Ryby

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Ryby

Poslaťod katka » Štv 13.12.2007 14:42

ako ste na tom s rybkami?...dávate?...aké?...surové? :smile:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Štv 13.12.2007 14:52

nooo, rybičky tak to je pre moje baby veru mňamka, majú ich radi, či už surové alebo upečené :smile: a druhy rýb? no tak bežne dávam pri výcviku sardinky a ostatné ani neviem ako sa to volá- také bežné, šťuka a tak... proste čo naši kúpia, tak vždy zoberiem a dám aj babám :lol: ale dávam pozor aby boli bez KOSTÍ, lebo tieto ryby majú malé a ostré kosti, takže len vykostené.
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod katka » Štv 13.12.2007 14:55

mmm...ja som rozmýšľala, že kúpim Bakovi niekde v akcii filety z aljašskej tresky alebo také niečo podobné...je to bez kostí....mám síce plný mrazák kapra, ale tam je kostí až moc a vykosťovať to.... :hmm:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Štv 13.12.2007 14:57

jj, tie kosti zaberú chvíľu času, ale otec vie ako sa to dá dole na jeden šup, takže ja to mám o kosti postarané :lol: a už len mäsko :) ale tak myslím, že hocijaká ryba bude dobrá :smile: len bez tých kostí..
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod MisheliQ » Štv 13.12.2007 15:22

surové som nedávala ešte, počula som, že je to nebezpečné, nejaké choroby a tak...ale dávam Caesarkovi rybu pečenú, varenú, praženú...hocijakú rybu tepelne upravenú..bez kosti, ak s kosťami, tak mi nič iné neostáva len vykosťovať...a chutí mu, našťastie :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 13.12.2007 15:46

Och jo, ste mi pripomenuli tie treskové filety, čo mám preňeho v mrazáku už dva mesiace. My to len teraz vyskúšame. Desať minút povarím a uvidíme :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Pia 14.12.2007 17:14

ja pravidelne kupujem hejky alebo hoki a vzdy dam aj peskovi - varene, surove nechce
jedol uz aj makrelu, lososa, sardinky...
dnes som mu dala krevetu, ale zatial lezi odlozena na deke v brlohu, asi si ju schovava na horsie casy :ach: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Lili » Pia 14.12.2007 18:03

je to haluz, moje si tiež radšej dajú upečené, neviem prečo... ale zjedia aj surové- aj keď to ani nedávam často, surové, bo ako v každom surovom môže byť parazit (tak ako aj v kostiach atď...), tak to surové si dajú len trocha moc inak nie.. ale upečené alebo niako inak nakladané milujú.
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.12.2007 20:02

jáj, už som si spomenula. Surový losos, to mu brutálne chutí, len som povedala, nech si na to zarába sám :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod katka » Pia 14.12.2007 22:43

viem si predstaviť, že surový losos je naj....ale bohužiaľ....nedá sa pekne nachytať na potoku :heh: len obchod a to je troška iná cenová kategória
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod yuyacho » Sob 15.12.2007 19:11

ja som nasmu stenatu minule dala lipna /predmrazeneho/ suroveho, zmizol hned, ja som citala ze surova ryba ma kosti makkel-moze sa v pohode dat, ale varena a pecena bez kosti.
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod katarina » Sob 15.12.2007 19:22

nas Spirit obcas dostava medzi granule tuniaka z konzervy
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod jefima » Sob 15.12.2007 20:19

tuniaka z konzervy dávam aj ja raz týždenne no pred tým ho premyjem od soli. K tomu varené vajíčko. Mňam!
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Bendy » Pon 17.12.2007 0:13

Surove davam len lososa a tuniaka, napriklad krevety ani moja nechce, ani raka, ani musle, slimaky, chobotnicu a tak, to nie, ale normalnu bielu rybu, to hej...
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod yuyacho » Str 19.12.2007 18:43

Tak som sa prave docitala v knihe od ireny sehnerovat, jak krmit psy, ze surove sladkovodne ryby nie su vhodne, lebo ze mozu mat v sebe zarodky cudzopasnika Ladvinovca psieho a este ze obsahuje enzym ktory likviduje vitamin B....
Tak sme asi s nasimi rybkami skoncili
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Ďalší

Späť na Surová strava