alergia na mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 10:42

Mackie
ale granule ti vydrzia dlhsie na mesiac ci nie /teda pre jedneho psa/ ? Nam vzdy vydrzali dlhsie :nwm:
Napr. Exclusion ma krmnu davku na den pre 30kg psa 300g. Tj. jedno 15kg vreco vydrzi cca 50mesiacov. Ak som teda spravne ratala na mesiac to vide cca 34 € co je riadny rozdiel /ak by som brala 2 vrecia zo Zoohit-u za 155,6.€/ A limit sa tykal granuli.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Štv 01.07.2010 11:25

300g na den x 30 dni = 9 kil na mesiac
2 vrecia = 30 kil = 3 mesiace + 10 dni cca
155 deleno 3 = 50 eur mesacne :no:

cize cena cca rovnaka, takze naozaj zalezi len na tom, cim chces krmit :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 11:37

pomylila som sa malo tam byt 115,6 € nie 155,6 €
to je potom 57,8 € za 15 kg vrece
kilo vide na 3,85 € a 9kg na 34 € aj nejake drobne
Naposledy upravil Zornička dňa Štv 01.07.2010 11:40, celkovo upravené 1
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Štv 01.07.2010 11:39

aha ok, tak potom ano
tak ti naozaj ostava rozhodnut sa, co tebe a psovi viac sadne :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod Nyssa » Štv 01.07.2010 11:44

Zornička, ja by som eliminačnú asi skúsila s mäsom, keďže tam si skôr odsleduješ, či nie je alergická aj na iné zložky. my sme kedysi skúšali exclusion (lebo boli ospevované ako naj hypoalergénne), ale tie nám nesadli, teraz máme acanu novú radu bez ryže a ostatných obilovín a (ťuk ťuk na drevo) je to dobre
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 11:47

Este stale uvazujem aj nad tou morcacinou, ked na nu nebola zistena alergia :nwm:
To b uz vyzeralo s cenou trochu lepsie. Zajtra sa asi pojdeme pozriet do Kauflandu, pripadne pozriem vo Zvolene nejake masiarstvo. A potom sa rozhodnem.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Štv 01.07.2010 11:51

My mame morcacinu.
Krky 1,59€, trupy 0,99. Maso je vsak drahsie - horne stehno 3,5€, srdce asi 2,5€,kupujem aj pecienku a zaludky, ale to si uz nepamatam cenu.
Ja kupujem v jednom hydinovom obchode, niekde v hypacoch sa urcite daju vychytat aj akcie.
A v mrazaku mam este par kil kacacich a husacich trupov, ktore neviem kedy skonzumuje :lol:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 11:56

katarinka

ja som nasla na nete masiarstvo kde je mlete morcacie za 2,7. Ak by som nasla kuracie krky za podobnu cenu, ako pises bola by som velmi rada. U nas v obchode su mor. krky po 2,59, alebo potom za 2,2. Ved uvidim, ako dopadne najazd na kaufland :lol:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod Mackie » Štv 01.07.2010 13:39

ked morcacie krky v "mojej" predajni zdrazeli nad 2 eura, tak som s nimi skoncila, uz len ak by bola nejaka akcia, tak kupim

morka ma ten problem, ze nou clovek bezne krmi, a principom elimiacnej diety je aj to, ze sa ma nasadit taka bielkovina, aku pes este nejedol
mlete maso by som pocas eliminacnej diety nedavala vobec, pre istotu, nedoverujem tomu obsahu na 100%
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 15:20

aaaach jo... to si ma velmi nepotesila :plac:
Ja uz fakt neviem. Skusim dnes pozriet to kacacie v Kauflande a uvidim. Radsej by som jej dala maso, ale rozpocet bohuzial teraz nepusti.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod Zornička » Štv 01.07.2010 21:34

Najazd na Kaufland dopadol nasledovne - v mraziaku je dokopy 6,5kg kacaciny /kacacie krky, srdcia a zaludky / :lol:
A moze sa zacat s eliminacnou dietou. Napriek tomu asi kupim aj granule. Pre strycka prihodu, keby nebolo maso, alebo by sme sa odpasli na dovolenku bez mraziaku :smile:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Štv 29.07.2010 22:52

Ahojte,

veľmi sa mi pozdáva tá eliminačná diéta s morčacinou, teda hlavne preto, že pes môže pochrúmať aj kostičky...keď som ale istý čas varila morčacinu, tak mi hafan dosť schudol, bolo to zrejme tou ryžou, čo som mu k podávala k mäsu.
Zaujímalo by ma, či je potrebné zemiaky zbaviť šupky, alebo sa môžu uvariť a podávať aj so šupou... :otaznik:
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Pia 30.07.2010 8:29

aima
k tomu chudnutiu - aj moja Lisa pochudla, tak som zvysila krmnu davku. Momentalne sme na 6%, pekne pribrala, tak zas budem postupne znizovat davku.
Ono je to podla mna tym, ze morcacina je skratka menej kaloricka ako bravcove ci hovadzie, takze na zachovanie hmotnosti treba vacsiu davku.
Ja zemiaky supem, ale podla by sa dalo aj bez toho.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod aima » Pia 30.07.2010 13:28

KAtarinka tiež si myslím, že som šupkami by som nemala nič pokaziť, no bojím sa pesticidov, aby som mu neuškodila...
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: alergia na mäso

Poslaťod katkariinka » Pia 30.07.2010 21:42

Toho by som sa nebala. Vsak zemiaky su pod zemou :)
A aj ja niekedy jem zemiaky aj so supkou :lol:
Ale pesine ich aj tak cistim, asi najma zo zvyku.

Offtopic: Tesi ma, ze tu vidim dalsiu Zilincanku :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava