ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod CraObs » Pia 11.04.2014 12:13

veď ale keď je to pomleté alebo fakt nasekané na drobno tak to ani netreba kúsať :nwm: len si to poprehadzuje v papuli a šup ho dole.. ani teraz krídla nerozžúvavajú na kašu.. v papuli tak polámu na cca 5 cvaknutí zubami a "glg"
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Pia 11.04.2014 14:00

Kúpila som teraz také teľacie namleté nadrobno s kosťou, tak to jej budem dávať. Listovú zeleninu dávam každý deň. No, aj mňa prekvapilo, že tu kosť nezdrúzgala, ako obyčajne...
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lila.claire » Pia 11.04.2014 14:19

veľa vápnika majú pľúca. ale tie môžu aj prehnať, tak bacha :lol: a kuracie krky keby si nastrihala na menšie kúsky? ja tak dávam čínskej chocholatej, ktorá má málo zubov, žerie tak už do šteňaťa.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Pia 11.04.2014 17:06

kuracie nemôže nič, svrbia ju z toho uška. Ale práve sme sa vrátil z dlhej prechádzky, takže dala to zomleté teľacie s kosťami a spí. Vtedy je najkrajšia... :ha:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Str 16.04.2014 7:16

Aron ma uz 8 mesiacov a od jeho 10 tyzdnov je na surovej strave (s obcasnou davkou granuliek, pripadne vareneho masa)
Krmim ho ad libitum (davku nevazim, davam viac a co necha doje Fergie) a sam si reguluje davku kolko potrebuje. Vahu ma tak akurat a aj tak akurat rastie.
Jedno obrovske pozitivum je, ze sa naucil, ze si jedlo pri mne strazit nemusi, a tak ked niekedy nieco nasiel na zemi, mohla som ku nemu prist a vziat mu to bez toho aby s tym niekam do tramtarie utekal.
Taktiez zatial nemal nejake divne chutky a v :kak: sa len vyvalal, nejedol ho
Je zaujimave ako mu citit svaly, to som pri mojich 2 predtym necitila (odchovani na granuliach), ale je to len pozorovanie, nicim nepodlozeny dohad.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod elfinka » Uto 13.05.2014 20:00

Môj krpec dnes hnačkoval celý deň a tak dostal (po porade s vetom) naordinovanú ryžovo-mrkvovo-kuracoprsnú diétu, vraj tak 3 dni. Je to ale šteňúch v období prudkého rastu, takže - mám mu radšej rýchlo zohnať nejaký minerálny doplnok na tie 3 dni, nech nemá taký (z môjho pohľadu) dlhý výpadok vápnika, alebo to neni až také hrozné a tie 3 dni by s ním nemali zamávať?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Siel » Sob 17.05.2014 13:58

MOzem malemu steniatku davat na obed take meso pomlete zamrazene v kocke....samozrejme ho uvarim :D a k tomu napriklad ovsene vlocky a pokrajane jablko??? ako prilohu????
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Aris » Ned 18.05.2014 17:34

Siel, môžeš. Ale odporúča sa nemiešať granule a varenú stravu/ surovú stravu a predpokladám, že kŕmiš práve nimi. A načo by som si dala pozor pri mletinách, že nevieš koľko obsahujú chrupaviek, koľko mäsa a koľko kostí, takže je to ťažšie sledovať. A tie kuracie mletiny bývajú pekný hnus, samé perie. Ja dávam mletiny len hovädzie aj to len cca 2krát ddo týždňa. :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Siel » Ned 18.05.2014 21:31

Ano papame granulky zatial a kedze pes je mesozravec chcem prejst na mesko :) uz mamka ked varila mesko kuracie tak dostal malinko malinko a bol cely ze :aaa: :)
Mamka mu chcela kupit kuracie prsia, a nakrajat ich na kocky, dat do sackov a zamrazit a uz len vytahovat, tak sa chcem spytat ze ci je to vhodne pre nho :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Ned 18.05.2014 22:27

Presne ako napisala aris, v mletinach nevies pomer masa a kosti, preto je viac ako nevhodne ich varit a steniatku, kt.je na granuliach, nezvyknute na masko, by som ich nedala ani surové
Kuracie masko mozes kludne uvarit a dat steniatku (kosti jedine surove, nikdy nie varene) ale pre dlhodobejsie krmenie granulami v kombinacii s varenou stravou by sokm si nastudovala temu o krmeni psika varenou stravou (prip.surovou stravou) :) lebo predsa len kuracie maso obsahuje viac fosforu tak aby nedoslo k naruseniu pomeru medzi vapnikom a fosforom :-) predsa len mas steniatko v raste
Siel píše:Ano papame granulky zatial a kedze pes je mesozravec chcem prejst na mesko :) uz mamka ked varila mesko kuracie tak dostal malinko malinko a bol cely ze :aaa: :)
Mamka mu chcela kupit kuracie prsia, a nakrajat ich na kocky, dat do sackov a zamrazit a uz len vytahovat, tak sa chcem spytat ze ci je to vhodne pre nho :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod elfinka » Pon 19.05.2014 13:53

Kto krmil steniatko od mala surovym - z akych zdrojov ste brali maso? Len ludsku kvalitu, alebo aj maso pre psov (vetamix, becres etc)?
My sme sa mali fajn kym sme krmili kuratom kupenym na ludsku spotrebu, ale po par dnoch na mase pre psov mi zacal hnackovat (a po 2dnovej kuracoprsnej diete potom znova), tak rozmyslam ci to neni proste tym, ze si s tym low quality masom proste stenaci zaludok este neporadi, a chcelo by to viac kvalitne maso zatial.
Teraz sme kvoli tomu zase na granuliach, ach jaj :plac: lebo si netrufam mat hnackujuce stena, a veterinari (dnes pre zmenu na VFU) mi za maso len frflu samozrejme.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Pon 19.05.2014 14:19

ja som krmila svoje stena surovym, hnacky boli parkrat len teda striedala som zdroj a druh masa a tuto paralelu som si nevsimla (teda nikdy mi to nenapadlo ale ked tak rozmyslam tak hnackoval parkrat a ani to kuracie nemaval nejak casto, ja som mu davala hlavne hovadzinu) dala som trus vysetrit a zistili mu giardie
dala by som trus na koprologiu
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Bad » Pon 19.05.2014 14:37

Elfinka, rovněž doporučuji vyšetření na giardie i kokcidie (HW Bady měl jako štěně kokcidie)- to si musíš jmenovitě vyžádat,obyčejná koprologie to neobsahuje. nestojí to moc a aspoň budeš vědět.
A např. Bady reaguje průjmem(resp. řídkou stolicí) na hovězí a je jedno odkud ho beru.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Pon 19.05.2014 14:49

Ja som povedala ze chcem na vsetko vysetrit, povedali mi tam ze v tom vysetreni sa robi vsetko. Davala som trus vysetrit lebo mal byt ockovany a nechcela som ockovat zacervene stena :)
edit: este mi napadlo ze pri prvom vysetreni som si vypytala u veta ziadanku na koprologiu, potom som uz nic take nepotrebovala (ale tak to aj z inych dovodov)
Naposledy upravil MisheliQ dňa Pon 19.05.2014 14:51, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod elfinka » Pon 19.05.2014 14:50

Na tie jednobunkovce od dnes zbieram, tak uvidim o tyzden
Offtopic: mi zatial pride tyzden ako nekonecne dlha doba ale :oo: ked krpaty pribera 1kg za tyzden, tak mi pride napr. tyzden problemov ako uplne sialene strasny koniec sveta. Som z tych moznych zdravotnych problemov uplne hystericka :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava