ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod SISI » Str 17.02.2010 12:53

tak už vyše týždňa BARFujeme a veľká spokojnosť :yes: , chcem sa ale spýtať, môžem dávať mrkvu každý deň :otaznik: neôže mu to uškodiť :otaznik: samozrejme mixujem ju aj s inou zeleninou, akú práve dostanem kúpiť, ale mrkva je zatiaľ najdostupnejšia zelenina
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Str 17.02.2010 12:58

trocha mrkvy kazdy den mu urcite neuskodi :no:
medzi dalsie dostupne zimne zeleniny patri cvikla, celer, kapusta
ja teraz hodne davam jablka - dalsi sezonne dostupny zdroj kvalitnych vitaminov a navyse aj pektinu :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Tobin » Str 17.02.2010 13:07

Aj rajciny. Aj paprika. Ved dostupna je v zime-v lete vsetka zelenina. Kedze sa (bohuzial) pestuje v sklenikoch, je celorocne aj cenovo dostupna. Za rajcinu z pola by sme sa nedoplatili :plac:
Tob napr. mrkvu vobec nedostava - hnedne mi z nej. Karotenu je dost v kazdej cervenej zlenenine a ovoci (o tom sme uz polemizovali, vsak? :yes: .
Naposledy upravil Tobin dňa Str 17.02.2010 13:15, celkovo upravené 1
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Pupatko » Str 17.02.2010 13:10

Tobin, diky za povzbudenie :jop:
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Str 17.02.2010 13:16

Offtopic: ja sa snazim davat v zime co najmenej "sklennikovej" zeleniny - aj nam ludom. Ono, tieto papriky a paradajky a pod su dost umeleho charakteru (poznat to predas aj na chuti :no: ), lebo sa pestuju na roznych substratoch a trhaju este nezrele, aby vydrzali transport do nasich koncin. proste, imho to nie je ono :no: takze davam prednost zleninam, ktore su tzv. domace a ktore aj nasi predkovia mali v zime v spajzach a pivniciach :no:
a dostupne som myslela najma cenovo dostupne, ono tie papriky a paradajky etc. mimo nasej sezony nie su uplne najlacnejsie a kvalita teda nic moc :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Tobin » Str 17.02.2010 13:21

Offtopic: No ved to je asi ta "nedostupna" zelenina... Malokto ma babku so zimnou zasobou cerstvej zeleninky, ak sa vobec napr. rajciny, paprika, salat, uhorka na zimu skladovat daju. No a tak nam ostavaju iba tie supermarkety :ua:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Str 17.02.2010 13:25

Offtopic: ved o tom pisem, ze su iste druhy, ktore su vyslovene sezonne - tym sa snazim, ak sa da, vyhybat z roznych dovodov. Takze momentalne u nas ficia najma tie vyssie vymenovane druhy :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Tobin » Str 17.02.2010 13:42

No vela zavisi aj od dodavatelov. Napr. v Terne (pravidelne) a v Tescu (casto), maju krasne cervene a aj celkom chutne rajcinky. Ale rajcinu z Lidla by som v zivote nekupil - bez farby, bez chuti. Myslim, ze najlepsie su na tom tie male stanky s ovocim a zeleninou, no, pravda, je to tam o volacosik drahsie...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod zara » Str 17.02.2010 15:10

Ja obcas pouzivam granule ako dochucovadlo.
Napr rybu mi nezozerie, je sranda ako dokaze pasivne odporovat ked jej chcem kusok nanutit :ha:
Ale ked tu rybu rozmixujem (+voda/mlieko na tekutejsiu konzistenciu) a pridam trochu granul, tak to ako tak zozerie.

Vseobecne mame dost problemy so zranim, vela si prebera a "tabulkovo" niekedy zozerie hodne malo, o 6% (ci kolko to ma v 8 mesiacoch byt) z vahy mozem iba snivat. Ale kedze vyzera byt ok a energie ma dost, tak to moc neriesim, staram sa len o dobry pomer surovin.
zara
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 699

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Ned 21.02.2010 8:43

Tak naše 8 týždnové šťena začalo BARFovať :ha: muž sa bál či tie kuracie krídla nie sú veľké a holt - Akim ich spráskal len sa tak zaprášilo - 6ks a bol by aj viac, ale už aj tak prekročil dávku :pac:
ráno spráskal jogurt s jablkom, medom a štipkou škorice :lol: no vyzerá to, že náš hafanko bude z radu kyselinárov a jediný problém bude odolať psím očkám pýtajúcim stále viac a viac :aaa:

A bol pritom aj známy, ktorý si akurát ide po šteniatko tibetskej dogy a ked videl tú papkanicu a to s akou chuťou to spapkal - pravdepodobne ide na BARF aj on :lol:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Baarbora » Ned 21.02.2010 21:59

Offtopic: a kde su fotkyyy :aplause:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Ned 21.02.2010 23:07

Hlásim dnešný stav - všetko zožrané do poslednej omrvinky :lol: ráno biely jogurt s lyžičkou medu, troškou škorice a jedno jablko...desiata, mleté mäso (hovädzie s bravčovým), žltok, škrupinka z vajca, uhorka, paradajka, lyžička repkového oleja, obed to isté mäso + cesnak a uhorka s paprikou, olovrant a večera - kuracie krídla.... :lol: dúfam, že dobre. Hovienka sú akurát - ale to asi ešte pozostatky včerajška, takže uvidíme čo dalej

Baarbora, fotky čoho? Akima či stravy? :lol: lebo mám aj jedno aj druhé :ha:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Ned 21.02.2010 23:09

tak daj oboje :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Baarbora » Ned 21.02.2010 23:10

Offtopic: stravu si pozriem aj doma, ja chcem vidiet steniatkoo :love: :hi:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Ned 21.02.2010 23:14

:jazyk:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil lavyrle dňa Ned 21.02.2010 23:18, celkovo upravené 1
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava