Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Preteky a akcie, ktoré sa už uskutočnili.

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod Silvuch » Štv 30.08.2012 10:51

také veci sa dozvedám z dogfora.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Štv 30.08.2012 13:42

a na kolkych seminaroch si bola ak sa smiem spytať ? myslim nie s našimi slovenskymi "trenermi" ale zahraničnymi? že či vieš objektivne posudiť čo je naj a dobre hm? A tvrdiť že na SK sa tak nebeha ano z veľkej časti sa nebeha lebo každemu stači u nas vyhrať A1 skušku v hornej dolnej a nepotrebuje sa dalej zdokonalovať :ahoj: ...

vie ta naucit ako mas viest psa, aby bola draha co naplynulejsia, najrychlejsia, vidi presne chyby, ktore ti brania v dokonalosti. Tak ako on mi to este nikto nikdy neukazal.


.... o tom ma byť predsa každy trener
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod Silvuch » Štv 30.08.2012 14:16

janajka sa zacala venovat agility v roku 1999 (reprezentovala nas aj na majstrovstavach sveta, ked agi bolo u nas v plienkach). a sama je trenerkou.. vyvod si z toho, čo chceš. :ha: neraz aj mne brala psa na seminar agility (nie slovenského trénera).
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Štv 30.08.2012 17:26

pokial viem janajka behala s križencom a bola na IMCE nie MS ad.1 , ad.2 pokial viem prestala potom na dlhy čas behať akurat v obdobi kedy agility spravilo vyrazny pokrok je rozdiel behať bez prestavky 12 rokov a začať agility v roku 1999 a vratit sa k nemu po rokoch :ahoj: takže tato debata mi pride dosť zavadzajuca ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 31.08.2012 0:20

šeltie: teraz to myslím ozaj úprimne, ale o čo ti ide? väčšina tvojich príspevkov je aspoň z môjho pohľadu viac menej v pohode, máš na to svoj názor, vieš ho jasne a zrozumiteľne podať, ale čo ma znamenať toto skutočne neviem.

ja som sa pýtala na názor každého jedného, čo sa tejto akcie zúčastnil. sama som chcela ísť veľmi, ale momentálne som v situácia, a čo vlastne po tom. proste som chcela počuť ako bolo, ako sa páčilo, vidieť nejaké fotky a videá, proste zvedavosť. nevidím dôvod prečo tu niekoho osočovať a uberať dôležitosti jeho názoru.

tak isto ako ja úplný začiatočník môžem podať svôj názor na čokoľvek a očakávam, že mi ho nikto nebude vyvracať, lebo napr. svojich psov vediem príšerne na :kak: - áno presne tak, tak to očakávam aj od ostatných.

každý ma nejaké pocity z tréningu, preteku, seminára a pod. nevidím dôvod prečo ty by si tu mala niekoho napádať preto, koľko on už len takých seminárov zažil.

ak si to myslela ináč, tak vopred sa ti ospravedlňujem, lebo si osobne myslím, že názory máš super a nenecháš si ... na hlavu, ale inak pre mňa platí to, čo som napísala. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Pia 31.08.2012 2:25

tam uz je nasich viac. Ja teda viem povedat o tych velkych, ze kazdy pes - a to ti cesky su teda oproti nam profesionali - mal iny problem a presne na ten problem sa vedel Nicola zamerat. Na kazdeho psa siel inac - tak aby to bolo vystizne pre dany tim. Proste vie a chce


presne toto a ešte naražka ako na SK ludia nevedia behať ... tak som iba objasnila čim to je a nemyslim si, že by tu boli same lamy psovodi ako ich autorka zaškatulkovala .... preto som sa pytala odkial hraniči jej presvedčenie, že si dovoli podavať taketo zrovnania. Moje prispevky si aj tak vždy každy vyloži podla seba a na zaklade toho reaguje takže viacmenej je jedno čo napišem lebo každy si všetko upravi aj tak podla svojho pohladu ... je totiž pekne podať nejaky obraz ale zober si to na prirovnani takom scifi ale napr. v živote si nedržala v ruke mobil ani si nijaky nepouživala a dam ti do ruk 3310 a budeš nadšena čo za zazrak taky mobil je a napišeš o nom chvalospevy pritom to nevieš porovnať s ničim lepšim takže maš objektivny nazor ? .... tot. cele to bola iba otazka
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 31.08.2012 13:33

No jo, ale stále je to jej názor, tak isto ako ty môžeš mať svoj a ja svoj. O tom je webová komunikácia, že si to každý vždy vysvetlí po svojom, však sa to tu deje skoro v každej téme a nie len tu.

Čakám na tie fotky a videá. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Pia 31.08.2012 17:09

to ano s tym suhlasim lenže je rozdiel medzi nazorom a tvrdením ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod janajka » Ned 02.09.2012 21:03

seltie prosiiiiim ta. :pac:
Pozorujem, vidim, objektivne hodnotim. Bola som aj na inom seminari so zahranicnymi trenermi ak ti ide o to,ci uz priamo zucastnena alebo iba ako divak, o.i. katusa nam tiez prinasa vlnu poucneho vedenia, ked sem-tam pride z Prahy.
Ja nehovorim, ze som skuseny pretekar, vsak ja som mala dlhorocnu odmlku. Ked som behala s tinou tak to bolo este vtedy lahke odbehnut beh. Dobre viem kam sa agility za tu dobu posunulo. Kolko novych povelov sa muselo pridat, kolko detailov je treba pilovat.
A vooobec nezhadzujem nasich pretekarov. Viem ako paradne vie bezat Vakonic so svojimi seltiami az mi sanka pada, aj Romanove vedenie vnimam pozitivne, samozrejme aj dalsi, nebudem menovat kazdeho (aj ty si medzi nimi mimochodom). Ja neviem co sa urazas a akoze chces pochybovat o sile tohoto seminara, abo co?
Ak citujes moje riadky, tak dovolim si ich pre teba ozrejmit:
citujes ma
tam uz je nasich viac. Ja teda viem povedat o tych velkych, ze kazdy pes - a to ti cesky su teda oproti nam profesionali - mal iny problem a presne na ten problem sa vedel Nicola zamerat. Na kazdeho psa siel inac - tak aby to bolo vystizne pre dany tim. Proste vie a chce
som hovorila na nas 5 psov co sme tam boli v skupine. Traja cesky pretekari medzi nimi Martina Wasserbauerová, zo slovenskych ja a Michal Ondrasek s Daisy (zatial pre teba asi neznamy) a teda oproti nam dvom (ja som si vedoma svojho slabeho vykonu) boli ti ceski tabornici profesionali. A teda pre moniku co sa pytala som chcela odpovedat a popisat, ze sa oplatilo, lebo kazdemu psovi sa venoval individualne s rovnakym zamerom. Ma v oku drahu v co najrychlejsom case, ako viest, kde sa tocit a ako to s roznymi psimi povahami dosiahut. Jedneho bolo treba brzdit a hadzat odmenu pred prekazku, druhemu hadzat odmenu za prekazku,aby spravne doskocil. Je to nieco v tom style, ze by sa ti povenoval na tvoju mieru (nie som na to zvyknuta u kazdeho trenera - nebudem menovat konktretne, lebo nemienim nikoho urazat).
naražka ako na SK ludia nevedia behať ..
kde pisem ze nevedia behat?

a nemyslim si, že by tu boli same lamy psovodi ako ich autorka zaškatulkovala
si nevymyslaj veci co nepisem, nikoho som neskatulkovala

Si sa mohla prist pozriet ako vedel zabehnut Nicola ci uz so seltiou, parsonom ci borderou svoje behy, aj obycajny neznalí divaci z obce Velky Slavkov sa zdvihali zo stoliciek a zacali jasat, mnohi pretekari si tocili jeho behy na kameru - nielen preto ze talian je tu rarita ale pre jeho uzastne behy. Takze to ze vyzdvihnem vedenie a styl tohoto trenera a tento poucny SEMINAR nie je vyhodena chvala do vetra od niekoho kto nevie objektvne hodnotit.

Offtopic: (inak vies co, uz si s tym utocenim voci mojim prispevkom alebo prispevkom mojej segry trapna, aj viaceri si ta uz vsimli, daj mi prostim ta s tym uz pokoj)
Naposledy upravil janajka dňa Ned 02.09.2012 21:13, celkovo upravené 1
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Ned 02.09.2012 21:11

Offtopic: vieš ako sa hovori? nerob druhym to čo sa tebe samej nepači :jazyk: tento battle ste začali vy dve :ahoj:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod janajka » Ned 02.09.2012 21:17

Offtopic: ja som sa dovolila ozvat po tretom tvojom agresivnom prispevku namierenom proti mojej segre z inych tem, takze z mojho pohladu si to zacala prave ty :no: poradim ti, ze radsej nereaguj, lebo nemienim dogforum spamovat urazlivym offtopicom
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod šeltie » Ned 02.09.2012 21:26

Offtopic: ty ma nemaš ako uraziť takže kludne si piš čo len chceš mam ta v oblasti rectalneho otvoru :ahoj:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod janajka » Ned 02.09.2012 21:30

Offtopic: ja ta ani neurazam :no:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Seminár s Nicolom Giraudim (IT)

Poslaťod Kala Kajča » Pon 03.09.2012 12:57

Monika a parsonky - seminár bol výborný výborný výborný :poklona: mám psa ktorý vďaka penalizácií za čas nemá zloženú ani jednu čistú skúšku ale na seminári som sa aj s ním nenormálne veľa naučila o vedení , ideálnej dráhe pre psa či správnom načasovaní :lol: Pre mňa to bolo úžastne poučné a zaujímavé :no: bez problémou som ochotná zas za rok vycestovať za ním do Talianska :)
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Predchádzajúci

Späť na Preteky a akcie v minulosti