Ryby

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Ryby

Poslaťod Dana D » Štv 20.10.2011 13:55

O rybách som čítala aj ja v knihe Kataríny Novosádovej - ale len niektoré sladkovodné.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Ryby

Poslaťod angela0071 » Štv 20.10.2011 18:29

Mackie píše:kde niekde? daj zdroj

to keby som si pametala, ja mam na taketo veci sklerozu bohuzial
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Ryby

Poslaťod Mkangawi Ridgebacks » Str 26.10.2011 12:02

pri rybách je to u sladkovodných, ale tak raz za čas to nevadí isto... a u vajec, žltko môže byť surové, bielko radšej varené... ja robím tak že žltko mrsknem surové a bielko švihnem do mikrovlnky urobiť... alebo tehuly teraz dávam aj celé vajce varené... ale jej je to fuk....:)
Mkangawi Ridgebacks
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Ryby

Poslaťod chico69 » Uto 06.12.2011 15:15

včera dostal na raňajky rybaciu konzervu (tuším sardinky v oleji) - boli trochu slané..
.. no a ráno vystrájal (roztrhal vankúš :pac: takže snežilo u nás) a mal celkovo nejak viac energie - proste vyvádzal..
môže to byť z tých rýb ?

Offtopic: + dostal ešte vajíčko so aj so škrupinou pokvapkané citrónom .. - alebo že by bol z tohto taký energický ?
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: Ryby

Poslaťod monika_knv » Sob 24.12.2011 9:01

ahojte, tohto roku mame vianocnu klasiku - oco zabija kapre :plac: , chcem sa opytat, co vsetko z nich mozem dat psovi - okrem masa. nejake vnutornosti, hlavu a pod. ked uz tie chudatka tak dopadli, aby sa to aj zuzitkovalo...
a stastne a vesele :lol:
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Ryby

Poslaťod Offca » Sob 24.12.2011 14:12

No vzhladom na to, že vela z nás podáva psom ryby celé, tak by som povedala, že aj všetko :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Ryby

Poslaťod angela0071 » Štv 05.01.2012 17:42

co sa stane ked dam psovi aj kocurovi surovu alijassku tresku filety?????ci tieto ryby radsej uvarit? ci?
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Ryby

Poslaťod miusiatko » Štv 05.01.2012 18:00

bežne dávam surovú tresku, žiadny problém sme nemali (ani mačky ani pes).

Minule som kúpila celé ančovičky, psica sa na to ksichtila, ale nakoniec zjedla :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Ryby

Poslaťod angela0071 » Štv 05.01.2012 18:42

dakovala, som nevedela tak som radsej dala varenu ale kedze uz viem tak na buduce dam surovu, nasa psica ked zacitila rybu(musi mat velmi dobry cuch)tak hned frcala do kuchyne za mnou a obsmietala sa mi okolo noch ze som o nu zakopla a skoro spadla lebo si velmi rada laha za nohy :-) :lol: potom dokvitol kocur a ten mi mnaucal pri nohach
angela0071
Šteniatko
 
Príspevky: 62

Re: Ryby

Poslaťod com.kristina » Pia 10.02.2012 9:05

ahojte...dávate vašim psom krabie tyčinky?
com.kristina
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Ryby

Poslaťod Mackie » Pia 10.02.2012 9:37

krabie tycinky nejem ani ja :heh:
ak myslis tie nahrady z ryb, tiez nevidim dovod
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ryby

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.08.2012 8:27

Téma prečítaná, ale aj tak mám otázku čo sa týka kostí. Zaujímavé sledovať ako sa názory menia :lol:
V prvých stránkach témy o rybách sa striktne varí, vykosťuje a melie, neskôr sa dávajú ryby aj s kosťami, takže teraz som z toho jeleň. Čo sú to tie velké kosti, ktoré raz vadia a raz ich pes požuje a je to v pohode? :joint:
Máme doma orezy z tresky, sú v nich kosti tenké, ale relatívne pevné, ku koncu (asi 1 - 2cm) neohybné do dĺžky asi 5 cm. Môže to jesť?
Už pár krát požral náhodne nájdenú rybu celú, ale to boli také menšie asi do 15 cm, tak neviem.
Vďaka :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ryby

Poslaťod lucik » Str 01.08.2012 9:16

Ulf, orezy z tresky myslíš tie Borďácke? tými kŕmim normálne a teda tie kosti sa mi zdajú také fajn pružné, nepichľavé.. z rýb zožratých vonku sa bojím kostí, lebo väčšinou sú oschnuté a tvrdé :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ryby

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.08.2012 12:22

Áno Lucik, tie borďácke. Tak jo, skúsim mu to dať, nepokrájam to, nech pekne žuje.
My sme zase vonku pojedli také že pomerne čerstvé, ešte ohybné, mokré :ha:

Ozaj, ak ste tu niekto rybár, alebo poznáte rybára, spýtajte sa mi prosím, či je pre psa vhodný malý ostriež. Počula som, že aj dospelé ostrieže majú "vela kostí".
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ryby

Poslaťod terez000 » Ned 26.08.2012 8:09

Je vhodne krmit psa dlhodobo pravidelne surovym cerstvym lososom? vyjde ma to lacnejsie ako kupovat jej ine maso. Jasne ze by dostala aj ine, aj kosti, ale mozu ryby prevazovat co sa tyka masitej zlozky?
Dostavala by aj maso pre psov (vnutornosti a pod, predava sa to tu v takych crievkach 500 g ). Bohuzial to dostanem kupit len zo specializovanych obchodov na barf vyzivu a to ma vyjde pomaly drahsie ako maso pre mna. :ach:
Rozmyslam totiz ze prejdem na to surove, kedze kazde granule mi po mesiace prestane zrat :ua:
terez000
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 102
Bydlisko: Porvoo, Finland

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava