ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Bilingo » Pia 09.03.2018 1:45

Tak ono je to samozrejme individuálne, podľa toho s akou značkou granúl porovnávame a tiež aký máme zdroj mäsa, no a v neposlednom rade ako píšeš, aj podľa druhu mäsa ale myslím, že sa zhodneme na tom, že sa to jednoznačne vyplatí už len kvôli psíkovi :smile:
Bilingo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Str 06.03.2024 20:20

Dobry den, nemam este vsetko precitane v tejto teme, ale chcem sa opytat, ci ma niekto skusenost, ze by malo steniatko problem s travenim kosti? A co s tym? Pokus s kridlami skoncil tak, ze jedna ta velka kost vcelku vygrcana, druha vysla opacnym koncom, az mi prislo nevolno. Stavce z kuracich krkov ten isty priebeh. Zuje to zuje, ale nakoniec to prehltne cele. Zeky mi tiez prve kridlo zhltol vcelku, ale nevysla z neho cela kost, nejako sa to natravilo. Aj ked ma mensie kosti, co rozhryzie, stale vychadzaju kusky. Presla som zatial na tie kostne mletiny + vajecne skrupiny, a neviem co dalej, rozdrvit kosti s kladivom? To uz zut nebude, zase pohlta. Len "natuknut" aby to vedela prehryzt? Kuracie hlavy vie pozut, ale tie su makke, aj tu hrudnu chrupku, ale to nie su kosti.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod wer » Str 06.03.2024 20:33

Moj tiez hltal (aj teraz by, keby nedavam mletiny kvoli zubom), aj z neho vyslo cele kuracie stehno v 3 mesiacoch. Grcavat ale negrcal, teda len ked tak hltal, ze to neslo dole.. :pac: Ale vobec si nepamatam, ako som to riesila, ale vtedy som nemala taky stres z toho barfu, teraz by som uz u stenata mala asi vacsi.. stavce su tvrde, to nie je uplne vhodne a ked,tak vraj podrvit kladivom (ale to su zas ostre ulomky, tak neviem).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Sunny » Str 06.03.2024 23:22

Ja som u steniat zacinala myslim s trupmi obalenymi masom a fakt to rozbit tlcikom na maso. Plus teda mletiny s kostami a chrupavkami a pridavala som aj vapnik praskovy, kym boli v tom najdivokejsom raste. Inak kost v celku minule zvladla vykadit aj dospelacka :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Štv 07.03.2024 1:25

Na tie trupy s nerebrovou castou som pozerala, mam to z celeho kurcata oddelene, kopa masa. Vyskusam. Len vsetko co teraz znova citam - zacinajte s kridlami a krkmi. Na krky pamatam, ze aj u dospelakov s mierou bolo treba. Zeky obcas grcne klby zo stehien, ale on tiez je vacsinou na mletinach, tak moze byt nezvyk uz, ale kuse pekne. Este vyskusam tu fintu s podrzanim kosti, snad mi to nezozere prsty. Ale to zatial zerie stale tak chvatavo. Toto krmenie pri stenatach kto skor zje bude mat viac, to nechapem.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod pigie » Štv 07.03.2024 3:18

Lyo sa mi vobec neskamaratil s masom. Bol hadam rok na granuliach. Mi z toho grcal a srackoval, som sa mohla na hlavu postavit, aj ked som to pobuchala kladivom, proste dala som tomu sancu, ale dovolit dlhodobe skusacky som nemala odvahu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod wer » Štv 07.03.2024 5:55

Ako si to napisala, tak sa mi vybavuje, ze som mu to tiez vzdy drzala a to stehno zhltol, ked ho krmila akurat mama.
Aj mi dlho potom vsetko nosieval, co sa mu zle pridrzalo, ze podrz :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Štv 07.03.2024 14:46

Dik, ja uz mam pochybnosti, co to je za psa, alebo ci ja nieco zle robim. Tak pojdeme pomaly.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Pon 18.03.2024 15:51

Pridrzanie dopadlo tak, ze skor vytrhla cast v klbe ako prehryzla, zvysok uz som neudrzala, isli aj moje prsty, ale ta nestravena kost uz bola makka rozpadajuca sa a pruzna. Na obhryzanie mala bravcovu kost z kare, chcela som jej vziat ten hruby koniec, ale pozula to cele. Vyslo to v drobnom v par sulkoch. Snad sa to bude uz len zlepsovat.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Surová strava