Ovocie a zelenina v BARFe

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod majaz » Pia 17.05.2013 10:51

Bidoof vyskusaj sparit mrkvu, petrzlen, zeler, kalerab, cuketu, brokolicu (nemusis vsetko, to len ako priklad) k tomu nasurovo dat salat a ine vnate (davam mrkvovu, redkvicku, karelab) a pomlet na masovom mlynceku. Ja tak davam westikovi a odvtedy negrcia ani neserka. Naporcujem to do mrazaku a mam vystarane.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Andrea31 » Uto 20.08.2013 18:01

Prosim poradte moja fenka od nakrytia odmieta zeleninu. Urcite sa o tom uz pisalo ale v tom mnozstve prispevkov sa stracam. Cim sa da ta zeleninina nahradit? Neviem ju do nej nijak dostat ci verenu surovu mixovanu alebo celu ako to zaciti v miske viac sa k nej nepriblizi. Dalsia vec je ze je hrozne ale hrozne rozmaznana co je samozrejme moja chyba :au: :bum: ale nemozem ju teraz ked je tehotna nejak hladovat alebo co. :nono:
Andrea31
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Barbor » Sob 31.05.2014 21:07

Ahojte v tejto mrtvej teme.
Prosim. Dnes nemam cas citat celu temu, tak pardon ak to tu niekde je.
Otazka znie. Zeleninu/ovocie mixujete?!?!
Niekde som citala vraj z pomixovanej si pes vezme viac vitaminov.
Ja davam totiz celu-nakrajanu na kocky, ona zozere vsetko bez problemu od bananu po kalerab a uhorky, vsetko si sama pochrume.
Je to problem ci ako to teda je? :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod sarach » Sob 31.05.2014 21:14

Ja ju tiez mixujem. Alebo struham. :yes: Neviem ci je nakrajana problem, ak ti to zje, tak by nemal byt, tiez som citala, ze z mixovanej maju viac, ale moj by napr. mohol strajkovat.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Barbor » Sob 31.05.2014 21:24

Nasa uplne v pohode, tej dam celu mrkvu a ide s tym do pelechu a pokuse si. Uhorka, kalerab, cuketa... ovocie vsetko pomarance kiwi jablka hrusky. Rad za radom. Jedine nad cim ohrna nos je šalat ten jej nakrajam na malicke kusky a zmiesam s olejom alebo niecim co jej chuti a vtedy zozere.
Lebo uprimne :jazyk: nechce sa mi špinit mixer :heh: a ani struhat, to je zdlhave. Ale pokial by to tak ozaj bolo tak co uz, aj pomixujem aj postruham, ved co neurobim pre nu aby mala "vsetky vitaminy". Len ma to celkom zaujima ze ako teda to je.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod sarach » Sob 31.05.2014 21:33

A pre mna je pohodlnejsie to supnut do misky a rozmixovat. :lol: Mne sa to zasa nechce krajat. Ale maso krajat mam rada. To starej kokerke nakrajam na malicke kusocky nech to ani velmi hryzt nemusi. :pac:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Barbor » Sob 31.05.2014 21:45

Tak ja krajam minimalne. Svalovinu dam max na polovicu-tj dva take vacsie kusy co uz si ona pokuse sama. A ovocie/zelenina teraz uhorka, som odkrojila kus, dala na štvrtky a cez to dva krat prekrojila a bolo :lol: a to uz bolo moc, niekedy dam iba na polku aby sa nepovedalo.
Som zvedava ze ci sem este niekto pisne a objasni mi ze preco teda mixovat je lepsie. Potrebujem vysvetlenie :ach: :hi:
Lebo mne to pride take ze vsak ona si to aj tak pokuse- "pomixuje" a v zaludku ani nevravim, takze ja nevidim rozidiel v mixovanom a krajanom :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Sob 31.05.2014 21:56

Lebo narusis strukturu tej zeleniny na nizsej urovni. To ze ti schrume celu uhorku neznanena ze pri traveni z nej dostane vyzivne latky - tym ze traviaci trakt ani zuby na to nie su usposobene tak to ma velmi maly ucinok. Predstav si kolko taka krava prezuva a kolko ma zaludkov - tak to vsetko preto aby tie rastliny najprv co najviac "rozbila" a potom aj stravila co najviac zivin. Mimochodom kov napr. nici vitaminy, takze aj mixer ma svoje zapory. Ideal je plastove struhadlo, ale na to sa asi kazdy vys.. e :)
Edit: a varenie tiez nici kopec vitaminov. Ale kym je pes zdravy rob to ako to tebe najviac vyhovuje.
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod sarach » Sob 31.05.2014 22:03

Rozdiel tam je urcite. Mixovana je lahsie stravitelna. A ked pridam k tomu napr. lososovy olej, tak sa v tej rozmixovanej zelenine viac rozlozi.
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Barbor » Sob 31.05.2014 22:59

Ok od dnesneho dna struham na plastovom struhadle :heh: :jop:
..preto uvazujem nad tym lebo mali sme aj plesen a teraz mala hotspot. Tak rozmyslam ze znizena imunita. A predsa v tej zelenine a ovoci su vitaminy.
Dakujem vam velmi pekne :poklona:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Sob 31.05.2014 23:09

Tak o imunite neviem zhola nic, len jednu vec - surove maso podporuje tvorbu zaludocnej kyseliny a ta zase zlepsuje imunitu. Maso mu davas, tipujem, ze surove kedze se v teme o barfe, tak ma napada este jedna vec - nedavas mu aj nieco, co moze tvorbu kyselin potlacat, alebo nieco co mu v tom zaludku lezi dlhsie nez by malo (typicky priklad je mixovanie granul a masa spolu v jednej krmnej davke)? Ale to je len taky vystrel do tmy, odbornik fakt nie som.

Sent from my Moto X
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Barbor » Sob 31.05.2014 23:20

Nie nie nie nie. Cisto maso. Iba iba maso, granule doma nemame ziadne.
Neviem ze ci je problem v imunite-to bol tiez taky vystrel do tmy-rozmyslam. Neplzne, oproti inym psom minimalne, ani lupiny nema, je v dobrej kondicii, neviem potom ze preco sme mali aj plesen aj hotspot. Casto je to kvoli oslabenej imunite. Skusim mixovat uvidime ze ako to bude, ci budem vidiet nejake zmeny :jop:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod elfinka » Ned 01.06.2014 6:39

Ono z takej mrkvy si napríklad ani človek toho veľa nevezme ak neni postrúhaná alebo uvarená

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Mackie » Ned 01.06.2014 19:05

tak z uvarenej veruze mu vela neostane :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Ginna » Štv 24.07.2014 13:59

:ahoj: môže dostať havo jadierka z patizonu ? treba ich uvarit alebo moze dostat aj surove ? akurat si robime vyprazany patizon a zostali nam jadierka.... :smile:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava