Bratislava Ružinov - Amis

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod moth » Pon 26.11.2012 16:57

S touto akoze poliklinikou sa mi spaja ten najhorsi zazitok, aky som kedy mala, nenavratna strata, jednoznacne zavinena MVDr. Matuskovou, zial... pritom tolko rokov predtym spokojnost, proste stalo sa, asi...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod Cathie » Ned 08.09.2013 17:12

A ja musim zase raz pochvalit a povedat, ze niet nad dobreho veterinara, tentoraz som mala moznost dva dni po sebe navstivit s tym istym problemom dve veteriny a Amis v tomto pripade nesklamal..

Fenka 2-3 dni mykala jednym uchom, pri skrabkani ho nastavovala, akoby ju svrbelo.
Boli sme na vylete v Brezne, tak sme zasli k miestnemu veterinarovi zo strachu, ze sa jej tam nieco zapichlo - po vysetreni vyhlasil, ze v uchu nic nie je, je ciste, nie je zapalene a ze teda je vsetko ok napriek tomu, ze fena bolestivo knucala pri vysetreni.

V Amise jej to iste ucho hned na druhy den pozrel doktor Furenda, vysetrenie bolo ovela rychlejsie, citlivejsie a problem zisteny. Co ocenujem je, ze bol spraveny odber miesto nasadenia ATB a o 24 hodin sme uz vedeli, ze atb nutne netreba a dostali sme iba vodicku na cistenie.
O dva dni bolo po probleme a mne sa zas potvrdilo, ze inam ako k doktorovi Furendovi uz fakt nechodim :poklona:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod Arinka » Ned 03.01.2016 14:20

Rada by som upozornila, ze toto veterinarne zariadenie zamestnava veterinarov, ktori bud nemaju alebo neaplikuju zakladne vedomosti o istych povinnych veciach, ktore musi mat pes pred vstupom do Anglicka v poriadku. Pocas mojej navstevy bol moj pes zaockovany proti besnote avsak vznikli unho podmienky take, ze dane ockovanie sa malo vykonat (peciatka s datumom v pase psa) 21 dni pred vstupom do UK. Tato peciatka mi bola dana do pasu psa s datumom menej ako 21 dni a hoci dotycna veterinarka (pod peciatkou p. Matuskovej) bola medzi recou informovana o planovanom case vstupu do UK, neupozornila ma, ze existuje takyto problem. Ina doktorka v tom istom zariadeni (pod peciatkou p. Furendu) nasledne dala do pasu psa potvrdenie o sposobilosti psa cestovat do miesta urcenia (bez opytania kam).

Ako majitel psa je konecna zodpovednost za vzniknutu situaciu na mojej strane avsak velka cast zodpovednosti je nepochybne aj na strane doktorov, ktori ak maju informaciu o cielovej destinacii psa (UK) by mali automaticky upozornit majitela psa na to, ze s danou peciatkou nebude pes moct vstupit do UK v zamyslanom case.
Nasledkom nezodpovedneho pristupu oboch doktoriek sa moj pes nachadza vo Francuzsku, nemoze po 17 hodinovej jazde autom vstupit do UK dalsich 14 dni a nie je tu ziadna moznost docasneho odlozenia, nakolko vsetky opravnene spolocnosti s uloznymi klietkami su dnes zatvorene. Naklady vzniknute touto situaciou daleko prevysuju predrazeny ucet za ockovanie (24 eur len za ukon pichnutia vakcinacie).

Odporucam majitelom daneho zariadenia preskolit personal a vytlacit si vsetko co maju vediet a o com maju majitelov psov informovat pred cestou do UK nakolko tato situacia sa moze kedykolvek zopakovat, majitel psa nie je veterinar a ak napriek uprimnej snahe nepodchyti vsetky nuansy danej byrokracie, veterinar je ten, ktory by mal, pevne verim, tieto slabe miesta zachytit.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod wer » Ned 03.01.2016 14:56

No. Chyba bude na vasej strane. Kedze predovsetkym vy viete, kam a kedy sa chystate. :no: Obvinovat niekoho, ze nema vestecku gulu, je trosku prisilne....
A btw, peciatka ohladom ockovania... Dava sa hadam vtedy, ked bol pes ockovany, nie? Ci oni su vinni aj za to, kedy ste im toho psa na ockovanie priniesli? :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod hruska » Ned 03.01.2016 15:38

tiez nechapem o co ide, chyba jasna za strane majitela, trebalo ockovat ako sa ma a nebol by problem, ni? :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod Arinka » Ned 03.01.2016 15:47

Takze ak sa bavite s veterinarom o tom ze kedy idete (o par dni) a ze 2-5 dni treba pred vstupom dat tapeworm tabletku a je jasne ze o co cele ide, tak je uplne v poriadku ze doktor nepovie ale viete o tom ze este treba 21 dni pockat od tohto ockovania...?
Nepovedalo sa to, lebo sa o tom nevedelo a o tom je moj prispevok, nevedomost ktora je u mna ako majitela psa moj problem ale u veterinara je to nedostatok v jeho profesionalite.

wer píše:No. Chyba bude na vasej strane. Kedze predovsetkym vy viete, kam a kedy sa chystate. :no: Obvinovat niekoho, ze nema vestecku gulu, je trosku prisilne....
A btw, peciatka ohladom ockovania... Dava sa hadam vtedy, ked bol pes ockovany, nie? Ci oni su vinni aj za to, kedy ste im toho psa na ockovanie priniesli? :nwm:
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod martin_s » Ned 03.01.2016 15:51

Ak rozumiem tomu spravne, tak podla teba profesionalny veterinar je ten, ktory ovlada presne vsetky vyvozne a dovozne predpisy vsetkych statov sveta a to este k tomu tykajuce sa vsetkych druhov zvierat? A ja som bol stale v tom ze ten co chce niekam vycestovat (a je jedno ci so zvieratom alebo bez neho) by si mal sam nastudovat tieto predpisy a obmedzenia... Som naivny...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod wer » Ned 03.01.2016 16:00

Tu si ludia aj polroka dopredu zistuju co a ako, ty tomu das 5 dni a snazis sa svoju nezodpovednost hodit na veterinu? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod Arinka » Ned 03.01.2016 16:19

Ja si myslim, ze zakladnu vec ako podmienky prevozu psa do UK co je jedina krajina v EU ktora s tym robi caviky nie je problem ovladat. Bezne to veterinari vedia, nie je to ziadna extremna poziadavka ako to prehnane zvelicujete. Druha vec je, ze takto chodim casto ale takato specificka situacia sa mi este nestala, takze som na nu nebola 100% pripravena ved to uznavam, len hovorim ze ak majitel zlyha lebo nie je stroj tak veterinar ako druha kontrola by to mal zachytit pokial by vedel tych par pravidiel co sa vyzaduju a pocas zapisovania do pasu a rozhovoru s majitelom by si to len automaticky presiel.
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod hruska » Ned 03.01.2016 16:27

rozumiem, co hovoris, kazdopadne moj nazor sa nemeni, bohuzial, chyba je primarne na tvojej stane. Ak si chcela vycestovat, mala si si zistit podmienky ty a ak by to aj bolo narychlo, mala si poprosit veterinara o napisanie ineho datumu. aby ste sa vosli do terminov. Medzi recou to spomenut urcite nestaci.

Psika mi je luto.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Bratislava Ružinov - Amis

Poslaťod Arinka » Ned 03.01.2016 16:44

Ano uznavam si primarnu zodpovednost ale napriklad aj toto je znak kvality veterinara, ze tam nemusim prist a nadiktovat mu este aj falosny datum a trikrat sa opytat, ci ked idem o par dni, vsetko je urcite okej v tom pase. Nato je tam kolonka zviera je schopne prepravy do miesta urcenia, ktoru potvrdili. Nabuduce pojdem k takemu, ktory to vsetko vie a aj ked nahodou nieco zabudnem tak on to bude vidiet. A preto to sem pisem, aby sa poucili nie len dotycni doktori ale aj majitelia, lebo aj ked si myslite, ze ste uplne pripraveni, stat sa moze vselico.
Psik je v dobrych rukach, prisla ho vyzdvihnut rodina z holandska ale nie kazdy ma take stastie, ze za par hodin zozenie pomoc a bol tam veru pan co tam sedel od rana, tiez kvoli nejakemu problemu. Ved kazdy kto ide so psom do uk tak to berie vazne, ale niekedy sa stanu rozne neprijemnosti, taky je zivot.
Prajem prijemny vecer :-)
Arinka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava, Ruzinov

Predchádzajúci

Späť na Veterinárne ambulancie