ŠTENIATKA a BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod WorkingAmstaf » Štv 16.01.2014 17:56

Chcela by som sa opýtať, viete o niekom kto na BARFE odchoval vrh ? .. Veľmi by som do budúcna chcela šteniatka odchovať práve na BARFe ale veľmi sa bojím aby som niečo nezanedbala . :ach:
WorkingAmstaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Sunny » Štv 16.01.2014 18:14

Ja som odchovala čiastočne na BARFe - začínala som Starterom od RC a postupne kŕmila tak pol na pol BARF a granule, keďže je veľká pravdepodobnosť, že budúci majitelia budú kŕmiť granulami, tak nech krpci poznajú aj tie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8297
Bydlisko: Morava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod weron » Pia 17.01.2014 8:41

nebudem to tvrdit s istotou, ale Tatranská afrika sa mi zda ze ano ... uzivatelka(chovatelka RR - tatranskaafrika.sk ) aktivna hlavne v teme rhodezsky ridgeback :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Moniak » Pia 17.01.2014 11:58

Ano Tatranska Afrika odchovava na barfe a aj ja som mala prvy vrh na barfe, majitelia krmia barfom vsetci :jupi:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod weron » Pia 17.01.2014 12:04

Moniak píše:majitelia krmia barfom vsetci

:jop: nechali si poradit ,ci uz aj sami chceli ?
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Moniak » Pia 17.01.2014 12:06

Niektori si nechali poradit, niektori sami chceli ,vsetci dostali do vybavicky knizku o barfe odo mna tak studovali uz pred odberom steniatka :) a ja som vsetkym dala rychlokurz :D
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod majaz » Pia 17.01.2014 14:16

Jedna otazocka, nenasla som nikde odpoved.
12 mesacny pubertiak kernak, od "narodenia" na barfe, u nas tiez, zozral vsetko, co mu neuslo. Dostali sme prikaz, ze ma pribrat, takze som zvysila krmnu davku na dvojnasobok a pridali sme k tomu pangamin. Tyzden to zral, potom zacal vymyslat (cca tri tyzdne dozadu) ze toto nie, hen to nie, ale nieco malo zozral, momentalne som uz tyzden v stave, ze psicek nezerie. resp. k miske ide stylom a la zirafa (dlhy krk), onucha, otoci sa a znechutene odchadza. Nechavam mu rannu davku na vecer, zozerie ani nie polovicu a tvari sa ukrivdene. Skusala som zmenit maso, je to uuuplne jedno, kuracina, telacina, drzky, divina, vsetko jedno (dodavatel je stale ten isty). Vcera zozral obvarene, dnes uz ani to. Odkedy bral pangamin, zacal sa opat ladovat vonku vykalmi, co uz hoodne dlho nerobil. Co s nim? Nechat ho vyhladovat, alebo mam za tym zacat hladat nejaky problem? Podla toho, co z neho ide druhym koncom von ma travenie v poriadku... :hi:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod MisheliQ » Pia 17.01.2014 14:47

píšeš, že si zvýšila dávku, chceš, aby pribral, ale málo žerie - po vylúčení zdravotných problémov by som toto pri mladom psovi neriešila (poznám veľa psov, čo bolo chudých, ale ako dospeli, tak pribrali), neviem ale akú má fyzickú záťaž a tiež neviem aký máš pomer krmív v dávke
teoreticky môžeš zvýšiť nie dávku (aj tak píšeš, že ti ju celú nezožerie), ale príjem tukov (cez cestoviny, masť a pod.), čo ale nepovažujem za až tak vhodné pri mladom psovi

a len taká vsuvka, Aron ohlodal kuracie krídlo tak, že zostala holá kosť :oo: skoro mi oči vypadli, keď som to videla, hneď som mu tú holú kosť zobrala....čo mu to napadlo :pac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod zuzka:) » Pia 17.01.2014 14:52

to nie je moc, zvýšiť naraz na dvojnásobok? možno sa prejedol
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod WorkingAmstaf » Pia 17.01.2014 20:14

Lebo videla som rozdiel medzi šteniatkami na BARFE a na granuliach , a je tam badateľný rozdiel . A viem , že je tam čo študovať . Moniak : Aj mi sme to chceli tak urobiť , už tých pár € nás nezabije keď priložíme aj knižku :-) chceli sme aj knižku o plemeni - pre začiatočníkov. Myslím že cenovo to výjde rovnako . - myslím keď miminká sú na BARFE a keď sú na granuliach .
WorkingAmstaf
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod Moniak » Pia 17.01.2014 21:13

Rozdiel tam urcite je, ak chces noecp vediet tak sa kludne pytaj ak budem vediet tak poradim, kludne ja mail ,alebo ss :)
presne to som si hovorila, tych par e mi stoji za spokojne, dobre krmene steniatka :)
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod majaz » Pia 17.01.2014 23:11

Misel zataz ma asi taku ze lieta jak urvany vagon :lol: . Uhlohydraty nedavam zlozenie davky bolo 80 percent masa a kosti (prevaha masa)a 20 zeleniny. Tuk mu nejako nechuti ale dnes mi ukradol z taniera vypecenu morcaciu kozu. Hajzlik. No nic, nechces - nedostanes.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod weverka11 » Pon 17.02.2014 21:06

Ahojte,som tu uuuplne nova, zatial som citala clanky na nete o barf, citala fora a rozhodla :) doteraz som mala pudlice na granuliach + sem tam surova kost a ovocie zelenina, ale skor ako zakusok.. 4 dni mame doma stena 8 tyzdnove labradora a od dnes je na barf, u chovatelky varena strava + granule, 2 dni granule acana u nas a teraz barf. Pridala sa k nemu chtiac nechtiac aj 6 rocna pudlica. Zatial kupujem cerstve maso, mali akcie v tescu na kur. Stehna, kridla. Uplny chaos mam v tych pomeroch, ale zajtra si odem robit tahaky :joint: Psiskam chuti na ranajky mali mlete kuracie kridla, brokolicu, nastruhane jablko, zltok, med a poprasene ovsenymi otrubami. Na obed stena to iste len s mandarinkou a na veceru obaja vykostene kuracie stehna, hlavkovy salat, postruhanu mrkvu, pohankove vlocky a par srdiecok kuracich. Pudlica vacsinu salatu vyhadzala ale stena ho po nej dojedlo :jop: .... takze zajtra snad upresnim vypocty :D ale pocitam ze po par dnoch.praxe to.budem mat v oku... zatial odhadom, prevazim na hmotnost psa a je :D chuti...
weverka11
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod maira6 » Štv 27.02.2014 11:25

Chcem sa opýtať - 3 mesačný psík môže lososa s kosťami?
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: ŠTENIATKA a BARF

Poslaťod vavrena » Štv 27.02.2014 12:12

Áno, môže :yes: . Ideálne mu ho podaj s ryžou, ak by chcel hltať.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava