BARF a jorkšír

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

BARF a jorkšír

Poslaťod borrasca » Str 21.04.2010 12:05

Dobrý den, podařilo se mi přesvědčit kamarádku, aby přešla z granulí na syrové maso. Má maličkou jorkšíří, ale dospělou slečnu. Krmíte někdo tak malého pejska Barfem? Co dávat jako masové kosti? Kuřecí krky? A má je nějak nasekat nebo něco? Mám strach aby se tím jorkšíř neucpal nebo nezlknul. Kdyby se mu něco stalo, zabila by mě :angel: Děkuji za odpovědi
Hlodavcům a chrtům huráááá a všem pejskům také samozřejmě!
borrasca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 112
Bydlisko: Česká republika

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Amaguk » Str 21.04.2010 12:28

jj, je tu zopar ludi, co uspesne barfuju aj taketo male plemeno, myslim, ze par nich o svojich skusenostiach aj nieco konkretnejsie pisalo, skus pohladat :smile:
v principe si myslim, ze barfovat male plemeno je to iste ako barfovat velke - len v malom :lol: t.j. nielen davka ale aj velkost skrmovanych kusov sa proste prisposobi psovi. U malych plemenien (podobne ako u malych steniat) sa napr. odporuca kosti (kridla, krky) podrvit tlcikom na maso, ale nemusi to platit vseobecne

ale snad sa ozvu s konkretami ludia, co maju male plemena :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod borrasca » Str 21.04.2010 12:59

Nooo doufám, že se někdo ozve, když už jsem ji do toho naverbovala, ona je takovej ten mimi jorkšír, má nemocná kolínka a přední nožky do O, snad jí tohle krmení i pomůže na ty klouby....co jsem tak četla tak to pejskům prospívá při problémech s pohybovým ústrojím :smile:
Hlodavcům a chrtům huráááá a všem pejskům také samozřejmě!
borrasca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 112
Bydlisko: Česká republika

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod EriaEli » Str 21.04.2010 13:55

ja sa tiez snazim barfovat, mam yorka, ma takmer osem mesiacov. Pisem naschval snazim, pretoze u nas je to tak, ze po case odmieta jest uz aj to :nwm: ... popoluska a jej holuby boli len slaby odvar mojho triedica ... vsetko okrem masa da bokom. Ked pomixujem ovocie alebo zeleninu a primiesam k mletemu masu, radsej neje vobec :ua: ked je to len natrete na kusoch masa, tak poobtiera o zem a az potom poje maso ... takze mame tyzdne barfu a tyzdne granul ... viem ze to nie je stastne riesenie, ale neviem ine vymysliet, som rada ze aspon nieco zje ... pes anorektik.
u nas je teda velmi tazke urobit davku jedla tak, aby tam bolo zastupene vsetko co tam ma byt, kedze cela porcia je velka asi ako dve, tri polievkove lyzice a ono veeelmi "potesi" ked nakoniec polovicu nezje ...
ale ja davam kosti takto: kuracie krky - tie len pokrajam na cca 1cm kusky, nech pekne hryzka, kridelka rozdelim na tri casti a trochu tu kozu narezem, aby to vedel pozut, a peso ma robotu na hodinku ... pekne to vsetko pohryzka a vycisti si pritom aj zubky, rovnako aj stehienka, tam zrezem tu ostru kost a zvysne maso na kosti narezem, aby s tym nemal taku robotu. Ine kosti ako kuracie nechce, dostal aj hovadziu s kuskom masa , manzel skoro rozbil pol linky aby z vacsej urobil mensie kusky - bez uspechu ... mam kupenu aj paprcku, pani v masiarstve mi ju naporcovala na velkosti stolveriek, ale nejaky extra uspech nemaju - raz sa za nimi zaprasi, inokedy si ich ani nevsimne ... dalej davam hovadzie maso - pomeliem na hrubo (kvoli slacham), kuracie srdiecka, zltky, tvaroh, pridavam aj rozne za studena lisovane oleje, jogurt, klicky ... neviem co vas este zaujima, takze sa opytajte, skusim odpovedat - teda ak s tym mam skusenosti ... myslim ze su tu aj ini, co maju yorkov a tiez krmia barfom, tak nech sa vyjadria aj oni, tiez ma to zaujima ... :yes:

booooze ked to citam po sebe, vyjadrujem sa ako Judiniova :haha: - stehienka, pohryzka, zubky ... oki, budem si davat na toto pozor :ach:
Naposledy upravil EriaEli dňa Str 21.04.2010 14:27, celkovo upravené 1
EriaEli
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: okolie Levíc

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod borrasca » Str 21.04.2010 14:07

Děkuji velmi za odpověď. Poradím jí to. Ještě mi vysvětlete co je paprcka? Jsem zvědavá jak to ta malá přijme, je od malička na granulích a jsou jí asi 3 roky :)
Hlodavcům a chrtům huráááá a všem pejskům také samozřejmě!
borrasca
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 112
Bydlisko: Česká republika

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod EriaEli » Str 21.04.2010 14:23

:lol: paprčka = prasacia noha :lol:
EriaEli
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: okolie Levíc

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod lavyrle » Str 21.04.2010 15:02

Ja by som možno zo začiatku tie mäsové kosti drvila tĺčikom na mäso...uvidíte čo na to povie :smile:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Sunny » Pon 26.04.2010 12:39

Tiež kŕmim Monču BARFom. Najviac jej idú kuracie krky, naprcované tak po 2 stavcoch a krídla, tiež naporcované, dávam jej tie 2 menšie časti (ten akoby koniec krídla a tú časť, kde sú 2 kostičky, to jej ješte delím na polovicu), prípadne dávam aj naporcované časti z chrbáta, prsíčiek... Väčšinou je problém práve koža, že ju nevie rozhrýzť a potom sa tým drhne. Dávam aj veľké kosti, kĺbovky, rebrá - tie sú tak veľké, že nemá šancu sa s tým drhnúť a zároveň sa s tým fajn pohrá a očistí zúbky. A samo vžy dostane jesť pod dozorom, aby som mohla zasiahnuť keby náhodu niečo.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod renqa » Pon 26.04.2010 12:47

Ja síce nemám yorkšíra, ale čo sa týka tých kuracích krídel, tak mu zvyknem dať tiež tie konce, ale on to celé prehltne... Vadí to? :nwm: Akože niekedy pohryzie, ale niekedy len prehltne... Rozmýšľala som či sa mu zle nehryzie, lebo má aj malý podkus, ale to by asi nemalo vadiť, či?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Sophie » Štv 14.10.2010 7:51

Ja mám yorka a na barfe sme už čosi cez rok... jediným rozdielom medzi pri kŕmení menšieho plemena by som videla v tom, že treba dávať pozor na tenšie a menšie kosti - krídla, krky (a väčšinou všetky z hydiny) aj keď sú obalené mäsom.. moja je extra pažravá a teda krky a obdobné veci jej normálne musím pri žraní podržať, lebo ona je schopná ich prehltnúť nakomplet bez požutia a veru nie je to to isté ako keď krk prehltne napríklad labrador.. takže neraz som jej musela čo to z krku vytiahnuť keď sa v zápale pažravosti s tým začala drhnúť.. časom som kuracie kosti vylúčila úplne - jediné čo dávam z hydiny sú spomínané kuracie krky - ktoré asi musím držať, čisté mäso, vnútornosti a chrupavky.. veľké kosti dávam bravčové paprčky, ktoré obváram a potom hovädzie obalené mäsom - tie surové, ale popravde moc ich nechce.. čo sa týka príloh - zeleniny, ryže, vločiek, cestovín atď nemám problém.. zeleninu niekedy strúham na úplne na drobno, alebo pomixujem.. ostatné veci ako jogurty, syry miešam so všetkým možným, často robievam aj jogurt s ovocím a vločkami.. treba hlavne dodržať aby bola strava presná aspoň z toho, čo mám odsledované.. takže ja osobne nedodržiavam presné dávkovanie v pomere kosti/mäso/zelenina, ale dávam pozor na pestrosť stravy a vitamíny.. z času na čas pridávam gelacan, tabletky s biotínom na srsť, lososový olej a najnovšie som objednala phytovet mobility a chystám sa na aj na ďalšie z tejto značky :smile:

vidím, že príspevok bol už písaný dávnejšie ale ak sa medzitým na barfovanie neodhodlala, radím celkom fajn knižku http://www.odborneknihy.sk/zbozi/chovame-zvieratka/zdrava-vyziva-pro--psa---barf.html v začiatkoch určite pomôže, časom už človek bude mať dávkovanie ako sa hovorí "v oku" :no: a potom toto fórum odporúčam, dá sa tu ohľadom surovej stravy toho nájsť ozaj veľa, len si treba k tomu sadnúť :no:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod tamik » Pon 18.10.2010 18:01

nas jorky tiez barfuje a je viac nez spokojny. Hlavne kuracie maso
tamik
Nováčik
 
Príspevky: 40

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Ellesime » Uto 19.10.2010 18:38

Tak ja sice nemam yorka, ale maltezaky a barfujeme uz uspesne skoro rok :)
Jedi vse, hovezi, kureci, teleci, rybi, veprove..... Kosti take jakekoliv, nebojim se davat, stehna, kridla, ci hrud. Jeste se nestalo, ze by to vubec nekousaly :)
Ellesime
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1448
Bydlisko: Zlonice

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Tobin » Str 20.10.2010 11:32

Uz nejaky cas ma Tobin docasneho spolubyvajuceho - synovho JRT, Pipina. Je od stenata na barfe.
V skladbe potravy nie je medzi malym a velkym ziadny rozdiel, nie je najmensi dovod davat napr. viac hydiny kvoli kostiam. Maly dostane presne to iste, co velky - Tobin dostane cele bravcove rebro, Pipinovi ho nasekam na 1-2 cm kusky, zvlada. Dokonca raz vyzral z Tobovej misky pol celeho rebra :oo: Kuracie stehno dostane Tobin v 2-3 kusoch, Pipinovi treba nasekat na male a este aj rozrezat, inac to vlaci po celom byte.... :ach: Ale zas nie prilis male, aby to nepohltal, ale pozul. Osobne som zistoval velkost kuskov tak, ze som dal Pipinovi stredne, male a mensie kusky a sledoval som, ako papa. Stacil jeden pokus.
BTW, nazov temy by mal byt BARF pre male plemena. Asi dobra tema...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Sunny » Str 20.10.2010 11:46

Nie je malý pes ako malý pes. :no: A russlík má oproti Yorkovi papulu jak medveď. Gili - parson - tiež nemá problém takmer s ničím, požuje viac menej všetko. Aj keď väčšie duté kosti (napr. zo stehna) nedávam, zvykla z nich nestrávené kúsky vyvrátiť. Rebrá, veľké kĺbové kosti, bravčové chvosty...spracuje v pohode. Ale Monča - kríženec Yorka - je už niečo iné. Rebro čiastočne ohlodá aj ona, s veľkou kosťou sa pohrá, ale nepožuje. Z kuraťa zvláda len menšie kosti z krídel (ramienko už požuť nevie), aj to musím naporcovať tak, aby tam neboli väčšie kusy kože, lebo tými sa drhne. Tú správnu veľkosť súčiastok treba otestovať na každom pesovi, presne ako píšeš. :yes: Ale opatrne, nech sa pri tom peso nezadrhne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: BARF a jorkšír

Poslaťod Fenixka » Ned 10.06.2012 16:44

Aahojte tak som sa preliskala temamy ako teplota a velkosti kuskov a podobne veci... nasla som celkom dost uzitocnych rad... O 3 tyzdne si ideme po maleho papillona tak zbieram rozumy len by ma este zaujimalo... ma niekto skusenosti s takymto krmenim od stenata?? Alebo je lepsie pockat a potom prejst na barf?
Fenixka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Surová strava