Vápnik, fosfor a vitamín D

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Noelle » Sob 28.01.2012 23:56

ja som tu niekde na fóre čítala, že 1800 mg je na 1 kg krmiva pre dospelého psa denne, nie na kg váhy psa (resp. libru ako píšeš)
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod michalaw » Uto 31.01.2012 1:07

No. Ja som čítala na zahraničnom webe,že na 1libru. A že pre šteniatka od 7 mes. do 1 roku 900mg. Aj my to prišlo divné,lebo je to hodne tych škrupín,ale no neviem..
michalaw
Snoopy
 
Príspevky: 128
Bydlisko: NR

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod miusiatko » Uto 31.01.2012 1:27

je to na jednu libru krmiva, nie psa
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod BarboraA » Pon 05.03.2012 12:46

Jaj dufam ze mi tu niekto nezakruti krkom ze som si neprecitala cele vlakno komplet, ale citala som asi do polovice, plus minule cele vlakno tvaroh a milion dalsich diskusii ... Tu som spociatku vlakna citala, ze tvaroh je dobry zdroj Ca (amaguk) a v tvarohovom vlakne sa tvrdi, ze nie je, ze prave naopak (Tobin). Tak co vcul :nwm:
Dajme tomu ze nie je?
Alex sa postupne preplazuje do Barfovania, tak opatrne. Moja otazka je, ci trebars jedno kuracie kridlo (jedno kvoli tucnosti) a plus trebars 3 kuracie krky na tyzden, plus tvaroh, petrzlen a pod. zabezpecia v jeho veku (pri vahe 8kg) dostatok vapnika, alebo musim pridat? Kridla a krky su jedine masove kosti, ktore sa mu nebojim dat, kedze vacsia kost ho skoro poslala na onen svet.
Nechcem kupovat umele vapnikove doplnky a mlyncek na kavu nemam a doma som nemala vajco uz asi rok a pol. Ak kupim nieco ako 6 vajec, bojim sa mu davat vajcia samotne, lebo je velmi tucny a vyhadzovat ich nechcem, tak neviem ci budeme mat niekedy v zivote skrupiny .... :ach: Dokelu.... Co teda este prirodzene doplna vapnik u psa? Please....

PS: Idem kupit kravske vemeno a drzky, je v niecom z toho vapnik?
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod sasaalex » Pon 19.03.2012 21:14

sice ludske tabulky, zlozky nie su rovanko vyuzitelne a potraviny vhodne aj pre psikov, ale obraz o potravinach je to slušny:
http://www.nefrologie.eu/cgi-bin/main/read.cgi?page=vyzivove_tabulky
sasaalex
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Bad » Uto 20.03.2012 7:22

Zajímavé čtení, jestli to dobře chápu, tak tvaroh je oparvdu "žrout vápníku" a není zrovna vhodný.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod lucik » Str 08.08.2012 23:09

boli sme dať skontrolovať krvičku havinám a výsledky potešujúce:
Candy
Ca 2,4
P 1,5

Arietka
Ca 2,6
P 1,4

Offtopic: je niekde tabuľka ideálnych hodnôt jednotlivých parametrov meraných v krvnom obraze? kedysi sme mali taký rozbor, že bola hodnota nameraná / hodnota ideálna, resp. maximum alebo rozpätie, teraz máme len hodnoty namerané
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod hruska » Str 08.08.2012 23:12

take cosi? http://www.2ndchance.info/normaldogandc ... values.htm
Ak nie, zajtra skusim najst nas listok, tam sme mali aj optima vypisane.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod lucik » Str 08.08.2012 23:25

och, strašne zle sa mi to v tom hľadá, niektoré sú uvedené v iných jednotkách a aj keď niektoré si viem prepočítať, niektoré nie a niektoré neviem ani preložiť :smile:
sa mi zdá, že to tu niekto niekam písal, len som to nenašla :angel:
ale ďakujem :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod hruska » Uto 14.08.2012 16:51

z nasho listka, snad hladas toto
WBC 6.0 - 17
Lymph# 0.8 - 5.1
Mid# 0.0 - 3.4
Gran# 4 - 10.6
Lymph% 12 - 30
Mid% 3 - 15
RBC 5.5 - 8.5
HGB 11 - 19
HCT 39 - 56
MCV 62 - 72
MCH 20 - 25
MCHC 30 - 38
RDW 11 - 15.5
PLT 117 - 460

mam tam aj hodnoty urey, kreatininu, ALP, ALT, AST, CB, ale bez rozmedzia.
Ak by niekto vedel, ci
ALP 2,1
ALT 1.3
AST 0,6
CB 64.5
su dobre vysledky, budem vdacna. Na nete to neviem najst.

edit: ked si to porovnavam so zahr. strankami, su tam nejake rozdiely, tak neviem, co je "spravne". Pravdupovediac, viac mi "sedia" tie zahranicne hodnoty :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod jokejana » Štv 16.08.2012 14:32

hruska píše:z nasho listka, snad hladas toto
WBC 6.0 - 17
Lymph# 0.8 - 5.1
Mid# 0.0 - 3.4
Gran# 4 - 10.6
Lymph% 12 - 30
Mid% 3 - 15
RBC 5.5 - 8.5
HGB 11 - 19
HCT 39 - 56
MCV 62 - 72
MCH 20 - 25
MCHC 30 - 38
RDW 11 - 15.5
PLT 117 - 460

mam tam aj hodnoty urey, kreatininu, ALP, ALT, AST, CB, ale bez rozmedzia.
Ak by niekto vedel, ci
ALP 2,1
ALT 1.3
AST 0,6
CB 64.5
su dobre vysledky, budem vdacna. Na nete to neviem najst.

edit: ked si to porovnavam so zahr. strankami, su tam nejake rozdiely, tak neviem, co je "spravne". Pravdupovediac, viac mi "sedia" tie zahranicne hodnoty :ua:

Hruska, neviem ci pomoze, ale tu su referencne hodnoty biochemickeho vysetrenia: http://laborator.nemsne.cz/odbornici/veterinari/referencni-hodnoty-biochemickeho-vysetreni.pdf
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod hruska » Štv 16.08.2012 20:39

jokejana, velmi pekne dakujem :poklona:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Dominika.V » Str 13.03.2013 0:22

Ahojte,

Kedže som tento mesiac robila BARF do balikov na 40 dni (mam úplne plnú mrazničku), mám presne napísané množstvá čoho som koľko dala. Tak ma napadlo, že by som si aspoň orientačne vypočítala hodnoty vápnika a fosforu v jednej dávke. Ale neviem si rady s kosťami. Nikde som nenašla (ani na fóre ani na nete), aký pomer P a Ca je v kostiach (bravčové, kuracie). Ak ste náhodou niekto na takýto údaj už narazili, veľmi by mi pomohol.

Ďakujem
Dominika.V
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod katkariinka » Str 13.03.2013 9:37

Domca,
kasli na to, uplne zbytocna namaha. :no:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vápnik, fosfor a vitamín D

Poslaťod Dominika.V » Str 13.03.2013 20:39

Hej?

Ja som si vravela, že by to mohlo byť zaujimave. Tak ale asi by bolo to množstvo veľmi orientačné. Napríklad sa tu všade dočítam, že zelenina má viac fosforu ako vápnika. No vždy sa dá vybrať aj zelenina, v ktorej je to aspoň 1:1. Preto väčšinou zo zeleniny používam hlavne tie, čo majú v prevahe vápnik - petržlen, pór, mrkva, šalát, špenát, hlávkový šalát, jabĺčka, maliny.

No každopádne, ak by náhodou niekto na takú informáciu narazil (stačila by mi aj veľmi orientačná), tak by som si to možno skúsila vypočítať. Ide mi hlavne o to, že mám paranoju z toho, či havovi dávam dosť vápnika. Ale tak to sa asi dozviem len z rozboru krvi.
Dominika.V
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava