ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Pupatko » Pia 12.02.2010 13:50

lavyrle píše:Pigie, fakt??? To si ma teda dosť potešila :jop: škoda vyhodiť to - nie sú to zrovna lacné veci....a myslím, že čo sa rýb týka, aj tak ich celkovo máme v strave veľmi málo (či psy, či my) a tak sa rybí olej občas pridaný aj takto umelo celkom hodí :yes:

Amaguk - k tej cibuli ma to napadlo len v súvislosti s tou diskusiou, že tam baby riešili túto pomazánku a že pes predsa nem§ôže cibuľu, ale žo by musel 3kg zjesť :pac: ale tak ja myslím, že je vhodnejšie to urobiť úplne bez cibule, na čo dávať niečo čo by pes nemal?


ja jej pridavam pangaminove tablekty (su s prebiotikami aj pupalkovym olejom) - a dam jej to ako pamlsok, zozere to sama ako nic, velmi jej to chuti. co sa tyka davkovania, je na tom napisane 2x 2tbl denne pre deti. ja jej davam 2tbl denne cca 2-3 do tyzdna, teda 1/2 detskej davky 2-3krat do tyzdna (len tak preventivne, nech ma apetit, je dost chuducka + ma z toho peknu lesklu srst).

co sa tyka omega 3 - v lekarini som kupila rybi olej (zvykavaju ho pridavat detickam), tak jej ho striedam s lanovym, olivovym a slnecnicovym olejom, cca 1 lyzicu do zradla.
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Sob 13.02.2010 1:48

A ešte tie chondrá...čo používate? Gelacan plus baby? A ako často to dávate? Tam je napísaná denná dávka, ale snád zdravému psovi netreba denne dávať, hm? :nwm: my budeme veľkí, je tam náchylnosť na problémy s klbmi :nwm:

Diskusie o doplnkoch na klby som čítala, mna zaujímajú vaše skúsenosti :yes:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Sob 13.02.2010 10:40

nase skusenosti su tam, kde si to citala, nepytaj sa to aj tu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Gogál » Sob 13.02.2010 10:54

lavyrie - tvoj psík je zaradený medzi veľké plemená a tymto je nutné pre ich zdravy vývoj v dobe rýchleho rastu (tj.minim.do 10-teho mes.) podávať chondra denne, mne pre nášho nemeckého dogoša pán MvDr. Štourač,Z ČR, ktorý je vinikajúci odbornik na EU úrovni poradil ChondroFlex (teraz je údajne vylepšený z novím názvom AptoFlex),obsahuje okrem zákl.chondro. aj kys.hyaluronovú.kt.má schopnosť viazať vodu a tak vo vlhkom prostredí, ktoré vyvíjajúca sa chrupavka potrebuje,napomáha je zdravému rastu. Druhým vaľmi dôležitým aspektom ja dotacia vitamínu C,ktorý zas viaže Vápnik.Odporúča sa CETEBE,lebo sa uvolňuje postupne. Pre psíkov v dobe rastu od 3mes -do cca 12mes. 1000 mg.denne,ináč prevent. 500 mg po dobu celého žitia.(ešte raz podotknem nemám to z mojej hlavy,bolo mi to doporučené). Za zmienku stojí aj stránka Dr. Šťourača http://www.bonoda.cz, kde je veľa dobrých rád ako aj veterinárna poradňa,kde pán Dr. s ochotou každému odpovedá na otázky.
Gogál
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 158
Bydlisko: Liptov

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Sob 13.02.2010 14:41

Mackie, pýtam sa preto aj tu, že tu sú len šteniatka na BARFe...to je zas trošku iné ako šteniatka na granuliach a možno aj nie :nwm: v tej téme som v podstate nedospela k jednoznačnému názoru a preto som sa opýtala aj báb, ktoré tu majú podobne veľké šteniatka kŕmené barfom :nwm:

Gogál, dakujem veľmi pekne za odpoved...skúsim teda asi to čo píšeš - už som si to našla aj cez google a dosť je to vychválené :yes: a o tom Cčku viem - mám to v poznámkach :ha: akurát aj decká doma dopujem v tomto prechodnom období CETEBE...tak šupnem aj hafanovi :yes:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Sob 13.02.2010 14:54

s chondrami nic nepokazis :no:
aj ked ja sa skor priklanam k skrmovaniu hrtanov, huspeniny a podobnych srand, ale kludne moze pridavat aj nejaky chondro doplnok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Sob 13.02.2010 15:14

Amaguk, to áno - paprče, hrtany, klby...huspeninu ? Ako to robíš??? My to nerobíme, aj ked matne si spomínam, že som to jedla :pac:

Prečítala som aj 2x diskusiu o doplnkoch na klby a väčšina radí dávať aj chondrá - nakoniec dávaš aj ty, aj Tobin - Barfáci :lol: ale mám totálny mišung, že čo konkrétne...ale o tom už asi fakt v tej téme - mackie má pravdu.
Ja som len chcela jednou vetičkou - od barfujúcich - čo dávajú a ako často...

Ja používam Osarten z Justu + deckám aj nám dávam kapsule s rybím olejom, máme aj Omega 3, aj Cetebe..náš chovateľ dáva alavis...z diskusie u klboch mi vyšlo najpozitívnejšie gelacan plus baby a tuto Gogál radí zas niečo iné :oo:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Sob 13.02.2010 15:21

huspenina: hodis do hrnca paprce, koze, pripadne aj koleno a varis, kym neuvaris :lol: ak robim aj pre ludi, tak davam aj korenovu zeleninu, cesnak....

Prečítala som aj 2x diskusiu o doplnkoch na klby a väčšina radí dávať aj chondrá - nakoniec dávaš aj ty, aj Tobin - Barfáci :lol: ale mám totálny mišung, že čo konkrétne...ale o tom už asi fakt v tej téme - mackie má pravdu.
Ja som len chcela jednou vetičkou - od barfujúcich - čo dávajú a ako často...

ved pisem, ze chondrami nic napokazis :no:
ja som davala GelActive (lebo som ho kupila v dobrej akcii :lol: ), ale imho mozes davat cokolvek, je toho na trhu hodne
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Pupatko » Pon 15.02.2010 11:13

lavyrle píše:A ešte tie chondrá...čo používate? Gelacan plus baby? A ako často to dávate? Tam je napísaná denná dávka, ale snád zdravému psovi netreba denne dávať, hm? :nwm: my budeme veľkí, je tam náchylnosť na problémy s klbmi :nwm:

Diskusie o doplnkoch na klby som čítala, mna zaujímajú vaše skúsenosti :yes:


ja jej pridavam Gelanac baby plus, cca kazdy druhy den do maskovej davky, teda to ma 1x denne. pisalo sa tu, ze to psikom nechuti, ja s tym zatial nemam problem, Asta to spapa bez problemov (no len aby som to nezariekla :ua: )
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 15.02.2010 11:32

Pupatko, to je asi humánny liek, však??? Mám kamošku čo má lekáren, je pre mna jednoduchšie si zohnať humánne veci :lol:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 15.02.2010 11:36

Gelacan baby plus je veterinarny pripravok

ja som davakla na odporucanie veterinara humanne chondra - maju cistejsie zlozenie a vyjdu ta lacnejsie :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lavyrle » Pon 15.02.2010 11:38

Amaguk, tak hod názov overeného a ja zavolám kamoške nech mi to doniesie - a dalšia vec doriešená a z hlavy vypustená :lol:

Sorry, beriem späť - GelActiv :pac:
Naposledy upravil lavyrle dňa Pon 15.02.2010 12:01, celkovo upravené 1
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 15.02.2010 11:40

Amaguk píše:huspenina: hodis do hrnca paprce, koze, pripadne aj koleno a varis, kym neuvaris :lol: ak robim aj pre ludi, tak davam aj korenovu zeleninu, cesnak....

Prečítala som aj 2x diskusiu o doplnkoch na klby a väčšina radí dávať aj chondrá - nakoniec dávaš aj ty, aj Tobin - Barfáci :lol: ale mám totálny mišung, že čo konkrétne...ale o tom už asi fakt v tej téme - mackie má pravdu.
Ja som len chcela jednou vetičkou - od barfujúcich - čo dávajú a ako často...

ved pisem, ze chondrami nic napokazis :no:
ja som davala GelActive (lebo som ho kupila v dobrej akcii :lol: ), ale imho mozes davat cokolvek, je toho na trhu hodne


ehm, o 2 prispevky vyssie (a opakovanie spominane v teme o chondrach)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lowike » Pon 15.02.2010 12:28

Gogál píše:Druhým vaľmi dôležitým aspektom ja dotacia vitamínu C,ktorý zas viaže Vápnik.Odporúča sa CETEBE,lebo sa uvolňuje postupne. Pre psíkov v dobe rastu od 3mes -do cca 12mes. 1000 mg.denne,ináč prevent. 500 mg po dobu celého žitia.(ešte raz podotknem nemám to z mojej hlavy,bolo mi to doporučené).


pokial viem, pes si dokaze syntetizovat vitamin C z glukozy (rovnako ako aj ine cicavce okrem ludi, morciat, niektoreho druhu opic a netopierov) + budes mu davat surovu zeleninu - nemyslim si, ze podavanie cetebe by bolo potrebne (a ak velmi chces, su aj lacnejsie zdroje pozvolne uvolnovaneho c-cka ako cetebe s velkym marketingom ...)
lowike
Nováčik
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Tlmače

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod lowike » Pon 15.02.2010 12:52

ospravedlnujem sa - nasla som, ze je to inak :) :angel: :angel:
psy si syntetizuju C-cko, ale jeho zvysene davky sa daju pouzit na ine ucely (liecebne), nez si ho oni syntetizuju (imunitne):

"Toto je aj jedným z dôvodov, prečo za určitých okolností reagujú na liečbu vitamínom C aj tie zvieratá, ktoré ho ináč vedia samé syntetizovať. Napríklad je možné vyliečiť psinku pomocou niekoľkých gramov injekčného vitamínu C každé 2h.[39] Podrobnejšie vysvetlenie v kapitole Zberač voľných radikálov. Podobne aj dysplázia bedrového kĺbu u veľkých psov sa ukázala ako dôsledok deficiencie vitamínu C.[22]→[962] Navyše, efektívnosť enzymatických systémov, od ktorých závisí produkcia vitamínu C, môže vekom slabnúť.[22]"
z knizky Vitamin C a megaskorbicka liecba http://www.badatel.sk/documents/Vitamin_C-liecba.pdf
lowike
Nováčik
 
Príspevky: 37
Bydlisko: Tlmače

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava