gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Juraj1 » Uto 09.10.2012 20:21

majaz píše:... zacali nam okamzite konzumovat steny mastale). Preco by to nemohla robit gravidna fena?


a nemali náhodou toto http://www.mesicnikzdravi.cz/vztahy/vite.htm , http://www.hoschl.cz/?text=2350&lang=cz :plac: :no:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod majaz » Str 10.10.2012 8:40

zeby??? :jupi:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Bavlnka » Sob 27.10.2012 12:26

Ako Fergie? Blíži sa vám to pomaly.
ČO sa týka samotného pôrodu (náš bol prvý) je to dosť záťaž, Elinka rodila od polnoci do tej pol siedmej rano, takže po každom šteniatku som jej dala líznuť pravý domáci med (nie z obchodu, ale od včelára kúpený!) to mi poradila chovateľka, mylsím, že to má svoj význam, je to taká obmena toho čo tu už niekto spomínal, že dáva piškótku namočenú v hroznovom cukre, to kvôli rýchlemu doplneniu energie.
Máme 4 chalanov, jeden je teda poriadný papkáč!! Najväčší sa narodil a všetkým s váhou dávno predbehol, takže ich občas presúvam a tých maličkých dávam ku zadným cecíkom aby sa aj oni napili bez väčšej námahy.
Prvé dni nechcela jesť (jediné čoho sa dotkla bolo var.kuracie s ryzou a kvapkou pupalkového oleja) no hnačku mala prvé dva dni, hoci som jej dovolila zjesť iba jednu placentu) potom zase vymýšľala s jedlom, nechcela vôbec odísť od malých tak som jej prvé dni nosila piť a jesť až priamo pod ňufáčik do por.búdby. Vo štvrtok mali ťýždeň a Eli už chodí jesť normálne do misky, granúl jej nasypem plnú misku, zje koľko chce, ked má dosť tak nechá, plus raz za deň má mäsko s prílohou a kúsoček syra (má vápnik aj v granulkách tak preto len kúsoček) mliečka má dosť, malý cuckajú jedna radosť. Dávam jej varené (resp. iba povarené nie úplne uvarené) masko, ona sice lubi aj surove kur.prsia ale tak neviem ci jej mám miesat granule so surovým kurac.hovädz. masom? Kedze maju úplne iný čas čo sa týka strávenia?
Kosti vôbec nedávam (aj ked som sa v potravinách obzerala po peknom kúsku hov.kosti) lebo pri jej hltavosti by to bolo riziko. Dávam občas rozdrvenú škrupinku z vajec (napr. zamiešam do tvarohu)
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 27.10.2012 15:48

Fergie už je po cisárskom.. :ua:

Ja by som granule a mäso nemiešala, ak zje surové, dávala by som surové, z mliečnych výrobkov je fajn biely jogurt.
Určite by som jej dala aspoň kuracie súčiastky, ak má s kosťami nejaký problém, teraz potrebuje veľa vápniku.
Škrupinky zakapané citrónovou šťavou sú fajn. Dávaj jej koľko zje, naše sučky po pôrode jedia neskutočné množstvá jedla a niekedy si pýtajú aj v noci, ale my mávame okolo 10 šteniatok...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Bavlnka » Sob 27.10.2012 20:05

Ou, tak to ma mrzí, ta čo sa skomplikovalo? Snád už bude Fergie aj drobci v poriadku... držím palčeky

Biely jogurt nemoze mala po nom hnacku, sem tam jej dam trochu pribinacka vanilkoveho a taveny syr ten zje, a stipku masla. Zeleninu davate surovu nastruhanu alebo povarenu? No my máme 4 šteniky ale sú to teda riadny mackovia, aj Eli sa už rozjedla a je aj v noci.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 27.10.2012 20:50

myslím, že tavený syr naopak vápnik odoberá, aspoň som to čítala v článkoch o odvápnení u ľudí...
zeleninu dávam mixovanú
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Bavlnka » Ned 28.10.2012 10:28

Tak to ostanem pri vajecných skrupinkách, a skocim asi po tie kuracie krky
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Gravidite a prechod na BARF

Poslaťod twiiity » Štv 09.05.2013 8:50

Ahojte. Mam fenku americkeho springerspaniela, teraz ma 11 mesiacov. 25.3. sa mi prvykrat harala, ale mam podozrenie, ze sa stihla sparit (bohuzial som to neustrazila, kedze byvame v podnajme v RD a zozadu pozemok nie je oploteny, odbehla mi :( ). Chcem sa spytat, ci jej nieco hrozi, ak by mala male v takomto nizkom veku, velmi sa o nu bojim. Ma zvacsene ciciky, aj brusko, neviem ci je kotna, ale myslim si ze ano, brusko mavala rozhodne mensie. Prosim poradte, fakt sa o nu bojim,, aby jej gravidita neublizila, ved je na to este primlada, nie??

A druha otazka - citala som vselico o BARF strave, velmi ma to zaujalo a chcela by som na takuto stravu presjt, len o tom toho neviem az tak vela a clankov je o tom tolko, ze kym by som to vsetko precitala, tak by presiel pol rok a ja by som s tym chcela zacat cim skor. Co by som mojej fenke mohla davat take, co bezne kupim v mäsiarstve/supermarkete?? Citala som, ze su vhodne aj kuracie chrbty, krky, kridla... vazne jej neublizia tie kosti v nich?? Len to necham rozmrazit, zohriat na izbovu teplotu a dat jej to surove?? Dalej mam trosku hokej celkovo v tych kostiach - maju byt pridane do stravy, ale kuracie len surove a bravcove len varene?? Takto som to citala tu na fore... je to tak?? Co by som jej mala kupovat take, aby mala dostatok mäsa/kosti a nezruinovalo to moj rozpocet?? :lol: A takisto neviem aka je pre nu vhodna denna davka - neviem totizto kolko kg ma. Psickari, ktori sa vyznaju v plemenach psov by mi urcite vedeli povedat, aka by mala byt denna porcia pre moju 1 rocnu fenku. Velmi pekne dakujem kazdemu, kto bude ochotny mi poradit ohladne mojich otazok. Urcite ma toho napadne viac, potom este napisem. Zelam krasny den :smile:
twiiity
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Sunny » Štv 09.05.2013 14:57

Ad 1 - ak sa o ňu taks trašne bojíš, mala si myť už dávno u veterinára, ten by ti hneď povedal, či kotná je alebo nie je a vysvetlil možnosti riešenia. A hlavne bolo treba dávať pozor, keď hárala a nenechať ju zabehnúť. Ale to je už neskoro teraz nad tým plakať.
Štence sú veľká záťaž aj pre dospelú, plne vyvinutú sučku, v tomto veku to môže narobiť riadne problémy (najmä keď ty sama - bez urážky - zjavne toho o potrebnej starostlivosti moc nevieš).

Ad 2 - BARF nie je o tom, že chcem a chcem už aj. Ak sa ti nechce čítať toľko strán na nete, existujú dobré a prehľadné knižky, v ktorých je všetko v kope a dá sa podľa nich riadiť. Na fóre sú spomínané niekoľkokrát. A ani nestoja majland. Púšťať sa do kŕmenia BARFom bez aspoň základných znalostí (ktoré - opäť bez urážky - nemáš) je blbosť a pri potenciálne kotnej sučke je to korunovaná blbosť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod twiiity » Sob 11.05.2013 12:36

Dakujem za odpoved, aj ked nebolo potrebne tak surovo. Prave preto, ze tie znalosti nemam, som sem napisala, nie? Keby som mala vsetko v malicku, tak sem nepisem. A tesne po tom, ako mi pocas harania odbehla by veterinar asi tazko zistil, ci je gravidna, takze neviem co by sa tym vyriesilo, kebyze tam s nou hned zajdem. Tu literaturu o BARF si teda radsej zozeniem, ale aspon na tych zopar otazok co som polozila, si mi mohla odpovedat, ked si uz odpisovala, alebo jej nemozem davat nic z toho, na co som sa pytala, ked nemam knizku o BARF prestudovanu odpredu odzadu?? Nemyslim tym zrovna teraz, ked je gravidna, to som nemala na mysli ani v prvom prispevku, prechadzat na to zrovna teraz. Len som jej chcela dat do stravy nieco plnohodnotnejsie nez su granule a nevedela som s cim mam zacat.
twiiity
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod Sunny » Pon 13.05.2013 9:51

Mala si byť u veterinára hneď vtedy, ako si písala, že sa o ňu bojíš. Graviditu vie veterinár podľa sona určiť cca od 21 dňa po nakrytí. A vie ju aj "vyriešiť" a zabrániť narodeniu nechcených šteniatok.
Ad BARF - nehovorím, že máš mať naštudované úplne všetko odpredu odzadu, ale aspoň základy - koľko čoho, v akom cca pomere a či dávať kosti varené alebo surové (VŽDY len surové) sú úplné zákaldy, bez ktorých to nejde. Všetko je v tejto téme popísané, dokonca dosť podrobne hneď v prvom príspevku, stačí si prečítať aspoň ten, aby mal človek akú takú predstavu a keď tak potom sa pýtať na nejaké detaily, ktorým nerozumie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod majja » Str 13.11.2013 10:03

Ahojte.
Má niekto dobré rady ako podporiť tvorbu mliečka u fenky po pôrode?
Dávali ste niekto kalciový sirup? (https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/25 ... yrobca_517)
A čo kosti? Ja som 5 dní pred pôrodom prestala dávať. Ale teraz by som už mohla začať. Či?
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: gravídna a laktujúca suka a malé šteniatka a BARF

Poslaťod WorkingAmstaf » Str 15.01.2014 16:48

Ja viem , možno to sem nepatrí , ale chcela by som vedieť , síce mám mladú fenku , ale tiež určite chceme raz mimi , je na BARFe od mala , podľa vás to aké budú šteniatka veľké dá sa to nejako ovplyvniť ? :smile:
WorkingAmstaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Predchádzajúci

Späť na Surová strava