Pes je mäsožravec alebo všežravec?

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Štv 12.11.2009 11:48

ach jaj, Renique, s tebou ja naozaj tazko, clovek ti predlozi argumemty, ale ty si len tvrdosijne hudies svoje: nie a nie a nie, bude to tak ako ja vravim a hotovo...
zail toto su veci, ktore su uplne nezavisle od toho, co si ty myslis, takze dupat nozkou ti naozaj nepomoze - ale mozno by stacilo, keby si aj ty v niesla do tejto diskusie nejake presne udaje a fakty a nielen to, ze je to tak lebo ja Renique to tak tvrdim...mozno by sme sa nieco naucili a posunuli v debate dalej :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod dana033 » Štv 12.11.2009 15:35

Tobin píše: Aj vegetarian clovek, aj vegetarian pes iba preziva, no neprospruje


Ako si na to prišiel že vegetarian človek neprosperuje len prežíva? A ako môžeš porovnávať človeka (viac bylinožravca) a psa (viac mäsožravca)
Naposledy upravil dana033 dňa Štv 12.11.2009 23:14, celkovo upravené 1
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod MisheliQ » Štv 12.11.2009 16:20

Renique píše:pes sa už dávno nepovažuje za mäsožravca, ak si myslíte niečo iné, vasa vec.

no ale biologia nepusti, pes má zuby aj črevo mäsožravca s tým sa nedá nič robiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Rauke » Štv 12.11.2009 21:50

pre Amaguk opakujem:
Amaguk si samozrejme všetko prekrúti tak ako jej to najviac pasuje, takže nemám k tomu čo viac povedať...

a ešte niečo všeko čo som chcela som napísala, nepotrebujem nikomu nič dokazovať, ani tebe. je mi naozaj úprimne jedno, čo si o tom myslíš
nie a nie a nie, bude to tak ako ja vravim a hotovo...
to mi niekoho pripomína, musím porozmýšľať, žeby teba? :no:


Ako si na to prišiel že vegetarian človek neprosperuje len prežíva? A ako môžeš porovnávať človeka (viac bylinožravca) a psa (viac mäsožravca)

to je adresované mne?? kde som tvrdila, že človej vegetarian neprosperuje??? :otaznik: kde som porovnávala psa a človeka?? :otaznik:

no ale biologia nepusti, pes má zuby aj črevo mäsožravca s tým sa nedá nič robiť

úplne rovnako ako medveď, ktorý v podstate mäso ani nežerie.
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Štv 12.11.2009 21:57

Renique, mna asi tazko, nevarim z vody a z luftu a netvrdim, ze tak to je a musi byt, lebo to tvrdim ja ...alebo lebo medved :no:
ale teba asi nepresvedcia ani konkretne fakty a argumenty, takze to je uplne jedno...a sudny clovek si vlastny nazor urobi aj sam :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Rauke » Štv 12.11.2009 22:00

a sudny clovek si vlastny nazor urobi aj sam

presne tak :yes:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Štv 12.11.2009 22:03

no vidis, aspon na niecom sa zhodneme :no: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod MisheliQ » Pia 13.11.2009 14:38

úplne rovnako ako medveď, ktorý v podstate mäso ani nežerie.

U psa však mäso (myslím tým mäso aj kosti) hrá "hlavnú úlohu"

Medveď hnedý (Ursus arctos)- Živí sa lesnými plodmi, hmyzom, larvami mravcov, hľuzami rastlín a zdochlinami, výnimočne sa môže stať mäsožravým. Mäso , ktoré nestačí konzumovať, si zakrýva raždím.

Medveď biely (Thalarctos maritimus)- Živí sa prevažne tuleňmi a rybami.

http://www.zone.sk/animals/medvedovite.html
Medveď baribal (Ursus americanus)- Živi sa predovšetkým rôznymi lesnými plodmi a drobnými stavovcami.

http://www.bioweb.genezis.eu/?cat=5&fil ... =4#ursidae
Medveď okuliarnatý (alebo inak medveď andský) (Tremarctos ornatus)- Je vegetarián, takže požiera listy, trávu, korienky a plody ovocia....Jedalníček si občas spestrí pojedaním hmyzu či zdochlín.

Panda veľká (Ailuropoda melanoleuca)- Aj keď sa radí medzi mäsožravce, je jej potrava prevažne rastlinná. Po odbornej stránke je všežravec, lebo je známe, že sa príležitostne živí vajcami a spolu s bambusom konzumuje aj nejaký hmyz.

http://sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B ... ovit%C3%A9
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Pia 13.11.2009 14:43

ako s krmenim barfom suvisi cim sa zivi medved?
bavime sa predsa o psoch, medved je uplne iny zivocisny druh :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 13.11.2009 16:31

Offtopic: asi lebo medveď... :ha:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Mackie » Sob 14.11.2009 9:59

ja som sudny clovek, si myslim teda, a skor si vytvorim nazor, ak mi niekto predlozi clanky odbornikov, a budem s nimi suhlasit alebo nesuhlasit, ako sa vobec budem zaoberat tym, co mi niekto povie, a doplni to tym, ze dokazovat nic nemusi
potom ale nemoze predpokladat, ze jeho nazory aj niekto bude brat vazne :nwm:

takze ja to chapem tak, ze pes sice zje/prezije na strave "vsezravskej", ale biologicky je masozravec, a tym padom mam pocit, ze sa bavite o dvoch roznych veciach :no:

otazka na Renique: ale seriozne, na veterine sa uci, ze pes ma traviaci trakt vsezravca? ide mi presne o tuto formulaciu.. nie cim sa zivi a na com dokaze v pohode prezit, ale co sa funkcnosti tyka.. lebo aj knihy zo ZS a SS udavaju traviaci trakt psa ako masozravca, tak ma zaujima, z akych knih sa uci na veterine prave tento udaj.. diki
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Rauke » Sob 14.11.2009 10:44

Mackie, nikto ťa nenúti, aby si moje názory brala vážne, ale keď sa už pýtaš, tak ti uvediem aspoň jeden zdroj, fakt sa mi nechce odpisovať celú stranu, tak aspoň toto:

"Psi sú na rozdiel od mačiek všežravci a sú anatomicky a fyziologicky pripravené príjimať pomerne širokú škálu krmív,"
"Mačky sú typické mäsožravce, na rozdiel od psov sa vyznačujú vysokou spotrebou kvalitných bielkovín,..."
zdroj: Choroby psov a mačiek, Kozák, Letková, Mojžišová,


nebudem tu do podrobna citovať ďalšie veci, pretože ten kto chce si to vyhľadá sám.

Existuje veľa zdrojov, ktoré tvrdošijne dookola opakujú, že pes je mäsožravec, má tráviaci trakt mäsožravca atd atd, /rovnako ako existuje veľa zdrojov, ktoré tvrdia opak/, bohužiaľ je ale dávno známe, že existujú rozdielnosti v TS psa a iných mäsožravcov, napr mačka... naozaj stačí len hľadať v knihách. ja na to ale nemám čas, aby som tu kopírovala a prepisovala informácie z knižiek - práve preto som písala, že nebudem nikoho presviedčať
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Tobin » Sob 14.11.2009 17:01

Renique píše:ja na to ale nemám čas, aby som tu kopírovala a prepisovala informácie z knižiek

Ved to je to, "nemas cas" - nie, proste neexistuju. Ini cas maju. :ach: BTW, stacia linky, prepisovat nic netreba...
Citujes jediny zdroj (Choroby psov a maciek :heh: ) a tvrdis, ze ich je vela. Sak daj sem linky, pouc nas... Ahaaaaa, ale ty nas tusim radsej nechas v nevedomosti a nezaujima ta, co si kto o tvojom laickom nazore mysli. No tak ho radsej nezverejnuj, ak nemas chut a cas (a podklady) na polemiku.
A presne o tomto je cela debata:
Mackie píše:ide mi presne o tuto formulaciu.. nie cim sa zivi a na com dokaze v pohode prezit, ale co sa funkcnosti tyka

Za 100,000 rokov domestifikacie sa nemal cas TS vlka nejak podstatne zmenit; snad v tom, ze pes si zvykol aj na pomyje... ale to neznamena, ze zaludok, creva, stavy v nich a potreby psieho organizmu mutovali na TS vsezravca.
Renique, povedz: Ako sa lisi TS (anatomicky a funkcne) vlka a psa? Ako sa lisi od macky si spomenula, tak teraz skus porovnat vlka a psa. Mozes skusit aj lisku a psa...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Amaguk » Ned 15.11.2009 17:07

ale dávno známe, že existujú rozdielnosti v TS psa a iných mäsožravcov, napr mačka

renique, ale opat hovoris o uplne inom zivosisnom druhu
ja som sa zatial nestretla so serioznym odbornym zdrojom, ktory by prehlasoval, ze pes je anatomicky stavany ako vsezravec, a ze by boli u psa v tomto smere zaznamenane evolucne fyziologicke zmeny
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Kŕmenie BARFom

Poslaťod Rauke » Pon 16.11.2009 8:48

mačka je úplne iný živ.druh, ale je to mäsožravec, tak prečo neporovnať :nwm:

a ja som nikde netvrdila a ani netvrdim, že pes je anat.stavaný ako všežravec, tvrdila som som len to, že pes je pokladaný za všežravca zložkou jeho stravy, a tým čo vo svojej strave potrebuje... popričom je úplne jedno, či toho všežravca z neho urobili ľudia, al. duch svätý alebo čo...

no a popri tej zmene kŕmenia nastali isté fyziol. zmeny TS psa v porovnaní s vlkom. hoc pes má stále TS mäsožravca, len s istými zmenami... nemôžem vám však oponovať, lebo tú knižku nemám pri sebe, snáď to čím skôr najdem a dám sem
Naposledy upravil Rauke dňa Pon 16.11.2009 16:34, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava