Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Sunny » Štv 01.03.2012 13:04

Chcelo by to trošku viac mäsa, resp. mäsových kostí :no: Dostatok vápnika riešiš ako? Lebo v tomto jedálničku ho teda moc nie je.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod kharak » Štv 01.03.2012 14:25

Samozrejme toto nedostava kazdy den. Zvyknem to striedat ze raz dostane takuto zmes, na druhy den dostane cely kacaci trup, alebo prasaciu labku, resp minule som kupil polovicu hlavy - z toho vyseknem akurat celust aby bola bez zubov ( tu ma dostatok masa, kosti, chrupaviek atd )

Po zabijacke sa nam napriklad zvysilo vela kozi, tak tie mam odlozene a z toho mu uvarim polievku ( kapusta, mrkva, cvikla ) a ku tomu dostane jednu hovedziu kost na obhryzanie :)

Sice ta polievka uz nieje surova strava, ale obsahuje dostatok vitaminov, a co je hlavne Solo sa ide za tym potrhat :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Sunny » Štv 01.03.2012 14:30

Tak som vôbec nič nepovedala :lol: :jop:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod kharak » Štv 01.03.2012 15:13

Offtopic: Ale ked tak rozmyslam - pri psoch v interieri to s kapustou netreba prehanat :) :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Monii » Pia 18.05.2012 21:38

Tak, mám doma štrajkujúceho psa. Po tom, čo nechcela z mäsiarstva surovú pečeň, obličky, ani iné vnútornosti, nechce ich ani obvarené. A po novom mi nechce jesť ani surové či obvarené srdcia. Zato konzervy z Falca jedáva v pohode. Aj mleté svalovinové salámy. :nwm:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod moth » Pia 18.05.2012 22:00

Hm, ked nechce tak jej daj pauzu od tychto fajnovosti, ale pokial chces, aby ich jedla, u nas funguje taky grif, ak nejde nieco ani surove ani obvarene, roztopim na panvici maslo, alebo mast (bravcova alebo kacacia) par kociek cibule alebo par platkov cesnaku, potom na to sup na minutku nakrajane "ble" vnutornosti, chvilku opeciem, hodim do misy posypem majorankou a uz to ide o zivot, ale nemusi to fungovat u teba, u nas zatial vzdy :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod miusiatko » Pia 18.05.2012 22:15

ak sa u nas nieco nechce jest, tak smola, dostane to aj na dalsie krmenie (a nic ine, ani pamlsky). Najdlhsie vydrzala 2 dni, na treti tu "hnusnu" kacicu uz zjedla...
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Lucy » Sob 30.06.2012 21:03

Tak sme nedavno zacali BARFovat aj my, samozrejme koton musi byt nieco viac a zeleninu uspesne bojkotuje :ach:
takze tiez hrame divadielko, ale teda predstava tohto ritualu do buducna ma az tak nenadchyna :lol: rozmyslam,ze skusim trochu zaliat rozmixovanu zeleninu nejakym vyvarom,nech ju nemusim stopat jak hus
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod iiivetka » Pon 26.11.2012 18:32

ja som kúpila na skúšku vemeno...ale vôbec to nechce žrať, dala som jej to do slepačieho vývaru a nič....až mi jej bolo lúto....evidetne jej to nechutí....čo s tým mám robiť? Nechce to niekto? Mám 2kg....
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 17.01.2013 19:47

no ako čítam,tak moji nie sú jediní,čo valili oči na obličky :D nuž vyskúšali sme... máme objednané aj vemeno,tak to im dúfam bude aspoň trochu chutiť :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Nechceme papať zeleninku a ovocie

Poslaťod Ňuňaaňuňo » Pon 04.02.2013 20:23

Vie mi niekto poradiť čo a ako mám krpcovi robiť v rámci zeleniny/ovocia??

Skúšala som zeleninu mixovať spolu s hovädzím mäsom, hovädzím srdiečkom, skúšala som zalievať vývarom...
no on mi to proste nebude jesť. Už mám podobných ´výtvorov´ plný mraziak.

O ovocí už ani nehovorím!!! z ovocia nezje absolútne nič, ani jabĺčko. :nwm:

jediné čo spapá je varená mrkvička aj to v mizivom množstve, tj. 1 ´priemerná´ mrkva (uvarená podotýkam) ku 1kg mäska.. nedajbože by mal zjesť čisto zeleninovú večeru, to nechá tak, a celý večer žobre.

Havo je taký divný, že na jeseň chodil KRADNÚŤ vlašské orechy ak nejaké popadali zo stromu, a lámal škrupinu zubami a oriešky povyžieral, čo by vooobec nemal, ale tak ustrážiť sa to vždy nedalo.. zbierali sme každý deň 3x kvôli nemu... preto nerozumiem prečo mi ovocie a zeleninu nepoje... to je sladké.. piškótku si pýtať chodí... Nechcem aby jedol len mäso a nič iné, ani nízkotučný tvaroh ani biely jogurt nezje viac ako za 2 lyžičky.

Už som trošku zúfalááááá...
“The only creatures that are evolved enough to convey pure love are dogs and infants.” Johnny Depp
Ňuňaaňuňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Nechceme papať zeleninku a ovocie

Poslaťod katkariinka » Pon 04.02.2013 20:36

skuste zelene drzky, celkom dobre nahradia zeleninovu zlozku.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nechceme papať zeleninku a ovocie

Poslaťod Lucy » Pon 04.02.2013 21:35

Ja davam susenu zeleninu a ovocie od cdVet maju rozne "prasky" a nedavno mi znama poradila este ineho vyrobcu,tak chcem taky vyskusat...

Co vsak chem povedat , v takejto forme ze je to take drobne,tak staci, ze dam k masu olej, jogurt,acidko/cokolvek tekute, tak sa ta zelenina pekne nalepi na maso a baby to zjedia ani nevedia ako..
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Noelle » Str 06.02.2013 15:54

Lucy, prezraď iného výrobcu sušenej zeleninky. Mne došiel pred nedávnom mail z Baron.cz, že majú niečo nové sušené, ale ešte som to neskúšala, máme teraz cdvet, ale dávam to iba keď sa mi nechce ráno strúhať zeleninka.

Inak cdvet má aj akože náhradu za zelené držky - Darm flora - nejaká tekutina z fermentovaných bylín, ale zdá sa mi že naša Nelly má z toho prdky (tak isto ako zo sušených zaušiek).

Ňuňaaňuňo: jediné mi napadá, že skúsiť primixovávať naozaj od zanedbateľných mini množstiev a postupne pridávať, ale to bude zdĺhavé.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Ňuňaaňuňo » Sob 09.02.2013 13:57

zelené držky občas má, švagrinka ma mäsiareň, takže ako kedy, keď sú.
ináč tie prášky ma ani nenapadli. Hneď idem nejaké nakúpiť!!! :jupi:
Skúsim a uvidím...dúfam...
Ďakujem za všetky tipy, jednoznačne chcem, aby časom jedol dostatok zeleniny, takže s tým postupným pridávaním plne súhlasím, to budem robiť určite, no a medzičasom by ten prášok mohol pomôcť (ak nemá nejak extra silnú divnú arómu :nwm: ) . Ináč včera večer som mu skúšala dať granulky len tak zo srandy, no a ani sa ich nedotkol :oo: :lol: Takže mu BARF asi viac ´berie´ čo som rada.
Začala som hlavne kvôli kožným problémom, a zdá sa, že aj to sa nám dáva do poriadku. :aplause:
“The only creatures that are evolved enough to convey pure love are dogs and infants.” Johnny Depp
Ňuňaaňuňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava