ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mária Fedorová » Štv 28.01.2010 11:34

Chcela by som poprosiť, tých čo už odchovali šteniatka na BARFe, o ich skúsenosti,recepty a rady.
Plánujeme mať šťeniatka a tak by som chcela najprv pozbierať čo najviac informácií,rád a receptov,aby mali šteniatka všetko čo potrebujú k zdravému a hodnotnému životu.
Ďakujem.
Mária Fedorová
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39
Bydlisko: Pochabany

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 28.01.2010 14:15

skús túto knihu
http://www.eplanet.sk/kniha/zdrava-vyzi ... r-messika/
je tam pekne popísané, od ktorého týždňa čo pridávať
ja kŕmim šteniatka BARFom, som veľmi spokojná s ich zdravím a počtom :kak:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod SISI » Pon 08.02.2010 10:19

cez víkennd sme začali BARFovať:
sobota: ráno - kuracie krídla, obed - hovädzia svalovina, koreňová zelanina, čínska kapusta, olivový olej, večer - bravčová kosť
nedeľa: ráno - ovsené vločky, jogurt, banán, jablko, med, obed - bravčový výrez,slnečnicový olej, cesnak, večer - morčacie stehno
na jeden deň to vyšlo cca 700 - 900g, pri jeho váhe 23kg, 5 a pol mesiaca, dúfam, že to nieje veľa :otaznik:
veľmi chutilo, sfutroval všetko a ešte aj pýtal
na BARF som prešla hlavne preto, lebo sa pri granuliach začal škrabať na uškách, nič extra, hlavne ráno, včera večer sme boli u veta, ten to len potvrdil, pravdepodobne viacej bielkovýn, pri zmienke o surovej strave ale doporučil, teraz pokým ho škrabanie neprejde, podávať len jeden druh mäsa, čo ma dosť zaskočilo, čo si o tom myslíte :otaznik:
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 08.02.2010 12:58

SISI, ak sa teda nik nenahnevá čo si to dovoľujem - ja navrhujem - pod do tejto témy, aby sme boli v kope
viewtopic.php?f=52&t=1936&start=1020

Je nás tam pár začiatočníkov :yes: A možno si ťa aj tí skúsenejší všimnú skôr tam
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 08.02.2010 13:00

lavyrle, ja skor navrhujem, aby debata o stenacom krmeni pokracovala radsej v tejto teme, nech je to pohromade :no: :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 08.02.2010 13:06

Tak potom aj my všetci čo máme šteniatka máme ísť sem???
Lebo Tobin zas písal niečo iné...
tak fajn - idem sem teda aj ja :nwm:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 08.02.2010 13:12

co pisal Tobin? ved Tobin nema steniatko a nie je ani moderatorom fora :no:
ja som uz pred par dnami navrhovala, nech sa debata presunie sem. a ked budem mat trochu viac casu, tak relevantne prispevky z druhej temy sem tiez presuniem
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 08.02.2010 13:17

Ok :yes:

SISI, no čisto teoreticky by tvoj 5-mesačný pes mal spapkať cca 1,38 kg - denná dávka. Ak teda dobre počítam tých zhruba 6% z celkovej váhy :nwm: Či iba jeden druh mäsa - no to asi kvôli možnému nábehu na alergiu - vtedy sa vždy (aj u ľudí) odporúča nemiešať rôzne druhy - nielen mäsa, hlavne, aby si vedela odsledovať kedy sa tie kožné prejavy zhoršia a následne teda vedela určiť čo vtedy jedol...tak možno preto :nwm: A to, že RMB večer - to som aj ja všade čítala, ale dôvod netuším :nwm:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Pupatko » Pon 08.02.2010 13:40

btw, moj psik sa tiez dost skriabal pri granuliach - ale po celom tele. nebolo to sice take akutne, ze jej zacala vypadavat srst alebo co, ale bolo to dost caste (pocas hry sa zrazu zastavila a ostosest sa skriabala).
po prechode na BARF sa to teda dost markantne upravilo, uz je to len take sporadicke skrab sem - skrab tam :lol:
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod SISI » Pon 08.02.2010 14:09

Offtopic: ďakujem, aj ja dúfam že sa to škrabanie u nás zmierni, napr: od rána sa ešte neškriabal :aaa:
lavyrle: aj mne to vyšlo 1,38kg, budem musieť zvýšiť dávku, len keď som porcovala tak sa nám to zdalo veľa, oproti tomu koľko dostával granúl :ach:
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 08.02.2010 14:25

Sisi, a aky je to psik?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod SISI » Pon 08.02.2010 14:34

je to kríženec, v predkoch má NO, BŠO a nemecká doga, má dlhé nohy preto ho nechcem prekrmovať
SISI
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Pupatko » Pon 08.02.2010 15:15

Zaujimala by jedna vec, v tej knizke o Zdravej vyzive pre stenata - BARF, som si vsimla, ze v prikladoch jedalnicka autorka uvadza RMB porciu vzdy vecer..teda maso a svalovina rano a na obed, masove kosti vecer..zakazdym. viete mi niekto povedat, ci je na to padny dovod? totiz ja som to takto zacala davat, ale akosi si uvedomujem, ze radsej by som Aste davala RMB rano (malo casu) a masko so zeleninkou pomixovanou vecer (viac casu na pripravu prestrej vecere)...
diky za nazory.
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 08.02.2010 15:36

Pupatko, ja neviem :nwm: aj v tej druhej knihe o BARFe ako takom píšu vo všetkých vzoroch jedálníčkov RMB len večer, ale nikde nie je dôvod :nwm:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 08.02.2010 15:41

aj v tomto stenacom jedalnicku je to tak: http://www.aniaksibes.com/feeding.shtml ... ngSchedule
predpokladam, ze dovode je ten, aby bolo na stravenie kosti cez noc dost casu - ak je stena moc aktivne cez den, tak by mohli kosticky predcasne vyjst von jednym ci druhym koncom
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Surová strava