Ryby

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Poslaťod Amaguk » Str 19.12.2007 20:12

yuyacho píše:Tak som sa prave docitala v knihe od ireny sehnerovat, jak krmit psy, ze surove sladkovodne ryby nie su vhodne, lebo ze mozu mat v sebe zarodky cudzopasnika Ladvinovca psieho a este ze obsahuje enzym ktory likviduje vitamin B....
Tak sme asi s nasimi rybkami skoncili


nemusis koncit, davaj ich varene :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Amaguk » Str 19.12.2007 20:12

Bendy píše:Surove davam len lososa a tuniaka, napriklad krevety ani moja nechce, ani raka, ani musle, slimaky, chobotnicu a tak, to nie, ale normalnu bielu rybu, to hej...


moj nakoniec tu krevetu spucoval, ale pockal si dva dni - asi chcel aby mu lepsie nasmradla :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod yuyacho » Štv 20.12.2007 4:02

no len varene sa musia vykostovat....to je pracicka riadna....
a taky maly dotaz-neveite ci morske ryby maju tiez tie zarodky alebo morske sa mozu podavat surove?
yuyacho
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod schnauzee » Štv 20.12.2007 11:54

Napriklad rybka Pangasius nema kosti, ked kupis filety, ale je trosicku drahsia, my ju vieme kupit po 160/kg, inak zvykne stat o kusok este viac. Ale papame ju my :smile: trosku drahy spas pe psa...no ak ma niekto maleho havina, tak sa da podelit. Ja mam panicky strach z kosti z ryb, preto inu rybu ako bez kosti jem jedine na Vianoce kapra.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Poslaťod Amaguk » Pia 21.12.2007 11:36

yuyacho píše:no len varene sa musia vykostovat....to je pracicka riadna....
a taky maly dotaz-neveite ci morske ryby maju tiez tie zarodky alebo morske sa mozu podavat surove?


ja som teda zatial daval len morske, a to tiez len varene...parazitov maju aj morske ryby, jeden moj znamy ich v lete chytil v Spanielsku :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Bendy » Pia 21.12.2007 16:05

no a ked jeme sushi? Surovy tuniak a losos?
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

rybky

Poslaťod Tatiana » Sob 22.12.2007 21:50

davam iba sardinky aj to obcas ako maskrtku
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Iwka » Pon 24.12.2007 9:51

jaaaaj, si musel chlapec pochutiť... :hi: Ryby sa nebojim pretoze Meggy zje vsetko co nezje ju :ha: A s tou slaninou, ked mala meggy asi 4 mesiace mamina krajala slaninu a ostala jej kozka asi 5x5cm . Spadla jej a Meggyna trdlo ju vkuse zhltla! Sme sa bali ci jej nic nebude,ale nastastie ju stravila :angel: :heh:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 19:52

Takže treska veľmi chutila, spráskol celé balenie a teraz leží vykotený na gauči :smile: :angel: a je to super vec, rýchle žrádlo, dokonca aj rozmrazovanie trvá len chvíľku, na rozdiel od kuraťa.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Str 26.12.2007 19:54

ryby sa dajú veľmi rýchlo pripraviť..to mne tatik raz vravel, že dal rybu do vriacej vody rozmraziť a potom keď ju chcel vybrať bola už uvarená :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 19:58

to hej. ja si rozmrazujem tak že to ponorím do horúcej vody. máme pokazemú mikrovlnku, tak uvarenie našťastie nehrozí :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Str 26.12.2007 20:00

Bendy píše:no a ked jeme sushi? Surovy tuniak a losos?

iste riziko tam vzdy je :ua: aj ked udajne v studenovodnych rybach, ktore sa pouzivaju na sushi je vyskyz parazitov ovela nizsi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Str 26.12.2007 20:09

Ja som si len do umyvadla napustila z horúceho kohútilka a práskla som to tam ešte v obale. Za 15 min. to bolo pripravené a nerozmočené, hoci nejaká voda v tom bola, tak neviem nakoľko ten obal tesnil :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod MisheliQ » Str 26.12.2007 20:58

Ulfheiðr píše:Ja som si len do umyvadla napustila z horúceho kohútilka a práskla som to tam ešte v obale. Za 15 min. to bolo pripravené a nerozmočené, hoci nejaká voda v tom bola, tak neviem nakoľko ten obal tesnil :smile:

možno to bola len tá voda, ktorá predtým bola v tuhom skupenstve a teraz pôsobením tepla sa premenila na kvapalné.. :smile: a tak vriaca voda a horúca pôsobia na rybu inak...jedna rybu rovno uvarí, druha len rozmrazí..ktovie však ako by to bolo s už rozmrazenou rybou, či by ju aj horúca voda neuvarila :lol:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

ryba

Poslaťod Tatiana » Štv 27.12.2007 21:03

skuste podusit na masle,tak ste nam narobili chute ze sme teraz sardinky nahradili filetami,rozmrazila som ich a dala na dvadsat minut na maslo,este som nevidela mojich psov takou rychlostou trielit k miskam,vonalo to super aj ja som si dala,ale osolene
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava