Veterinári - ako si vybrať

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Sana » Pia 14.11.2008 11:26

verim, ze to je tazke

ja sa staram o fenku kt je stale na pozemku pribuzneho, kedze on si ju doniesol z utulku, kt pride za nou 2 x a tyzden a stale veri ze je jej pan, kt ju za tri roky ani raz nepohladil, ale ked ju vezmem lekarovi tak vyvolava ze ju zastreli.o psychopatoch mi nemusis hovorit. Ked ju vezmem z 2000 m 2 do 1 izbaku "zblazni" sa , a este si tam urcite doprace dalsieho psa....takze klameme, potajme vychovavame, bereme prec...ona je nasa, on si pomaly na to zacina zvykat, ale trvalo to. Ak ti zalezi na tom psikovi, nedaj sa fotrom odradit, viem presne ake to je hadat sa s tupcom co si mysli, ze pozral mudrost sveta a mat chut mu facnut, lebo tyra zviera....Nasa mala, kym som ju neobjavila, zila medzi 40 sliepkami, kt ju pravidelne fyzizcky tyrala, bola mlatena palicou a buda?????cha, spala pod latkou. (a to ten clovek ma dost prachov,nie ze by mal nedostatok)
Vies co robil ked sme jej postavili budu? Ked sme jej dali operovat nohy? tri tyzdne som ju mala doma, on ju chcel dat odstrelit...x krat denne telefonaty nech ju tam vratim, rodina ma nenavidela, musela som obvolat utulky aby mu nevydali ziadneho psa A TO JE PRIBUZNY, lahke to nebolo..po 2 rokoch je stastny ze sa nemusi o nu starat a strazi mu pozemok, plus ma perfektnu (takmer) vychovu...mal aj predtm psov-stredoazijat bol ako vas vlciak,...skoncil nastastie len v utulku, zila som vtedy vonku. bohuzial, takze zacina si vazit co sme spravili, ale stale klameme ;-) ked ide z miesta prec na viac ako dve hodiny...no je to zabava..;-)
Skratim to, musis si ty vybrat, ci ti psik za to stoji aby si sa postavila "tyranovi". Casom by si zvykol, ver mi.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lena » Pia 14.11.2008 11:46

vidíš čo sa týka pohladenia tak to asi tiež ne...ale nie že by ho on nemal rád. práveže sa ho nechce vzdať bo ho miluje ako miluje. ani neviem prečo. on ho má rád ale nevie čo s ním a vidím že čím je človek starší tým viac má mozog dieťaťa....on je ten typ ktorý mu ani vodu nevymení-neviem prečo, či na to už zabúda(senilita je vec na ktorú uňho už dosť dlho nadávam), keď som mu povedala o tom probléme s chvostom tak sa zahral na hrdinu a zavolal vetovi ale samozrejme hneď na to-dúfam že budes doma-to aby som to mala ja všetko na starosti. Aj teraz keď opäť došlo k tomu že zamietol akýkoľvek "presun" hafa inde tak sme sa pohádali a dala som mu očkovací preukaz aby to teda riešil on. samozrejme už je po roku očkovania a včera sa ma pýtal že či som vybavila veta :otaznik: :otaznik: :otaznik: ja? :otaznik: s CC chodíme inému vetovi o ktorom sme počuli len dobré veci. NO chodil k jednému ktorý je vlastne u nás v dedine. Už veľa krát som sa zaťala že sa oňho budem ja starať ale ono to skutočne nejde-nezvládnem ho-je na mňa až príliš silný. Ono je to ťažko pochopiť ale keby ho vidíte tak si poviete tiež že je to jeden velikánsky medveď.a aj hra s ním je dosť nebezpečná. naposledy som schytala od neho takú ranu od pazúrov že ešte dva týždne som tam mala chrastu a modrinu jak svet a to sa len hral :ach:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Sana » Pia 14.11.2008 14:15

no pozor, ja ti verim ze to musi byt tazke ked je tam zanedbana starostlivost...na to cersvu vodu davaj pozor...nie som az taky odpbornik na taketo problematicke psy ako ini, zaloz temu, urcite niekdo poradi ako ho "navigovat"
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Cathie » Str 26.11.2008 23:48

Nikto nemate vyskusanu ambulanciu BA, Ružinov na Kostlivého? Robia tam veterinari Furenda a Matúšková, potom dalsie dve mlade veterinarky a su tam dve "sestricky". Tu je "stranka", ak sa to tak da nazvat :lol: http://www.veterinar.zzz.sk/
Trochu ma tam stve, ze vzdy som u ineho a dopadne to takto:
1. navsteva: ta bola uplne prva, k rontgenu bedrovych klbov mi veterinarka povedala, ze to staci neskor (myslela ze kvoli uchovneniu), veterinar ze dame spravit RTG v 4-5 mesiacoch, ze vtedy sa to da najlepsie napravit napr v Brne
2. navsteva: bolo mi povedane k strave, ze varena je super, ak ma peso k tomu prilohy, vitaminovo-mineralny doplnok a obcas pridat vapnik a ze ked je chora, nemam s nou ist von na hodinu, ale radsej na pol
3. navsteva: preberala som varenu stravu zas, dostala som sa k tomu, ze veterinarka na to nema dobry nazor, pretoze granule su vyvazenejsie a u stenata by varenu vobec nedavala + o rontgene bedrovych klbov som sa dozvedela, ze najskor sa da robit v polroku, ale vtedy este nic neuvidia, potom mozno v 9 mesiacoch, ale ze skor az v roku, vtedy je uz vidiet co a ako.. k tomu, ze je chora - ze ma ist von 3x denne na 5 minut a doma lezat co najviac (borderka :pac: )
4. navsteva: veterinarka sa vyjadrila, ze ak sa mi nezdaju bedrove klby (odskusala pohyblivost), rontgen urobime co najskor ako sa da po chorobe, kedze uz je zdrava, teda asi o tyzden a pol..

Ako sa ma z tohto clovek vysomarit?? Keby som o tom nic nevedela, fakt som zufala.. :nwm:

Ale inak ich pristup k psom :jop: Mala sa mi tam boji trochu chodit priamo do ordinacie a na stol uz vobec nie, kedze sme tam boli za posledne tri tyzdne styrikrat a vzdy ju pocuvali, prehmatavali, pozerali hrdlo.. :ua: Vsetci traja/styria co tam prave boli, sa s nou hrali a vzdy sa jej milo prihovorili, ked sli okolo.
Inak zatial odtial najlepsie hodnotim pana Furendu, dobre sa vyjadril k rontgenu a celkovo sa mi pacia jeho nazory aj pristup, vidiet ze sa vyzna. Akurat mam pocit, ze on neordinuje vobec, iba operuje, mikroskopuje a podobne taketo..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod essy » Štv 27.11.2008 11:03

Ked sme este byvali v Dubravke.Tak po otvoreni sme chodili do Euvet-u na Bagarovaj.Vtedy tam ordinovali Dr.Fico,Dr.Rígler a Dr.Lepeň.Vždy som bola rada ked tam boli prvi dvaja.Dokonca ked som dosla s malymi macatami najduchmi tak ich Dr.Fico odcervil,osetril a liecil zadarmo.Je to uz par rokov co tam nebyvame, ale takze neviem ako to tam teraz chodi.Pravda je ze tam uz asi nepracuje tak casto ako ked to rozbiehali.Ja mam s nim dobre skusenosti.
essy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Prešov

Poslaťod BasenA » Sob 29.11.2008 20:25

my chodime pod Tabor velmi dobre skusenosti ako zatial nam nic vyrazne nebolo ale co pocuvam osd statnych tak :jop: a teta mala fakt dost problemy so psom a dostali ho z toho a dokonca im zavolala v noci a bol ochotny operovat tak toto si myslim ze by nikde inde v PO neboli ochotni...S tou Porezanou nvm kto ani kde to je...ale kamarat daval strihat a total zle a cely west bol nie biely ale cerveny :ua:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod mirusiatko » Ned 30.11.2008 23:06

Ahote ľudíkovia, som tu nová, len pred pár dňami som objavila túto parádnu stránku, ešte som neprešla ani náhodou všetky príspevky, ale zaujala má táto diskusia, tak chcem prispieť svojou troškou. Mám päť ročnú labradorku, doteraz bola v podstate zdravá, až na operáciu členkového kĺbu / vrodená vada-ach tá genetika :nwm: /. Bola ešte len šteniatko, mala vtedy približne päť mesiacov a operovali nás na klinike Ejmi v Bojniciach. Tam sme chodili dovtedy /a aj potom / aj na všetky očkovania prehliadky, su perfektní, teda všetci páni doktori (MVDr. Smatana, MVDr. Mláka, MVDr. Borko) čo tam pracujú sa vyznačujú láskavým prístupom k zvieratku aj k majiteľovi, tiež vysokou profesionalitou, o žiadnom ťahaní peňazí z vrecka za zbytočné úkony nemôže byť ani reči...teda aspoň v našom prípade. Ťažké srdce mám jedine na MVDr. Turanovú, ktorá je údajne super expertka na plazy, ale k mojej havine som ju pustila len raz a potom už nikdy viac...zašívanie rozrezanej labky bez narkózy som jednoducho psychicky nezvládla a stopla som ju hneď na začiatku. Teraz sme mali bohužiaľ vážnejšie zdravotné problémy, konkrétne žalúdočný vred s následným rozderavením žalúdku, čo sme ale zistili až keď havine kukli do bruška na operačnom stole, takže sme sa chvíľu so stanovením správnej diagnózy trápili, aj tu ale oceňujem profesionálny a láskavý prístup Dr. Petra Mláku, ktorého sme v pohotovosti "otravovali " opakovane. Nakoniec sme aj s havinou skončili na veterinárnej ambulancii v TN na Električnej ulici, v Bojniciach totiž nemali prístroj na vyšetrenie, ktoré sme potrebovali uskutočniť. Pánom doktorom z Trenčína - MVDr. Adamať a MVDr. Sadloň,patrí tiež obrovská vďaka, odviedli kus dobrej práce, havinu nám zoperovali, bola tam hospitalizovaná 4 dni, keď sme si prišli pre ňu, tak som mala skoro pocit, že sa jej ani nechce odísť :pac: Plusom ich veterinárnej ambulancie je aj pomerne bohaté prístrojové vybavenie.
No a čo sa týka koruniek za zdravotnú starostlivosť o zvieracieho miláčika, tak som jednoznačne toho názoru, že proste viem, za čo platím a aj keď sú to niekedy možno nekresťanské peniaze, tak by som dala čokoľvek, aby bola moja havina zdravá. Tu musím podotknúť, že som ani v Bojniciach, ani v Trenčíne nemala pocit, že by zo mňa ťahali prašule navyše, naopak, doktor Sadloň vyzeral, že mu je až ľúto, že operácia stála 15 litrov. A v Bojniciach sme tiež pri tej prvej operácii nechali koruniek až až, ale opakujem, starostlivosť prvotriedna...źa všetko hovorí skutočnosť, že poznajú väčšinu svojich zvieracích pacientov po mene..a to ich určite nemajú málo... :jop: :jop: :jop:
mirusiatko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Bojnice

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod meggie26 » Pon 01.12.2008 0:04

jej pana doktora Smatanu poznam aj osobne velmi mily clovek...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod adavra » Pon 01.12.2008 7:42

Doktor Smatana je naozaj uzasny clovek, chodila som k nemu s afganicou od jej narodenia 13 rokov. Doktor Mlaka tiez, ten jej zachranil zivot po utoku dvoch rotvikov. Turanovu tiez nemusim ani na ockovanie. Teraz hladame podobneho veterinara v Hlohovci alebo v Nitre. Meggie 26, mozes niekoho odporucit?
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Megi » Pon 01.12.2008 22:15

Niečo k tomu, aký dôležitý je prístup (okrem odbornosti). Kto má pudla, vie, aký vie byť háklivý a neochotný nechať sa ohmatávať. Keď bol náš Andy malý, dostával injekcie a vypracoval si ešte aj strach z lekára. Raz ho vonku niečo bodlo, asi včela, pišťal jak najatý a trepal uškami. S kamoškou sme ho naložili do auta a leteli k vetochovi. Mal tam aj nejakého mladého, asi medika, a že dajte si ho na stôl (pevný, bez hydrauliky). Ja 50-kilová, pes 30-kilový, trepal sa od bolesti aj od strachu (dovliekla som ho tam po zadku). Tí dvaja statní chlapi sa pozerali, ako zápasím so psom a ešte som dostala aj vynadané, že je strašne rozmaznaný. Vtedy sme tam boli naposledy.
Keď sme prišli k novému lekárovi a Andy kráčal do ordinácie trochu s nedôverou, prvé slová lekára boli: "Aha, typický pudel, no neboj sa, ukáž sa, teba zaočkujeme na zemi, keď sa bojíš na stôl." Chodili sme tam sedem rokov a s Megim tam chodíme tiež. Maximálna spokojnosť nielen s prístupom, ale aj s odbornosťou.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod meggie26 » Pon 01.12.2008 23:25

adavra píše:Doktor Smatana je naozaj uzasny clovek, chodila som k nemu s afganicou od jej narodenia 13 rokov. Doktor Mlaka tiez, ten jej zachranil zivot po utoku dvoch rotvikov. Turanovu tiez nemusim ani na ockovanie. Teraz hladame podobneho veterinara v Hlohovci alebo v Nitre. Meggie 26, mozes niekoho odporucit?


V Nitre mozem jednoznacne doporucit MVDr. Pavlika ma na starosti cely nas chov a nemozem na neho krive slovko povedat akurat jedina nevyhoda je ze nema pohotovost a uz ma vela pacientov...Dalej MVDr. Zubrickeho tiez velmi mily a ustretovy clovek...inak v Nitre nic ormalne nemame...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lena » Uto 02.12.2008 14:06

MVDr. Pavlík :jop: my sme tiež u neho.....veterinár u ktorého je otcov NO keď zbadal CC tak si ho chcel dať hneď "pod svoje krídla" ale rýchlo som to zamedzila. Pán Pavlík si nemusí takto naháňať psíkov, podľa mňa je super. a nenormálne sa mi páči jeho prístup k psom. jednak že keď kontroloval Itara tak sa snažil najskôr skamarátiť narozdiel od iných a ešte sa mi páči koľko priestoru má vyhradeného pre seba v ordinácii a koľko pre psíkov :no: On si sadne na malinký kúsoček kde môže písať a to je jeho stôl a psíkom obetuje všetko ostatné. minule sme neodišli pokiaľ nás neinformoval o všetkých pomenovaniach chorôb a baktérií týkajúcich sa kotercového kašľa až na toľko že prestal písať a hľadal v knižke že čo ešte k tomu patrí :heh: :jop:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod meggie26 » Pia 05.12.2008 0:01

tak tak to je nas pan doktor presne ako si napisala... :heh:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Prešov

Poslaťod alaya1 » Pon 15.12.2008 8:57

dianka píše:
alaya1 píše:
dianka píše:No ja chodim k Porezanej na nakup samponov a takych veci... nemam s nou dobre skusenosti... som zo sidl II a k nej to mam sice najblizsie ale zatial mi vsetci "susedovci so psikmi" poradili petrika... tak som isla tam a naozaj super pristup... mam s nou niekolko naozaj zlych skusenosti... no ale sak kazdemu sa moze sem tam nepodarit... ale psovi davam ofinu strihat u nej, ale nic ine, nijake zasahy...


alaya a aky ma tvoj hafo vek?


Ved mi neideme strihat k doktorke, ale k pani Specovej, ktora nie je veter., je srihackou psov, chova bisoniky, tak si myslim, ze vie ostrihat. Moj psik ma 5 mesiacov.



jj ja som reagovala na streda :) bavili sme sa o veterinaroch v PO... :)
pytala som sa na vek preto, lebo si pisala, ze fenku este nemas, tak som z toho usudila, ze chces dalsieho hafa, tak som len chcela vediet,kolko ma terajsi :)



Ten Dr.Petrik, kedy ordinuje? Maju tam rozdeleny cas na predpoludnie a popoludnie, my stale natrafime na toho druheho Dr. ten nic nehovori, ked sa opytam, tak len pozera, no nemam velmi dobry dojem s pristupu, mozno odbornik je, to neviem, posudit, boli sme raz aj na Solivare, tam je otec a syn, natrafili sme na syna, pristup bol vyborny, ale ci aj odbornost, to tiez neviem,, mate skusenost?
Clovek by nikdy nemal prestat byt clovekom
alaya1
BANNED
 
Príspevky: 210

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod miruš » Uto 16.12.2008 13:12

katarina píše:teda my musime pochvalit nasho dvorného (u ineho sme este neboli) veta
a som este nasla ze ma ambulanciu aj v piestanoch http://www.ab-vet.sk/


Aj ja mám s nimi dobré skúsenosti :) a dokonca dnes asi zachranili môjmu pesovi život
miruš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie