KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.11.2014 10:55

No čo sa týka dornovej metódy, tak "rychlokvasená" je. Za rok (aj možno niečo) vyučovať dornovku, to je odvaha

Ale nikoho tu nejdem odhovárať, každý si vie zrátať 2 + 2...

Offtopic: a niekedy je menej viac....radšej byť dobrý v jednom ako byť priemerný vo všetkom :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Pia 21.11.2014 11:16

Miška, vieš o nejakom jej kikse alebo kikse niekoho z jej žiakov? Lebo toto mi pripadá ako hon na čarodejnicu. Ona predsa ako fyzioterapeutka pracuje, tú DM používa možno viac ako tí, čo sa venujú DM popri inej práci.. možno, ja nehovorím, že určite.. len teda ak pracuje rok s nejakou metódou, ktorá sa jej osvedčila, ďalej sa vzdeláva, rozvíja, mne sa to nezdá až tak krátko, aby si nemohla dovoliť školiť, hlavne ak background má proste fyzioterapiu..

Offtopic: Áno, určite máš pravdu čo sa týka vyhlásenia, že menej je niekedy viac, ale stále tu píšeš len nejaké dohady - ako vieš, že je priemerná? A kde je napísané, že tí, čo sa venujú iba DM sú v tom dobrí? :nwm:
Nikoho nechceš odhovárať, ale znevažuješ, resp. spochybňuješ tu prácu niekoho, o ktorom nevieš takmer nič?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.11.2014 11:28

Mne sa to zdá dosť krátko. Ale ako som napísala, každý má možnosť sa sám rozhodnúť - na základe čoho sa bude rozhodovať, to je už na ňom. Nič viac a nič menej (za tým nebolo)...that´s all :)
Offtopic: To som napísala len na margo toho čo si napísala ty ,,vzdeláva sa, rozširuje si kvalifikáciu ďalej, nezamrzla na jednej metóde z ktorej chce vytrieskať prachy"
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Renata » Pia 21.11.2014 11:45

ja (aby som neznevazovala pracu dotycnej pani) som nemyslela "rychlokvasenym" terapuetom prave tuto pani. dokonca si tiez myslim, ze so zakladom fyzioterapie bude aj v dornovej metode lepsia, ako ti "rychlokvaseni" :) ktorych som ja myslela - to su ti, co vyjdu z jedneho, dvoch kurzov, bez prechadzajucej praxe, bez sirsich skusenosti v tejto, alebo podobnych terapiach a napriek tomu ponukaju svoje sluzby za odplatu druhym ludom/zvieratam.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Pia 21.11.2014 12:11

Reni, jj, tvoj príspevok som aj tak pochopila, len Miškine odsúdenie na základe nejakých dojmov mi akosi nesedí..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.11.2014 13:13

lucik ja ju neodsudzujem iba konštatujem. Nepoznám žiadne jej výsledky v Dornovej metóde (preto ma možno o to viac prekvapuje, že ide školiť).
Ty poznáš jej prácu?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Pia 21.11.2014 13:22

keby som poznala jej prácu, tak sa nepýtam a nezisťujem.. neodsudzuješ, iba konštatuješ, že po roku nemôže byť taká dobrá aby mohla školiť, je rýchlokvasená a takmer s istotou tvrdíš, že to, čo robí, vlastne nie je Dornova metóda :nwm:
no nič, nemienim sa tu doťahovať o ničom, vďaka za názor.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.11.2014 13:36

Kde to tvrdím? Iba som napísala, že to, že je niekto dobrý fyzioterapeut neznamená, že bude dobrý terapeut dornovej metódy, všeobecne. A áno po roku pre mňa nikto nebude taký dobrý, že bude môcť školiť - a je jedno čoho sa to týka :no:
Ale máš pravdu, tiež sa tu nemienim doťahovať za slovíčka
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Kateřina » Ned 23.11.2014 8:19

Dobrý den všem,
dostala jsem odkaz na Vaše fórum od pořadatelky kurzu Dornovy metody pro psy, přesněji tedy Manuální terapie psů podle principů Dornovy metody (MTDM), a ráda bych odpověděla na Vaše otázky, abyste se mohli rozhodnout, zda se kurzu zúčastníte, či nikoliv.
Prozatím jen ve stručnosti k tomu, co zde zaznívá.. Ano, máte pravdu - nejde o kurz Dornova metoda - zvířata. To je název kurzu, který pořádá paní Andrea Dunová. Na slova "Dornova metoda - zvířata" a na obrázek v logu vlastní ochrannou známku, a proto, že už máme s touto paní bohaté nehezké zkušenosti, rozhodli jsme se pojmenovat kurz tak, aby nebyl v konfliktu.
Kurz MTDM a jeho metodika - velmi oblíbené slovo, tedy postup hmatů a přístup k pohybovému aparátu psa, jsme sestavovali na základě vlastních zkušeností (zkušeností nejen s Dornovou metodou, ale hlavně na základě zkušeností s každodenní prací se psy v rehabilitaci), vlastní filozofii práce s tělem psa a je postaven na spolupráci s veterinárími lékaři a odborníky v humánní oblasti Dornovy metody. Osobně se raději vzdělávám v rehabilitačních metodách v humánní sféře, neboť je vzdělávání kvalitnější a je zbaveno jistého fanatismu, který bohužel v kynologii vládne. Nikde netvrdím, že se ihned stanete terapeuty! Uslyšíte to z mých úst na kurzu často, že od toho dvoudenní kurz není. Předpokládám, že každý, kdo chce pracovat s tělem (je jedno, zda zvířecím, či lidským) snad má dostatek soudnosti k tomu, aby na sobě nadále pracoval, rozvíjel své znalosti i zkušenosti, protože jen tím se může stát přínosem. Věřím, že k tomu budete mít otázky, proto to dále rozvíjet nebudu. Ještě snad jednu poznámku.. v humánní sféře vzdělávání v oblasti rehabilitace či rekondičních služeb existuje naprosto normální a zdravá konkurence, nevládne zde monopol. Monopol zdravý není.
Já sama navštěvuji různé instituce a někdy na stejné téma vyhledám více lektorů. Na základě toho si pak vezmu z kurzu to, co se nejvíce přibližuje mému přístupu k práci a podle toho pracuji.
Opravdu nerozumím tomu, proč kolem Dornovy metody pro zvířata vznikají skoro až sektářské praktiky! Touto cesto jít nechci.

Co je veterinární fyzioterapeut? To je člověk, který je registrovaný u státní veterinární správy a splnil podmínky k této registraci a k této činnosti. Fyzioterapie zvířat totiž spadá v ČR přímo do veterinárního zákona, nikoliv do volných živností, jak je často mylně předkládáno. Nevím, jak je tomu na Slovensku.

Jsem ráda, že se zajímáte o to, za jaké informace vydáváte své peníze a kdo vám je předá. Jsem vám k dispozici pro vaše dotazy.

Kateřina Plačková
Kateřina
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Buchťa » Str 04.02.2015 20:58

Jdete někdo na tento kurz?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Štv 05.02.2015 9:09

ja som bola prihlásená, ale zrušili ho, lebo sa nenaplnila kapacita.. ešte stále neposlali peniaze späť :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Buchťa » Štv 05.02.2015 9:15

Lucik, děkuji.
Určitě Ti pošlou peníze - nevím, jestli automaticky a nebo je potřeba si požádat :nwm: . A kdyho zrušili?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Štv 05.02.2015 9:29

27.1. poslali mail o zrušení, aj FB udalosť už zrušili, na mail som odpísala aj s číslom účtu, ale neozvali sa. Poslala som im dnes znovu, tak uvidíme.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod elbro » Uto 10.02.2015 17:00

Mne poplatok za kurz vrátili.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod lucik » Str 11.02.2015 11:23

odpísali, že budú platby vracať v pondelok.. no na účet mi ešte neprišla, tak čakám
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozvánky z minulosti