Veterinári - ako si vybrať

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Veterinári - ako si vybrať

Poslaťod p.j.jack » Štv 21.02.2008 11:18

Ake mate skusenosti s u veta??Ako clovek -laik rozpozna kedy ide vetovy o prachy a kedy chce naozaj pomoct??Kazdy lekar iny nazor,kazdy lekar ina metoda....boli ste uz niekedy oklamany???zmanipulovany a zneuzity nevedomostou???[*]
Naposledy upravil p.j.jack dňa Štv 21.02.2008 12:44, celkovo upravené 1
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Silwuska » Štv 21.02.2008 11:47

Ja mam s nasimi Trnavskymi len a len dobre skusenosti...takze neviem porovnavat :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 21.02.2008 11:59

ja mám skúsenosť,že ani neviem o čo tomu veterinárovi išlo..prachy to neboli..a nemal ani nejak záujem pomôcť..ako povie ano ano vtedy a vtedy a robota stojí za h... a Trnavákov zatial môžem odporučiť aj ja..dali mi tam psa do poriadku a za to im patrí ešte raz veľká vďaka :dakujem:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Bibiana » Štv 21.02.2008 12:30

Tak.. Pred 3 rokmi sme pobehali viac než dosť doktorov a vtedy som si stihla spraviť mienku.. Poznám takých, ktorí vedia vyliečiť len zdravých psov, takých, čo zdravému zas zdiagnostikujú aj blížiacu sa smrť, takých, ktorí nepomôžu a vypýtajú si nehoráznu sumu, takých, ktorí zas pomôžu, ale vypýtajú si nehoráznu sumu a takého, ktorí poradí pomôže a platíme naozaj spravené úkony :smile: Nuž tak ako ja mám s niektorými dobré skúsenosti, tak majú iní zlé.. Objektívne sa nedá povedať, kto je dobrý a kto zlý.. Niečo ide niekomu lepšie a niekomu horšie.. Niekto má dobrý deň a niekto nie. Nejaký psík má "len" ekzém, nejaký má zase vady spôsobené genetikou.. Nedá sa povedať, ten je zlý, ten je dobrý, ja si viem povedať, toho môžem a k tomu už nikdy viac :ahoj:

Laik nijako nespozná o čo vetovi ide, no pred každým závažným rozhodnutím by som navštívila minimálne troch..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Fraga » Štv 21.02.2008 12:41

Bibik big súhlas :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.02.2008 12:46

Ja mám pomerne jednoduchý test, ktorý vychádza z pozorovaní. Ak je veľké hogo-fogo naokolo ale pri odchode z ambulancie vlastne nič neviem a nič sa nespravilo, tak sorry. Som radšej ochotná zniesť trošku otrlejší prístup, ale vidím výsledok. Ak sa mi výsledok príliš nezhoduje s mojim sleským rozumom, idem inde. A tak dokola. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Veterinary-pani doktory

Poslaťod Amaguk » Štv 21.02.2008 12:47

Tak klep. klep, klep, my sme zatial mali na vetochov stastie, zatial skusenosti len pozitivne, ziadne zbytocne ukony a pod., skor mam tu skusenost, ze nas odradzal napr. od Rtg, s tym ze pockajme este chvilu, naco budete zbytocne platit :smile:
ale vzdy na vsetko pytam odpredu dozadu, a tiez sa snazim zohnat dodatocne informacie z inych zdrojov. cim viac info clovek ma, tym lepsie vie aj laik odhadnut situaciu
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod p.j.jack » Štv 21.02.2008 13:16

Ja som bola v pondelok u veta kvoli sonografii (zapal maternice) a hned zajtra operovat,je velmi vaznom stave,steniatka uz nechceme mat,netreba davat antibiotika,spravi sa biopsia,testy na kostnu dren,cista na oblicke...vas psik umiera...bola som v totalnom soku...
moj vet:zapal maternice dame antibiotika a uvidime ci sa zhorsuje alebo nie..papa dobre,beha je vesela....
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Kača » Štv 21.02.2008 14:09

Hm. ja poznám len jedných vetíkov, a je u ni ch dobre...
Proste ideálny:D
Čo sa týka prachov, tak pohoda... prehliadku len takú mi pár krát ani nezaúčtovali, : "Veď to len tak"
Keď som si objednávala výstavné vodítko: "ale nechaj, to není nič hrozné"
:heh:
Ale celkovo, aj prístup k zvieratám, aj k ľudˇom :jop:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod lucik » Sob 23.02.2008 10:42

takze moje skusenosti s vetmi:
MVDr. Juraj Kizek (PN)- kedysi sme k nemu chodili s civaviakom, prestali sme po zopar ockovaniach, ktore mu pichol tak, ze mu vzdy navrela gula na chrbte a susedovej pudlicke ostrihal pazuriky tak, ze jej krvacali 3 zo 4 labiek..
MVDr. Juraj Fajnor (TT) - s civkom sme potom chodili do Trnavy k MVDr. Fajnorovi, boli sme nadmieru spokojni.. skoda, ze pan doktor uz nie je medzi nami
MVDr. Silvia Stefakova, MVDr. Lucia Kuckovska (PN) - sem som chodila s civkom odkedy sa otvorili, a sem chodime teraz na ockovania, drobne urazy a bezne veci.. na pristup pani MVDr. Stefakovej som pocula zopar staznosti, my sme s nou problemy nemali, MVDr. Kuckovska je ok. vseobecne je tato ambulancia asi najdrahsia v Piestanoch..
MVDr. Centes (PN) - bola som tam dvakrat, mna teda neoslnili, za par minut mi mlady doktor ohovoril vsetkych ostatnych MVDr. v meste, stary pan doktor Centes je vraj ok, ale malokedy ordinuje v ambulancii (vacsinou vraj na druzstve)
MVDr. Selecky (PN) - nebola som u neho, nazory sa lisia.. vraj je najlacnejsi v Piestanoch, vraj chlasta a tiez som zazila pripad, ked od neho priniesli zle zasiteho dohryzeneho pudlika, ktoreho museli otvorit a znova sit.. tiez znamym s jazvecikom poradil pri ochrnuti zadnych noziciek, ze maju so psikom cvicit, ze to sa spravi (vyskocena platnicka, este v tu noc operacia v TT)
MVDr. Sibert, MVDr. Pasek (TT) - tu som bola s Gipsy na RTG ked krivala, diagnostikovali DLK a osteochondrozu, ktoru mi odporucili operovat co najskor, no akosi zabudli oznacit RTG snimky, ktora je lava a ktora prava packa, takze snimky boli neskor nepouzitelne
MVDr. Peter Mlaka (Bojnice) - na operaciu som si vybrala Bojnice, nie Trnavu. pristup perfektny, vsetci velmi mili. MVDr. Mlaka vylucil diagnozu osteochondroza, urcil inu, vsetko mi pred operaciou vysvetlil, ukazal v knihe na obrazkoch, na RTG snimku, tiez po operacii, ktora bola komplikovanejsia a dlhsia ako predpokladal, mi vysvetlil na kontrolnych RTG ako a co robil..
no a nakoniec ab-vet, MVDr. Bernat (PN) - tam som zavitala vcera viacmenej nahodou, kupila som tam rovno chondroprotektivum, lebo je lacnejsie ako u nasej doterajsej vetky a pacil sa mi pristup veterinara (asi to bol MVDr.Bernat), lebo sa zaujimal o Gipsyne lakte, pytal sa ma na operaciu, stav po nej, cim krmim (vyzeral prekvapeny, ked som povedala, ze surovym :smile: ) a nakoniec povedal, ze ak mozem, ci mu mozem priniest ukazat aj RTG snimky.. tak mozno zmenime veta :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod p.j.jack » Sob 23.02.2008 12:23

ja čo som bola v Senici,boli veľmi milí,ochotný , vysvetlili mi všetko ako sa starať o mojho psíka,vyvrátili mi všetko čo som vedela o svojom psíkovi,komunikoval so mnou cca 2,5 hodiny,mňa ale k slovu nepustili.fenka totálne stresovaná
,drahý ako šľak a platila som mu za to ,že mi dával do hlavy rozumy o ktoré som nemala záujem.Ukázal mi na sone aj choroby ktoré tam ani neboli.....do Senice nechodte ani jednému vetovy.....bola som u dvoch...zle diagnóze ,vtieravy prístup,pre mňa sú ojebkavači...prepáčte to slovo,iné vhodne ani nieje.A veľa ľudí ma rovnaké skúsenosti ako ja,len ma naštvalo ,že mlčali kým som sa ja neozvala.
Konečnej moja vet. už bude mať aj vybavenie :jop:
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Lucifer » Ned 24.02.2008 21:38

Ja chodim s obidvomi v Bratislave do Dubravky. Nasim hlavnym vetom je tam pan doktor, ktory ma/mal CHS labradorov, takze sme trafili klinec po hlavicke :jop: (vacsinu vetov tam uznavam) Sme spokojni...Predtym som chodila s nasim bradacom do Pezinka k vetovi/chovatelovi, od ktoreho sme ho zaroven aj kupili. Takze aj ten vztah bol zalozeny na 100% vzajomnej dovere...Podla mna je najdolezitejsie, aby majitel psa si nasiel takeho "dvorneho" dokiho, ktoremu bezvyhradne doveruje a nech sa stane hocico, nikdy nespochybni jeho konanie alebo rady :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod loocky » Pon 25.02.2008 10:18

my chodime s nasim milacikom na veterinu do TT na Zavarsku. su tam fajn doktori a som s nimi maximalne spokojna. ked sme kupili havina, zo zaciatku tam bol vareny-peceny. furt ho nieco trapilo. najprv usny svrab, potom vypadavanie srsti, potom som mu dala spravit plastiku semennika, o dva mesiace mu padlo nieco do ocka a medzitym na ockovania. ale pokazde doktori vedeli o com hovoria a vedeli aj poradit. havino je zdravy a ja som spokojna a velmi rada. takze veterinu v Trnave na Zavarskej vrelo odporucam.
loocky
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod bady » Str 27.02.2008 9:04

No tak my chdíme na veterinu do ZM k MvDr. Ostatníkovi.Sme u ňho veeľmy spokojný vždy nám vie dobre poradiť a vie aj čo robí :poklona:
Obrázok
...tvoj pes nevie o tom, že bývaš zlý, žiarlivý alebo chamtivý. Inšpiruje ťa, aby si bol milý, a keď ho poslúchneš, miluje ťa.
bady
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Kostoľany pod Tribečom

Re: Veterinári-páni doktori

Poslaťod Fraga » Str 27.02.2008 11:23

My chodíme viacerým a sme spokojní tiež...viac hláv viac vie :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Veterinárne ambulancie