Agility 2016

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

Re: Agility 2016

Poslaťod janajka » Pia 15.01.2016 17:37

vikiki, sikovny dedo dokaze urobit zakladne prekazky. :no:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility 2016

Poslaťod Naty a Benny » Uto 01.03.2016 13:16

Kto príde? napíšte...
:smile:
Naty a Benny
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Agility 2016

Poslaťod martin_s » Uto 01.03.2016 14:27

Naty a Benny píše:...ale je to len taká zábavná akcia a súťaže niesú úplne ako súťaže len taká zábava. ...

Myslim ze toto by sa malo objavit aj v prvom prispevku spolu s informaciou ze ide o neoficialnu akciu...

Este mi napadlo, nevztahuje sa aj na taketo akcie Zákon č. 1/2014 Z. z. o organizovaní verejných športových podujatí a o zmene a doplnení niektorých zákonov? Nie su tam zakonom dane podmienky na organizovanie, kedze ide o verejne pristupnu akciu a moze sa stat ze sa tam prihlasi väcsi pocet ludi (pricom je potrebne pocitat aj s divakmi, nie iba s prihlasenymi ucastnikmi sutazi)? V tom pripade NESMU byt organizatormi deti (hlavny organizator musi mat min. 21 rokov, ostatni min. 18.) a neviem ako je to so zabezpecenim zdravotnej sluzby (podla poctu staci aj asistencna)... Na to si treba naozaj davat pozor a mysliet na to pri organizovani, inak to moze byt riadny pru :kak: ... Dokonca aj napr. na taku malu vec treba mysliet, ze napr. pustenie nejakej hudby v pozadi je potrebne nahlasit SOZA a pod. ...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility 2016

Poslaťod vavrena » Uto 01.03.2016 16:04

No, ono tam treba podstatne viac papierov, ak to má byť "oficiálne" :heh: . Ale ak sa decká chcú zahrať, kto by to len riešil...
Nech sa bavia.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Agility 2016

Poslaťod pigie » Uto 01.03.2016 16:25

Offtopic: Inak by ma zaujimalo od akeho poctu zucastnenych sa to charakterizuje ako oficialna akcia. Lebo predpokladam, ze 10 zidenych ludi na jednom mieste asi nikoho netrapi, ci?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agility 2016

Poslaťod Lindchen » Uto 01.03.2016 16:33

Offtopic: Ono aj také DF stretká majú viac ľudí a nikdy sme si očkováky nepozerali :lol: :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Agility 2016

Poslaťod pigie » Uto 01.03.2016 16:34

Offtopic: No ved presne... Ze kedy to zacina mat charakter akcie a mohol by byt pruser...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Agility 2016

Poslaťod moschino » Uto 01.03.2016 16:38

Offtopic: a ked pride niekto z CR alebo Hu, uz je to medzinarodna akcia a mala by sa spievat hymna :lol: inak neverim, ze toto vsetko dodrziavaju aj ofic preteky
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility 2016

Poslaťod janajka » Uto 01.03.2016 17:24

ten limit je tusim az cez 200 ludi
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Agility 2016

Poslaťod martin_s » Uto 01.03.2016 17:25

pigie píše:Offtopic: Inak by ma zaujimalo od akeho poctu zucastnenych sa to charakterizuje ako oficialna akcia. Lebo predpokladam, ze 10 zidenych ludi na jednom mieste asi nikoho netrapi, ci?

Offtopic: Tazko povedat co je alebo nie je "oficialna akcia"... Neviem ci to zakon definuje presne, alebo tam v podstate moze spadat vsetko a je len na tom kto to moze kontrolovat ako to posudi. Ale aj ked ide o neoficialnu "sutaz" z pohladu prislusnych organizacii, ktore zastresuju agility, dogdancing, dogfresbee atd., tak z pohladu hodnotenia podujatia to moze byt povazovane za oficialne organizovane verejne podujatie a na to sa vztahuju urcite povinnosti organizatorov (ohlasovacia povinnost, povolenie od majitela pozemku (aj ked ide o obecny pozemok), atd.). Cize minimalne by som sa informoval na MiU v obci ako to je, zvlast ked je to propagovane ako akcia so sutazmi... Mozno si tym prave pomozu a obec im to pomoze zorganizovat a zastresi im to, pripadne im poskytne vhodnejsi priestor... Moja otazka ci sa to nahodou neriadi prislusnymi pravidlami nebola myslena ako odradenie, skor aby dievcata nemali pruser ked sa nieco prihodi (staci ze sa pobiju psy, niekoho porafaju a ten sa bude niekde stazovat a pruser je na svete...)... Podobne uz doplatili na kontroly ludia co si povedali ze si urobia akoze "neoficialny tabor" na tyzden a zrazu sa objavila kontrola (samozrejme urcite poslana), ktora to uz vyhodnotila ako zotavovacie podujatie pre deti a mladez...

janajka píše:ten limit je tusim az cez 200 ludi

Offtopic: Nie som si isty ci je dany minimalny pocet... Jedine niektore povinnosti su dane az nad 300 ludi. Podla toho co som nasiel tak si minimum ucastnikov pre oznamovaciu povinnost upravuje konkretna obec. (§1 ods. 2 zákona 1/2014 Z.z.: Obec môže na základe miestnych podmienok všeobecne záväzným nariadením určiť, na ktoré z týchto podujatí sa nevzťahuje oznamovacia povinnosť podľa § 4 alebo môže zúžiť jej rozsah.)
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility 2016

Poslaťod Naty a Benny » Pon 14.03.2016 19:30

Acj Jaj !! :pac: Ľudia prečo tu riešite takéto blbosti keď ja som sa pýtala iba kto príde... Je to akcia kde môže prísť hoci kto so svojím psíkom a zahrať si súťaže za ktoré dostane diplom + Pamlsky a celý deň sa tam môže hrať so svojím psíkom + nakoniec malé prekvapko... Tak načo tu riešite koľko ludi moze max. prist?! Tak pýtram sa ešte raz, kto príde ??
Naty a Benny
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Agility 2016

Poslaťod Vikiki22 » Uto 15.03.2016 8:47

Naty, to nie sú blbosti. My len nechceme, aby ste z toho mali problém. Či vám je to jedno? :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Agility 2016

Poslaťod martin_s » Uto 15.03.2016 9:24

Tie "blbosti" ti mozu usetrit od niekolkych desiatok po niekolko tisic eur a k tomu zbytocne problemy... Verejne akcie sa neorganizuju "hura systemom" ze si zmyslim a hotovo... To uz nie je ako na detskom ihrisku...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility 2016

Poslaťod moschino » Uto 15.03.2016 9:27

zas na druhej strane, sú to deti, nikto im nič nemôže :angel: či?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility 2016

Poslaťod martin_s » Uto 15.03.2016 9:49

V urcitych veciach moze... Nie su sice trestnopravne zodpovedne do 15 rokov, ale pripadne nahrady skody (a nie som si isty ci tam nespadaju aj financne sankcie) su vymahatelne od ich zakonnych zastupcov...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozvánky z minulosti