OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2017

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod wer » Pon 20.03.2017 15:44

silvuch asi myslela cisto pozitivkarov...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Lindchen » Pon 20.03.2017 15:47

jo, pochopila som, len na doplnenie som napísala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod hisham » Pon 20.03.2017 15:48

Seminar bol skvely a Daniho pristup je uplne podla mojho gusta :yes:

Este by som tiez doplnila, co sa mi pacilo. Dava si extremne zalezat na tom, aby pes naozaj ovladal hlasovy povel. Aby to nebolo len o posunku alebo o tom, ze pes nieco robi, lebo vie, co bude (vidi box, vidi cinku, atd). Z toho plynuli aj brutalne rozlisovacky pre psy: napr. velky kuzel rovno pred boxom a povel na kuzel, aj ked pes miluje box (a to bola prave spominana holandacka z prislusnej temy :heh: ). Stale prizvukoval, ze je to o pocuvani (listening). A proste naozaj sa pred pretekmi uistit, ze pes vie, co znamena hlasovy povel, a ze ho ma naozaj upevneny.

Dalsia vec: niekolko povelov "na to iste". Napr. na obiehanie veci ma 3 povely. Jeden iba na preteky: obiehanie kuzela - tu ma jasne kriteria, ktorym smerom, ako tesne a ako rychlo obiehat. Dalsi je civilny: obiehanie v rovnakom smere uplne hocicoho. Mensie kriteria. Vyuziva ho napr. na trening "stoj", ako pes vybieha spoza objektu. Treti ma na obiehanie v opacnom smere. Dalej "lahni" - iny povel na lah zo stoja a zo sedu. Vsetko kuskuje.

Na ucenie pekneho energickeho sedu z lahu pouziva peknu fintu, ze uci tzv. sed zo sedu - aby pes nadskocil a zarazil nohy. Ulozi sa to do svalovej pamate a neskor mozeme zakomponovat do sedu z lahu. A pri lahni davat bacha na to, kde ma pes lakte - nemal by ich mat moc vpredu, skor pod telom, aby sa mu lepsie odrazalo do sedu. Aj pri stoj - nohy pod hrudnikom, nie natiahnute dopredu.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod wer » Pon 20.03.2017 15:50

som zvedava na porovnanie s tou zenskou. aj ked jej videa treningove som si zatial nepozerala...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Elis » Pon 20.03.2017 16:10

diky za report.

Offtopic: ale ještě vic me ted mrzi, ze jsem nemohla :pac:

Lindchen píše: Ak chceš odmenu, rýchlo sa snaž a spomínaj. Inak fakt nič nebude. Ale ak už pes vykoná cvik podľa predstáv, pes má istotu odmeny


nejake figle , jak psa motivovat k tomu, aby hodne chtěl odmenu? nebo neresi nijak spesl?
oddalovani odmeny a zaroven jistota - predpokladam, ze to hodne souvisi s retezenim pozadavku -tim ma pes tu jistotu stále, ze?

Lindchen píše: Nebojí sa psovi urobiť "naschvál" - dostáva ho do náročných situácií,


:jop: :poklona:
na tomhle se velmi snadno poznava, jestli ten clovek vi, co dela nebo ne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod hisham » Pon 20.03.2017 16:47

On to, aby sa pes snazil a bol odmeneny az za pokus, ktory splnal kriteria, spominal velmi u ludi, ktori stresovali z toho, ze pes po neuspesnych pokusoch pojde dole. Potom odmenovali aj menej uspesne pokusy, len aby daco bolo a bolo sa z coho tesit so psom. Nato Dani hovoril, ze to je blbost - naco by sa pes nabuduce namahal, ked odmenu ziska aj za toto? Nehovoriac o pretekoch. Tam by to bez odmeny takyto pes nedal uz vobec. Treba toho psa nechat pracovat. Prizvukoval, ze ked pes cvik a povel ovlada, je normalne vyzadovat od neho, aby ho predviedol v takej forme, ako chceme. Nikdy z kriterii, ktore uz boli dosiahnute, nepolavit.

K tej motivacii sa, myslim, nejak extra nevyjadroval, iba ze cvicit so psom, ked ma na to naladu. Najma u menej motivovanych jedincov.

Inak, aby nebol za uplneho drsnaka :lol: tak pouziva aj pomoc, napr. predpovely ("Kde je kuzel, pojdes na kuzel?" atd). A po neuspesnom pokuse napr. vysielacky do boxu to vyzeralo takto: psovod povedal e-e (korekcia cviku, ktory pes ovlada), spolu zaujali opat startovnu poziciu, pes tam dostal odlozenie a psovod isiel ukazat, co po nom chcel. Prisiel k pozadovanemu bodu v boxe, ukazal nan alebo potlapkal na zem a povedal "box". Nasledoval opravny pokus, ktory ale nebol odmeneny, iba pochvaleny, ze ano, toto som chcel. Dalsi uspesny pokus bol odmeneny.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod wer » Pon 20.03.2017 17:27

hisham píše:On to, aby sa pes snazil a bol odmeneny az za pokus, ktory splnal kriteria, spominal velmi u ludi, ktori stresovali z toho, ze pes po neuspesnych pokusoch pojde dole. Potom odmenovali aj menej uspesne pokusy, len aby daco bolo a bolo sa z coho tesit so psom. Nato Dani hovoril, ze to je blbost - naco by sa pes nabuduce namahal, ked odmenu ziska aj za toto? Nehovoriac o pretekoch. Tam by to bez odmeny takyto pes nedal uz vobec. Treba toho psa nechat pracovat.

presne toto je vysledok pozitivky. :angel: pes, nezvladajuci neuspech...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod vavrena » Pon 20.03.2017 18:09

Je to výsledok zle prevedenej pozitívky, nie pozitívky ako takej :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod wer » Uto 21.03.2017 7:58

No mozno som este nevidela dobre urobenu pozitivku. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Lindchen » Uto 21.03.2017 8:59

Ešte doplním, že jeho prístup nie je o tom, aby bol pes čo najviac úspešný (umelo vytvárať situácie, aby mohol byť pes odmenený), ale naopak, učí ho jasne a zrozumiteľne, že existuje aj neúspech a že sa s ním proste musí vyrovnať - naschvál vytvára situácie, kde by mohol zaváhať/zneistieť (ak cvik vie). On je tam na to, aby informoval psa, či sa stala chyba alebo nie.
S tým súvisí aj isto odmeny, resp. reakcie - nielen hračka a jedlo, ale aj sociálna odmena a slovo. On nikdy neostane bez slova a čakať, nech sa pes opraví alebo ponúkne správne správanie. Nenecháva ho tápať proste - pes vždy dostane spätnú väzbu, či to bolo dobre alebo zle.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod janajka » Uto 21.03.2017 9:45

Nabuduce pojdem aj ja. Presne podla mojho gusta. Ten box riesi rovnako.

A cim odmenuje? Lopta, pamlsky, aj aj?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Elis » Uto 21.03.2017 9:46

wer píše:No mozno som este nevidela dobre urobenu pozitivku. :ha:


:lol:

je to funkcni způsob uceni - o tom nepochybuju.
Offtopic: Jen nekdy je to jako jit s kanonem na vrabce :ach: A ze jsou i jiné - lepsi/kratsi/srozumitelnejsi cesty jak zvireti vysvelit, co po nem zrovna ted chci - o tom nepochybuju uz taky :angel:

Lindchen píše:Nenecháva ho tápať proste - pes vždy dostane spätnú väzbu, či to bolo dobre alebo zle.


:yes: to se tak prijemne cte . :jop:

Jsem včera byla tak nedchnuta do cviceni, Offtopic: jak jsem to tu cetla- ze jsem sla trosku experimentovat s holkama.
a takova kacirska myslenka kolem toho, jak pes (ne)nesnese neuspech.
si myslim, ze jsou dny/situace, kdy se mu jednoduse nechce premyslet :nwm:

Offtopic: něco takoveho nastalo včera -otevrene auto ( nulova zona :no: ) - a požadavek, který mela Eliska vymyset. Zdrhla do auta. 2x . když jsem zacala velet -najednou nebyl problém. chce micky, chce zradlo, ale jen nechce myslet občas :hi:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod wer » Uto 21.03.2017 9:49

no ved to. vzdy nastane situacia, ked cisto pozitivka narazi... (pokial sa len nehram doma so psikom, samozrejme. tam je to fuk)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Lindchen » Uto 21.03.2017 9:51

Daniho určite ešte pozvem, veľmi dobré ohlasy naňho mám. Aj sa s ním dobre spolupracuje, až na to, že na všetko má čas :heh: .
Včera som vyskúšala neodmeňovať cviky, ktoré vie lepšie, ako ich urobil, som sa zahrala na tvrdú, nech sa snaží viac. Najprv sa mu to nezdalo, prasiakovi, ale potom :oo: . Zapol závity a dooobre si strážil ten tučný zadok, či sa dobre priradil :fizel: .

Elis, no, niekedy je proste deň blbec a pes by proste len tak žil :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: OB seminár s Danielom Díazom Sanchézom (ESP), 18.-19.3.2

Poslaťod Elis » Uto 21.03.2017 10:08

Lindchen píše: Včera som vyskúšala neodmeňovať cviky, ktoré vie lepšie .


jsme koukam, testovali všichni to same :haha:

Lindchen píše: Elis, no, niekedy je proste deň blbec a pes by proste len tak žil :heh: .


no to zase ne.
tohle byl pes ochotny cvicit - ale ne premyslet :ha: však za tri minuty po tom, co nechtěla opustit auto - mi po tom samem cviku nadsenim prokousla při brani odmeny ruku -z 0 na sto to slo :ha:

Offtopic: takze asi i jinak - ty odmeny, co jsem ji nabidla za vymysleni cviku ji za to nestali. ale ty same, když jsem zjednodusila požadavek povelem - se staly super lakavymi?
musela bych mit lepsi motivaci, klidnejsi prostředí atd. + a to je si myslim ten limit velky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozvánky z minulosti