Ryby

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Ryby

Poslaťod max » Pia 26.09.2008 18:35

Ja hlavy varim a potom pooberam. Tie licne kosti a celkovo hlava sa mi zdaju dost tvrde na to aby som ich davala cele. Inak hlavy maju to najlepsie masko :jop:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Ryby

Poslaťod Sumi » Sob 27.09.2008 20:28

pigie píše:Tak nas pes je kapitola sama o sebe. Ak mu predlozite surovu rybu v celku, snazi sa ju ozivit lizanim a ked to nejde, tak od nej odchadza. Akonahle rybu rozkrajate. Pes ju zlupne ako malinu uplne celu :lol: Je to proste dobrak od kosti :pac:


Tak dnes 3 Mopsíky cca 20 surových beličiek komplet okrem šupín a vnútorností, pekne od hlavy bez milosti :lol: :lol: :lol:

z toho pažravica Buba dala sama polovicu :no:
Sumi
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Ryby

Poslaťod LadyTrixiKe » Ned 26.10.2008 19:00

mi máme zajtra na jedálničku file ... keby to chlpáči vedeli ani sa nepohnú od chladničky :D :lol: Trixi si bohužiaľ vyhľadáva ryby aj v prírode a čí smradľavejšiu nájde tým je šťstnejšia :ua: inak my dávame psom hlavy aj plutvy (cvhostovú a prsné) a idú sa za nimi potrhať
Obrázok
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Ryby

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 09.11.2008 11:16

niekto mi raz hovoril, že cez vianočné obdobie, keď predávajú v Tescu kaprov, predávajú hlavy za nejakú smiešnu cenu... máte s tým nejaké skúsenosti? alebo s výpredajom kapríkov po "sezóne"? chcela by som dať pesovi trocha aj ryby, i keď ju moc nemá rád, práve preto len tak na skúšku...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Ryby

Poslaťod Grim » Pon 10.11.2008 23:18

este ze nam takeho zhananie odpada... sused oproti denne chodi na ryby a take krajsie kusy nosi domov a potom nam ich jeho manzelka dava tajne... a my uz sme z toho prejedeny... ja vzdy psom uvarim rybu tak ze aj kosti su prevarene az na take blatko... skoro cela ryba nakonec vyzera ako nejaka kasa... a velmi im to chuti.. ale potom ked pridu a dychne mi jedna rovno do ksichtu... uuuuuf :ha:
Obrázok
Grim
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 267
Bydlisko: Pata

Re: Ryby

Poslaťod Slawin » Str 19.11.2008 15:32

ako vsimam vacsina vas kupuje.. a co s takou zivou cerstvo zabitou rybou? moj oco je vasnivy rybar a nosi domov ryb jak..no :D klasicky vykuchat zamrazit a potom nejako na vode urobit? :nwm: + vykostit? ci ako...pretoze taky kapor ma vela malych kosti a to kym by som nasla...alebo to radsej rozdrvit v mixeri? :nwm:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 15:54

Moj dedo je tiez rybar a kapre su jeho specialita...ble...ja som uvarila a kedze nemame mixer ( :ach: ) tak som to rucne odkostovala...stala som nad tym hodinu a pol a zmizlo to behom minuty a pol :hmm: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby

Poslaťod Slawin » Str 19.11.2008 15:57

ved to :heh: je s tym papranica a vovnutri je to cobydup.... takze asi ten m ixer jedine..zas taku trpezlivost aby som to cele odkostkovala nemam :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby

Poslaťod unicorn » Štv 20.11.2008 13:38

ja krmim surovymi hlavami a chrbtami z lososa. normalne cele v pohode aj s kostami. nie s tym ziadna robota. jedina nevyhoda je, ze to potom chvilu citit :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Ryby

Poslaťod Bibiana » Pia 21.11.2008 22:38

Prosím zainteresovaných ľudí o názor :lol: Čo vravíte na tuniaka v sunflower oleji? Vopred ď. :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Ryby

Poslaťod Whip it » Sob 22.11.2008 0:37

Ja tuniaka sem tam dam, aj takeho vo vlastnej stave, aj v oleji, ale trosku ten olej odcedim, aby sa mi z toho nepo :kak: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: Ryby

Poslaťod gaab » Sob 22.11.2008 1:40

Moji hafovia vždy papali surové rybky.Celé aj s kosťami a šupinami.Nejako som to neriešila,že by som mala najskôr variť. Chodíme na ryby...a pečené papáme len my. Peso len surovú hlavu,alebo celú rybku tak ako sa vytiahne :smile: A ak kúpim,tak len surovú...
gaab
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 251
Bydlisko: Bratislava

Re: Ryby

Poslaťod *Bady* » Sob 22.11.2008 11:11

my keĎ sme našim skusili dať hlavu z ryby, tak sa jej ani nedotkli :smile: A jak to tu tak čítam, tak skoro každý dava celu rybu aj s kostami....minule som si myslela, ze ejt o dost nebezpecne, tak velke ostre kosti...ale tak asi s tym nie je problem :jop: Ale my ich nikdy nedávame našim, kežde im nechutia :smile:
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Ryby

Poslaťod Slawin » Sob 22.11.2008 15:46

no ja neviem ja by som sa celu rybu bala dat..stale mam proti kostiam v nej averziu :nwm: asi by som to cele pre istotu pomlela alebo co
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Ryby

Poslaťod Tweety » Sob 22.11.2008 19:08

tiež dávam ryby, naši sa idú za nimi potrhať-najlepšie sardinky alebo tuniak s ryžou alebo cestovinami...oblizujú sa až za ušami
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava