Mýty o kŕmení surovým mäsom

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod michalaw » Ned 11.12.2011 14:54

Podľa mňa je smutné ako sú ľudia poverčiví, čo sa surového mäsa týka. My máme polročné štena a o barfe som sa dozvedela relatívne nedávno, keď som o tom čítala v jednom špecializovanom časopise. Bola som z toho nadšená. Avšak každý jeden človek, čo som mu povedala, že psa kŕmim surovým mäsom hneď pochybovačne ohrnul nosom. Prečo si tak ľudia vehementne myslia, že granule sú pre psa to najlepšie a ani si nedajú vyvsetliť, že na prirodzenej surovej strave niečo bude? Že akokoľvek sú granule kvalitné, akokoľvek drahé, tak či tak sa to prirodzenej strave nevyrovná. Ani chuťovo a už vôbec nie výživovo. Ja to vidím na našom psovi, bohužiaľ priznávam, kŕmili sme ho zo začiatku (nie však dlho) aj my granulami, pretože o barfe som vôbec nevedela. Ale keď žral granule, bolo to katastrofálne. Nie len, že to zožral na jeden hlt,ale tie bomby, čo potom produkoval boli také veľké, ako keby skutočne zožral slona a o tom zápachu ani nehovorím...vidíme rozdiely, tešíme sa z toho, že mu už nedávame žrať kafilérny odpad, moč, trus, perie a ďalšie "výživné" veci, čo sa nachádzajú v granuliach plných éčok.
Aj v humánnej strave sa predsa prechádza k čerstvej tepelne minimálne spracovanej strave. Je to prirodzenejšie a zdravšie. A je hlúposť, že v normálnom mäsiarstve kúpite pokazené, alebo inak nevhodné mäso, pretože to podlieha prísnej hygiene (hovorím o klasických maloobchodných mäsiarstvach, ktoré si predávať niečo pokazené ani nemôžu dovoliť z hľadiska ich existencie, nie o veľkých supermarketoch, kde vám mäso prebalia aj 3krát... )
Je to každého osobná vec, čo do svojho psa bude tlačiť, ale nech nikto netvrdí, že z toho psa vyrastie krvilačná beštia, keď existuje xy ľudí po celom svete, ktorí barfujú a ešte nie je známy ani jeden prípad,že by ich vlastný pes zožral takisto zastávam názor, že správanie psa je podmienené výchovou a tým, že sa mu venujete..a na barf nedáme dopustiť :smile: :ahoj:
michalaw
Snoopy
 
Príspevky: 128
Bydlisko: NR

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod miusiatko » Ned 11.12.2011 14:58

ja milujem, keď ma ľudia, čo o tom vôbec nič nevedia, idú presviedčať, že surová strava psovi škodí.
Ako naposledy môj otec, ktorý nemá žiadne zviera a prd im rozumie - hádal sa so mnou, že mačkám mäso môžem dávať, ale pes predsa nie je mäsožravec :pac:
keď došli argumenty, povedal mi, že vlk v karkulke sa predsa kŕmil buchtami :ach:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Ned 11.12.2011 15:02

michalaw a vies preco?lebo to povedal veterinar a co povedal veterinar to je svate,lebo predava RC a tie su najlepsie,lebo to povedal veterinar
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Ned 11.12.2011 15:15

miusiatko píše:ja milujem, keď ma ľudia, čo o tom vôbec nič nevedia, idú presviedčať, že surová strava psovi škodí.
Ako naposledy môj otec, ktorý nemá žiadne zviera a prd im rozumie - hádal sa so mnou, že mačkám mäso môžem dávať, ale pes predsa nie je mäsožravec :pac:
keď došli argumenty, povedal mi, že vlk v karkulke sa predsa kŕmil buchtami :ach:

jak buchtami a stara mama bola z cesta? :heh: ved ta bola z masa a dokonca z tepelne neupraveneho
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod monika_knv » Ned 11.12.2011 20:37

Offtopic: Ľudia majú predsudky voči všetkému, čo nevidia v reklame. Smutné je, že všetko, s čím sa nestretávajú bežne, je zákonite čudné, nenormálne, pokladajú Vás za exota a nechápu, prečo to robíte. A to neplatí len o BARFe, ale aj o "čudnej" ľudskej strave. Keď poviem ľuďom, že som vegetarián, tak sa čudujú, čo preboha jem a že mi predsa musí chýbať mäso, že to nie je zdravé a pod. A to vegetariánstvo nie je až také výnimočné. Ani nehovorím o vegánstve alebo iných formách zdravšieho životného štýlu. Ľudia o tom nič nevedia a myslia si o Vás, že ste čudný, keď sa inak stravujete, ale vôbec im nepríde čudné to, ako ľudia bežne jedia - nad tým sa vôbec nezamyslia, čo do seba stále dávajú - samé chemikálie, konzervanty, "jedlo", ktoré im nič nedá a viac škodí ako prospieva. Ja si tiež špeciálne nezakladám na extra zdravej strave, ale absolútne sa nečudujem ľuďom, ktorí si na tom dajú viac záležať. Všetko je to len o informáciách a hlúpych predsudkoch.
monika_knv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Košice

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod mimushQa » Pia 16.12.2011 16:06

podla mňa je barf super vec a ako tak vidím tak skončíme z granulami a ideme naň :smile:
Naposledy upravil mimushQa dňa Pia 16.12.2011 17:34, celkovo upravené 1
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Mackie » Pia 16.12.2011 16:14

mas stastie, ze mas psa akeho mas, inac by sa mohlo stat, ze by si pri pocitani do 10 musela niektore prsty pouzit 2x
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod lucik » Pia 16.12.2011 16:27

Mackie :haha: ty si zlá.. to nepochopí.. :joint:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Barf a poľovnícky pes

Poslaťod Bebis » Sob 24.12.2011 13:05

Ahojte, ohľadom barfu... uvažujeme nad tým, že by sme z granúl prešli ta tento spôsob kŕmenia, ale zaujímalo by ma, aký na to majú názor ľudia, ktorí takto chovajú poľovnícke psy. Nie sú potom voči zveri agresívnejší? Predsa len, surové mäso, či? :nwm: A ešte, je tu niekto, kto z barfu prešiel späť na granule alebo varenú stravu? Vďaka za odpovede... :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod weron » Sob 24.12.2011 16:47

a pripada ti, ze taki japonci su po surovej rybe agresivni ???? :nwm: :nwm: :haha: :haha: :haha: :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod hriva » Sob 24.12.2011 16:51

my sme prešli z barfu na granule....ale chcem ist zase na barf ak sa podari
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod lucik » Ned 25.12.2011 6:57

Bebis, ohľadom poľovných psov kŕmených BARFom ti povie každý inak - ja mám s tým dobré skúsenosti, BARF by som odporučila, ale taká Fraga, ktorá má jazvečíkov a weimarov mäso radšej varí, lebo sa bojí, že psy budú načínať zver. Neviem, čo ty myslíš pod agresivitou na zver, väčšinou je argument proti BARFu taký, že je riziko, že pes začne načínať zver.
Hovorím, moje labradorky - aj predošlá aj terajšiaj- BARFovali a zver nenačínali ani predtým, ani potom ako sme prešli na surové. Nie je problém ani s teplou zverou pri poľovačkách (čerstvo zabité mäso ani neskrmujem, to je hlúposť) a ani so studenou na tréningoch. Je tu o tom už popísané, skús si dať Hľadať, možno nájdeš viac argumentov :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Bebis » Ned 25.12.2011 10:15

lucik to som myslela, že či mu náhodou neprepne v bedni a nepustí sa do úlovku viac, ako by mal... :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod maturin » Str 11.01.2012 17:56

My máme weimarskú stavačku a pri výcviku rozhodne nič nenačína. Náš výcvikár-poľovník kŕmi svojho duriča tiež surovým mäsom. Podľa mňa načínanie zveri vôbec nesúvisí so spôsobom kŕmenia. V jednej poľovnej knihe som sa dočítala, že niektorí psy sú proste "načínači" a treba ich to odnaučiť, ak sa to nepodarí, pes nie je poľovne upotrebiteľný, ale so stravou to nič nemá spoločné.
maturin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 106

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod paradajka » Pia 13.01.2012 1:02

to by musela byt aka haluz ze ta mys by sa prezrala tou otravou az v takom mnozstve, aby to nieco mohlo sposobit tomu psikovi. alebo sa mylim?
paradajka
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava