Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Dagy » Uto 28.06.2011 14:39

Dana D píše:Čiže keby šlo žiť zo vzduchu, tak mu to stači? :lol:

myslim, ze to by boli uplne vdacni, obaja. :lol:

TA tiez si myslim, ze asi ostaneme pri varenom. Myslim, ze uz ani nema cenu skusat polosurove. Ked varim, tak pridavam pomlete vajecne skrupiny, kvoli vapniku.
Ale co s vyzliakom, co nechce zeleninu? Nemoze byt predsa len na cistom mase. Aj ked on by velmi rad. :yes:
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Dana D » Uto 28.06.2011 14:51

Dagy píše: Ale co s vyzliakom, co nechce zeleninu? Nemoze byt predsa len na cistom mase. Aj ked on by velmi rad. :yes:


V tejto téme si nejaký návod nenašla?
viewtopic.php?f=52&t=8012&start=0
(rybí olej, sardinky apod.)

resp. čo tak pridať zo začiatku varenú zeleninu (aj keď tá má tých vitamínov výrazne pomenej ...)

alebo čo takéto čosi?
http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarn ... susene/i-0
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Dagy » Uto 28.06.2011 15:08

skusali sme uz vsetko :ua: oleje, mast, rybicky.
Ale celkom sa mi pozdava ta susena zelenina. Myslite, ze by to bola vhodna nahrada tej cerstvej?
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Dana D » Uto 28.06.2011 15:18

Asi čerstvú ťažko niečo nahradí, ale snáď lepšie ako nič ...

Ja som si na začiatku často odšťavovala ovocie aj zeleninu a psom som dala to čo ostalo po odšťavení (bolo tam aj dosť šťavy, nakoľko mám mixér s odšťavovačom, čiže výkon je slabý) ... a to keď som zamiešala v do mäsa, tak to nebol problém zjesť ... ale ako vravím, uznávam, že každý pes je iný ... len skúšam posunúť svoje skúsenosti.

Dnes mi už zožerú aj nahrubšie postrúhanú zeleninu, ktorú im voľne položím do misky trebárs len k väčšej mäsovej kosti.
Proste najprv zje kurací chrbát a potom sa pustí do zeleniny. Alebo aj naopak :smile:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod krista » Str 29.06.2011 19:41

Keďže ráno pes dostáva mäso (obvarené) a k tomu zje nanajvýš vločky alebo ryžu,objednala som ten Fit BARF Sensitive,uvidíme čo to spraví ,vďaka za tip :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Dana D » Štv 30.06.2011 6:10

Nie je za čo :smile:
Budem vďačná za názor a skúsenosti ... tiež zvažujem kúpu Micromineral a Fit barf sensitive, tak možno aj my raz vyskúšame.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod krista » Pia 08.07.2011 19:55

Dnes nám došiel Fit barf sensitive,od zajtra testujeme :smile: neviete niekto spôsob podávania? Vyzerá to ako môj sypaný čajík a tak to aj nejako vonia :lol: Dávkovanie som našla,len či to obárať,suché nasypať,namočiť... :nwm:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod lucik » Pia 08.07.2011 20:39

ja som sypala do rozprplaného mäska
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod krista » Sob 09.07.2011 16:54

tiež som to nasypala do rozprplaného mäska :smile: chvilku to oňuchával,ale bolo to len v štýle "čo za novotku" a zbaštil to...dúfam že aj na druhom konci bude fsjo košer :kak: :ha:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Zmena chute ?

Poslaťod Noelle » Pon 11.07.2011 12:43

Naša Nelly je od 7 mesiacoch na barfe (teraz má 2 roky). Doteraz zjedla všetko čo som jej dala (okrem surovej pečene a kelu). Už asi 3 mesiace pozorujem, že postupne prestáva jesť niektoré potraviny, začalo to jablkami, potom banány a iné ovocie, teraz už nechce žiadnu zeleninu, minulý týždeň mi odmietla acidko a tento víkend už aj jogurt. Skúšala som aj cestoviny a ryžu, ktoré sme dávali iba občas a odmieta. Vlastne žere už iba mäso a tvrdý syr, lenže sa bojím o nedostatok vitamínov a minerálov a predsa len mäso nie je taká pestrá a vyvážená strava. Stretli ste sa s tým niekto ? Neviem, či nemám na chvíľu skúsiť granule (ako som to tu preštudovala, tak asi orijen). Neviem, čo je s ňou, lebo ona je normálne taká kyselina na jedlo. Inak sa správa normálka, bláznivo ako vždy, nezdá sa mi, že by to bolo zdravotne.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zmena chute ?

Poslaťod Haleth » Pon 11.07.2011 12:48

hmmm... neviem, moja zatiaľ iba raz odmietla ovsenú kašu s malinami, banánom a marhuľami na raňajky (inak ju žerie ostošesť). u nás jednoduché riešenie - nezožrala, nič iné nedostala - a na večeru jej už chutila
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Noelle » Pon 11.07.2011 13:00

To som už skúšala, ráno nezjedla, tak som jej to predhodila večer, ale len príde k miske ani si nečuchne a ide preč. Prinajhoršom si trochu nasilu vezme, keď jej to dám z ruky, ale to iba akože ochutná. Včera som je robila takú mňamku, po ktorej sa išla zadrhnúť (tvaroh, rozmixované ovocie a med), mňam, ako dobre to vyzeralo :aaa: a nič, ani si nečuchla. Už som jej dávala jedlo aj na tanier a nie do misky, lebo som si všimla, že vodu mi pije iba zo sklenenej misy a nie z nerezovej, tak že či nemá niečo proti miske, ale či na tanieri, či v miske, proste fuj. Proste len to mäso a syr.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Zmena chute ?

Poslaťod Amaguk » Pon 11.07.2011 13:05

Noelle píše:Naša Nelly je od 7 mesiacoch na barfe (teraz má 2 roky). Doteraz zjedla všetko čo som jej dala (okrem surovej pečene a kelu). Už asi 3 mesiace pozorujem, že postupne prestáva jesť niektoré potraviny, začalo to jablkami, potom banány a iné ovocie, teraz už nechce žiadnu zeleninu, minulý týždeň mi odmietla acidko a tento víkend už aj jogurt. Skúšala som aj cestoviny a ryžu, ktoré sme dávali iba občas a odmieta. Vlastne žere už iba mäso a tvrdý syr, lenže sa bojím o nedostatok vitamínov a minerálov a predsa len mäso nie je taká pestrá a vyvážená strava. Stretli ste sa s tým niekto ? Neviem, či nemám na chvíľu skúsiť granule (ako som to tu preštudovala, tak asi orijen). Neviem, čo je s ňou, lebo ona je normálne taká kyselina na jedlo. Inak sa správa normálka, bláznivo ako vždy, nezdá sa mi, že by to bolo zdravotne.

va kej podobe jej to ovocie a zeleninu davas? Moj samostatne tiez vacsinou ziadne ovocie ani zeleninu nechce, ale postruhane/mixovane a zamiesana do zradla (pripadne napr. s vajickom, tvraohom a pod) to zje
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Noelle » Pon 11.07.2011 13:10

Zelenina rozmixovaná + kde je vítamín A tak aj oleja trochu, to s mäsom zmiešané a ovocie (väčšinou rozmixované) s jogurtom alebo tvarohom zmiešané.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Pes nechce jesť BARF

Poslaťod Amaguk » Pon 11.07.2011 13:13

a toto nechce? :nwm:
Ja mam nezravca, ale v takejto podobe si to da
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava