Mýty o kŕmení surovým mäsom

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 13:52

Štěně a kost:
...aktivní hravé štěně kost divoce okusuje až do vyčerpání. Po nekolika hodinách jej najdete ulepené s oslintaným špinavým a okousaným předmětem, krvavými dásněmi, křečovitě bolavými čelistmi, nevyspalé, unavené, bez nálady na vychádzku a komunikaci s vámi, soustředěné na potravu, lov, hlídaní kořisti.
Zlozvyky, jako je hrabání a zahrabavání nebo dokonce agresivita a přehnaná obrana, se mohou vytvořit právě v situaci, kdy štěne s kostí neví, jestli má hračku, cennost, kdo a kdy mu ji vezme.


co za blud? :pac:
:haha: :haha: :haha:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod BarboraA » Str 07.03.2012 14:03

Co ja osobne absolutne nedokazem pochopit je miera ludskej ignoracie ich vlastnych zvierat...
Myslim ignoraciu ludi, ktori maju doma cele roky nejake zviera a pritom sa vobec nezaujimaju o jeho podstatu, potreby, zdravie, pohodu ... nechapem, ako mozu fungovat ludia na tom, ze cele roky krmia psov Pedigree alebo Darling konzervami. Nesadnu si k internetu, nekupia si knihu, nezistuju, nehladaju informacie... lebo keby to robili, postupne by mozno presli na BARF alebo by aspon mali nejake realnejsie argumenty a viac poznatkov aby povedali "pre toto alebo tamto na BARF neprejdem". Ale take kvazi argumenty ako su tieto vobec nechapem. Hypermarketovogranulovych krmicov vzdy posielam studovat. No nie vzdy to pomaha....
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Noelle » Str 07.03.2012 14:05

boooože, na tom šteňati s kosťou som sa práve tak nasmiala, že až plačem :haha: Ja som prednedávnom narazila na jednej stránke nejakej veteriny na článok o surovom mäse a strašných chorobách z neho a tiež som išla do kolien. Ešte že náš veterinár je voči tejto téme otvorený.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Str 07.03.2012 14:22

ten clanok som tiez citala,ano verim ze pred tym ked nebol taky vyber granuli ze rachitida bola dost casta a vsetko co tam popisuje,krmili kadecim suchym chlebom a pomyjami,ale co mna tiez tak zarazilo bolo ze ona konkretne krmila dost zodpovedne,vedela ako a kolko coho ma dat,maso, kosti,vnutornost, zelenina, ovocie,orechy ....vitaminy mineraly,nedavala iim nejake zbytky a ze i napriek tomu tie psy nevyzerali tak ako by mali,rozdiel bol vviditelny na vystavach ked sa tam stretli zahranicni vystavovatelia a jej psy neboli tak stavani a nemali taku srst ako ti zahranicni granulovi...
ten kto nevie ako a co ma davat ,narobi viac skody ako uzitku ale tato veterinarka vedel aako krmit a i napriek tomu nedosiahla tak kvalitne odchovy ako pri granuliach ...a to sa mi uz teda nezna,ak si clovek dokaze pripravit stravu sebe ,preco to nedokaze psovi?a este k tomu s takymi vedomostami ako mala dotycna vet
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 14:34

BarboraA píše:Co ja osobne absolutne nedokazem pochopit je miera ludskej ignoracie ich vlastnych zvierat...
Myslim ignoraciu ludi, ktori maju doma cele roky nejake zviera a pritom sa vobec nezaujimaju o jeho podstatu, potreby, zdravie, pohodu ... nechapem, ako mozu fungovat ludia na tom, ze cele roky krmia psov Pedigree alebo Darling konzervami. Nesadnu si k internetu, nekupia si knihu, nezistuju, nehladaju informacie... lebo keby to robili, postupne by mozno presli na BARF alebo by aspon mali nejake realnejsie argumenty a viac poznatkov aby povedali "pre toto alebo tamto na BARF neprejdem". Ale take kvazi argumenty ako su tieto vobec nechapem. Hypermarketovogranulovych krmicov vzdy posielam studovat. No nie vzdy to pomaha....


Presne tak! ked som bola mala tak som dostala andulku, pred tym ako som sa jej co i len dotkla som bezala do kniznici nastudovat nieco ..a to som bola male decko. Vlastne v skole ked sa nejake dieta pochvalilo, ze ma nove zvieratko tak prve co sa ucitelka opytala tak bolo ci si uz precitalo knizku, alebo casopis o dannom zvieratku. Ja nechapem takych ludi, hlavne ked staci zapnut pc :google:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Str 07.03.2012 14:42

Barbora asi si necitala ten konkretny clanok v tom casopise ze?lebo ta dotycna o krmeni vedela az velmi vela a nekmila jednostranne psy dostavali vsetko a i napriek tomu povedala,ze BARF uz nie,vedela o tom mozno aj viac ako mnohi ini co tak krmia,mne toto nejde do hlavy,ak ci precitas cely ten clanok tak to bolo o tom ze clovek akoby nebol schopny psa krmit tak ako by pes potreboval ,ze je tak specificky a je to tak velmi komplikovane..ze pes potrebuje dostat do misky kazdy den v tu istu hodinu to iste jedlo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod BarboraA » Str 07.03.2012 15:05

Niqi & Kora píše:
BarboraA píše:Co ja osobne absolutne nedokazem pochopit je miera ludskej ignoracie ich vlastnych zvierat...
Myslim ignoraciu ludi, ktori maju doma cele roky nejake zviera a pritom sa vobec nezaujimaju o jeho podstatu, potreby, zdravie, pohodu ... nechapem, ako mozu fungovat ludia na tom, ze cele roky krmia psov Pedigree alebo Darling konzervami. Nesadnu si k internetu, nekupia si knihu, nezistuju, nehladaju informacie... lebo keby to robili, postupne by mozno presli na BARF alebo by aspon mali nejake realnejsie argumenty a viac poznatkov aby povedali "pre toto alebo tamto na BARF neprejdem". Ale take kvazi argumenty ako su tieto vobec nechapem. Hypermarketovogranulovych krmicov vzdy posielam studovat. No nie vzdy to pomaha....


Presne tak! ked som bola mala tak som dostala andulku, pred tym ako som sa jej co i len dotkla som bezala do kniznici nastudovat nieco ..a to som bola male decko. Vlastne v skole ked sa nejake dieta pochvalilo, ze ma nove zvieratko tak prve co sa ucitelka opytala tak bolo ci si uz precitalo knizku, alebo casopis o dannom zvieratku. Ja nechapem takych ludi, hlavne ked staci zapnut pc :google:


Niqi - toto presne mam na mysli :yes:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod BarboraA » Str 07.03.2012 15:10

Margita píše:Barbora asi si necitala ten konkretny clanok v tom casopise ze?lebo ta dotycna o krmeni vedela az velmi vela a nekmila jednostranne psy dostavali vsetko a i napriek tomu povedala,ze BARF uz nie,vedela o tom mozno aj viac ako mnohi ini co tak krmia,mne toto nejde do hlavy,ak ci precitas cely ten clanok tak to bolo o tom ze clovek akoby nebol schopny psa krmit tak ako by pes potreboval ,ze je tak specificky a je to tak velmi komplikovane..ze pes potrebuje dostat do misky kazdy den v tu istu hodinu to iste jedlo


Margita - jasne, mas pravdu, necitala som cely clanok. V podstate som v mojom prispevku nenarazala na tu veterinarku alebo ten clanok, skor som si prebehla tie predosle komentare a skusenosti uzivatelov so susedmi, kolegami a podobne. Narazam skor na to, ze clovek, ktory vobec nema ziadne znalosti o problematike zavrhuje BARF zo smiesnych dovodou.
Tato veterinarka - ja ju osobne nepoznam, z tvojho prispevku teda vyplyva, ze si ju stretavala na vystavach? Tak o to je to zaujimavejsie, lebo jej skusenost je ozaj na zamyslenie. Ja si netrufam vobec strielat to od boku a tipovat preco ma tu skusenost taku aku ma, neviem :nwm: Ale zatial nemam pocit, ze by velke percento Barfistov malo podobne skusenosti :nwm:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Str 07.03.2012 15:15

nepoznam ju,ale v tom clanku to pise,mala znalosti vedela ako krmit a i napriek tomu tie psy nevyzerali akoby mali,..tak tomu ja nerozumiem,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 15:26

Margita píše:nepoznam ju,ale v tom clanku to pise,mala znalosti vedela ako krmit a i napriek tomu tie psy nevyzerali akoby mali,..tak tomu ja nerozumiem,


ani ja tomu nerozumiem..vacsinou to je naopak. Aj z vlastnej skusenosti. Ked presla z barfu na granule tak to bolo hrozne- plzla, skareda srst, nechty sa zacali stiepit, zapaly ucha-konkretne prave= problem v strave :ua: Ako je mozne, ze jej psy ked boli tak kvalitne krmene boli na tom horsie ako granulo-zruti? Mna napadlo, ze mozno tie psy neboli az take spickove-ci? To jedine ma napadlo, alebo ich nevedela psychicky / fyzicky dostatocne zabavit..? Nezanedbavala ich? neviem, len typujem, ale rada by som vedela
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod BarboraA » Str 07.03.2012 15:29

No ani ja prave :ua: :nwm: Ja teda prechadzam na BARF ... zatial to Alexovi ocividne celkom prospieva a nasla som dost vela argumentov ZA. Ale mam pocit ze vetovia (aspon co ja poznam) sa dost boja toho, ze ludia nie su schopni pocitat a ze mozu vela pokazit, kdezto granule uz maju vsetko napocitane a nabrat spravne mnozstvo odmerkou zvladne aj pako.... Hold kazdy si asi musi zvazit pre a proti a rozhodnut sa.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Margita » Str 07.03.2012 15:33

precitajte si ten clanok ,este by mohol byt v stankoch,aby ste si spravili svoju predstavu.chova psy dlhe roky aj v dobe kedy granule neboli tak museli krmit inak,mala takuto skusenost,ze to skratka neslo...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod miusiatko » Str 07.03.2012 15:33

pre mna je toto hlupost
je to tak velmi komplikovane..ze pes potrebuje dostat do misky kazdy den v tu istu hodinu to iste jedlo

niekde holt robila nieco zle, to sa stava
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 16:01

Margita píše:precitajte si ten clanok ,este by mohol byt v stankoch,aby ste si spravili svoju predstavu.chova psy dlhe roky aj v dobe kedy granule neboli tak museli krmit inak,mala takuto skusenost,ze to skratka neslo...


nemas link? casak nezozeniem ..zaujima ma to, nevedela som ze barfom sa da nieco pokazit.
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Mýty o kŕmení surovým mäsom

Poslaťod Niqi & Kora » Str 07.03.2012 16:06

Offtopic: miusiatko - ja si myslim, ze pes je spokojnejsi ked papa 2x denne a pestru stravu - barf. kvalitne granule+varene ako doplnok :smile:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava