ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 27.02.2014 11:19

Dík. Tak najprv uvarím ryžu, lebo keď pozerám na tie kosti a aké sú ostré, tak mám z toho obavu... :oo:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod vavrena » Štv 27.02.2014 11:34

Tak mu kosti vyber, ak z toho máš obavy, veď losos sa dá pekne obrať. Ja som dala tuším len odrezky bez kostí, kým bolo šteňa malé, ale v štyroch mesiacoch celý kus kapra dostalo, aj s kosťami.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 27.02.2014 15:46

Tak som jej skúsila dať pár kúskov aj s kosťami, v pohode. Človek by neveril, čo ten pes zožerie... :ha: Dík za podporu :smile:
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod WorkingAmstaf » Štv 27.02.2014 20:56

Mi sme to pomleli ... a bol pokoj :no:
WorkingAmstaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 27.02.2014 21:32

WorkingAmstaf píše:Mi sme to pomleli ... a bol pokoj :no:


vidíš, aj to je nápad. Zajtra to skúsim takto. Ale aj tak mám dnes, čo sa mäsa týka dosť - porcovala som hovädziu pečeň do mrazničky, no... :ua: Povedala som tej našej psici, že ju mám asi fakt rada, keď to kvôli nej robím - ja čo som v živote žiadne vnútornosti nejedla a mäso my stačí raz za týždeň!
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 10.04.2014 18:34

Pri výmene zubov, treba niečo pri barfovej strave špeciálne dodať, resp. pridať? Dnes som zistila, že momentálne jej kosti vôbec nejdú, lebo staré zuby vypadli a nové ešte všetky nedorástli.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Štv 10.04.2014 19:36

Cize kosti teraz nepapa? Ja som ich nahradila vajecnou skrupinou s kvapkou citrona a do toho obcas rybi olej kvoli vit.D tak kazdy druhy den za lyzicku kedze vit.D sa da predavkovat. Ale je to moj prvy odchovanec na surovom...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod weron » Štv 10.04.2014 19:46

vraj lepsie stravitelny vapnik ako z vajecnej skrupiny je z tvarohu tucneho :nwm: myslim ze kedysi daaaavno to este amaguk pisala do barfovacich tem niekde
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 10.04.2014 20:06

Sranda, tak intuícia ma zrejme neklame. Včera som jej podvedome dala polovicu škrupinky a dnes tvaroh. Takže budem v tom pokračovať. Dnešné husacie krídlo zostalo z polovice nezjedené, takže budem musieť tie kosti niečím zatiaľ nahradiť. Rybí olej jej dávam. Tiež tak obdeň, dva. Ako ma napadne.

Vďaka za rady :)
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod vavrena » Štv 10.04.2014 21:08

Lenže tvaroh má obrátený pomer fosforu a vápnika, čiže ideálne je tvaroh podávať s tou škrupinkou :smile: . Tvaroh miesto kostí určite nie, má to presne opačný efekt.
Tučný tvaroh má síce vápnika viac, ale otázka je, či vieme v našich obchodoch kúpiť úplne tučný tvaroh? :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 10.04.2014 21:16

vavrena píše:Lenže tvaroh má obrátený pomer fosforu a vápnika, čiže ideálne je tvaroh podávať s tou škrupinkou :smile: . Tvaroh miesto kostí určite nie, má to presne opačný efekt.
Tučný tvaroh má síce vápnika viac, ale otázka je, či vieme v našich obchodoch kúpiť úplne tučný tvaroh? :nwm:


dobre vedieť... :smile: A v našich obchodoch, čo som zistila, jedine Rajo v krabičke nie je odtučnený. Resp. nepíšu to tam. Inak všetky odtučnené. Veľmi dobre pôsobí tvaroh aj s ľanovým olejom, takže zvyknem aj malej picnúť z nech sem-tam trochu....
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Sunny » Pia 11.04.2014 10:24

Ešte je jedna možnosť - nejaké mäkšie kuracie kosti, napr. krídla alebo trupy buď pomlieť, alebo sekáčikom nasekať na malé kúsky, aby sa jej ľahšie hrýzli. A možno to bude vedieť zjesť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Mackie » Pia 11.04.2014 11:09

neviem ako je to s vyuzitelnostou, ale vyssi obsah vapnika ma napr. listova zelenina (a ina)
tiez aj biely jogurt, ryby
a tu sa isto este nieco najde
viewtopic.php?f=52&t=7376
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Pia 11.04.2014 11:57

Offtopic: Sunny problém je keď ich nemá s čím pokúsať keďže ostalo len ďasno a zubov nikde :lol: ako sa to aj nám stalo u Arona a on mal ešte aj podkus tak o to ťažšie to bolo, to len žužlal a žužlal a nešlo to rozhrýzť :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod weron » Pia 11.04.2014 11:59

moja zrala normalne vsetko ako vzdy aj ked jej par zubov chybalo :jazyk: vlastne aj teraz jej este chybaju podaktore :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava