Mraznička

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Str 22.02.2012 19:24

Masa uz zmrazeneho alebo pred zmrazenim? Ja som si kupila tu, co som sem davala vyssie 165l - cca 45kg zmrazeneho kusoveho tam vopcham, nezmrazeneho isto viac a do svojej 65l dam cca 20kg zmrazeneho. A spotrebu ta tvoja ma tiez podla mna OK.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod miusiatko » Str 22.02.2012 19:26

zmrazene aj pre zmrazenim, co najdem za lepsiu cenu :lol:
vdaka za odpoved, asi ju kupim
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod pigie » Str 22.02.2012 19:46

Preto som pisala udaje uz zmrazeneho - lebo to je neskladnejsie :heh: Nezmrazeneho vopcham aj 2x tolko do suflika, ale zmrazeneho len cca 8kg.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Mraznička

Poslaťod Minnie » Sob 25.02.2012 13:10

chcela by som sa opytat :hi: mame doma nevyuzitu starsiu mraznicku calex objem 50l. mama mi spominala, ze ma spotrebu 1 kilowatt. 1kw na hodinu, na den??? jelikoz tomu vobec nerozumiem, tak neviem co si mam pod tym predstavit :hi: kolko energie minie mesacne + kolko to je cca eur. rozmyslam, ze ju dovezieme k nam a tak by som presla uplne na barf, lebo by som mohla nakupit pre 2 psy vela mäsa naraz a nebabrat sa kazdu chvilku s miestom v mrazaku s mäsom pre nas :ua: no zaujima ma to aj z ekonomickeho hladiska, aby som viac nedala za energie ako za mäso pre psy...
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Mraznička

Poslaťod miusiatko » Sob 25.02.2012 13:15

ak som to správne pochopila, tak u mrazničiek sa udáva spotreba na deň, čiže 1kWh je spotreba za 24hod. To môže byť ročne navyše možno 30e, ak mi ešte funguje matika :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod Minnie » Sob 25.02.2012 13:30

uf, tak to je naozaj zanedbatelna cena. som myslela, starsi typ, tak bohvie do akych vysin pojde elektrina. dik za objasnenie, ze to je na den :jop: este som sa pohrabala v cennikoch a pozeram, ze cena za elektrinu [EUR/kWh] s dph 0,0808. naozaj sa tesim, pri najblizsej navsteve berieme mrazak so sebou. mama sa zbavi zavadzajucej veci a my pri najblizsej kupe prasata nebudeme musiet rozdavat kosti, orezky a zvysky. tesim sa :smile:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Mraznička

Poslaťod miusiatko » Sob 25.02.2012 13:39

tak má vyššiu spotrebu, ako nové, tie sú podľa veľkosti okolo 0,3-0,7 kWh, ale tá cena je naozaj nič. Ja som najprv myslela, že je to na hodinu a už som uvažovala, že za to mi to nestojí, ale potom som sa na nejako elektre dočítala, že spotreba chladničiek a mrazničiek je udávaná za deň a odľahlo mi :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mraznička

Poslaťod Nanakey » Ned 22.04.2012 12:20

Pozor, ten udaj o spotrebe starsej mraznicky, ci chladnicky je obvykle dost skresleny, vznika to opotrebovanim tesnenia a tak, tak to pred uzivanim by som odporucila si premerat s tymi blbostami, co meraju spotrebu...
Nanakey
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Mraznička

Poslaťod Minnie » Pon 23.04.2012 0:54

Nanakey píše:Pozor, ten udaj o spotrebe starsej mraznicky, ci chladnicky je obvykle dost skresleny, vznika to opotrebovanim tesnenia a tak, tak to pred uzivanim by som odporucila si premerat s tymi blbostami, co meraju spotrebu...

jo, na to sme uz aj my dosli :ua: nase tesnenie je uz take kadejake, na jednom mieste ani neprilieha, takze skrmim mäso co mam v tej mraznicke a potom sa uvidi. ci sa tesnenie da vymenit, netusim, to by bolo najlepsie, i ked tomu moc neverim.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Pon 23.04.2012 9:24

a nezabudat na to, ze aj spotreba uvadzana pri novych mraznickach (a chladnickach) je "papierova" za idealnych laboratornych podmienok :no: (ziadne potraviny, dobre vetranie, otvaranie raz denne, a podobne)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mraznička

Poslaťod Minnie » Pon 23.04.2012 9:32

ked uz je rec o tych mraznickach, zaujmalo by ma ci vam velmi vyskocila cena za elektriku po tom co ste kupili dalsi mrazak...specialne na mäso pre psy :no:
btw., u mna je nemozne napchat maso pre psy do 3 boxov nasej mraznicky, kedze ta je pernamentne plna. ak bude tato calexka co mame pre psy zrat vela, tak budeme musiet asi zauvazovat nad kupou novej :nwm:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Mraznička

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 23.04.2012 13:03

Súhlasím so zastieraním reálnych faktov. Žiaden mrazák neodoberá deklarovaný príkon, aký ma vo svojích papieroch.
Po zaobstaraní si psa som okamžite menil starú chladničku za novú kombinovanú (LG, 186kwh/rok)
Táto stacionárna novota zchaluje ročne toľko, koľko Nemecká doga na barfe za dva mesiace... :ua:


Štrnásť mesiacov prevádzky cez pridaný merač v samotnom napájaní tohto okruhu hlási 533kWh, čo pri sadzbe
0,160E činí sumu 85,30 eur...to je asi cena dvoch dodávok tovaru Vetamixu na toto obdobie... :ua:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Pon 23.04.2012 13:33

nie som si ista, ci rozumiem, stara ti tolko brala, alebo nova?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mraznička

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pon 23.04.2012 14:32

tento odber ma práveže ta nová, dokonca dvojkompresorová...tiež som si naivne myslel, že lepšie prevádzokovať jednu veľkú - nezávislo hnanú chladničku, nezávislo hnanú časť s mrazákom (cca 55kg Vetamixu, max)

Dnes už viem, že som zbytočne vyhodil osemsto euro do novej, pritom box na Barf kúpiš do 30eurčekov, nazhromaždíš tam dva metráky výrobkov, otvoríš ho raz za týždeň (odoberieš potrebné množstvo do chladničky s výparníkom).
Spotrebu maju do 115kWh/rok a dá sa pokojne umiestniť aj mimo domova, mimo tvojho elektromeru... :no:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Mraznička

Poslaťod Mackie » Pon 23.04.2012 15:05

uf, tie rozne "setriace" stranky uvadzaju, ze realne je spotreba niekde na dvojnasobku papierovej, mozno by si mal dat prezriet kompresory, preco to tolko zerie :nwm: alebo si si overil, ze je to takto ok? hoci 800 eurovy tank.. mne je luto dat 250 v akcii :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava