alergia na mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Pia 30.07.2010 22:23

Ukľudňujem sa tým, že sa predávajú aj americké zemky a keď ich jedia ľudia, tak sú hádam bezpečné aj pre môjho prepišťaného alergika...Už sa nemôžem dočkať, kedy mu ich budem môcť dávať s mňamkom mäskom, no to si ešte asi počkáme...Aj ja sa teším, že tu vidím Žilinu, cítim sa tu ako doma...ďakujem moc za rady...keď tak uvažujem nad tým lúpaním zemkov, tak na 25 kg psa ich ani nebudem musieť moc lúpať, či? Ak 70% mäsička dostane, tak tých zvyšných 30% počítam aj so zeleninkou...to budú nejké 2-3 zemiačky, to mu tú šupenku veru zlúpem, nech to má mňamko :joint:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Ned 01.08.2010 6:38

Ak chces eliminacnu dietu, nedavaj ziadnu zeleninu. Len jeden druh masa a zemiaky.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Ned 01.08.2010 22:11

Eliminačnú diétu máme s acanou lamb apple, no ja už sa dopredu vytešujem, ako mu budem variť, keď sa prestane škriabať, no na zemky si budem mudem musieť počkať a na mäsko tiež.... Sme len na začiatku.
Dávam len granule, no keď vidím jeho prosebné hladné oči, tak rozmýšľam, že keď je súčasťou krmiva jablko a dyňa, tak by som mu mohla dať sem tam jabko a melón v ozajstnej čerstvej podobe, to on zbožňuje..Či zbabrem to?? :ach:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Ned 01.08.2010 23:59

pozeram sa na tu acanu, tak mozno to moze byt holisticke krmivo (cize vhodne pre psy s citlivym zaludkom alebo potvrdenou alergiou na ine zlozky), ale nie je vhodne na eliminacnu dietu
okrem toho, ze Marco poukazal na to, ze samotne jahnacie maso prestava byt vhodne, tak tych dalsich zloziek je tam vela, ovos/hrach/jablko/mrkva, toto nie
kacka/zemiaky, biele ryby/zemiaky, kralik/zemiaky, jelen/zemiaky, klokan/zemiaky, a podobne, resp. namiesto zemiakov este ovsene vlocky
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Pon 02.08.2010 20:11

Mám doma už 3 x 18 kg balíky krmiva, z toho 2 ryba + zemiak, a jednu acanu, tú som objednala najnovšie po tom, čo sa neprestával škriabať, nie je tam kukurica ani kurča...ozaj ešte jedného jeleňa krmivo, ktorého mi dodávateľ zbabral dodávku a doniesol mi ho aj s kuracou zložkou v krmive, na kuracinu je isto alergický , polovicu som už dala jednému túlavému havovi, krorý tu pobehuje po okolí (my to máme skomplikované tým svrabom, už neviem čo je potr. aler. čo svrab a okrem toho má aj také páchnuce ako zapareniny, podľa popisu zodpovedajúce hot spotom).
No pravdu povediac som teraz zmätená, bola som vytešná z tej acany...rybu zemiak sme skúsili, ostáva mi ten jeleň, kačka, klokan, králik....máš nejaký konkrétny typ na krmivo, Mackie? Čo chytím do ruky, tam nájdem kuracinu, no a krmivo bez kukurice a iných šrotov je tiež ťažko nájsť...
A čo keby som skúsila variť morčacinu (alebo aj nevariť) a zemiak? Na morčacinu sa vraj ešte nezaznamenali žiadne alergie... Morky su vraj také prepišťané, že nezožerú hocčo, tak zrejme nežerú bordel... :otaznik: Ja už fakt neviem.... :ua:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Pon 02.08.2010 20:50

pozri tu granulovu antialergicku temu, su tam aj konkretne znacky spominane

to maso musi byt varene? surove nezje? ak bude 2 mesiace len cisto na jednom druhu masa, nemali by byt ziadne vazne "nerovnovazne" nasledky
pri tom varenom potom pozor na doplnanie vapnika

zaklad je poctivo zotrvat pri krmeni jednym druhom proteinu a jednej "prilohe", aby mal organizmus realnu moznost ocistit sa od vsetkeho ostatneho
ak ani ta najjednoduchsia strava nezaberie, treba pri nej zostat, ale hladat dalsie priciny
ten svrab ma uz prelieceny? skriabe sa aj kvoli tomu? ked je tych veci viacero, a zda sa ti, ze aj na kuracie reaguje horsie, tak treba ist do tej poctivej eliminacnej diety a po 2-3 mesiacoch doliecit tie ostatne veci, ak by priznaky neustupili
az ked budu vyriesene kozne choroby, pripadne nieco ine, potom sa moz zacat postupne pridavat do stravy dalsie zlozky

toto je beh na dlhe trate a podla mna minimalne rok treba pocitat, ze bude trvat to zakladne diagnostikovanie roznych druhov potravin, ci na nich ma alergiu

(priklad.. eliminacna dieta zabrala, pes sa po 2 mesiacov neskriabe, resp. viditelne sa zlepsil stav, hura hura, ako prve ja by som dala - aj som dala - najpravdepodobnejsi alergen, kurca, ak sa zhorsi stav behom par dni, vsetko je jasne, ale zase to chce nejaky tyzden-dva na precistenie organizmu, opat treba dojst do stadia, kedy uz sa reakcia neobjavuje, a skusit dalsiu zlozku)
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Pon 02.08.2010 23:06

Ďakujem pekne za rady. Asi začnem a aj skončím s morčacinou a zemiakom, ak mu budem dávať surovú morku, môžem mu k tomu pridať varený zemiak so šupkou?
Ten svrab asi nemá preliečený, stále ten jeho stav vyzerá približne rovnako, ako keď sa u neho potvrdil, vraj sa ťažko diagnostikuje, pri poslednom zoškrabe ho nemal, no na to sa nespolieham, stále je taký šupinatý....hlavne nohy má celé rozkúsané...vraj existuje nejaká silná injekcia, ktorá sa používa, keď všetko ostatné nezaberie, asi sa pôjdem informovať o nej k veterinárovi. Možno ten cesnak, keby som dala mega dávky, ak je proti parazitom...Mám pocit, že sa točím stále ako škrečok v kolotoči, už niekoľko rokov. Veterinár keď ma vidí, už od dverí zalamuje rukami. Beháme dlhé trate už tri roky, už sme celkom uhehaní :dancing:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Uto 07.09.2010 12:52

Offtopic: aima
ku ktoremu vetovi chodite?


Ja mam teraz hlavu v smutku. Po tom, co vet zaradil Lisine kozne problemy k alergii na slnko (a ja tomu aj verim, sedi aj cas, kedy sa zacala objavovat aj "umiestnenie" flakov len na castiach najviac vystavenych slnku) a po potlaceni priznakov kortikoidovou mastou, som zacala pridavat potraviny do stravy. Takze okrem morky a zemakov dostava aj mrkvu, jablko, cesnak. Z masa sme dali uz aj kacku. Do tejto chvile vsetko OK.
Potom ale isla na jeden den k mojim rodicom, subezne som jej dala asi druhy den husacinu. U nasich zozrala par granul s obsahom kuracieho (co sme si uz skor potvrdili ako alergen). Trochu sa vyhodila. Pripisala som to kuraciemu, tak som pokracovala s husacinou. Ale mam pocit, ze flaky pribudaju.
Zeby alergia na hus? Poculi ste uz o takej alergii?
A teraz co mam robit, mam sa vratit zas na uroven morka + zemiak, alebo len do casu pred pridanim husaciny? Slak ma ide trafit, a to uz mam v mrazaku bravcovinku na 3 tyzdne nachystanu...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Uto 07.09.2010 17:44

Katarinka chodíme k Bajužíkovi, boli sme aj u dermatologičky v Martine a na klinike v Brne, no náš veto je Bajužík. Teraz sme dali urobiť stery a zoškraby kože, máme Stafylokoka, tak sa liečime Durocefom, vyzerá to celkom dobre, teda po nasadení kačacích granúl a morčacieho mäsa, v porovnaní s predchádzajúcim stavom, no aj tak si vykusuje stále labky a kúše sa aj na hrudi, robia sa mu tam šupinky, aj keď predtým bol celý šupinatý...Kačka granule má ani nie týždeň, tak uvidíme, Bajužík mi doporučuje samozrejme Royal canin, exclusion značku ani nepozná.
Keď sa vrátiš k pôvodnej strave osvedčenej, na ktorú nemal al. prejavy, tak by sa mu mala koža upraviť. U nás na ulici býva túlavý pes a keď mu nesiem niečo v hrnci, tak by si mala vidieť aké vyčítavé pohľady na mňa môj pes hádže, musím naňho dávať pozor, keď ideme von, tak prvá jeho cesta je skontrolovať jeho misku, či niečo neostalo...Presne viem, o čom hovoríš, dávam pozor na každé jeho mľasknutie, no je schopný škriabať aj zo zrnka kukurice, čo mi spadne na zem, včera som mu jedno dolovala z papule, sánku mal ako v kŕči. My musíme s morčacím skončiť a nechám zatiaľ len granule, až kým sa neprestane škriabať a uvidíme....aj kdeď mi ho ľúto, keď si predstavím, ako labužnícky ohrýzal to stehno :ach:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Uto 07.09.2010 19:14

katka zrus zatial tu hus a uvidis ci to pomoze
a skus trocha prehovorit s rodicmi, ci to maju ako zivotny zavazok ublizovat tvojmu psovi
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Uto 07.09.2010 20:33

No, na obranu rodicov - bola to trochu nehoda - Lisa zozrala par granul, ktore nechala ich retrieverka. Ale aj tak, mali to ustrazit. :fizel:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Amy01 » Uto 15.01.2013 10:00

Ľudkovia môže byť M. po 3r barfu zrazu alergikuš na mäso? hm asi jo čo? :ua: furt mi hnačkuje keď sa pokúšam po 2t granulovania zase ísť na barf (granule som dávala, lebo mala asi 2mes hnačky a práve mám podozrenie ze z mäsa).
Mäso som nemenila, stále to isté čo už mala x-krát.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: alergia na mäso

Poslaťod pigie » Uto 15.01.2013 10:06

Moze bohuzial. Skus vylucit tuky. Napr. mne Hugo takto hnackuje z kozi a tuku kuracieho. Takze krky v pohode, z trupov (kde je koza) hnacka ako vysita :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: alergia na mäso

Poslaťod Amy01 » Uto 15.01.2013 10:21

Len ja mám pocit, že to má z každého mäsa, lebo vystriedali sme toho už dosť aj tak, že dva - tri dni jedla iba jeden druh.
Ach tak skúsim tie tuky a dačo snáď ešte vymyslím, dík.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: alergia na mäso

Poslaťod miusiatko » Uto 15.01.2013 19:35

co konkretne je v tej davke, z ktorej srackuje? Odkial maso je? Aka je priloha? kolko? A ako vyzera :kak: ?
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava