že veterinári pracujú so živými tvormi a tak isto ako lekári v humánnej medicíne nedisponujú zázračnými schopnosťami, nemajú vo výbave kryštálové gule.
Začudovala som sa námietkam voči zbieraniu trusu - v mačacom svete ušlachtilých mačiek mnohí chovatelia robia takéto vyšetrenia preventívne, aby nemuseli vnucovať zvieratám odčervovacie tabletky. Mačky sa vedia dokonale vzoprieť, takže to má zmysel:-) - a asi je logicky rozmýšľajúcemu človeku jasné, že netreba odkladať celý produkt zvieracieho vyprázdňovania, ale len malú vzorku .... he-he-he, nuž sme všelijakí:-)
Poznám prípady majiteľov, ktorí čakajú s návštevou veterinára "však som myslel/la, že to prejde, že sa pes/mačka vystrábi sám...." a potom je aj neskoro. Aj to sa stáva. Bohužiaľ nie vždy sme ochotní priznať si aspoň časť svojej zodpovednosti za zviera, ktoré nám slúži či robí spoločnosť.
A napokon, tak ako aj v humánnej medicíne, žiaden lekár nie je všemocný a smrť je súčasť našich životov rovnako ako narodenie. S tým jednoducho nič neurobíme.
Ja si dovolím s plnou vážnosťou veterinárnu kliniku doktorky Miklošovičovej doporučiť každému majiteľovi psa či mačky. Kvalitné vybavenie, profesionálny prístup, láskavosť k zvieratám, výborná spolupráca a konzultácie s ďalšími veterinármi, spolupráca s externistami, príjemné ordinačné hodiny, ústretový a trpezlivý personál.
A že práve Vy ste mali negatívnu skúsenosť? Také máme takmer každý deň v rôznych sférach. Zaujímavé, že o dobrých skúsenostiach ľudia nemajú potrebu nič napísať. Hmmmm, Hmmm. Verím, že ich je omnoho viac.
Čierny Murko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pezinok - VETTEAM - MVDr. Bibiana Miklošovičová

Poslaťod weron » Str 16.10.2013 21:53

viete mi pls niekto povedat, kolko stoji sono na tejto veterine ? vdak :ahoj:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Predchádzajúci

Späť na Veterinárne ambulancie