Veterinári - ako si vybrať

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod pigie » Pia 24.10.2008 6:21

No, tak ja mam este vacsieho cvoka, k veterinarovi sa tesi, do ordinacie vleti, potom si spomenie, au, ved tu mi robia zle (caste zapaly usi...)!!! Vidno, ako mu to prepne a zamieri spat k dveram :haha: No a ako vidi tu vec cim vysetruju oci, usi, tak... Mame o zabavu postarane :lol: Zrazu je z neho vyklepane steniatko, co ma pocit, ze sa zmesti medzi dve konzervy polozene tam v kute :lol: Takze normalne vysetrenie pohoda, to zvlada, ale oci a usi zasadne uz vysetrujeme v rohu :nwm: Ale je zaujimave, ze veterinara za to vobec nevini, len tu "vec", pretoze k veterinarovi kludne pride aj chvostom mu zamava, ale ta panika v ociach ked vidi tu "palicku"... na zaplakanie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lolo » Pia 24.10.2008 15:56

alica and lena: mna napadlo, ci to robi aj doma ked jej kukas usi ( napr. pri cisteni) a ostatne co tu pisete, alebo len u veta?....asi by to chcelo postupnu expoziciu . Hraj sa s nim resp. rob ,,akoze u veta" kukas usi...nejaku umelu striekacku, atd. , potom ju vylozit niekde na nejaky stol a tam to iste, potom zavolaj kamoske ( neskor kamoske ktoru tvoja suca az tak nepozna) a tie zase ,,nech sa hraju na veta", a pripadne ( len to chce viac namahy) ist k vetovi a dohodnut sa s nim, ze by ste prisli ked mu nebude nic robit...a najskor len nech ho hladka na zemi, potom kukne ucho a pojdete prec atd. az sa dostanete na stol ....robi sa to tak aj u ludi co maju fobiu ( nemyslim na veterinarov.., ale napr. fobia zo striekaciek). :lol: Samozrejme napisala som len velmi okrajovo a par prikladov, chcelo by to ,,rozpracovat" do postupnych ,,expozicnych" krokof...
Lena: inak asi ked sa tvoj psik boji tak by som to nerobila sama, lebo potom sa moze zacat bat aj tvojich ruk resp. tvojej mami ( resp ked napr. urobi podobny pohyb smerom k nemu resp. ho niekde bude chciet chytit, kde isla predtym injekciou) - neviem to na 100% ale mne sa zda, ze je to riziko.....radsej nech sa boja tych vetov ako nas :no:
Lolo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lena » Pia 24.10.2008 16:25

Loluš ale ten čo sa bojí je CC a s tým keď sme boli na očkovaní tak držal jak hluchý dvere ani nemykol. Od ľudí cudzích sa nechá pohladkať-teda keď ho držím silne moc aby neušiel ale neútočí. Ale druhý pes ktorý je vlastne bratov (ktorý u nás nebýva), tak to je NO a to je brutus agresor- s tým by sa nedalo nijak. Keď mal niečo s chvostom a dávala som mu na to takú vodičku tak som mala čo robiť. Ale vieš on je u nás dosť výrazne zanedbávaný. Aj s tým chvostom keď som nebola doma a povedala som otcovi že keď si ho teda chcel nechať tak nech sa stará tak sa vykašľal na to. a až keď som zbadala že sa mu ten problém vrátil tak som zistila že sa naňho kašle. Veterinár hovorí že v živote zažil fakt agresívnych psov len dvoch-náš a ten čo býva oproti nám. Rok od roka je agresívnejší takže to budeme musieť nejak riešiť s očkovaním ale nevieme ako.....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod lara » Pia 24.10.2008 20:00

ja len chcem povedat na adresu trnavskych veterinarov - snad mozem aj konkretne menovat, kedze len a len chvalim.. Dr.Faga, Dr. Franka- ukazali okrem odbornych vedomosti aj skutocny zaujem o zvieratko a snahu pomoct.. dolu klobuk pred nimi.. tak by to mali byt vsade.. :jop:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Ivanka.P » Ned 09.11.2008 14:18

Ja som hladala nejaké kontakty na veterinárov a našla som to pekne zosumarizované tu:

Bratislava https://www.kvlsr.sk/zoznam-veterinarov ... Bratislava

Ale nájdete tam jednoducho aj iné kontakty z celej SR :ahoj:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod AlicaGGG » Ned 09.11.2008 15:27

ona sa doma vobec neboji takychto veci, a ked sme boli u ineho - teda to bola veterinarka tak ona Bellu aj hladkala najskor, ale aj tak sa jej Bella strasne bala...
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: EU Vet v BA

Poslaťod Sana » Pia 14.11.2008 8:34

rybicka píše:Prosim Vas, viete mi niekto poradit, resp. odpovedat na otazku-kolko stoji kardiovysetrenie na veterinarnej klinike EU Vet v BA u MvDr. Fica?
A ak nahodou niekto viete, kolko toto vysetrenie stoji v Brne na klinike Jaggy?

// Témy zlúčené
/ B.


v Bojniciach mi robili kardio, dr Mlaka, do 1500 skk, a spravil ho fakt na urovni
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Sunny » Pia 14.11.2008 8:41

Fico má oproti Bojniciam jednu výhodu - lepšie vybavenie :smile: Tú mašinku čo má na Dopplerov test má len on a Košice. Kardio vyšetrenie uňho bolo na úrovni, bola som veľmi spokojná. Cenu nepoviem, lebo neviem :smile: Ale záleží od toho, čo všetko je potrebné robiť, či aj rtg alebo len sono.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Sana » Pia 14.11.2008 8:50

Lena píše:Loluš ale ten čo sa bojí je CC a s tým keď sme boli na očkovaní tak držal jak hluchý dvere ani nemykol. Od ľudí cudzích sa nechá pohladkať-teda keď ho držím silne moc aby neušiel ale neútočí. Ale druhý pes ktorý je vlastne bratov (ktorý u nás nebýva), tak to je NO a to je brutus agresor- s tým by sa nedalo nijak. Keď mal niečo s chvostom a dávala som mu na to takú vodičku tak som mala čo robiť. Ale vieš on je u nás dosť výrazne zanedbávaný. Aj s tým chvostom keď som nebola doma a povedala som otcovi že keď si ho teda chcel nechať tak nech sa stará tak sa vykašľal na to. a až keď som zbadala že sa mu ten problém vrátil tak som zistila že sa naňho kašle. Veterinár hovorí že v živote zažil fakt agresívnych psov len dvoch-náš a ten čo býva oproti nám. Rok od roka je agresívnejší takže to budeme musieť nejak riešiť s očkovaním ale nevieme ako.....



skor sa mu viac venovat, nebojis sa ze niekoho napadne???to ho das potom utratit???
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lena » Pia 14.11.2008 9:41

sana ale ja sa mu nemám ako venovať. už len to že sa snažím aspoň ako tak s ním tráviť čas je niekedy problém. otec si za ním stojí,že to je jeho aresko ale do "výchovy" sa mu miešať nemôžme. jasné že sa bojím že môže niekoho napadnúť. kvôli tomu sme aj s priateľom urobili poriadnu volieru bo sa stávalo že vyvaloval dvere. my sme ho chceli dať niekomu na stráženie-predsa len by to bolo lepšie a on by si zvykol na nového človeka keby je s ním stále.ale to ani počuť.....a naše venovanie spočívalo aj v tom že s priateľom sme ho dvaja museli držať aby sme s ním mohli ísť von ale nebola šanca. (to nie je o ťahaní-to je o jeho sile)naposledy robil na ulici brutus bordel-hulákal, mlátil s náhubkom, myksoval sa až ho priateľ nezvládol a musel sa s ním vrátiť späť domov....ten pes na nič nereagoval-ono je pravdepodobne aj hluchý takže tak. ja sa snažím mu poskytnúť takú starostlivosť ktorá je v mojej moci-hranie sa, kŕmenie, odčervenie, kúpanie, (o nočnom prebúdzaní a vypúšťaní ani nehovorím), ale to očkovanie proste ja nezvládnem.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

veterinari

Poslaťod stredo20 » Pia 14.11.2008 9:56

co clovek to nazor.ja mam tiez dobre aj zle skusenosti s Veterinarmi v Po momentalne /rok/ skusam Porezanu
stredo20
Nováčik
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Presov SK

Re: Prešov

Poslaťod dianka » Pia 14.11.2008 10:58

jj veteranari v PO, to uz mozem knihu pisat... mali sme chore stendo a presli sme 4 a pred tym kupila suseda labradora a ochrnul jej (to som este nevidela, to bolelo sa pozerat na toho hafa) a chodili sme 2 mesiace skoro denno denne po veterinaroch... presov mam poriadne obbehany... ale asi najlepsia je vlastna skusenost... ja len ze porezana povedala na toho labrika, ze to uz iba amputovat a ze s tym sa nic neda... a po dvoch mesiacoch liecenia je labrik na nohach a beha, ziadna amputacia nebola nutna....sused k nej isiel dat ostrihat hafovi pazuri a ked sa vracal, pozeram nanho a on od krvi az pri krku... ze zastrihla hafovi ho ziveho... mne zase na sidl III pri trati, tusim pri dubrave ci jak sa to vola... tak tam dali mojmu 1,8kg maltezakovitaku davku liekov, ze ho skoro priotravili a ked som isla na druhy den k vetovi (inemu), tak mi povedal, ze mi naordinovali davku pomaly ako pre dospeleho kokra... asi fakt je naj vlastna skusenost, lebo ako vravim, kazdemu sa moze nieco nepodarit..ale ako nahle nie je clovek spokojny, treba veta zmenit...
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Prešov

Poslaťod alaya1 » Pia 14.11.2008 11:05

dianka píše:No ja chodim k Porezanej na nakup samponov a takych veci... nemam s nou dobre skusenosti... som zo sidl II a k nej to mam sice najblizsie ale zatial mi vsetci "susedovci so psikmi" poradili petrika... tak som isla tam a naozaj super pristup... mam s nou niekolko naozaj zlych skusenosti... no ale sak kazdemu sa moze sem tam nepodarit... ale psovi davam ofinu strihat u nej, ale nic ine, nijake zasahy...


alaya a aky ma tvoj hafo vek?


Ved mi neideme strihat k doktorke, ale k pani Specovej, ktora nie je veter., je srihackou psov, chova bisoniky, tak si myslim, ze vie ostrihat. Moj psik ma 5 mesiacov.Ak chces vediet cenu PP bisonov, zavolaj tej pani, ci slecne, je mila teraz som s nou volala, inak cena PP JE CCA 12-15000SK U CHOVNYCH STANIC, CO UZ MAJU MENO.

Co sa tyka veterinarov, mam bohate skusenosti aj ja, nakolko som psika kupila tak, ako som ho kupila, to som pisala inde. Mne sa pristupom ku mne a psovi, t.j., vsetko do podrobna vysvetlene, prijemny psistup k psovi, krasne osrihal pazuriky a vycistil uska, a nie draho/ si aspon myslim/.utulna a hlavne cista ambulancia- Je SOLIVAR,
no teraz chodime pod Tabor, myslim, ze sa to tak vola pri amficku, tem Petrik robi asi iba rano, my chodime vecer, to je tam iny lekar, no, pristup- beze slov- nic nehovori, naordinoval nasmu injekcie, berieme dnes poslednu, co sa opytam, tak odpovie jednou vetou.tOTOM ESTE JEDEN pOD SKALKOU, TO NEVIEM, AKO SA VOLA, SOM ZABUDLA, NO ZISTILI SME, ZE SA DOTERAZ ZAOBERAL OSIPANYMI, PSAMI KRATKO, TAKZE TAM UZ NIE.
cHCELA SOM VYSKUSAT TU pOREZANU, NO KED PISETE TAKTO, TAK ASI NIE.
aJ dR. NA sOLIVARE MI ODPORUCAL STRIHAT U TEJ PANI, NO NIE U LEKARKY.
Naposledy upravil alaya1 dňa Pia 14.11.2008 11:14, celkovo upravené 2
Clovek by nikdy nemal prestat byt clovekom
alaya1
BANNED
 
Príspevky: 210

Re: Prešov

Poslaťod dianka » Pia 14.11.2008 11:13

alaya1 píše:
dianka píše:No ja chodim k Porezanej na nakup samponov a takych veci... nemam s nou dobre skusenosti... som zo sidl II a k nej to mam sice najblizsie ale zatial mi vsetci "susedovci so psikmi" poradili petrika... tak som isla tam a naozaj super pristup... mam s nou niekolko naozaj zlych skusenosti... no ale sak kazdemu sa moze sem tam nepodarit... ale psovi davam ofinu strihat u nej, ale nic ine, nijake zasahy...


alaya a aky ma tvoj hafo vek?


Ved mi neideme strihat k doktorke, ale k pani Specovej, ktora nie je veter., je srihackou psov, chova bisoniky, tak si myslim, ze vie ostrihat. Moj psik ma 5 mesiacov.



jj ja som reagovala na streda :) bavili sme sa o veterinaroch v PO... :)
pytala som sa na vek preto, lebo si pisala, ze fenku este nemas, tak som z toho usudila, ze chces dalsieho hafa, tak som len chcela vediet,kolko ma terajsi :)
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Prešov

Poslaťod alaya1 » Pia 14.11.2008 11:22

ved za fenkou bol usmev, no,dal by ki muz, keby som tolkych psov domov dovlacila, staci nam nas malicky, poviem ti, ten by to asi ani neprezil, je taky ziarlivy, ved ani dcerke pred nim nemozem dat pusu, uz je medzi nami a oblizuje nas jak besny. No popravde, chcela by som este jedneho, no ale asi do 4 izboveho bytu jeden pes staci. :smile:
................................................................................................................................................

Co sa tyka temy- je Presov, vieme, ze o granulach, no ale co budeme my Presovcania toplko o granulach vypisovat, nie? :smile:
Clovek by nikdy nemal prestat byt clovekom
alaya1
BANNED
 
Príspevky: 210

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie