Pes nechce jesť BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod maydanoz » Pon 22.06.2009 0:23

Ja mam jeden super trik, ale to funguje asi len pri mojej civave:
Ona je strasne ziarliva, ked vidi, ze nieco dam inemu psovi, ide sa zblaznit. Tak som ju naucila taky povel: "Dam inemu psovi!" Ked ma v miske nieco, co nelubi, staci zobrat misku, ist "akoze" s tym vonku a povedat- "Dam inemu psovi"- hned zacne blaznit, vyskakovat, stekat...vrhne sa na misku a zere!!! :lol: :jop:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Diandra » Uto 23.06.2009 18:24

:haha: Wau to je supeer vymyslené :jop: . Ja akože dám kocúrovi. A keď vidí že sa kocúr približuje k miske, hneď začne žrať.
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod maydanoz » Uto 23.06.2009 19:47

Diandra, ono to je tym, ze ja psovi stale nieco hovorim. Vlastne to bola nahoda, ze sa takto "naucila" zopar veci. Napriklad vzdy, ked niekde idem, povim muzovi caaaaaaaaaaaaaaaau! No a to hned pes vie, ze idem prec!! Nedavno som zistila, ked sme boli na prechadzke a akosi zaostavala pozadu, ze ked poviem caaaaaaaaaaaau tak hned leti za mnou, lebo vie, ze idem prec!! :hi: :jop:...tak to mozem "zneuzit"! :lol: :lol:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Lena » Sob 27.06.2009 10:15

toto platí u nás ale len pri chrbtoch.keď mu to dávam a nechce si to vziať tak to proste šlahnem na zem, nemám chuť držať krvavé kosti v ruke kým si on zmyslí vziať to (do misky sa to nejak nemestí)....väčšinou na to pozerá jak CENSORED ale keď mu poviem, kurňa vezmi si to lebo ti to schovám tak uteká s tým čo najdalej odomňa a za chvílu už praští a oblizuje podlahu :lol:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Diandra » Sob 11.07.2009 10:26

Ja teraz už niekdy zvyknem misku vymastiť niečím voňavým napr. kúskom salámy. To ak chcem aby začala žrať z misky hneď lebo ona pri tom leží a stráži si to a nechcem aby sa s tou čerstvou zeleninkou niečo urobilo. Keď zacíti vôňu začne žrať. Aby zeleninu zjedla musím pridať mleté bez neho to nejde. A to aj tak trochu zeleniny nechá. Ale stále sa to lepší.
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Tipy: Ako vybabrať s prieberčivým psom

Poslaťod Katka:) » Pia 24.07.2009 21:27

Tak moji zatiaľ spapajú všetko. Aj by nie tak pridáme mleté a je po probléme :smile:
Katka:)
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Michalovce

Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod Mirka83 » Pia 12.02.2010 11:45

Ahojte, tak minulý týždeň, po tom ako naša fenka začala už po x-tý krát odmietať granule, sme konečne nadobudli odvahu prejsť na barf. prvé dni to vyzeralo sľubne, ale teraz do nej nemôžeme dostať nič surové. dokonca keď má v miske troška ryže so surovým mäsom ,nezje ju. skúsili sme mäso krátko povariť, vtedy jej chutí a zje aj ryžu aj zeleninku. skúšali sme zatiaľ kuracie mäso, krky, kuracie krídla, hovädzie mäso. pri krídlach a krkoch chodila okolo misky, neochotne aj začala žuvať, ale po chvíli ju to prestalo baviť a porciu nechala nedojedenú. viem že je moc skoro na verdikt zanechať barf, ale chcela by som zistiť či je normálne že psom zo začiatku nechutí, alebo či je dobré ich do surovej stravy nútiť. určite viacerí poznáte aký je to zlý pocit keď psík nechá plnú misku a vy neviete čo robiť... skúšali sme aj obilno-mliečnu porciu ( ovsené vločky, jogurt, pár malín a čučoriedok ) zjedla po dlhom váhaní z ruky asi tretinu porcie. zdá sa mi to zvláštne hlavne preto, lebo väčšina z vás má skúsenosť opačnú - psi sú z kostí a surového mäsa nadšení a veľmi im chutí. ešte doplním info - naša fenka je kríženec, 10kg, vek 1 rok, cca 2 mesiace po prvom háraní ( objavil sa aj náznak falošnej gravidity, naliate posledné dva cecíky, ľutostivé chovanie, ale je to na ústupe ), jedáva ráno a vecer, porcia má 100g. pri výcviku a vonku sa jej ako odmena dávajú lososové pamlsky, alebo kúsok varenej sliepky. inak nič iné nedostáva. vopred ďakujem za vaše príspevky.
Mirka83
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod lavyrle » Pia 12.02.2010 12:00

Mirka, ja som tu našla veľa takých prípadov kde písali presne to isté. A tak vymysleli takú fintu - skús to obvariť, takých 5-10 minút. Zvrchu bude obvarené, zvnútra surové, živiny zachované...a ak sa chytí, postupne môžeš skracovať dĺžku obvarenia a uvidíš či to pôjde :yes:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod Tobin » Pia 12.02.2010 12:51

Mirka83 píše: konečne nadobudli odvahu prejsť na barf

Bravoooooooooo!!!
Mirka83 píše: prvé dni to vyzeralo sľubne, ale teraz do nej nemôžeme dostať nič surové

lavyrle píše:vymysleli takú fintu - skús to obvariť

Prosim, nie. Je tu naozaj dost takych pripadov, ale obvarat nie je celkom OK riesenie, najma ak to zo zaciatku islo dobre. To je vhodne vtedy, ak pes odmieta surove od sameho zaciatku, ale aj to IMHO treba riesit inac - vyhladovanim, uz som o tom viackrat pisal:
Psovi treba dat to, co mu chces dat ty, a nie to, co chce on - je zvyknuty na ine (a to su tie hrozne hlasky - "chuti mu a je v pohode" :ach: ). Nezje? Nevadi, necham v miske, vyhladne, dopapa. Ak nezje hoci tri dni, nevadi, neuskodi mu to. Nakoniec nastopro spapa, co mu davas a - bude chutit. Neustupovat, ubranit sa hladnym psim ockam - trva to iba chvilu a hlavne - stoji to za to.
Ono je dobre pri tomto postupe nedavat do misky nic, co moze kysnut. Teda, iba masko, aj bez zeleniny aj bez prilohy sa v pohode par dni zaobide. No a ak masko aj zosmradne, vobec nevadi, drviva vacsina psov (tusim Tesak je jedina vynimka, ktoru poznam) povazuje "skazene" maso (rozumej: podla ludi skazene) za pochutku.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod zuzka:) » Pia 12.02.2010 13:09

a čo je až také zlé na tom obvarovaní? myslím z hľadiska výživy a nie výchovy :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod Tobin » Pia 12.02.2010 15:01

:smile: Ale ved som nepovedal, ze je na tom nieco z pohladu vyzivy zle. Ide len o napravu/zmenu zvyku. No a naco si prirabat pracu, ked je to tak jednoduche? Ale ak niekto chce obvarat, nech obvara
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod zuzka:) » Pia 12.02.2010 15:07

tak potom dobre, ja som myslela či to nie je zlé aj inak. akože nie som nadšená, že mám s tým robotu, ale on by bol schopný dlho nejesť a nemôžem si dovoliť, aby zase schudol, keď som ho konečne vykŕmila, že je taký akurát. tak asi budem radšej trochu obvárať :smile: uvidím neskôr, ja len nechcem, aby bol v zime vychudnutý...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 12.02.2010 16:54

tiež sme zo začiatku varili a potom skracovali dobu varenia, lebo naša sučka mala pri prechode na BARF takmer 4 roky a nad surovým ohŕňala nos, po krátkom čase si zvykla a teraz okrem celej pečienky zje naozaj všetko (pečienku miešame do mäsa, alebo ju prelejem horúcou vodou)
Vyhladovávanie by u nás tiež nefungovalo, keď jedla granule, mala stále pod váhu a bola schopná aj 3 dni nejesť, keď sa zatla... teraz žerie 2x denne a pôst máme len 1 dávku raz do týždňa
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod rybka » Pia 12.02.2010 19:38

u nás tiež keď sa štrajkovalo so žraním, ak nezožral zobrali sme to a na druhý deň dostal to isté. náš pes nie je pažravý. od roka má každý týždeň 1 deň diétu, takže sa sem tam aj na žranie teší.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Pes odmieta surovú stravu

Poslaťod Pupatko » Uto 16.02.2010 14:45

Tobin píše: No a ak masko aj zosmradne, vobec nevadi, drviva vacsina psov (tusim Tesak je jedina vynimka, ktoru poznam) povazuje "skazene" maso (rozumej: podla ludi skazene) za pochutku.


no pridavam dalsiu vynimku - ani moja Asta nezozrala par dni odstaty kuraci trup...vyslovene nebol pokazeny, teda ni plesnivy ani hnity, ale mal uz taky svojsky odstat pach...2 dni sa ho ani nedotkla, smrdelo jej to.
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava