KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod liho » Str 19.11.2014 11:09

Zveme Vás na certifikovaný kurz Dornovy metody pro psy, pod vedením zkušené lektorky a dlouholeté rehabilitační terapeutky veterinární kliniky VETCENTRUM PRAHA, Bc. Kateriny Plačkové
místo konání: Kamenný Mlýn(Bratislava)
odkaz a více info najdete zde :
https://www.facebook.com/events/1516130 ... pe=regular
liho
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod majaz » Str 19.11.2014 18:59

liho píše:Zveme Vás na certifikovaný kurz Dornovy metody pro psy, pod vedením zkušené lektorky a dlouholeté rehabilitační terapeutky veterinární kliniky VETCENTRUM PRAHA, Bc. Kateriny Plačkové
místo konání: Kamenný Mlýn(Bratislava)
odkaz a více info najdete zde :
https://www.facebook.com/events/1516130 ... pe=regular


Len pre informaciu, nejde o Dornovu metodu-zvierata, ktoru vyucuje Andrea Dunova a ktora je certifikovana ISO normou za ucelom dodrziavania presnej metodiky a postupu Dornovej metody.
http://www.dornovametoda-zvirata.cz
Viacero ludi sa ma na to dotazovalo, ci je to kurz, ktory mam ja ako Doporuceny terapeut DM. Takze nie, nie je.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Efa » Štv 20.11.2014 12:01

majaz a čo to teda je za kurz? resp. aký je rozdiel medzi ponúkaným kurzom a kurzami čo robí p. Dunová?
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Renata » Štv 20.11.2014 14:28

ja rozumiem tomu asi takto, ze Dornova metoda pre zvierata ma ochrannu znamku, normy a metodiku a praca prednasajuchich a aj terapeutov je monitorova, kontrolovana, rozvijana atd atd. na zaklade toho dotycny ponuka original kurzy a prednasky a terapeuti original dornovu metodu pre zvierata.
ale :) kedze tak ako vo vsetkom, niekto druhy chce tiez robit a zarobit a pod. lebo vsak teraz dornovka je viac in ako fyzioterapia, a tento chce tiez robit kurzy a prednasky a masaze atd, ale kedze "nevysiel" z original kurzu Dornovej metody (pod tou ochrannou znamkou) a nemoze robit original kurz Dornovej metody, tak si urobi "Kurz manualnej terapie psov podla principov Dornovej metody"
smutne, ale vsetko sa da obist
potom tu budeme mat po mariu teraupeutov a prednasajucich a nikto za nic nebude zodpovedny :pac:

"Bc. Kateřina Plačková, CCRP (certifikovaný veterinární fyzioterapeut)"
co je to, resp. kto to je - veterinarny fyzioterapeut?

Edit:
je mi hrozne luto, ze po absolvovani jedneho kurzu ziska clovek nejaky certifikat, na zaklade ktoreho moze potom ponukat svoje sluzby bud svojmu psovi, alebo inym psom / zvieratam. je jedno ci ide o dornovu metodu, fyzioterapiu, bowenovu metodu, ... . ale staci jedna prednaska ? :pac: staci niekde posediet od deviatej do piatej a uz som certifikovany absolvent, ktory moze ponukat svoje sluzby? a ci niekto veri, alebo nie, tak takýchto "certifikovaných" vypustaju tie kurzy na mraky.
my zijeme s dornovkou, moja suka ju uz absolovala niekolkokrat, ja som uz tiez vyskusala, kedze som chcela vediet, co to mackaju mojmu coklovi na tele a nie je to take jednoduche, ako by si niekto myslel a urcite by som ani seba, ani svojho psa a ani svojho nepriatela nezverila do ruk jednodnovym certifikovanym absolventom.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Efa » Štv 20.11.2014 14:56

aká je teda šanca že sa človek naučí niečo na kurze čo poriada p. Dunová? má vôbec význam na takéto kurzy chodiť? ... principiálne mne nejde o to sa takýmto niečím živiť, skôr len pre rozšírenie si vlastných obzorov a možností pomôcť si vlastnému psovi ... :nwm:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.11.2014 15:03

Áno má, pokiaľ chceš pomôcť len vlastnému psovi, stačí ti absolvovať jeden kurz, kde sa naučíš techniku. Ale terapeutom sa človek nestane absolvovaním jedného kurzu (priamo v certifikáte je napísané, že absolvovanie kurzu vás neoprávňuje Dornovú metódu vyučovať iba ju praktikovať).
Kurz pod vedením Andrey Dunovej je certifikovaný ISO, a na to bolo potrebné splniť isté podmienky (metodiku práce, skriptá atď atď). Na jej hlave je celá zodpovednosť za to ako bude aplikovaná a prezentovaná Dornová metóda pre zvieratá.

Renata to dobre napísala.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Efa » Štv 20.11.2014 15:13

MisheliQ píše:Áno má, pokiaľ chceš pomôcť len vlastnému psovi, stačí ti absolvovať jeden kurz, kde sa naučíš techniku.

znie to zaujímavo a rozhodne to stojí za uváženie ...
MisheliQ píše:Ale terapeutom sa človek nestane absolvovaním jedného kurzu

ako toto je bez debaty :no: ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Lindchen » Štv 20.11.2014 15:19

Ono napr. stačí pogúgliť, čo je to titul CCRP, je to pomerne náročné získať, vyučuje to a diplom vydáva University of Tennesse a posudzuje sa to veľmi prísne. Je to celosvetovo uznávaný ceftifikát. Len tak, keď už idete niečo posudzovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod majaz » Štv 20.11.2014 15:22

Podla vlastnych skusenosti viem, ze na 3 dnovom kurze DM u Aji Dunovej dostanete tlaceny aj prakticky manual co chytit a ako to chytit (samozrejme pod dozorom lektora/asistenta) a potom to chce veeeela praxe na viacmenej zdravych zvieratach a az potom sa treba venovat tym chorym.
Ja som si kurz u Aji Dunovej robila kvoli vlastnemu psovi, potom som si robila komplet kurz na kone pod vedenim Zdenky Bajkovej (teraz ju nahradila Lenka) a neskor u Zuzky Prouzovej na ludi dornova metoda plus. No a nasledne Bowenovu masaz a chystam sa na kraniosakralnu terapiu. Vzdy idem na overene kurzy overenych lektorov. Dolezite su referencie a kvalita. Za opytanie nic nedate a google riesi vela veci... :aaa:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.11.2014 15:25

Offtopic: Pri absolvovaní kurzu B.M.T. pre psy to máš odstupňované - spravíš si najprv kurz B.M.T.1, ktorého absolvovaním môžeš robiť iba vlastné psy (to máš uvedené aj v certifikáte), potom, aby si sa mohla zúčastniť kurzu B.M.T.2, musíš absolvovať ľudský kurz B.M.T.1 a tak ďalej....až kým neabsolvuješ posledný kurz.
Je to preto, aby bol dodržaný istý metodický postup, ktorý sa takto ako je osvedčil.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Renata » Štv 20.11.2014 16:59

Lindchen kliidek, som sa akurat opytala kto to je veterinarny fyzioterapeut? fyzioterapeut doporuceny veterinarom? fyzioterapeut vystudovany pod dohladom veterinarov a pracujuci v spolupraci s nimi, ci? to bola len otazka, nie posudzovanie titulu pani Bc. Kateřina Plačková, CCRP (certifikovaný veterinární fyzioterapeut)
je tato pani certifikovana na vyucovanie Dornovej metody pre zvierata? predpokladam, ze nie je, inak by to robila pod touto "hlavickou"
je dornovka momentalne viac in ako fyzioterapia? je
a kedze je teda tak viac in, ako jej hlavny odbor, tak fusuje aj do dalsieho tak, ze obisla system
that is clear :no:

ine som chcela, ze otazka
je absolvovanie jedneho kurzu tykajuceho sa takychto masazi, metod, atakdale, naozaj tak naplnajuce, ze mate odvahu to praktikovat? o.k. chapem napr. miseliq, ty myslim studujes veterinu, tak uz nejaky ten zaklad mas, aj keby neviem co. ale napr. ja? take tela :heh: ja keby som isla na kurz a hudiete do mna aj cely den, aj tak sa bojim chytit svojho cokla do ruk. mozem viac ublizit ako pomoct.

ale inak fakt tot moj nazor, po jednodnovom kurze by sa nemali davat ziadne certifikaty, maximalne tak diplom :)mudry clovek si uvedomi, ze o.k. stravil som tam desat hodin, ale aj tak, viem vobec nieco? a chce sa tomu dalej venovat, tak sa venuje, zdokonaluje atd.. ale potom je vela dalsich vychcanych ludi, ktorym tieto certifikaty davaju akurat tak prilezitost na zneuzitie
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Lindchen » Štv 20.11.2014 17:03

Ale veď po jednom kurze ten človek nie je "dokončený" :nwm: . Plus ideálne je mať už prax na ľuďoch, napr. byť masérom alebo sa venovať niečomu podobnému, čisto môj názor. Lebo robiť to len tak "z ruky", to nemôže dopadnúť dobre.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Margita » Štv 20.11.2014 17:09

vysvetli mi niekto aj toto? :angel:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/slepypesakocka ... 31/?type=1

po absolvovani ktoreho zo spominanych kurzov budem mat takuto schopnost?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Lindchen » Štv 20.11.2014 17:13

Nepekný fail, ale stane sa. Niekedy menej je viac, tipla by som to na profesionálnu deformáciu. Keď sa niečomu venuješ, vidíš to všade :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: KURZ DORNOVY METODY PRO PSY 14. -15.2.

Poslaťod Renata » Štv 20.11.2014 17:53

Margita píše:vysvetli mi niekto aj toto? :angel:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
https://www.facebook.com/slepypesakocka ... 31/?type=1

po absolvovani ktoreho zo spominanych kurzov budem mat takuto schopnost?

zle dievcata zlee :au: takto si robit srandu :heh: :jazyk:
Lindchen píše:Ale veď po jednom kurze ten človek nie je "dokončený" :nwm: . Plus ideálne je mať už prax na ľuďoch, napr. byť masérom alebo sa venovať niečomu podobnému, čisto môj názor. Lebo robiť to len tak "z ruky", to nemôže dopadnúť dobre.

uplny suhlas, len :heh:
deti a psy su neskutocna investicia :heh: ludia su do nich ochotni investovat velke mnozstvo penazi, ani handry, ani obojky, postroje, doktor, veterinar, alebo alternativne metody nie su lacna zalezitost. a to dava prilezitost spekulantom. preto ja nemam rada taketo "nahradne" kurzy, skoly, cerifikaty, a pod. ked to nie je robene pod vystudovanym veterinarom / fyzioterapeutom / kymkolvek .. som veterinar, robim veterinu, som fyzioterapeut, robim fyzioterapiu, nikto nikomu nebrani rozsirovat si obzory a schopnosti a moznosti. ako aj fyzioterapia aj dornovka mozu mat k sebe blizko, ale keby to bolo rovnake, tak to asi nebudu robit pod dvomi "hlavickami". potom fyzioterapeut ponuka dornovku, ten co vie boweny, ponuka fyzioterapiu a co veterinar mi ponukne cukor? :jazyk: ja som na fyzioterapii nikdy nebola a moj cokel tiez nie.. neviem nijako posudit, na dornovke som bola a cokel tiez a to viem doporucit. len myslim, ze teraz je trosku medzi fyzioterapiou a dornovkou taky skryty boj, ze co je lepsie :angel: tak sa dotahuju. kazdemu podla jeho gusta, len by sa fakt nemali skryvat, ze kadeake "podla princípov Dornovej metody", to je o :kak: ludi.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Ďalší

Späť na Pozvánky z minulosti