Ovocie a zelenina v BARFe

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Štv 31.07.2014 16:26

Mackie píše:Ok potom sa trocha stracam. Nic nevadi.


Offtopic: ked rozbijes kostku kladivom tak vo vnutri je take male svetle jadro. je take makksie a da sa normalne zjest. chuti priblizne ako mandla, co by aj zodpovedalo kedze aj tie ked su surove tusim obsahuju tie kyanovolacojedy.
a kym sa spytas, ano chutnal som :ha:
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hruska » Štv 31.07.2014 18:35

Offtopic: ako deti sme to jedli v dost velkych mnozstvach, bo chuti to fajne predsa. A to sme vedeli, ze by sa nemalo, ale tak nikomu nikdy nic nebolo. Psovi by mi to ale ani nenapadlo davat.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Štv 31.07.2014 19:17

davat nie (ved som aj pisal ze aktivne by som to nedaval), ale ked ten moj dylo si sem tam kostku rozkusne a zozerie tak mu to z papule tahat nebudem. uz aj horsie veci pozral...myslim :pac:
a hej, ako decko som to jedol a ako decko som vedel ze sa to nema... tak mozno preto to tak dobre chutilo :lol:
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Štv 31.07.2014 19:30

tom_goro píše:chuti priblizne ako mandla, co by aj zodpovedalo kedze aj tie ked su surove tusim obsahuju tie kyanovolacojedy.

Marhuľové jadierka obsahujú veľa horčíka a kalia. Horké jadierka navyše obsahujú látku zvanú amygdalin (známu aj pod názvom vitamín B17). Amygdalin je tzv. kyanogenny glykosid, ktorý v prítomnosti vody odštepuje kyselinu kyanovodikovu.
Čiže neobsahuje ale štiepi.
(v hlave to nenosím,to bolo z webu :lol: )

hruska píše:Offtopic: Psovi by mi to ale ani nenapadlo davat.

Nenapadlo aby ste ho neohrozila alebo nenapadlo ako možnosť spestrenia?

U ľudí sa odporúča cca 0,7 jadierka x váha v kg.
Myslím že ak som podal 1 jadro ob deň psovi s váhou 10 kg uškodiť mu to nemohlo aj keby to malo iba škodlivé účinky.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hruska » Štv 31.07.2014 19:33

ako spestrenie :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod CraObs » Štv 31.07.2014 19:34

na druhej strane ob deň jedno jadro v podstate nie je žiadne spestrenie a tak ako neuškodilo tak ani nepomohlo :nwm:

a ono sa dá tráviť aj postupne, niečo ako stochastické a deterministické účinky..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod tom_goro » Štv 31.07.2014 19:39

Bugy píše:
tom_goro píše:chuti priblizne ako mandla, co by aj zodpovedalo kedze aj tie ked su surove tusim obsahuju tie kyanovolacojedy.

Marhuľové jadierka obsahujú veľa horčíka a kalia. Horké jadierka navyše obsahujú látku zvanú amygdalin (známu aj pod názvom vitamín B17). Amygdalin je tzv. kyanogenny glykosid, ktorý v prítomnosti vody odštepuje kyselinu kyanovodikovu.
Čiže neobsahuje ale štiepi.
(v hlave to nenosím,to bolo z webu :lol: )


teda ja nie som zdatny z chemie, ale v prítomnosti vody odštepuje kyselinu kyanovodikovu.Čiže neobsahuje ale štiepi. neznamena ze sa kyselina kynaovodikova za pritomnosti vody vylucuje do organizmu? lebo tak tomu ja rozumiem, len sa mozno mylim. inac mi je v podstate jedno ci sa vjadrach nachadza priamo ta kyselina alebo ten glykosid ak vysledok je de facto ten isty.

ale ako pisem, pre mna chemia je skoro to iste ako magia :heh: tak tomu mozem rozumiet uplne zle
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Štv 31.07.2014 19:40

CraObs píše:na druhej strane ob deň jedno jadro v podstate nie je žiadne spestrenie a tak ako neuškodilo tak ani nepomohlo :nwm:


Viete o inom zdroji B17,bežne podávanom,okrem jadier ovocia?
Je to vitamín rozpustný vo vode a tým pádom sa prebytok vylúči.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Štv 31.07.2014 19:43

tom_goro píše:
Bugy píše:
tom_goro píše:chuti priblizne ako mandla, co by aj zodpovedalo kedze aj tie ked su surove tusim obsahuju tie kyanovolacojedy.

Marhuľové jadierka obsahujú veľa horčíka a kalia. Horké jadierka navyše obsahujú látku zvanú amygdalin (známu aj pod názvom vitamín B17). Amygdalin je tzv. kyanogenny glykosid, ktorý v prítomnosti vody odštepuje kyselinu kyanovodikovu.
Čiže neobsahuje ale štiepi.
(v hlave to nenosím,to bolo z webu :lol: )


teda ja nie som zdatny z chemie, ale v prítomnosti vody odštepuje kyselinu kyanovodikovu.Čiže neobsahuje ale štiepi. neznamena ze sa kyselina kynaovodikova za pritomnosti vody vylucuje do organizmu? lebo tak tomu ja rozumiem, len sa mozno mylim. inac mi je v podstate jedno ci sa vjadrach nachadza priamo ta kyselina alebo ten glykosid ak vysledok je de facto ten isty.

ale ako pisem, pre mna chemia je skoro to iste ako magia :heh: tak tomu mozem rozumiet uplne zle


Myslím,tiež v tom nemám úplne jasno,inak by som to nepotreboval preberať takto na skle,že práve ide o odbúranie a následné vylúčenie..
:nwm:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Štv 31.07.2014 19:47

CraObs píše:a ono sa dá tráviť aj postupne, niečo ako stochastické a deterministické účinky..

S týmto vaším doplnením sa dostávame niekam kde tomu tak celkom nerozumiem.
Môžete mi to ozrejmiť?
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod CraObs » Štv 31.07.2014 21:18

tak nejak zjednodušene povedané látka vyvolá účinky ktoré sa prejavia okamžite v závislosti na dávke alebo účinky ktoré sa prejavia časom (dávky sa akoby sčítajú)..
čiže aj jedy ktoré v malých dávkach neškodia, sa pravidelným podávaním tej malej dávky časom možu prejaviť.. pekný príklad je napr fajčenie..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Whip it » Štv 31.07.2014 22:33

Je to vitamín rozpustný vo vode a tým pádom sa prebytok vylúči.


Vitamín B17 je zavádzajúce pomenovanie látky, ktorá medzi ostatné Béčka nepatrí ani chemicky, ani účinkami...just sayin.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bugy » Pia 01.08.2014 10:05

Whip it píše:
Je to vitamín rozpustný vo vode a tým pádom sa prebytok vylúči.


Vitamín B17 je zavádzajúce pomenovanie látky, ktorá medzi ostatné Béčka nepatrí ani chemicky, ani účinkami...just sayin.

Myslíte Amygdalín?

CraObs píše:tak nejak zjednodušene povedané látka vyvolá účinky ktoré sa prejavia okamžite v závislosti na dávke alebo účinky ktoré sa prejavia časom (dávky sa akoby sčítajú)..
čiže aj jedy ktoré v malých dávkach neškodia, sa pravidelným podávaním tej malej dávky časom možu prejaviť.. pekný príklad je napr fajčenie..

Takže predpokladáte že sa škodliviny obsiahnuté v jadrách môžu ukladať v tele a spôsobiť problémy za čas?
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod hriva » Pia 01.08.2014 11:13

Som čítala o ľuďoch ktorí jedia marhulove jadra Ako prevenciu rakoviny a vo zvýšenom mnozstve aj ako liečba. Boli tam aj presne množstva ktoré neublížia no ešte tak nájsť ten článok.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Ovocie a zelenina v BARFe

Poslaťod Bad » Pia 01.08.2014 11:16

Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava