16.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Uskutočnené stretávky.

16.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Kača » Ned 03.04.2011 10:38

:ahoj:

(TERMÍN UPRAVENÝ)

S Kikou22 sme si naplánovali malú prechádzku (nedá sa to nazvať ani malá túra) na Lietavský hrad.
Skoro za každého počasia (iba ak bude liať nepôjdeme), v sobotu 16.4.
Tempo bude určite pohodové.

Obec Lietava je vzdialená od krajského mesta Žilina necelých 11 km. Cesta autobusom do Lietavy alebo Lietavskej Svinnej trvá asi 30 minút. Osobným autom cestujeme cca 15 minút. Parkovanie je možné priamo v obciach.

Našla som nejaké možné cesty, ako presne pôjdeme ešte neviem, ale viac menej to je myslím jedno.

Z autobusovej zastávky Lietava, majer (395 m.n.m.) stúpame po modrej turistickej značke (2749) širokou stráňou na vrch Cibulník a z rázcestia významovou odbočkou na hrad. Výstup trvá asi 45 minút.

Z Lietavskej Svinnej, z autobusovej zastávky v centre obce (420 m.n.m.), po zelenej značke (5657) stúpame asi 30 minút strmo na vrch Cibulník a po významovej odbočke modrej turistickej značky priamo na hrad.


+ niečo o Lietavskom hrade:
http://cestovanie.aktuality.sk/potulky- ... d-lietava/
http://www.zamky.sk/?mon=5111352&q=node/3

Budem rada ak by sa k nám chcel niekto pridať, my pôjdeme určite :smile:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil Kača dňa Uto 05.04.2011 19:35, celkovo upravené 1
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Monca » Ned 03.04.2011 10:41

My sa k vám zrejme pridáme :smile:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 10:42

Áno my ideme a už sa tešíme :smile: Pôjdeme pomaličkým tempom taže sa môžeme kochať prírodou :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 10:45

Monča a pôjdete autom alebo vlakom? :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod obsidian » Ned 03.04.2011 10:50

Wow, vyzera to tam nadherne. Kebyze nemame ine "povinnosti", tak by som hned isiel.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Monca » Ned 03.04.2011 10:50

vlakom ... :yes:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod kikula22 » Ned 03.04.2011 10:56

obsidian píše:Wow, vyzera to tam nadherne. Kebyze nemame ine "povinnosti", tak by som hned isiel.


Hod pivonosti za hlavu a pod :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Kača » Ned 03.04.2011 11:01

Offtopic: Kika presne si Ťa viem predstaviť ako to hovoríš :heh:
No... niekedy to nejde. Ale výlet to bude veru pekný :hih:


Upresním trošku:
pôjdeme po trase dlhšej (vraj má aj krajšie výhľady), nebude tam ani nejaký stupák.
Z autobusovej zastávky Lietava, majer (395 m.n.m.) stúpame po modrej turistickej značke (2749) širokou stráňou na vrch Cibulník a z rázcestia významovou odbočkou na hrad. Výstup trvá asi 45 minút.

Môžme sa stretnúť na zastávke Lietava,,Majer pri moste o 11:00 (Ale presný čas sa ešte upravuje a dohaduje podľa tých, ktorí idú "z ďaleka"). Pre tých, ktorí idú autobusmi, vlakmi... v ZA o 10:20 na nástupišti 16 odchádza autobus. V Lietave bude 10.38
Naposledy upravil Kača dňa Str 13.04.2011 17:37, celkovo upravené 4
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod hruska » Ned 03.04.2011 16:39

Prave ked ja idem na daleky vychod :ua: Inak Lietavu urcite odporucam, je tam nadherne!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Sophie » Ned 03.04.2011 19:26

jeeej fajn nápad Kati :jop: ja som sa tam chystala prevetrať dnes, ale pre pracovné veci sa mi nedalo :ua: takže ak by mi to časovo vyšlo, ja sa rada pridám :yes: :no: a pri tej príležitosti si konečne pomojkám malú Sam :love: :pusa:

inak pre tých, čo tam ešte neboli je to len taká veľmi kratučká prechádzočka, ale príroda krásna, ja odporúčam taky :no:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod katkariinka » Pon 04.04.2011 10:49

Hm, mozno by sme sa pridali, ale asi by sme vyrazili peso uz zo Ziliny (z Banovej je to do Lietavy-Majer cca 5km, prijemna prechadzka - teda ked nepobludite ako sa to nam raz podarilo :haha: Cize ak sa najdu dobrovolnici, mozeme zacat uz tam)
Uvidime, bude zavisiet najma od pocasia. Prave sm kukla predpoved, na sobotu tam je dazd, ale dovtedy sa to este urcite zmeni.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Lindchen » Pon 04.04.2011 10:53

A auto z Bratislavy tam náhodou nikto nejde? Bo sa bojím, že do autobusu zo Žiliny viacero psov nevezmú...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Kača » Pon 04.04.2011 12:03

Sophie, Katatinka: super :smile:
Linda ak by si sa dostala do ZA, zo ZA do Lietavy Ťa môžme zviezť autom.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Sophie » Pon 04.04.2011 17:41

ale asi by sme vyrazili peso uz zo Ziliny (z Banovej je to do Lietavy-Majer cca 5km, prijemna prechadzka - teda ked nepobludite ako sa to nam raz podarilo :haha:


to už sa mne tiež podarilo a presne na tej ceste čo spomínaš - odbočila som z bánovskej cesty, ale ja som pod lietavským hradom vyšla docela neplánovane, pôvodný plán bol skrátiť si trasu do Brezian :joint: takže ak bude pekné počasíčko ja sa pridávam na pešo ale chcelo by to aj niekoho s orientačným zmyslom, lebo so mnou sa stratíš na 110% :heh:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: 9.4. prechádzka na Lietavský hrad (okolie ZA)

Poslaťod Daida » Pon 04.04.2011 17:53

katkariinka: ako daleko je to zo stanice? My sme sme sa asi pridali, ale nechcem s Leom liezt do busu, uz sa nam stalo, ze nas na podobnych linkach nevzali
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Ďalší

Späť na Stretávky v minulosti