ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Siel » Pon 06.10.2014 7:22

Bad, neuvarene=surove... :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod sarach » Pon 06.10.2014 7:25

Siel, veď podľa jeho váhy. Denná dávka by mala byť cca 5% jeho váhy. Tak si vyrátaj, koľko by mal mať svoju dennú dávku.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Bad » Pon 06.10.2014 7:26

Siel píše:neuvarene=surove...

tož to já vím :lol: , jenom jsem si myslela, že se divíš, že mu je máš dát syrové....

Siel píše:stacia mu dve??? lebo on by ich zozral aj 10....

fakt? :oo: 10 krků sní na snídani můj pastevec, a to někdy nechá.....
Tolik krků by asi toho tvého bobka zacpalo, jinak doporučená množství stravy máš v obou odkazech.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod sarach » Pon 06.10.2014 7:29

Offtopic:
Bad píše:10 krků sní na snídani můj pastevec, a to někdy nechá.....

Pre môjho je 10 krkov len také predjedlo. :lol:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Siel » Pon 06.10.2014 7:39

Bad-ano,lebo on je taky ze on fakt nevie kedy dost...on by to vsetko zjedol aj napriek tomu ze by sa potom pogrckal..Aby mu niekto nic nevzal :D:D: :heh:

OT:na veecru som mu dala Carno konzervu...ani sa jej nedotkol...mozem to cele vyhodit. :ua:
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Buchťa » Pon 06.10.2014 7:48

Bad píše:Siel, podívej se na tyhle stránky (autorkou je autorka knihy o barfu p. Novosádová) - sloupec vpravo o barfu : http://www.manwe.eu/


Offtopic: Badíku, předběhla jsem Tě :jupi: . Poslala jsem Siel ten link již včera :jazyk: . Aspoň někdy jsem rychlejší, jako Ty :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Pon 06.10.2014 11:02

konzervu daj do chladnicky, par dni vydrzi a po troche to zje, stena, nestena, vyberat si nebude, co budes robit neskor :no:

inac fakt tie otazky su dost zakladne, zlozenie stravy, mnozstvo, "stav" (varene/surove), tiez sa priklanam k dokladnejsiemu "studiu" alebo radsej davaj nejake granule, kym sa do toho dostanes
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Aris » Pon 06.10.2014 15:56

Siel, naozaj študuj, študuj, študuj a potom sa do niečoho púšťaj. Ako povedala Mackie, pýtaš sa úplne zakladné otázky ktoré tu boli XY krát už zodpovedané a neverím, že si si prečítala aspoň jeden článok o BARFe, keď sa pýtaš či uvarené alebo surové :nwm: . Vyber si kvalitné granule a kým zje mech môžeš študovať a uvidíš, že neskôr to už bude automatika a ani sa nad tým nebudeš zamýšľať :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Pon 06.10.2014 16:47

kolega ma teraz stena a stale ho posielam nech cita a hlada info, alebo radsej ostane pri granuliach, nemam sajnu v niektorych veciach ako poradit a popravde neviem, ci by som si teraz ja sama trufla barfovat so stenatom, a to si myslim, ze "nieco" viem :smile: minimalne vikend presedeny aspon nad forom a tymito temami a zosit a pero v ruke to bude chciet urcite
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Pon 06.10.2014 18:09

Ja by som to nebrala až tak stresujúco. Ja som tiež začala barfovať zo dňa na deň. Prečítala som si tuna pár tém, tiež niečo na nete a skrátka som na to išla. A to som tiež začala v šteňacom veku, vlastne v súčasných 11-tich mesiacoch je to akurát pubertiačka.

Pre mňa je dôležité, aby mala psica dostatočný príjem zeleniny, pretože sa jej cez ňu dodávajú potrebné živiny, ktoré v mäse nie sú (ak nemám držky napr.). Takže Siel, ja ráno dávam stále svalovinu, čiže mäso, najčastejšie hovädzie, alebo teľacie, občas rybu (teraz mám lososa). Do toho nakrájam dosť zeleniny (to obmieňam). A večer kosti. My máme tiež malého psa, takže 2 krídla (ja kupujem len kačacie alebo husacie) na večeru stačia.

Do rannej dávky občas pridám surové vajce, občas dávku minerálov na prírodnej báze a občas dám ráno granule lisované za studena. Večer ale stále dávam kosti. Zatiaľ vyzerá psica v poriadku. Nemala doteraz žiadne žalúdočné problémy, okrem zvracania raz, keď som jej dala cesnak.

Takže kľudne sa odváž Siel, na začiatku to vyzerá komplikovane, ale stravovanie psa barfom mi momentálne príde oveľa jednoduchšie, ako akékoľvek iné formy stravovania (neviem si predstaviť totiž, že by som jej v kuse dávala len granule, stále by som mala potrebu jej to niečím obmieňať, takže pre mňa je rozhodne jednoduchší, pestrejší a určite aj zdravší barf).
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Aris » Pon 06.10.2014 18:14

maira6, ale aspoň si sa nepýtala či surové alebo varené :nwm: . Ja som zase začala BARFovať ako veľmi malá, mala som 12 a šteňa. Rony má dnes 6,5 roka a tiež žiadny problém. Ale Siel toho o BARFe nič nevie, pýta sa úplne základné veci( to ale nemyslím nijak v zlom, je super, že sa pýta). Preto jej radím aby si to naštudovala najskôr poriadne a potom sa do toho púšťala.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lila.claire » Pon 06.10.2014 18:26

tak ono ta strava nemusi byt extrasuper vyvazena v kazdej jednej davke, podla mna sa daju zaklady nastudovat za par hodin, ta novosadova je fajn zaklad, ono cim viac clovek o tom cita, postupne si aj tak spravi vlastny nazor napriklad na prilohy, "nutnost" podavat zeleninu/ovocie a tak. ale len s tou vedomostou ze krmi sa "maso" by som do toho nesla, treba daco vediet, kym sa clovek zacne spoliehat na intuiciu.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Frank » Štv 01.02.2018 0:40

Dobrý deň, chcel by som sa informovať či postupujem správne pri kŕmení 13 týždňového šteňaťa. Aktuálne má asi 9,5-10 kíl. V dospelosti by mala mať okolo 30-35kg.
Na raňajky dostáva 250g mäsa
Na obed 250g mäsa+ príloha (ovsené vločky, niekedy cestovina)
Na večeru cca polku kuracieho trupu + mäso.
Zeleninu pridávame skoro denne+ pridávame aj vitamín C
Mali by sme niečoho pridať či ubrať? Hlavne ma zaujíma kolko by mala dostať asi kostí aby sme nezanedbali príjem vápniku, alebo či náhodou máme pridávať vápnik aj v nejakých tabletkách :) Ďakujem za každú odpoveď
Frank
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Slausa » Štv 01.02.2018 7:16

Čistý vápnik NEpridávať!
Radšej kĺbovú výživu, ale to je ešte asi skoro.
Kosti je tam podľa mňa trochu málo, ale ja krmim seniora, takže to je už iné.
Zeleninu dávaš?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Sunny » Štv 01.02.2018 8:04

Kosti a teda aj vapniku je tam rozhidne malo. Stena teraz prechádza obdobím prudkého rastu,
Takže buď pridať mäsové kosti miesto čistého mäsa (ja som mojim dávala pomer cca 1/3 mäsové kosti, 1/3 mäso a 1/3 príloha. Alebo pridať ten vápnik, existuje viacero doplnkov pre šteňatá, ale s tým opatrne. Ja som im občas prisypala aj nejaké také doplnky, hlavne v období prezubovania - aj vapnikove, aj minerály, aj vitamíny... Samozrejme všetko s mierou. Telo si vezme čo potrebuje.
Slausa prečo tak razantne nepridavat?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava