Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Pes nechce jesť BARF

Štv 21.02.2013 0:04

U nás jeden labrador šrotuje všetko bez rozdielu. Druhý však tiež vymýšľal pri kačacine, husacine, čo nie je až taký problém zmeniť mäso. Ostatné mäsko ide u nás bez problémov. S vnútornosťami mávame občas problém. Keď dám veľké kusy hovädzej pečenie a pod., nevedia to poriadne požuť a vypľúvajú to. Mám teraz v mrazničke celé hovädzie srdcia, tak uvidím ako budú chutiť. Osvedčilo sa mi pokrájať na menšie kusy a mixnúť s mäsom. S "mäsom" z konzervy mi pomiešané zbaštia všetko. Ak je možnosť namiesto konzervy dám mleté mäso. Teraz mi došlo mäso od baff-u tak som namiesto konzervy použil mletú tresku a oblizovali sa ešte pol hodinku :smile:

Zeleninku tiež vymýšľal na začiatku. Ja dám cez víkend do kuchynského robota ovocie a zeleninu 5-8 druhov, namixujem 3-4 kg a len vyberám z chladničky, keďže v týždni na to nie je moc čas. Na chuť tomuto mixu sme došli pomocou olivového oleja. Ak sa občas stane, že mnou vytvorená zmes aj tak nešmakuje rozmiešam v dávke trochu masti. Tá z toho spraví mňamku :lol:

Re: Pes nechce jesť BARF

Sob 31.01.2015 14:43

Um tak u nas prave neobstala pecienka hovadzia... :oo: A to obaja ohrnuli nosom, som si oci vyocila.
Mila dama minule nezozrala kralika, proste jej to smrdelo, a tak mal Dude dvojitu veceru,zaujimavu veceru ako ho pustila do svojej misky :D
Ale dnesna pecienka ma zabila...stale to nedokazem pochopit. Bravcova ide na dracku aspon co sa pamlskov tyka. Teraz len porozmyslat co s touto... ak z nej spravim pamlsky a dam si tu namahu a oni to nebudu chciet,mna asi porazi :pac:
A beriem to vazne, pretoze ako vegetarianovi mi to pride neslusne nezjest :D

Re: Pes nechce jesť BARF

Sob 31.01.2015 14:52

Salvika píše:Um tak u nas prave neobstala pecienka hovadzia...


co jsem zatim videla/cetla -vetsina psu tohle udela.
upec z toho pamlsky a zmizi to:-)

Re: Pes nechce jesť BARF

Sob 31.01.2015 15:10

OK, ide sa piect a vetrat zaroven :D

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 01.02.2015 7:11

Salvika, mne fena tiež nežerie pečienku, a to žiadnu,jedno či kuraciu,bravčovú alebo hovädziu. Preto ju maskujem tak,že ju nakrajam na drobné kusky, vmiešam medzi zeleninu a polejem lososovým olejom.Je to holt odpadový orgán, preto krmím len 1x do týždňa.

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 01.02.2015 9:02

Salvika, možná stačí ji nakrájet na kousky a v nečem "schovat". A nebo jen hodit na chvilinku do vřící vody = zatáhne se. Když kupuješ v obchodě hov. pečínku, tak si vybírej tu světlejší - je z mladého dobytka.
U nás doma nejde vepř. pečínka, vúbec. Ale to neřeším, milují hov. a kuřecí (tedy každý drobec má tu nějakou oblíbenější). Hovězí krájím do ostatního, kuřecí dávám celou. U nás je to vždy s kombinací s něčím jiným. Hovězí dávám častěji - proč jsem už psala v témě BARF.
A sušená hov. pečínka u nás patří mezi top pamlsky. Vepř. pamlsky ani doma nemám. Bonča má ráda vše, kromě ryby, Brunčo nad vším kroutí nos, ale top je u něj hov. pečínka a kuřecí křídla, ryby taky nemusí a Arpi miluje vše sušené, včetně ryb. Takže máme několik plechovic, jejichž obsah jim střídám.

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 01.02.2015 10:26

Dik za rady :) No obvarit som skusala aj minule spominaneho kralika a nepomohlo, tak som ju radsej upiekla na pamlsky. Tolko som sa s nou natrapila aspon nevyjde na zmar. Petrzlen cesnak vajco spalda urobili svoje .
Pecienku teda na buduce vyksusame z obchodu. :smile:

Re: Pes nechce jesť BARF

Štv 17.12.2015 14:22

Mne pes tiez nechce jest iba ciste maso a obcas jablko a orechy :pac: :nwm: radsej bude nejest aj dni......

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 10.01.2016 19:46

Ahojte, chcela by som sa poradit. Barfujeme cca od 3 mesiacov, mame teraz 9 mesacnu minibullu. Vsetko bolo bez problemov, psica stale hladna, natesena utekala k miske, vsetko vylizala a tento tyzden zmena. Pridek miske, pozrie, ovonia, odide, vrati sa, ochutna, odide. Ked sa pusti do jedla, polovicu necha v miske. Kupili sme jej nove masko, prvykrat mala srncie orezy, uplny nezaujem, lososa zjedla horkotazko, zeleninu nechce, jogurt/cottage uz tiez nechce. Toto vsetko predtym bez problemov zjedla. Inak je uplne cula, hrava

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 10.01.2016 19:47

mozno sa zacne harat?

Re: Pes nechce jesť BARF

Ned 10.01.2016 20:21

Myslim, ze sa este neharala, akosi sme to aspon nepostrehli. Obcas rano zvracia stavu/penu, citala som, ze to moze byt od hladu. Tak som jej davsla 2x denne + napr. Olovrant ako mliecne, ale nechce

Re: Pes nechce jesť BARF

Pia 15.01.2016 14:41

a nezmenili ste dodavateľa mäsa, môže to byť aj v tom, inak mne pomohol pangamín -dávam sušené pivov. kvasnice v prášku a psy vždy vylížu misku.

Re: Pes nechce jesť BARF

Str 05.12.2018 15:20

náš surové maso nejak nebere ale ked ho primiešame ku krmivám _reklama_ tak to zje a to dávam len polovičku plechovky

Re: Pes nechce jesť BARF

Štv 06.12.2018 9:48

barf a plechovka mi nejak nekdu do kopy

Re: Pes nechce jesť BARF

Štv 06.12.2018 10:40

Možno Falco plechovica. Aj keď barf to úplne nie je, sú to zavárané celé zvery
Odoslať odpoveď